2lömtcntiè'n. ANIMALE VACCINE. 20 zijden EIK YET SPEK, Openbare Verkooping „Onder de verschillende politieke personen die men hier heeft opgemerkt waren ook Ségris, minister in het kabinet Ollivier, Forcade, voormalig minister van bin- nenlandsche zaken, en Louvet, doch als de een komt, gaat de ander zoo spoedig mogelijk heen. De secretaris van het Spaansche gezantschap, de heer Yallernio, is met eene zending van Olozaga naar Parys vertrokken, ter wijl meerdere attaché's van ambassades met depêches zijn afgereisd. „Rochefort, die voor eenige dagen naar Belleville was vertrokken om een gastrol te vervullen, is weder in een rood hemd, doch zeer kalm en verslagen, in het Cafó de Bordeaux verschenen, omgeven door zijn staf van eenige journalisten en lofzangers op den lantaaruman. Aange namer tijding dan de terugkeer van Rochefort bevatte eene bekendmaking in den Moniteur universel dat par ticuliere telegrammen, die op bevel van Gambetta niet konden worden verzonden sedert 26 Februari, weder wor den overgeseind. „Brama, de afgevaardigde van het departement du Nord, heeft in de financieele commissie een heftige rede voering gehouden tegen de ongehoorde uitgaven van het gouvernement voor de nationale verdediging. Een andere quaestie in de constituante is de nietigverklaring der verkiezing van zulke prefecten die in de door hen bestuurde departementen zijn verkozen. „Indien de Parijzenaars zich verbeelden, dat de meeste afgevaardigden erg naar de hoofdstad verlangen, dan verkeeren zij in een groote dwaling; de meesten gevoelen zich in de provincie veel beter op hun ge mak dan in de groote heksenketel. ï)e majorité pasto rale kan de frissche landlucht beter verdragen dan de atmosfeer van Parijs. Thiers heeft den slag om die lijdzame lammeren te weiden en voert ze van rechts naar links en van links naar rechts, naarmate hij met zijn herderstaf zwenkt. Behalve een vijftig tal die den Boulevard de Montmartre bijna niet kunnen missen zijn alle afgevaardigden er tegen om de oevers der Garonne te verlaten, en als men hier toe toch moet besluiten dan zullen zij liever naar Tours, Fontainebleau of Yersaillea gaan dan naar Parijs. „Slechts zoover mogelijk van Parijs!" roepen zij uit. „Op den 21®° F ebruari heeft in het Hötel Thomas een feestmaal plaats gehad, waaraan afgevaardigden, journalisten, correspondenten van buitenlandsche bladen en leden van den gemeenteraad van Bordeaux zich vereenigden. De feestdronk op het feest van den dag werd t uitgebracht door Schmidtredacteur van het Praagsche blad Narodni Listi, terwijl Macou, redacteur van la Suisse Radicale op de eenheid der Slavische volkeren dronk." De vrededag. Wachenhusen schrijft van den 27e(| uit Versailles: „Hoe gaarne zou ik gisteren een muisje zijn geweest en mij verborgen hebben in de groote kurassierslaars van den rijkskanselier, óm de onderhandelingen te kun nen afluisteren en te kunnen hooren hoe de stijve onver biddelijke von Bismarck voor het kleine mummieachtige en zenuwachtige mannetje betoogdedat hij den tegen- woordigen oorlog niet gematigder heeft kunnen voeren, omdat deze ons zelf zooveel heeft gekost; dat de bevrijding van de vreemdelingen voor Frankrijk zooveel waard moest zijn als hij verlangde en dat men reeds de oorlogs schepen, de kolonie en Belfort had laten varen. „Ik zou dan hebben gezien hoe de kleine diplomaat, het hoofd der Fransche republiek, de heer Thiers, zich achter het oor krabde en eindelijk des avonds te vier uren de voorwaarden onderteekeude, daar toch op Zondag geen vreemde tusschen komst meer kon worden verwacht. Doch in plaats van datalles wandelde ik in den zonneschijn in de Avenue de St. Cloud en luisterde naar de tonen der militaire muziek die voor het huis van den komman- dant vroolijke liederen speelde, terwijl in de Rue de Provence de beide vijandelijke diplomaten onderhan delden en over landen en milliarden beschikten. „Zoo zijn dan de Elzas en Duitsch Lotharingen weder bij het oude rijk gevoegd, dat dooi; het bloed onzer edelste mannen is hersteld, en zoo vloog gisteren de tijding van den vrede naar Dnitsch- land om millioenen van den zwaren last van zorgen te verlossen, om de treurenden den troost te bren gen, dat zij de hunnen die nog niet gevallen waren in welstand zouden wederzien. Vliegt thans, raven!om den Ivyffbauser; het oude rijk is weder herboren. Don dert vreugdeschoten! want in dertig weken en dertig veldslagen heeft Duitschland de Franschen geheel over wonnen, en onze liederen over verloren grootheid, werpt ze op het vuur, en gij dichters! maakt nieuwe! Zingt niet meer van Duitschlands jammer en ellende, zingt van Duitschlands zwaard en van Duitschlands groot heid en laten de oude klachten vergeten zijn! „Welk een vreugde zal in het vaderland heerschen bij het ontvangen van de tijding, die wellicht menigeen uit den slaap heeft gewekt. Maar ook in Frankrijk zal de vreugde algemeen zijn, althans in Versailles was niemand aan wicn niet door de onderteekening van den vrede een steen van het hart was gevallen, hoezeer hij ook Thiers en de geheele commissie vervloekte. De Fran schen troosten zich echter daarmede, dat de Elzas en Lo tharingen binnen vijf jaren weder heroverd zullen wor den en dat men die landen slechts provisoirement aan de Franschen heeft afgestaan. Maar men moest ook al een slechte Franschman zijn als men niet met dergelijken troost naar bed ging. „Een groote menigte was gisteren in het park en bij het bekken van de groote fonteinen vereenigd, die, zooals was aangekondigd, zouden springen, doch de feestelijk heid werd uitgesteld en de Parijzenaars keerden teleur gesteld terug. Heden is het stiller dan ooit in Versailles en dit heeft eene beteekenis. Ik denk, dat men zich voor den intocht gereed maakt, en de laatste hand aan het toilet legt. Voor den terugtocht der troepen zal noodza kelijk van de Parijsche verbindings-spoorweg gebruik moet worden gemaakt en daarom op sommige stations Duitsche pesten moeten worden opgesteld, en hoewel daartoe eenige troepen zullen moeten inrukken, wordt de eigenlijke intocht van dag tot dag uitgesteld en is het telkens weer „morgen irrtrjöingen. Uit de haven van Vlissingen zijn vertrokken de Nederlandsche bark Proteus, gezagv. de Bruin, bestemd naar Schiedam, geladen met hout; de Nederlandsche schooner Twee gebroeders, gezagv. H. Persopn, in bal last naar Engeland; de Noorduitsche schooner Maria, gezagv. Schlemhage, in ballast bestemd naar de Oost zee. Ij anDdsbericljtcti. Prijzen van effecten. Amsterdam 4 Maart 1871. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld. 2.^ pet. 52-^ *dito dito dito 8 62 ♦dito dito dito 4 82.J- ♦Aand. Handelmaatschappij 4j- dito exploitatie Ned. staatssp. België. ♦Certificaten bij Rothschild 2.^ Rusland. ♦Obligatiën 1798/1816 5 93 f ♦Certific. adm. Hamburg 5 64^ ♦dito Hope O. 1855, 6e serie 5 76 ♦Cert. 1000 1864 5 911 ♦dito 1000 1866 5 91| ♦Loten 1866 5 „228 ♦Oblig. Hope Co. Leening 1860 4.^ 82f ♦Certific. dito4 641 *Inscript.Stieglitz&Co.2®a4eL. 4 ♦Obligatiën 1867 4 66 J4 *Obl. 1869 4 661 ♦Certificaten 6 43^ ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 212 ♦Oblig. dito 4 ♦dito dito41 Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 83 Hl- dito dito Jelez Orel 5 831 dito dito Charkow Azow. 5 82} Polen. ♦Schatkistobligatiën5 661 Pruisen. ♦Obligatiën 4 Oostenrijk. ♦Oblig. metall. in zilver Jan.Juli 5 53Hj ♦dito dito April/Oct. 5 531 ♦dito in papier Mei/Nov. 5 461 ♦dito dito Febr./Aug. 5 461 Italië. Leening 18615 *Certific. bij Lamaison c. s.5 Spanje. ♦Obligatiën21 thans 3 301 ♦dito 1867 3 301 ♦dito Binnenlandsche3 251 Portugal. ♦Obl. 1856—1862 3 32f ♦dito 1867 3 321 Turkije. dito (binnenl.) 5 41 Griekenl. dito (blauwe) 5 Egypte Obl. 1868 7 75J Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 ♦dito dito dito (1904) 5 96 ♦dito dito dito (18'82) 6 961 ♦dito dito dito (1885) 6 96TV ♦Obl. Illinois 7 971 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig. Atl.Gr.W.Spw. Ohio sec. (7p) 811 dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures 8 Obl St.Paul &Pac.Spw. Ie sec. 7 dito dito dito 2e sec. 7 „64 dito dito 1869 dito 7 „654 Brazilië. ♦Obl. 1863 41 ♦dito 1865 5 901 l Mexico. dito 18513 pet. Grenada. dito afgestempeld6 Ecuador. dito1 Venezuela, dito3 Prtfzen van coupons. Amsterdam, 3 Maart. Metall. f 19.85; Dito zilver 24.221. Dito Eng. per f 11.85; Eng. Russen per fEng. Portugal per f 11.85; Fransche f Belg. f 56$; Pruis, f 34|; Hamb. Russen f Russen in Z. R. 291Pools, in Fl. f perZ. R. f 301; Spaans. fAmerik.Dollars ƒ2.39; dito papier 2.14; Spaans, in f 11.85 Piasters 2.24. Heden overleed, tot diepe droefheid van mij, mijne kinderen en behuwdkindereD, in den ouderdom van 63 jaren, mijne geliefde echtgenoote Vrouwe ANNA JACOB A VAN SONSBEECK. 's-Gravenkage, W. F. DEL CAMPO, 1 Maart 1871. genaamd CAMP. Tot diepe droefheid van zijne eenige dochter, zijn behuwdzoon en zijne kleinkinderen, overleed beden avond de heer JOH AN CORNELIS HENNEQUIN, in den ouderdom van ruim 83 jaren. Sluis, 1 Maart 1871. Heden behaagde het den Heer tot zich te nemen ons jongste kindje JACOBUS ADRIANUS, in den jeugdigen leeftijd van circa vier maanden. Middelburg, J. A. DOUDEIJNS. 4 Maart 1871. E. DE WOLF. Algemeene en bijzondere kennisgeving. Heden ontvingen wij het treurig bericht dat onze be- huwdbroeder en broeder, de heer WILLEM VAN BRUG GEN, te 's-Graveland, gisteren in den ouderdom van 53 jaren is overleden. j_ j;. SIVERT. Meliskerke, C. W. SIVERT, 4 Maart 1871. van Bruggen. De ondergeteekende betuigt zijnen dank voor de vele bewijzen van belangstelling, hem op 3 dezer betoond. Weatkapelle MESSES. 4 Maart 1871. YEMADEBIÏNj van Middclburgscli Zie kenfonds op Dinsdag den 7 Maart, des avonds te zeven uren, in de Sociëteit St.-Joris, op de Balans, ter opname van leden. Nameng het bestuoPj Dr. MEEMELING. Werkmans-Vereeniging. VIJFDE JAARVERSLAG op Donderdag den 9 Maart e. k., des avonds te 7% nren, in het „Schut tershof," tot bijwoning waarvan heeren begunstigers en alle belangstellenden worden uitgenoodigd. Vrouwen kunnen worden geïntroduceerd. Middelburg, Namens het bestuur, 4 Maart 1871. A. DENTZ, Secretaris. Leden van de Sociëteit de Vreugde worden herin nerd aan de VERGADERING, Dinsdagavond a.s., in het gewoon lokaal. Gelegenheid tot inenting van een Kalf, op Zondag 5 dezer in de Sociëteit St. Joris, tusschen twee en drie uren. Na drie uren voor minvermogenden kosteloos. De Notaris TH. VAN ÜIJE PIETERSE zal, op Dins dag 7 Maart 1871, 's middags te 2 uren, in het „Stads Verkoophuis" te Vlissingen, verkoopen in heelen en gedeelten; des morgens van 10 tot 12 uren aldaar te bezichtigen. op Woensdag 8 Maart 1871, des voormiddags te tien uren, in de gemeente Middelburg, aan de zuidwestzijde van de Oude Haven, aan te vangen bij de Middelburgscbe Begraafplaats, door den Notaris Mr. J. VAN DE GRAFT, van eene partij extra zwaar geslagen Essclien-, Olinen- en Wilgen KAPHOUT.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 3