MIDDELBURGSCHE COURANT. N* 2. Dinsdag 1871, 3 Januari. Oittncnianïr. AANBESTEDING. Op Vrijdag, 13 Januari] 1871, des voormicfck 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den saris des konings in de provincie Zeeland, of, jz$nëP afwezigheid, door een der leden van de gede^ip^'idë" staten, en in bijzijn van don hoofdingenieur van den waterstaat in het ll<ie district, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed liet herstellen en onderhouden gedu rende het jaar 1871 van «1e Rijkshaven en hijbehoorende werken te Vlissln- gen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving, volgens 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, to bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhofp, Raamstraat n». 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den zesden en vierden dag voor de besteding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaanvoorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat in Zeeland te Middelburg en bij den Arrondissements-Ingenieur aldaar. 's Gravenhage, 16 December 1870. Voor den minister, De Secretaris-Generaal, HUBRECHT. Middelburg 2 Januari. Aan den alhier gestationeerden rijksveldwachter 3e klasse J. Tuijttel is eervol ontslag uit zijne betrekking verleend, behoudens aanspraak op pensioen. De Staats-courant van jl. Zaterdag bevat het konink lijk besluit van den 24(,n December jl., waarbij wordt ingetrokken en buiten werking gesteld het koninklijk besluit van den 22e° October te voren, houdende benoe ming, buiten bezwaar van 'srijks schatkist, van eene commissio van personen waaraan de Nederlandsche inzenders op de van 1 Mei tot 30 September a. te Lon den te houden tentoonstelling van nijverheid en kunst de behartiging hunner belangen konden toevertrouwen. Die intrekking is geschied op het door de bedoelde Commissie gedaan verzoek, omdat haar de middelen ont breken om de haar aangewezen taak naar behooren te vervullen. In de Staats-courant van Zondag en Maandag 1 en 2 dezer is opgenomen het koninklijk besluit van den 29«i December 1870, bepalende de plaatsing in het Staats blad van de tusschen Nederland en Groot-Britannie op den 19en December 1870 te 's-Gravenhage gesloten over eenkomst tot regeling van het telegrafisch verkeer tus schen de beide rijken; alsmede dc wet van den 31«n December jl., houdende aanwijzing van de middelen ter goedmaking van de uitgaven, begrepen in de staatsbe- grooting voor het dienstjaar 1871. Bij beschikking van den minister van financiën is, met ingang van den 1« dezer, tot klerk bij de rijkstelegraaf benoemd C. J. de Breuk, thans tijdelijk in die betrek king werkzaam. Benoemingen en besluiten. ridderorden. Vergunning verleend aan A. E. Smo- renburg, apostolisch prefect van Mongolië, tot het aan nemen en dragen der versierselen van Saphier, hem door Z. M. den keizer van China geschonken. Benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen leeuw W. A. Camp, gepensioneerd kolonel der artillerie, laatstelfik militiecommissaris in het 2« militair-district •^eOr^v^cie Noord-Holland. w bibliotheek. Definitief benoemd bij de tkonihklyfee "bibliotheektotonderbibliothekarisTh. Cb.H. Wijnmalen, th. doet, en tot amanuensis J. A. Deketh. schutterijen. Öp verzoek eervol ontslag verleend aan J. Dieleman Wz". als 2en luitenant bij het 5e bataljon der rustende schutterij in de provincie Zeeland. hooger onderwijs. Benoemd tot buitengewoon hoog leeraar in de medische faculteit aan de hoogeschool te Utrecht dp. Th. W. Engelman, adsistent bij de physio- logie aan voernoemde hoogeschool, met bepaling dat bij zitting zal nemen in den academischen senaat en in die faculteit en in zijn tegenwoordige betrekking werk zaam zal blijven. Benoemd tot gewone hoogleeraaren in de medische faculteit aan de hoogeschool te Leiden: dr. J. A. Boogaard en d>\ T.Zaaijer,buitengewonehoogleerarenin voorschre ven faculteit. koloniën. Op verzoek eervol ontslag uit 'slands dienst verleend, met toekenning van pensioen, aan C. F. Hom, laatstelijk postopziener te Tjiburoug (Buitenzorg), thans met verlof in Europa. leger. Op verzoek eervol ontslag nit Zp. Ms. militairen dienst verleend, met toekenning van pensioen, aan den luitenant-kolonel der artillerie van het leger in Neder- landsch-Indië W. Woutersz, thans met verlof in Europa. Onderwijs. De hoofdonderwijzer J. van der Bel te Poortvliet herdacht jl. Woensdag zijn 40jarige ambtsbediening. De ingezetenen gaven van hunne belangstelling blijk door het uitsteken van vlaggen. Het schoollokaal was versierd. Door de kinderen jj^rden, onder begeleiding van orgelspel, door den secretaris vervaardigde liederen gezongen. Een lid van den gemeenteraad, de predikant en anderen hielden toespraken. Namens velen uit de gemeente bood eerstgenoemde een geschenk aan den jubelaris, die zijnerzijds de kinderen en vele anderen feestelijk onthaalde. Kerknieuws. De heer H. Boonen, predikant bij de Nederduitsche hervormde geme.ente alhier, heeft in de gisteren door hem geleide voormiddag-godsdienstoefening medege deeld dat hij aan het kerkbestuur zijn ontslag als predi kant heeft aangevraagd, en hij zich eerlang elders met terwoon vestigen zal. Beroepen tot predikant bij de Nederduitsche her vormde gemeente te Zaamslag de heer J. H. Klomp, thans te Polsbroek. Riyierberichteu. De Staats-courant bevat de volgende berichten: Keulen, 30 December. Waterstand 10 voet boven nul. Het drijfijs bedekt omstreeks de helft der breedte van de rivier. Nijmegen, 28 December. In de Waal minder drijfijs dan gisteren: de rivier i3 over twee derde deel der breedte daarmede overdekt. De overtocht gaat moeilijk en geschiedt met losse vaartuigen. Temperatuur 25° F. Arnhem, 29 December. Aanhoudend veel drijfijs. Westervoort, 29 December. Zeer weinig drijfijs; over tocht alleen met de schuit. Vreeswijk, 29 December. Drijfijs over de helft der rivierbreedte. Overtocht met de roeibooten. Waterstand 4,28 meter -f- AP. of 2.24 meter onder noodpeil. Val 0.32 meter. Gorinchem, 30 December. De Nieuwe Merwede is openhet ijs drijft met sterken stroom af. De oude Mer wede beneden Hardinxveld is geheel dicht. Waterstand s morgens 8 uren, te Gorinchem 3.14 meter -f- AP., te Werkendam 2.74meter -f- AP., te Pauwlownahoeve 2.17 meter -f- AP. en te Ottersluis 1.74 meter AP. Maastricht, 30 December. De twee bogen der Maasbrug naar de zijde van Maastricht blijven steeds met ijs bezet. Keulen, 31 December. Waterstand S voet 3 duim bo ven nul. Het drijfijs bedekt nog steeds bijna de helft der breedte van de rivier. Nijmegen, 30 December. In den toestand van het ijs geene verandering. Temperatuur21° F. Arnhem, 30 December. Idem. Westervoort, 30 December. Idem. Vreeswijk. 30 December. Geene verandering in den toestand van het ijs. Waterstand 4.02 meter -j- AP. of 2.50 meter onder noodpeil. Val 0.26 meter. Gorinchem, 31 December. De nieuwe Merwede voert veel ijs afbet is nog doordrijvende. Waterstand te Go rinchem, 2.88 meter -J- AP., te Werkendam, 2.45 meter -f- AP., te Paulownahoeve 1.95 meter -j- AP. en te Otter- sluis 1.55 meter -f- AP. Maastricht, 31 December. De twee bogen der Maas brug naar de zijde van Maastricht blij ven steeds met ijs bezet. Koloniën. Bij beschikking van den minister van koloniën ad inte rim van den 27en December zijn de gewezen kweekelingen der polytechnische school H. J. W. Jonker en H. A. ManBieldt gesteld ter beschikking van den gouverneur- generaal van Nederlandsch Indië, om te worden benoemd tot adspirant-ingenieur bij het mijnwezen daar te lande. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den llen November). civiel departement. Ontslagen: eervol, wegens vertrek, als tweede buitengewoon substituut-griffier, buiten bezwaar van den lande, bij den landraad te De- mak, jonkheer H. A. de Geer. Gesteld: in het genot van wachtgeld, de eervol wegens ziekte uit zijne bertekking ontslagen commies- ontvanger der in- en uitvoerrechten te Sampang J. P. Sineck. Benoemd: tot tweeden commies op het kantoor van den adsistent-resident van Benkoelen, de ambtenaar op wachtgeld C. W. W. Mol. Machtiging verleend: tot de uitreiking aan J. N. A. Bechtinger, op verzoek, eervol, uit Zp. Ms. mili tairen dienst ontslagen officier van gezondheid 3e klasse, van eene akte van toelating tot de uitoefening der ge nees- en heelkundige praktijk te Batavia. Ontslagen: eervol, bij de cavalerie van den barissan te Sumanap (Madura), als instructeur, de l* luitenant van het regiment Oost-Indische cavalerie P. F. B. J. van Nouhuys. Benoemd: tot instructeur, de lc luitenant van het regiment Oost-Indische cavalerie E. M. C. van Mattein- burgh. departement van oorlog. On tslagen: op verzoek, eervol, uit Zr M». militairen dienst, de 2e luitenant der cavalerie J. F. E. Marcella. departement der marine. Overgeplaatst: van het marine-etablissement te Onrust bij de bosch-exploi- tatie te Parengan, de tweede opziener bij het vak van scheepsbouw C. Roggeveenvan de bosch-exploitatie te Parengan bij het marine-etablissement te Onrust de 2e opziener bij het vak van scheepsbouw J. F. Zeegers. (Javasche courant van den 15en November.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegéns ziekte, aan den cipier bij 'slands gevangenis te Martapoera J. van Bergen. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de koffiepakhuis meester te Boijolali J. H. F. van Eecke, en de gewezen klerk op het residentie-kantoor teKediri P. A. Schrijn; op verzoek, eervol, uit zijne betrekking, onder toeken ning van wachtgeld, de controleur 2e klasse bij het bin- nenlandsch bestuur in de residentie Palembang M. Reep; eervol, uit zijne betrekking, onder toekenning van wachtgeld, de resident der Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo K. W. Tiedtke. Verklaard: dat het aan den controleur le klasse bij het binneulandsch bestuur in de residentie. Wester- afdeeling van Borneo J. W. Halkema verleend ontslag uit zijne betrekkikg moet worden beschouwd als te zijn geweest, op verzoek, eervol, wegens ziekte, en onder toekenning van wachtgeld.

Middelburgsche Courant | 1871 | | pagina 1