MÏDDELBURGSCHE COURANT. r 304. Vrijdag 1870. 23 December. Uithoofde van den Kerstdag, zal in de volgende week het Dinsdagsche nommer der Middelburgsehe courant niet worden uitge geven. AANBESTEDING. Op Vrijdag, 30 December 1870, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commis saris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwezigheid, door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur vau den waterstaat in het llde district, aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed: liet uitdiepen van de westelijke kuiten- haven van Neuzen. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving, volgens 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijiioff, Raamstraat n° 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den zesden en derden dag vóór de besteding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingenieur van den waterstaat te Middelburg en bij den ingenieur te Neuzen. 's Gravenhage, 15 December 1870. Voor den minister, De Secretaris-Generaal, HUBRECHT. OPENBARE AANBESTEDING. De Burgemeester en Wethouders van Vlissing en zijn voornemens op Zaterdag den 31cn December 1870) des namiddags te 2 uren, in het raadhuis aldaar bij enkele inschrijving aan te besteden: Het onderhouden der Gemeente- Gebouwen, werken enz., gedu rende het jaar 1871, in elf per- ceelen, als 1°. Het onderhoud der gebouwen. 2°. Het uitbaggeren van 6000 M3 slijk, het schoon maken der kaaimuren en beschoeiingen, en het teren van laatstgenoemden. o. Het onderhoud der kaaimuren, beschoeiingen, bruggen, enz. o. Het onderhoud van pompen, urinoirs, enz. 5°. Het onderhoud der schoolgebouwen. 6°. De levering van 40,000 stuks Fel ui straatkeien, groot 14/io C. m. 7°. Idem van 30,000 machinale of vlakke Waal straat klinkers. 8°. Idem van 4000 Ms plaatzand. 9°. Het verleggen van 6000 M8 straat. 0o. Het onderhoud van plantsoen en wegen. 11". Het vervoer van materialen enz. De monsters der steen enz. zijn bij den Gemeente bouwmeester te bezichtigen, door wien de noodige aan wijzingen zullen gedaan worden den 28 en 29 December 1870, van des voormiddags te 10 tot 12 uren. De bestekken zijn op franco aanvrage tegen vijftig cents verkrijgbaar ter Gemeente-Secretarie. De Burgemeester eu Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Middelburg 22 December. De kredietwetten ter gedeeltelijke vervanging der eerste drie hoofdstukken der staatsbegrooting zijn heden door de tweede kamer met algemeene stemmen aangenomen. Bij de behandeling van de kredietwet voor het depar tement van justitie verlangde dc heer de Brauw, dat de kamer door een votum hare afkeuring zou doen blijken over de opheffing der afdeelingen vooreeredienst. Het daartoe door hem gedaan voorstel werd echter met 37 tegen 36 stemmen verworpen. De genoemde kredietwet' werd vervolgens aangenomen. Bij de gisteren in het kiesdistrict Goes gehouden ver kiezing van een lid voor de provinciale staten van Zee land, ter vervulling der vacature ontstaan door het over lijden van den heer O. Verhagen, zijn 752 biljetten inge leverd, waarvan bij de opening op heden 18 van onwaarde zijn verklaard. De volstrekte meerderheid bedroeg dus 368, doch deze is door niemand verkregen. Er zijn uitgebracht op de heeren: jonkheer mr. J. J. Pompe van Meerdervoort 329, m<\ J. H. de Laat de Kan ter 298, D. P. Dominicus 60 en mr. C. van Citters 36 stemmen. De overigen waren over verschillende perso nen verdeeld. Tusschen de beide eerstgenoemde heeren moet alzoo eene herstemming plaats hebben. Volgens het jongste Verslag van den toestand der provincie Zeeland, bedraagt het aantal kiezers in het kiesdistrict Goes (Zuid-BeveUnd met Wolfaartsdijk en Ncord-Bevefand) 1062, zoodat door ruim twee derden of bijna drie vierden aan deze verkiezing is deelgenomen. Heden heeft alhier de opening plaats gehad van de inschrijvingsbus en biljetten voor de twee uitgeschreven geldleeningen ten laste dezer provincie voor de instand houding van den stooinbootdienst op de Wester-Schelde, de eerste groot f 24000 (behoorende tot de vroegere geldleenin g van f 50,000), de tweede groot 10,000 beide in aandeelen van f 1000, tegen eene rente van 5 pet. 'sjaars, te rekenen van 1 Januari a. Er is ingeschreven voor 36 aandeelen, t. w. door de heeren: N. G. Bos, alhier, voor 3 aandeelen, te voldoen met f 980 per aandeel, onverschillig in welke der beide leeningen; J. Poppe, te Veere, voor 1 aandeel in de lee ning van f 50,000, te voldoen met f980- de Kanter Hordijk, te Goes, voor 6 aandeelen in de leening van f 50,000, te voldoen met f 990 per aandeelJ. de Kanter alhier, voor 12 aandeelen, te voldoen met f 980.75, of bij niet toewijzing hiervan voor 8 aandeelen te voldoen met 990.75 per aandeel, onverschillig in welke leening; J. A. Tak c°-, alhier, voor 12 aandeelen, te voldoen met f 1000.06 per aandeel, in de leening van f 50,000, doch desnoods over te brengen op de leening van f 10,000 N. G. Bos alhier, voor 2 aandeelen, te voldoen met f 1000 per aandeel, onverschillig in welke der beide lee ningen. Bij de administratiën van liet Belgische en Neder- landsebe loodswezen te Vlissingen is bericht ontvangen dat geen schepen meer tot Antwerpen kunnen opzei len, daar er geen gelegenheid meer bestaat om ze in dc dokken en havens te bergen. Wij vernemen buitendien dat ongeveer S0 stuks beneden Antwerpen op ruimte liggen te wachten. Gisteren heeft de plechtige begrafenis van H. K. H. prinses Frederik plaats gehad. In den voormiddag werd vooraf een huiselijke godsdienstoefening op het Huis de Pauw gehouden, die, geleid door den predikant van Rhijn van Wassenaar, slechts werd bijgewoond door prins Frederik en zijne beide dochters, den prins von Wiedjde koningin der Nederlanden en de op hetHuisde Pauw aanwezige hofbeambten. Van genoemd lusthuis werd het lijk te half elf uur overgebracht naar het paleis in het Korte voorhout te 'sGravenhage, en te twaalf uren ving de tocht naar Delft aan, geordend overeenkomstig'het daartoe vastgestelde programma. De rouwwagen was bespannen met zes zwarte paarden, geheel bedekt door zwart fluweelen kleeden met zilveren rand omzoomd. Behalve verschil lende emblema's van den dood, waren op het rouwkleed de gouden kroon en de ordeteekenen van de overledene nedergelegd. In het rijtuig waarin prins Frederik gezeten was had ook zijn aanstaande schoonzoon, de prins von Wied, plaats genomen. Het werd door zes paarden getrokken, en door zes lakeien, aan weerszijden gaande, benevens de adjanten van Z. K. H. begeleid. Dit rijtuig werd ge volgd door dat waarin de koning zich met zijne beide zonen bevond, hetwelk, me^acht paarden was bespannen, met de hoflakeien aan weerszijden, den adjudant-gene raal jonkheer de Stuers ter rechterzijde en den waarne- menden militairen gouverneur der residentie ter linker zijde van het portier rijdende, en gevolgd door het geheele militaire huis des konings. Hierna volgden hofkoetsen met de afgevaardigden van den koning van Pruisen, den keizer van Rusland, den koning vanZweden,degroo'thertogin van Mecklenburg Schwerin, den groothertog van Mecklenburg, de konin gin van'Pruisen, den kroonprins van Denemarken, de koningin van Wurtemberg, de groothertogin van Sak- sen-Weimar-Eisenach en den groothertog van Baden. De twee vertegenwoordigers van de koningin der Nederlanden zateu iu een hof rij tuig. In het laatste rijtuig van den stoet bevonden zich de kamerheer der koningin van Zweden en de adjudant van prins von Wied. De ernst der plechtigheid werd door muziek, salvo's van het geschut en het gelui der klokken, zoowel te 's-Gravenliage als te Delft, verhoogd. Te ongeveer half 3 kwam de stoet te Delft aan. In de Nieuwe kerk bevonden zich een aantal hooggeplaatste genoodigden. Nadat het lijk was binnengedragen werd door den heer G. Ruytenschild als hofprediker een kort woord gesproken en daarop de kist, ontdaan van kroon en verdere versierselen, in den koninklijken grafkelder nelergelaten, om daar vervolgens te worden bijgezet. Onderwijs. De Provinciale Groninger courant heeft vernomen dat een vóór een paar dagen medegedeeld bericht omtrent de waarschijnlijke opheffing der landbouwschool te Gro ningen onjuist is. Alleen is in eene vergadering van aan deelhouders, gehouden op 15 dezer, bericht gegeven dat de pogingen die aangewend waren om de kosten voor den aankoop van, naar men meende, noodige verzame lingen enz., begroot op eene som van f 7000, van elders te krijgen, mislukt waren. De aandeelhouders hebben zich ongeneigd betoond, om die som zeiven te bezorgen. Wat nu na bet-einde van Maart tot zoolang blijft alles op den ouden voet gebeuren zal, is onbeslist. Kerknieuws. Bedankt voor het beroep naar Nieuw- en St.-Joosland door den heer Knap, predikant bij de Nederdnitsche hervormde gemeente te Noordwijk. Gemengde berichten. Gisteren is te Amsterdam het koffiehuis De vijf hoek, aan de Schans tusschen de Utrechtsche en de Weteringsche barrière, door brand vernield. In een kleine stad in den Elzas wordt door een al daar driemaal 'sweeks verschijnend blad aan den Duitschen kommandeerenden officier een vermetele trek gespeeld.. Deze kommandant van het Duitsch garnizoen heeft goedgevonden om te bepalen dat bedoeld blad zijne be richten in de Duitsche en Franscbe talen moet vermel den, waarbij die berichten eerst aan zijne goedkeuring moeten worden onderworpen. Daar onze Duitsche kom mandant nu geen Fransch verstaatleest hij alleen de

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1