personen in de vlammen omkwamen. Anderen werden in den val hevig gekneusd en sommigen letterlijk ver pletterd. Het aantal slachtoffers is niet te berekenen Een zeventiental personen waren zóózeer gekwetst, dat men aan hun behoud wanhoopte. Nabij Sandy-Hill in Kentucky is een nieuw lid van de Christian-geraeente zoodanig gedoopt, dat er de dood op volgde. De bijzonderheden zijn in het kort als volgt. Eenige weinige weken geleden huwde dr. Pownall, met miss Mary J. Wilson. Kort na zijn huwe lijk vereenigde dr. Pownall zich met de Christian-ge- meente en de eerstvolgende Zondag was bepaald als de dag zijner dooping. Hij had zijn leeraar J. B. Hough verzocht om die plechtigheid te verrichten. Op het bepaalde uur was er een groot aantal personen samengekomen op den oever van Crooked Creek, waar de indompeling zou plaats hebben. Na het gezang en gebed, toen alles gereed was, stapte Hough in het water, met den doctor aan de hand. Daar het water zeer laag stond, moesten zij zich op een aanmerkelijken afstand van den oever begeven om de genoegzame diepte te bereiken. Plotseling zag men beiden zinken. Zij waren over een zandbank onverwacht in diep water geraakt. Beiden kwamen weder naar boven en Hough bereikte den oever, doch de doctor, die niet kon zwemmen, werd door den stroom medegesleept. Men deed alle mogelijke pogingen om hem te redden, doch tevergeefs. Het lijk werd spoedig daarna ge vonden en naar den oever gebracht onder het jammeren zijner jonge vrouw en vrienden. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijks-afkondiging van den 22cn dezer: C. de Klerk, wedr. 47 j., met T. Gillisse de Nooijer, jd. 38 j. J. Switink, jra. 24 j. met C. van Keulen, jd.2lj. (Van 14—21 Januari.) Vlissingen. Gehuwd: W. de Neef, jra. 24j. met J/Mom- maas, jd. 21 j. Bevallen: C. J. van Luysse, geb. de Buf, d. J. A. de Groote, geb. Gubbi, d. A. M. Botting, geb. Hubrechtse, z. C. M. Kemeling, geb. de Kok, z. C. van Domburg, geb. van Loon, d. Overleden: M. J. Guldenberg, vrouw van J. van Uxem, 45 j. F. Haane, wedc. van E. M. Sondag, 70 j. E. C. Brand, wed*, van P. Smith, 75 j. A. Schout, jm., 19 j. H. Burgers, z. 10 m. C. de Ruijter, d., 2 d. Goes. Gehuwd: M. Daane, jm. 29 j. metD. Slabbekoorn jd. 29 j. Bevallen: L. van den Berge, geb. van der Bliek, d. M. C. Liplijn, geb. Cardon, z. J. Duvekot, geb. Schipper, z. S. Boshoff, geb. Dekker, z. A.P. de Groot,geb. Sloover, z. J. Dodmond, geb. van lïanst, z. M. Brand, geb. Kor- stanje, z. Overleden: A. Loggers, d., 18j. A. Boone, vrouw van M. Reijnhout, 34 j. Zierikzee. Bevallen; S. A. Brune, geb. Keyzer. z. P. van der Ree, geb. van Zalen, z. Overleden: J. van Popering, z., 16 m. K.van Bloppoel, d., 2 j. Tliermometerstand. 21 Jan.'sav. 11 u. 33 gr. 22 'smorg.7u.34gr. 'srnidd. 1 u.35gr.'sav. 11 u.36 gr. 23 'smorg.7 u.35gr.'smidd. 1 u. 37gr.'sav. 6u. 37gr. Gemeenteraad Tan Middelburg. Zitting van Zaterdag 21 Januari. Toespraak voorzitter; resumtie notulen; missives gedeputeerde staten; adres Th. Machielse; missives en besluiten betreffende helling verbruiksbelasting na 1871af- en overschrijving wissel bank en leenbank; adres A. Jobse; idem J. Pellegra- tilicatie keurders zeevischidem kommiezen en bode plaatselijke belastingen; besluit roeien boomen; mede- deeling regeling onderwijs burger-avondschool; toelage kweekelingen school voor meer uitgebreid lager onder wijs voor meisjes; benoeming lid commissie examineeren varenslieden. Voorzitter de heer de Jonge. Afwezig de heeren Bijleveld van Serooskerke, uitlan- dig, en van Diggelen, wegens ambtsbezigheden. De voorzitter opent de vergadering met ongeveer de volgende toespraak: „In deze eerste zitting van het jaar 1871 wensch ik u hartelijk geluk, mijne heeren! zoo wel in uwen huiselijken kring als in uwe openbare be trekkingen. Moogt gij allen in gezondheid gespaard worden, en mogen de besluiten van den raad, in dit jaar te nemen, strekken tot bevordering van het wezenlijke heil dezer gemeente." Vervolgens worden de notulen van het verhandelde in de zitting van 28 December jl. gelezen en goedgekeurd, en daarna voor kennisgeving aangenomen: a de mededeeling des voorzitters van de redenen der afwezigheid van bovengenoemde niet tegenwoordige leden; b eenemissive van gedeputeerde staten dezer provincie, houdende machtiging ter beschikking over de helft der posten van de gemeentebegrooting voor 1871, zijnde de beslissing ten aanzien der geheele begrooting verdaagd tot 1 April a.; c twee missives van dezelfden, houdende goedkeuring der raadsbesluiten tot onderhandsche verhuring van ge meentegrond buiten de Havenbarrière en tot verkoop van boomen. Wordt gelezen een adres van den heer Th. Machielse, korenmolenaar alhier, die in hoofdzaak te kennen geeft dat hij met genoegen heeft ontwaard dat de rij boomen op den singel buiten de Seisbarrière (tegenover de Grif fioen) zullen verkocht en geroeid worden. Reeds vroeger weid daarop door hem aangedrongen, en hij vleit zich dan ook dat tot de wegneming dier boomen grootendeels als een gevolg van zijn verzoek is besloten. Daar hij evenwel vreest dat sommige 'der bedoelde boomen wel licht nog zullen behouden blijven, waardoor niemand voordeel kan hebben, maar hij in zijn bedrijf als mole^ naar schade zou lijden, verzoekt hij dat van de bepaling tot het doen roeien der boomen niet moge worden afge weken. De voorzitter deelt mede dat de verkoop der bedoelde boomen reeds heeft plaats gehad terwille der veiligheid, hoofdzakelijk voor de buitenplaats van den heer Tak; laatstgenoemde heeft ze gekocht, doch tot burgemeester en wethouders het verzoek gericht om ze voorloopig voor zijn risico te mogen laten staan, hetwelk is toege staan, behoudens de voorwaarde dat de boomen op de eerste aanmaning van burgemeester en wethouders zul len moeten worden weggeruimd, of bij gebreke van dien die wegruiming op kosten van den heer Tak zal geschie den. Tevens merkt de voorzitter op dat adressant hierbij geen belang kan hebben, daar de boomen op zulk een grooten afstand van den molen staan dat zij daaraan geen last kunnen veroorzaken, en bovendien als zij worden weggenomen, toch het geheele bosch en het huis van den heer Tak behouden blijft, zoodat de wegneming dier weinige boomen, indien zij al last ver oorzaakten, weinig baten zou. Moesten deze boomen, die op 60 meter afstand van den molen staan, terwille van dien molen geroeid worden, dan zou wel alle beplan ting onmogelijk zijn. Namens burgemeester en wethou ders stelt hij alzoo voor, afwijzend op het verzoek te beslissen. Dienovereenkomstig wordt zonder beraad slaging en zonder hoofdelijke stemming besloten. Zie verder het bijvoegsel.) öuittnlaitïi. Algemeen overzicht. De kamer van afgevaardigden te Muuchen heeft, dank zij de door het Beiersch gouvernement uitge oefende pressie, de ontwerp-tractaten tot vereeniging met den Duitschen boud eergisteren aangenomen, met 102 tegen 48 stemmen, zijnde dus twee stemmen meer dan de vereischte meerderheid. Daarmede is alzoo het minimum der Duitsche eenheid voltooid. Of die eenheid nu echter bij vast geweven linnen of slechts bij pluksel kan vergeleken wordengelijk dr. Jacoby dezer dagen in een ondeugend rijmpje vroeg zal de toekomst moeten leeren. Men weet overigens dat eene groote partij die Duitsche eenheid eerst door de inlijving van andere landen voltooid zal achten. Het groothertogdom Luxemburg heeft, waarschijnlijk om op die wijze alle Duitsche bezetting te ontgaan, een Pruisisch en gouverneur aangenomen, die voor de'ver vulling der aan dat rijk volgens Pruisen opgelegde verplichtingen behoorlijk zal hebben zorg te dragen. Deze gouverneur draagt deu titel van buitengewoon gevolmachtigd agent van Duitschland bij het gouverne ment van Luxemburg. Te midden der algemeene verslagenheid over het voor Frankrijk zoo ongunstig resultaat van den veld slag bij St. Quentin waarin het noorderleger, volgens Duitsche berichten, vijftien duizend man verloor is de minister Gambetta te Rijssel aangekomen. Zelfs eene onder deze omstandigheden door hem tot de ver zamelde menigte gerichte toespraak om op voortzetting des oorlogs aan te dringen, werd toegejuicht. De heer Gambetta ontwikkelde daarbij hetzelfde gevoelen als dezer dagen door the Daily News werd verdedigd en wel, dat, als de Fransche natie slechts volhield, Duitsch land ten slotte toch het onderspit zou delven. Tot dusverre meende men dat in het hoofdkwartier te Versailles ongaarne werd gezien dat Frankrijk op de conferentie te Londen niet vertegenwoordigd zou zijn en dat niet het minste bezwaar zou worden gemaakt om het door tusschenkomst van Engeland gevraagd vrijgeleide voor den minister Jules Favre te verleenen. De bonds kanselier blijkt thans wel degelijk bezwaren te hebben tegen de inwilliging van Engeland's verzoek, en wel op grond dat het verleenen van vrijgeleide eene eerste schrede zou zijn tot erkenning van het bestaand Franseh gouvernement. De Engelsche regeering, welke door het vrijgeleide voor den minister Favre te vragen, blijk gaf van dit bezwaar niet te deelen, zal dus in deze nieuwe vernederende weigering van Pruisen wel weder moeten berustqn. Hoogst waarschijnlijk zal de eigenlijke oorzaak van het bezwaar der Pruisische regeering tegen het verleenen van het door Engeland aangevraagd vrij geleide, wel gelegen zijn in het besluit van den heer von Bismarck om op de Londensche conferentie geen vredes voorstellen te zien behandelen. Duitschland aldus uitte zich nog dezer dagen een Pruisisch officieus re- geeringsorgaan heeft alleen oorlog gevoerd en wil ook alleen vrede sluiten. Volgens berichten uit Versailles, hebbende Fransche troepen, welke zich na den laatsten uitval nog steeds buiten Parijs bevonden, zoodat men een nieuwen aanval op de Duitsche belegeraars meende temogen verwachten, zich weder binnen de vesting teruggetrokken. Het bombardement van Parijs wordt overigens met kracht voortgezet. Gelijk wel te verwachten was, heeft de rechtbank te Brussel, ondanks de conclusie van het openbaar ministerie bij dat rechtscollege, zich bevoegd verklaard in de zaak der Fransche geïnterneerden, welke eene actie tot invrijheidstelling tegen den staat hebben inge steld. De zaak zal aanstaanden Zaterdag ten principale worden behandeld en bepleit, terwijl de uitspraak natuurlijk met de meeste belangstelling wordt tegemoet gezien, als zijnde van zeer ingrijpende gevolgen. Laatste berichten. Bordeaux. Een Pruisische 1 egerafdeeling heeft eenaanval gedaan op Dijon, hetwelk door een deel der troepen onder bevel van Garibaldi werd verdedigd. Na een gevecht van on geveer twaalf uren' werd de aanval der Duitschers afge slagen. Onze Fransche troepen leden zware verliezen, doch de vijand verloor nog meer manschappen. Het gevecht is thans opnieuw hervat. Havre. De Duitsche troepen hebben Orbec bezet en bedrei gen Lisieux, aan den weg naar Honfleur. Parijs. De laatste mislukte uitval heeft een groote neerslach tigheid onder de bevolking teweeg gebracht, te meer bij het reeds in omloop zijude gerucht dat Trochunaar Versailles was opgerukt. Versailles. Officieel. Het op St. Denis gericht bombardement heeft een gunstig resultaat gehad. Het vijandelijk vuur is bijna geheel tot zwijgen gebracht. Parijs en St. Denis zijn op een aantal punten in brand geschoten. Rijsselheden Een hier algemeen verspreid gerucht wil dat de gene raai Trochu met twee honderd vijftig duizend man een nieuwen uitval heeft gedaan en reeds tot op een myl afstands^van Versailles zou zijn voortgerukt. De minister Gambetta heeft gisteren hier een krijgs raad gepresideerd, bestaande uit de generaals Faid- herbe, Farre, Paulze d'Ivoy en kolonel Isnard, die den generaal Robin vervangt, welke verslagen is. De slag te Saint Quentin. Een correspondent schrijft van den 21tfn dezer uit Rijssel: „Rijssel biedt thans een even treurig als schilderachtig schouwspel aan. Evenals na iederen veldslag, maar vooral na een nederlaag het geval is, komen voortdurend gewondenen vluchtelingen aan, die met hun deerniswaar dig uiterlijk en gescheurde kleederen door de straten loopen, terwijl de een bescheiden om eene gift vraagt en een ander te midden van een troepje volk eene redevoe ring houdt in zeer overdreven bewoordingen. „Vooral aan het station van den noorderspoorweg kan men een helder denkbeeld krijgen van de ellende van den oorlog in al hare uitgestrektheid. De wachtkamer is vol vrouwen, kinderen en oude lieden, die allen wee- nen en begeerig naar berichten uitzien, terwijl van alles wat zij vernemen hen nog niets belang inboezemt dan het lot van de geliefde afwezigen. Het is treurig hiervan getuige te zijn, en men moet een steenen hart hebben, om er niet door te worden getroffen. „Een niet minder onverwachte gebeurtenis als de af tocht van Bazaine overviel ons heden avond te midden der verwarring. Gambetta was met den nieuwen prefect van het departement du Nord, Paul Bert en verschei dene hoofdofficieren aangekomen. Aan zijue aan Rijssel bewezene diensten en de talrijke en warme vrienden die

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 2