OURANT. N°- 23. Vrijdag 1871. 27 Januari, Middelburg 26 Januari. Heden heeft alhier in het openbaar de opening plaats gehad van de inschrijvingsbus en biljetten voor de door gedeputeerde staten van Zeeland uitgeschreven provin ciale geldleening van 47 aandeelen, elk van 1000, tegen eene rente van 5 pet. 'sjaars, in de bij besluit der pro vinciale staten van 4 November 1869 vastgestelde geld leening vai^ 15O$p,0,\tpt verbetering der middelen van gemeenschap^u^kïèlkflTL Er zijn 5 biljetten ingekomen, waarbij te zamen voor slechts 21 aandeelen is ingeschreven, te weten door de heeren: I. Boasson alhier, voor 3 aandeelen, a 1002 per aandeel T. Akkerman alhier, voor 2 aandeelen a f 1000.50 per aaudeelW. M. Engelberts alhier, voor 1 aandeel, a 1000.07-J. A. Tak C°. alhier, voor 14 aandeelen, a 1000.05 per aandeelen J. Poppe, te Yeere, voor 1 aandeel, a f 990. Benoemingen en besluiten. ministerieels departementen. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den kolonel G. P. Booms als minis ter van oorlog, en als zoodanig benoemd de kolonel A. Engelvaart, gouverneur der koninklijke militaire academie te Breda. polderbesturen. Benoemd tot beheerder van den Herdijkten Zwartepolder A. Luteyn Az. rechterlijke macht. Benoemd tot rechter in de arron- dissements-rechtbank te Sneek m*. L. Reitsma, thans kantonrechter te Rauwerd. belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe be lastingen en accijnsen te Wijk bij Duurstede c. c., H. de Wal, thans ontvanger derzelfde middelen te Rauwerd; opgeheven het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen gevestigd te Rauwerd, bevattende de ge meente van dien naam; de gemeente Rauwerd gevoegd bij het ontvangkantoor der directe belastingen en accijn sen te Grouw, onder voortdurend beheer van den tegen- woordigen titularis A. A. Uitenhage de Mist. KOLONiëN. Op verzoek eervol ontslag uit 's lands dienst verleend, behoudens aanspraak op pensioen, aan mr. J. M. Jansen Eyken Sluyters, lid van het hof van justitie in de kolonie Suriname, laatstelijk tot herstel van ge zondheid met verlof hier te lande. Kerknieuws. Tot predikant bij de Nederduitsche hervormde ge meente te Ylissingen is beroepen de heer H. J. James, te IJselmonde. Rmerberickten. De Staats-courant bevat de volgende berichten: Keulen, 24 Januari. Waterstand 7 voet 9^ duim boven nul. Bijna geen drijfijs. Emmerik, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 20 voet 2duim. Gevallen 1 duim. Huihuizen, 24 Januari, voormiddags 6 uren. IJs vast. Waterstand 3.93 meter onder noodpeil. Was 0.06 meter. Nijmegen, 24 Januari. IJs en overtocht onveranderd. Waterstand 3.75 meter onder noodpeil. Was 0.05 meter. Tiel, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 3.02 meter onder noodpeil. Was 0.18 meter. Bommel, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 2.70 meter onder noodpeil. Was 0.15 meter. Pannerden, 24 Januari, 6 uren voormiddags. IJs vast. Waterstand 3.17 meter onder noodpeil. Was 0.05 meter. Arnhem, 24 Januari. IJs en passage als gisteren. Waterstand 2.56 meter onder noodpeil. Was 0.13 meter. Grebbe, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 3.51 meter onder noodpeil. Was 0.15 meter. Doesburg, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 9.10 meter -f- AP. Was 0.15 meter. Zutfen, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 6.76 meter -f- AP.of 2.24 meter onder noodpeil. Was 0.06 meter. Deventer 24 Januari. IJs vast, passage met gedeelte brug. Waterstand 2.92 meter onder noodpeil. Was 0.03 meter. Katerveer, 24 Januari. IJs vast. Waterstand2.84meter onder noodpeil. Was 0.03 meter. Kampen, 24 Januari. IJs in IJselmonden en Zuider zee vast. Waterstand 1.70 meter onder noodpeil. Was 0.01 meter. Culemborg, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 2.82 meter onder noodpeil. Was 0.11 meter. Yianen, 24 Januari. IJs vast, overtocht geregeld. Waterstand 2. ?5 meter onder noodpeil. Was 0.11 meter. Vreeswijk, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 2.56 meter onder noodpeil. Was 0.11 meter. Schoonhoven, 24 Januari. IJs vast, overtocht dezelfde. Waterstand 2.76 meter onder noodpeil. Was 0.09 meter. Gorinchem, 24 Januari. Waterstand 1.96 meter onder noodpeil. Was 0.12 meter. Sleeuwijk, 24 Januari, 10 uren 15 minuten voormid dags. IJs vast, overtocht met schietschouw en te voet. Waterstand 3.56 meter onder noodpeil. Was 0.10 meter. Werkendam, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 2.34 meter onder noodpeil. Was 0.10 meter. Paulownahoeve, 24 Januari, 7 uren voormiddags. IJs vast, toestand onveranderd. Waterstand 2.63 meter onder noodpeil. Was 0.09 meter. Sliedrecht, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 1.80meter onder noodpeil. Was 0.02 meter. Dordrecht, 24 Januari. Toestand Dordsche waterwe gen en Hollandsch Diep, benevens overtochtveren als gisteren. Groote veerplanken ingetrokken. Waterstand 2.55 meter onder noodpeil. Kop van 'tEiland, ijsnogvast; waterstand 2.01 meter onder noHpeil. Alblasserdam, 24 Januari. IJs vast. Waterstand 3.12 meter onder noodpeil. Was 0.02 meter. Maastricht, 24 Januari. Blank water. Roermond," 24 Januari. Blank water. Waterstand 16.32 meter AP. Val 0.20 meter. Venlo, 24 Januari. Zonder ijs. Waterstand 12.63 meter -f- AP. Val 1 meter. Grave, 24 Januari. IJs en overtocht onveranderd. Oijen, 24 Januari. Waterstand 7.34 meter -f- AP., val 0.12 meter. Van Grave tot Oijen 0.10 meter val. Van Oijen tot Blauwesluis van 0.06 tot 0.02 meter val. IJs overal vast. Hedel, 24 Januari. Overtocht met schietschouw. Water stand 4.96 meter AP. Was 0.01 meter. Heusden, 24 Januari, 7 uren voormiddags. Overtocht met schietschouw. Waterstand 4.28 meter -j- AP. Was 0.10 meter. Veen, 24 Januari, 7 uren voormiddags. Overtocht met schietschouw. Waterstand 4.11 meter AP. Was 0.11 meter. Woudrichem, 24 Januari, 9 uren 30 minuten voormid dags. IJsverzetting. Munnikenland gedeeltelijk blank, evenzoo noordelijke Maasoever over 1,500 meter boven en beneden Loevestein. Op de beneden-Maas ijs overal vast. Waterstand 3.86 meter -j- AP. Was 0.12 meter. Rechtzaken. Heden heeft ter terechtzitting van de arrondissements rechtbank alhier, ten verzoeke van Johannes Bernardus de Bruijckere, en ten laste van Eduard Bernardus de Bruijckere, beiden wonende te Oostburg, de openbare verkoop bij gerechtelijke uitwinning plaats gehad van een woonhuis met daarbij staanden stal en verdere gevolgen, op en met 5 aren 45 centiaren, zijnde een herberg en logement, de „Stads-herberg," aan de Noord zijde van de Markt te Oostburg. Door den executant ingesteld op f 5,500 en bij opbod voorloopig toegewezen aan den procureur van den executant P. Rekker voor 8000, is voornoemd huis en stal gemijnd door den notaris C. Ie Nobel te Oostburg op f 10,200, waarvoor de koop door de rechtbank defini tief is toegewezen, met last tot ontruiming van het in beslag genomen onroerend goed. Gemengde berichten. De gemeenteraad van Deventer heeft een krediet verleend van 3000, tot het doen bouwen van barakken in den tuin van het ziekenhuis voor de verpleging van lijders aan pokken of andere epidemische ziekten. Naar men verneemt is door den dood van den hoogleeraar Miquel ook eene leemte ontstaan in de com missie die door de regeering belast was met het herzien van de Pharmacopaea, waarvan de geleerde overledene het voorzitterschap bekleedde. Dit' veelomvattende werk moet echter bijnagereed zijn en zal weldra den minister van binnenlandsche zaken worden aangeboden. TJtrdagblad.) Omtrent de mailverzending naar Oost-Indië is aan den minister van financiën door een aantal Amsterdam- schehandelaars een adres gezonden, waarbij wordt opge merkt, dat wel de geregelde postverbinding metMarseille gestaakt is, dat echter van 25 December af om de vier weken nog steeds van Marseille een pakketboot ver trekt, die dus de eerste maal den 22cn Januari is vertrok ken. Van die gelegenheid wordt door de Engelsche regeering gebruik gemaakt door de Engelsche brieven mail via Brindisi naar Alexandrië te zenden tegen het oogenblik, waarop daar de Fransche pakketboot aankomt en van daar vertrekt. Adressanten verzoeken dat ook onze regeering voortaan deze gelegenheid tot communi catie met Oost-Indië niet ongebruikt late. Volgens het Pharmaceutisch weekblad zal door apothekers in Nederland een adres aan den minister van binnenlandsche zaken worden opgezonden, waarin zij verzoeken, dat de thans als officieel aangekondigde her leidingstafel van medicinaal tot metriek, en van metriek tot medicinaal gewicht worde ingetrokken en eene nieuwe herleidingstafel vastgesteld, waarop het reeds aangeno men benaderend stelsel verder en op voor de praktijk geschikte wijze wordt doorgevoerd. In de woning van den heer P. Roesgen in de Boekhortstraat te 'sGravenhage is in den nacht van jl. Dinsdag circa te drie uren brand ontstaan, waarvan de oorzaak onbekend is. Het bovenhuis van genoemd perceel, waarin de brand uitbrak, is met de kap van het dak geheel uitgebrand. Te 4 uren was men het woedend element meester en te 6 uren rukten de spui ten in, waarvan vier hebben dienst gedaan. Persoonlijke onheilen heeft men gelukkig niet te betreuren en het menbilair, trouwens verzekerd, is grootendeels gered, zoodat de schade betrekkelijk gering is. De aangren zende perceelen hebben weinig door het vuur, maar nog al door het water geleden. Burgemeester en wethouders van Amsterdam hebben, naar aanleiding van de verschillende ingekomen adressen waarin op uitbreiding van het beursgebouw wordt aangedrongen, het volgende aan den gemeente raad voorgesteld: 1° dat aan den minister van financiën zal te kennen gegeven worden, dat de gemeenteraad bereid is eene akte van overdracht van eene voldoende watervlakte in het Damrak te sluiten, en inmiddels met Z. exc. in over leg wenscht te treden over de middelen die, met het oog op den afstand tusschen de beurs en het telegraaf kantoor, noodig zullen zijn ter bevordering van een spoedige telegrafische correspondentie 2°. dat een ontwerp zal worden opgemaakt tot v e r- grooting en verbetering der groote koopmansbeurs met dien verstande, dat de vergrooting zal plaats hebben door bijbouw eener tot korenbeurs ingerichte ruimte en dat daartoe gebruik zal worden gemaakt van de beschik bare watervlakte in het Damrak: 3o. dat aan de heeren Testas c. s. zal worden te kennen gegeven, dat gedurende een jaar na de dagteekening van dit besluit, te hunner beschikking wordt gesteld eene watervlakte in het Damrak, gelegen tusschen het te bouwen telegraafkantoor en de te maken korenbeurs, ter oppervlakte van omstreeks 640 vierkante meters. Een door de Duitschers gevangen genomen officier van. de Fransche mobiele garde wilde ontsnappen

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1