O U RANT. N0, 70. Woensdag 1871. 22 Maart, Middelburg 21 Maart. De Staats-courant van heden bevat het koninklijk besluit van den 7e" Maart jl. tot wijziging en aanvulling van den staat n°. 1, gehecht aan het koninklijk besluit van 22 September 1870 (Staatsblad n®. 164),'waarbij, met intrekking van het koninklijk besluit van 19 Augustus 1859 (Staatsblad n°. 82), nieuwe bepalingen worden vast gesteld omtrent de bestemming der aan het rijk toebe- hoorende gestichten Ommerschans en Veenhuizen, en de verpleging der daarin opgenomen personen. Z. M. de koning heeft gisteren namiddag in buiten gewoon gehoor ontvangen Z. Exc. Don Eduardo Asque- rino, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister van Spanje, ter overhandiging zijner geloofsbrieven. Benoemingen en besluiten. STAAiscoMMissiëN. Benoemd tot adjunct-secretaris der staatscommissie voor de samenstelling van een wetboek van strafrecht jonkheer mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland, adjunct-commies bij het departement van justitie. leger. Pensioen verleend aan de volgende officieren: P. J. Amiot, kolonel, kommandant van het 6« reg. infan terie, 1800J. C. C. Thiel, majoor, le reg. infanterie, ƒ1300; J. I. II. Velius Baert, majoor, 6c reg. infanterie, 1300F. H.Dinkelman, majoor 3e reg. infanterie, ƒ1268; L. W. Bilderdijk, kapitein, 6e reg. infanterie, ƒ1053; P. A. J. H. Boreel de Mauregnault, kolonel, kommandant van het 4e reg. huzaren, 1800, onder toekenning van den rang van generaal-majoor; J. T. van Barneveld, luitenant-kolonel, le reg. huzaren, 1500, onder toeken ning van den rang van kolonel; L. F. H. Graves, majoor bij den staf der cavalerie, werkzaam bij het departement van oorlog, 1300, onder toekenning van den rang van luitenant-kolonel; A. C. W. L. J. F. von Kellner, gene raal-majoor, inspecteur van het wapen der artillerie, 2400; O. J. Fredzess, majoor, bij den staf der artillerie, toegevoegd aan den directeur voor het materieel der artillerie, 1300, onder toekenning van den rang van luitenant-kolonelT. F. A.O.Boellaard van Tuyl,majoor, 3e reg. vesting-artillerie, /1300; D. G. Andreae, kolonel, kommandant in de 3e stelling der genie, ƒ1800; F. J. A. Esau; luitenant-kolonel, provinciale adjudant in Fries land, 1500, onder toekenning van den rang van kolonel W. J. H. Oosterdiep, luitenant-kolonel, plaatselijk kom mandant te Breda, ƒ1500, onder toekenning van den rang van kolonel, en J. J. Reiche, majoor, plaatselijk kommandant te Zutfen, 13C0. Benoemd bij den grooten staf, tot generaal-majoor Zr. M*. adjudant, de kolonel jonkheer Y. F. A. van Panhuys van dien staf, mitsgaders Zr. Ms. adjudant in buitenge wonen dienst, de kolonel N. Mac-Leod, bevelhebber in de le militaire afdeeling; bij den provincialen staf, tot luitenant-kolonel en provincialen adjudant in Friesland, de majoor A. H. Mommers, van het le regiment vesting artillerie; tot luitenant-kolonel, de majoors E. W. C. C. Storm de Grave en P. Sodenkamp, provinciale adjudan ten, respectievelijk in Utrechten Overijsel; bij den plaat selijken staf, tot kolonel, plaatselijken kommandant, 2c klasse te Breda, de luitenant-kolonel jonkheer H.G.F. Xeyssius, van het 3e regiment infanterie; tot majoor, .plaatselijken kommandant 3e klasse te Zutfen, de rit meester K. van der Lely, van het le regiment huzaren. Bij het wapen der infanterie, bij het le regiment, tot majoor, de kapitein J. R. H. Gisser, van het 8e regiment; tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de lc luitenants J. R. Goteling Vinnis, van het 3e, en A. P. F. Prince, van het 7e regiment; bij het 3e regiment, tot luitenant kolonel, de majoor C. L. Loder, van het regi ment grenadiers en jagers; tot majoor, de kapitein L. F. J. A. baron van Boecop, mede van laatstgemeld regiment; tot 1" luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenants A. F. A. Huberts en J. L. A. de Bruyn, beiden van het 8e reg., bij het 4* reg., tot len luitenant (naar ouderdom van rang) de 2e luitenant J. C. A. Pabst, van het korps; bij bet 5e reg., tot majoor, de kapitein L. M. E. "Wilhelmie. van den staf van het wapen, werk zaam bij het departement van oorlog; bij het 6e reg. tot kommandant van het korps, de luitenant-kolonel J. A. K. W. Beeckman, van het reg.; tot majoor, de ka pitein P. F. Brunings, adjudant bij het korps; tot kapi tein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de lc luitenant adjudant G. Clockener BroussoD, van het reg. grenadiers en jagers; tot lcü'Tftitenant (naar ouderdom van rang), E. van Ingen, van het korpsbij het 7e reg., tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de le luitenant-adjudant J. A. Jochems, van het reg. grenadiers en jagers. Bij het wapen der cavalerie, bij den staf van het wapen, tot luitenant-kolonel, de majoor A. L. T. A. Grisart, en tot majoor, de ritmeester jonkheer U. J. K. ridder van Rappard, beiden van genoemden staf; bij het 1® regiment huzaren, tot luitenant-kolonel, de majoor W. A. A. B. van Toll; tot ritmeester 3e klasse (naar ouderdom van rang), de 1® luitenant F. J. baron van Heeckeren,entotl«n luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenant J. van Son, allen van het korps; bij het 2e regiment huzaren, tot majoor, belast met het toezicht over de rij- en hoefsmidschool, de ritmeester S. J. von Huguenin, van het korps, instructeur bij gemelde school; tot ritmeester 3C klasse(naar ouderdom van raag), de lfa luitenants jonkheer H. K. J. Meijer, van het korps, K. J. D. Wijnhoff, adjudant bij het korps, en C. F. H. baronjvan Pallandt, van het 3e regiment huzaren; tot len luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenant R. A. L. J. baron Gansneb genaamd Tengnagel, mede van laatstgemeld regiment; bij het 3C regiment-huzaren, tot majoor, de ritmeester M. G. Matthes, instructeur bij het 2e regiment huzarentot len luitenant (naar ouderdom van rang), de 2C luitenants T.F. Slinkers en G. J. A. A. baron van Heemstra, beiden van het korps; bij het 4e regiment huzaren, tot kommandant van het korps, de luitenant-kolonel A. O. H. baron Gansneb genaamd Tengnagel, van het regiment; tot luitenant-kolonel de majoor W. A. Beck, van het 3e regiment huzaren. Bij het wapen der artillerie, bij den staf van het wapen, tot generaal-majoor inspecteur van het wapen, de kolonel jonkheer A. W. A. Gevers Deynoot, kommandant van het reg. veld-artillerietot luitenant-kolonel, de majoor J. P. W. van Cattenburch, van genoemden staf, chef van het bureau materieel der artillerie bij het departement van oorlog; tot majoor, toegevoegd aan den directeur van het materieel der artillerie, de kapitein O. W. C. de BrauW, van het reg. veldartillerietot majoor, onder directeur der artillerie stapel- en constuctiemagazynen, de kapitein P. H. J. A. de Booy, van het 2° reg. vesting artillerie; tot kapitein, de lc luitenant J. J. Mathijsen, magazijnmeestsr der artillerie 2e klasse te Helder; bij het reg. veld-artillerie, tot kommandant van het korps, de luitenant-kolonel M. W. G. de Man, van het reg.tot luitenant-kolonel, de majoor J. C. R. Ridder; tot majoor, de kapitein F. F. Steenberghe; tot len luitenant (naar ouderdom van rang) de 2e luitenants L. Rooseboom, C. J. P. Kaub en D. Kromhout, allen mede van het korps; bij het le reg. vesting-artillerie, tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang) de lc luitenants H. A. de Haan en H. N. Boerriger, van het 2e reg. vesting-artillerie; tot len luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luite nant J. van Heulen, van het korps; bij het 2e reg. ves ting-artillerie, tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang) de le luitenant W. H. B. Wilkens en tot len luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenant P. E. Boele, beiden van het korpsbij het 3e reg. ves ting-artillerie, tot majoor, de kapitein C. J. van Orsoy Yeeren, van het reg. rijdende-artillerie; tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de le luitenants R. van Mansvelt, van het 2e, en P. W. Pfeiffer, van het le reg. vesting-artillerie; tot leu luitenant (naar ouder dom van rang), de 2e luitenant J. D. Onderwater, vau het korps pontonniers; bij het reg. rijdende-artillerie, tot luitenant-kolonel a la suite van het korps, de majoor jonkheer D. C. M. Hooft, thans mede a la suite van het reg. en gouverneur van Z. K. H. prins Alexander der Nederlanden. Bij het korps ingenieurs, mineurs en sapeurs: tot kolo nel, de luitenant-kolonel P. H. Morsel, van het korps, chef van het bureau materieel, der genie bij het depar tement van oorlog; tot luitenant-kolonel, de majoor S. Prince, kommandant in de 2e stelling der genie; tot majoor, de kapitein H. L. de Wijs, kommandant in de 9e stelling der genie; tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de le luitenant F. M. baron vau Eek, van het korps; en tot len luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenant J. W. Kaiser, mede van het korps. Overgeplaatst in zijnen rang bij het reg. grenadiers en jagers, de majoor D. N. de Fremery, van het 5e reg. infan terie. Op verlangen een eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van onder-directeur bij de artillerie stapel en constructie-magazijnen aan den majoor L. S. R. Ses- seler, van den staf der artillerie, wordende hij in verband daarmede tevens geplaatst bij het lc regiment vesting artillerie. In afwachting van nadere beschikking lop nonactivi teit gesteld de kapitein J. Romein, van het le reg. ves- tiDgartillerie. Marine en leger. Het examen voor onderofficieren, dingende naar den rang van 2e° luitenant bij de infanterie, heeft gisteren te 's-Gravenhage een aanvang genomen en zal ge durende de volgende dagen der week worden voorgezet. Naar men verzekert, wordt Z>". Ms. stoomschip Kijkduin gereed gemaakt voor een reis naar de kust van Guinea. Rechtzaken. Bij bevelschrift der arrondissements-rechtbank te Zierikzee, is naar den procureur-generaal bij het pro vinciaal gerechtshof in Zeeland verwezen JokanWehnke oud 32 jaren, geboren te Philadelphia, matroos op het Amerikaansche schip William Trottincham, thans ge detineerd te Zierikzee, ter zake als zou hij in den avond van 4 Februari 11. in de herberg van George Williams te Brouwershaven, den matroos T. C. Reus met een mes een steek in de rechterzijde hebben toegebracht, om hem van het leven te berooven, wat hij echter ten gevolge van het toeschieten van andere personen niet heeft kunnen ten uitvoer brengen; en als zou hy voorts ten- zelfden tijde en terzelfde plaats Antje Sleutel, publieke vrouw, en Wilhelmina Koppens, herbergierster aldaar, moedwillig geslagen, en den lichtmatroos J. van Hofwe gen een slag ten bloede op het hoofd gegeven hebben. Het provinciaal gerechtshof in Groningen heeft K. Pel, ontvanger d'er in- en uitgaande rechten te Bel- lingwoude, tot vijf jaren tuchthuisstraf veroordeeld, ter zake van knevelarij, door het als ontvanger der rechten van den staat vorderen en ontvangen van gelden, welke hij wist dat de verschuldigde te boven gingen. Koloniën. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van 3en Februari.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den hulpprediker bij de protestautsche gemeente te Bonthain M. van der Wal. Ontslagen: uit 's lands dienst, met behoud van aan spraak op pensioen, de 2e commies op het kantoor van den adsistent-resident van (Benkoelen) C. W. W. Mol. Benoemd: tot resident der Westerafdeeling van Borneo, de ambtenaar op nouaotiviteit m>\ J. C. J. van der Schalk; tot 2™ commies op het kantoor van den adsistent-resident van Benkoelen, de opziener bij de koffiecultuur in de afdeeling Kroë (Benkoelen) H.F.van Dam. departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland wegens ziekte, aan den kapitein der genie, mineurs en sapeurs C. Krabbe; een tweejarig verlof naar Nederland, aan den len luitenant-kwartier meester der militaire administratie E. J. L. Herens.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1