MIDDELBURGSCHE COURANT. 290. Woensdag 1870. 14 December. Ir Middelburg 13 December. In de heden namiddag gehouden zitting van de tweede kamer der staten-generaal heeft de minister van marine eenige mededeelingen gedaan betreffende de nu bestaande ministerieele crisis. Door den heer Jonck- bloet werd op een spoedige beslissing dienaangaande aangedrongen. Den heer de Casembroot is verlof verleend, om op eëïi nader te bepalen tijd de regeering te interpelleeren aangaande de uitzetting van gevluchte krijgsgevange nen. De heer van Sypesteijn heeft gelijk verlof bekomen met betrekking tot de geruchten omtrent de overgifte van de Kust van Guinea aan Engeland. Z. M. de koning is gisteren avond te half zes uur van Het Loo in de residentie aangekomen. De heden door de Vereeniging tot het bezoeken der armen alhier gehouden Nieuwjaarscollecte heeft 516,04-4 opgebracht. De gemeenteraad van Vlissingen heeft in zijne gisteren gehouden zitting waarvan wij het verslag tot een volgend nornmer moeten laten liggen onder anderen de volgende zaken behandeld. Naar aanleiding eener ingekomen missive van de Vlissingscbe kamer van koophandel en fabrieken, is be sloten tot het zenden van een adres aan de tweede kamer der staten-generaal, met verzoek om hare onder steuning, voor de totstandkoming eener directe stoom vaart op Amerika, De redactie van dit adres, reeds vooraf door burgemeester en wethouders opgemaakt, is goed gekeurd. De heer G. Mortier is opnieuw benoemd als lid der commissie voor de zeemans- en visschersbeurs. Een verzoek van den eervol ontslagen agent van politie P. Bnsquet, om zijn pensioen van 150 tot ƒ200 te ver- hoogen, is toegestaan. Evenzeer is ingewilligd een verzoek van de hulponder wijzers op de school voor on- en minvermogenden, om eene gratificatie over het derde kwartaal van dit jaar wegens hunne meerdere werkzaamheden in dat tijdvak, uithoofde van de vacature van den hoofdonderwijzer. De nog beschikbare som van 112.50 zal onder hen worden verdeeld. Aan den heer N. J. B. de Veij Mestdagh is op verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter van het college van regenten over het arm-gast- en weeshuis, en de heer J. C. Ockers als zoodanig benoemd. De beer K. Blonk is opnieuw benoemd als lid van het algemeen armbestuur, en de heer C. van Zweveren als regent over het arin- gast- en weeshuis. Naar aanleiding van door gedeputeerde staten dezer provincie ingebrachte bezwaren betreffende de bepa lingen, opgenomen in de verordening van algeme'ene plaatselijke politie, aangaande de water- en vuurneringen zijn die bepalingen thans ingetrokken. Tot geneesheer bij het algemeem armbestuur is be noemd de heer E. J. Muller. Het verzoek van den heer J. F. van Poelvoorde om subsidie voor zijne stoomvaart tusschcn Vlissingen en Rotterdam, is door den adressant ingetrokken. De begrootingen voor de rij wegen Vlissingen—Mid delburg en Vlissingen—Koudekerke zijn goedgekeurd. Een verzoek van J. de Bresser om als provenier in het gasthuis te worden opgenomen, is afgewezen. Aan de tweede kamer is ingezonden een wetsontwerp waarbij voor den aanleg van een spoorweg van Amster dam over Hilversum naar Amersfoort, met een zijtak van Hilversum naar Utrecht, de onteigening van percec- len ten name van de Hollandsche ijzeren spoorwegmaat schappij van publiek nut wordt verklaard. In dezelfde concessie is ook de aanleg van een lijn Amersfoort Zutfen bedongen. J Daar de richting van de ontworpen spoorweglijn voor de bestaande verdedigingsmiddelen in het hart van ons land nadeelig en belemmerend kon zijn, zullen nieuwe verdedigingswerken moeten aangelegd worden, waarvan de kosten, geschat op 450,000, echter te bezwarend voor den consessionaris zouden zijn. Om het groote nut van hèt ontworpen werk heeft de regeering gemeend die.J$;osten voor rijks-rekening te moeten nemen, terwijl ook de maatschappij geen andere hulp van den staat hoefP^tSfkjjigd. Bij ministerieele beschikking van den 10cn dezer is aan B. D. van Rietschoten en P. Thomsen, te Rotterdam, tot wederopzegging, vergunning' verleend voor een stoom- sleepdienst in de provinciën Noord-Braband, Gelderland, Zuid-Holland, Noord-Holland, Zeeland, Utrecht, Overijsel ^en Limburg. Slaais-cour Benoemingen en besluiten. ridderorden. Benoemd tot ridder der orde van den Nederlandschen leeuw mr. J. de Wal, hoogleeraar aan de Leidsche hoogeschool. notarissen. Eervol ontslag verleend aan P. inn de Graft als notaris ter standplaats Middelburg, cn als zoodanig benoemd mr. J. van do Graft. Kerknieuws. Jl. Zondag is in de godsdienstoefening der Neder duitsch hervormde gemeente te Grijpskerke herdacht de plechtige inwijding van het vernieuwd en vergroot kerk gebouw op den 9ctl December 1770. De toenmalige predi kant Michiel van den Vondel sprak destijds naar aan leiding van I Koningen VIII: 29. De tegenwoordige predikant hield nu eene rede, waartoe hij als punt van uitgang I Corinthe III: IGa. gekozen had. Marine en leger. De officier van gezondheid 2c klasse G. A. M. van Ewijk wordt met den 21en dezer gedetacheerd bij het hospitaal der marine te Willemsoord, en de officier van gezond- held 3e klasse W. Schutte, laatst behoord hebbende tot I het eskader in Oost-Indië en van daar den 5cn dezer in Nederland teruggekeerd, wordt met dien datum op non activiteit gesteld. Staats cour.) Koloniën. De per mail uit Oost-Indië hier aangebrachte berich ten loopen tot 2 November, doch behelzen geen bijzon der nieuws. Gemengde berichten. De algemeen bekende en hoogbegaafde roman schrijver Alexander Dumas is den 5cn dezer te Parijs, bij Dieppe, overleden. De maskerade-commissie voor het maskerade-feest in 1871, aan de Utrechteche hoogeschool, heeft thans de teekeningen gereed, voorstellende den intocht van Elisabeth van Brunswijk binnen Zutfen. In de Giornale di Venezia wordt het publiek ge waarschuwd voor de conducteurs op den spoorweg naar Triest, wijl men had ontdekt, dat onder het rijden geld en kostbaarheden uit de passagiers-goederen werden ontvreemd. Ook op de haan naar Milaan had men dezelfde ervaring opgedaan. Verscheidene medeplichtigen waren vóór eenigen tijd in verzekerde bewaring gehouden, nadat huiszoekingen vele gestolen voorwerpen aan 't licht hadden gebracht, en reeds meende het publiek voor de herhaling dier diefstallen gevrijwaard te zijn. Men heeft zich hierin echter bedrogen gevonden want het wederrechtelijk doorsnuffelen der koffers is nog ten schade der reizigers in vollen gang. Bij het toenemend verkeer op de spoorwegen in Noordelijk Italië, vooral nu de groote stroom naar Indie zich over Brindisi heeft verlegd, ware het te wenschen dat de Italiaansche regeering tusschenbeide kwam om op de spoorwegen de struikroovers in conducteurskleeding te weren. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging van den llpn dezer: C. van Valkenburg, wed11, van M. C. Dart, 50 j. met S. H. van der Hoeven, jd. 43 j. L. Rooze, jm. 20 j. met D. Poppe, jd. 19 j. J. Poppe, jua. 24 j. met C. Meeuse, jd. 24 j. (Van 3 tot 10 December). Vlissingen. GehuwdC. Leytën, wed11, van W. van Noort,47 j.metA. J. van Dierendonck,wede. van G. D.R. Janssen, 41 j. Bevallen: C. L. Gloudemans, geb. Biesaard, d. J. Bal- jeu, geb. van Smirren, z. J. C, Esser, geb. Hevry, z. C. J. Overmeïr, geb. Knipzadeleir, d. J. Bok, geb. Engels, z. A. L. Lambrecbt, geb. de la Bie, z. N. Stroosnijder, geb. van Eiken Calandt, z. A. van Hoeve, geb. de Leeuw, d. P. Sporry, geb. Diugemanse, z. M. J. van Beusichera, geb van Eosevelt, z. Overleden: F. van der Meer, z. 9 w. A. Gorge, onbe kend. M. J. van Veen, z. 5 m. F. Bakker, man van C. van de Velde, 47 j. L. Suurmond, man van M. Melis, 53 j. G. M. Gijzen, d. 3 ia. W. Sturm, z. 6 m. M.J. Baaij, vrouw van A. van der Kuyl, 52 j. S. C. Hiefkens, d. 4 m. H. Overkamp, vrouw van M. Leemans, 43 j. P. J. G. van Boven, z. 6 m. Goes. Gehuwd: J. Hoogerheide, wed?, van M. Pekaar, 32 j. met J. Filius, wed1-', van K. van der Bliek, 27 j. A. Geene,jm. 23 j. met M. Vleugel, jd. 19 j. BevallenM. L. Briels, geb. Schelfhout, d. (tweel.) O. de Munok, geb. Harinck, z. (levenl.) Overleden: A. Flipse, d. 55 j. Zierikzee. Gehuwd: A. Jansen, jm. 24 j. met N. S. Matthijsse, jd. 22 j. Bevallen: J. Versteeg, geb. Elscot, d. M. van dfen Houten, ge}). Beije, d. J. Houkamp, geb. Uil, d. M. Pad mos, geb. de Jonge, d. Overleden A. F. van Bezooijen, z. 4 m. A. A. van Oorschot, d. 9 j. G. Lokker, z. 1 j. M. Kloote, man van A. H. Kister, 47 j. L. Stoutjesdijk, d. 16 j. P.M. Koe- voets, d. 2 j. J. van Neuven, d. 4 w. F. vau der Poel, d. 27 j. Tlierniometerstand. 12 Dec. 'sav. 11 u. 39 gr, 13 's morg. 7 u. 42 gr. 's midd 1 u. 43 gr. 's av. 6 u. 42 gr. Gemeenteraad ran Goes. Den 10ei1 dezer werd eene vergadering gehouden waarin 8 ledeu tegenwoordig waren, en mededeeling werd gedaan van de volgende ingekomen stukken, to weten Goedkeuring der raadsbesluiten: a tot uitgifte van grond in erfpacht aan mr. La Grappe Dominieus c.s.; 6 tot tijdelyken afstand van het voormalige ijkkantooraan den ontvanger der rijks-belastingen; c tot voldoening der kos ten van het licht aan het Sas, en d tot het verleenen eener gratificatie aan den marktmeester der veemarkten. Bericht van gedeputeerde-staten van de ontvangst - der verordening op de havenkom en brug; met mededee ling dat deze is voorgedragen ter vernietiging. Bericht der installatie van den heer P. J. F. Vermeu len als lid der gezondheidscommissie. Bericht van den heer P. J. F. Vermeulen, dat hij de benoeming aanneemt als lid der commissie van toezicht op de gemeente-apotheek, en van die commissie dat bij is geïnstalleerd. Bericht van diezelfde commissie en van den heer J. Adam omtrent de verhooging der jaarwedde als ge meente-apotheker, houdende dankbetuiging aan den raad. Alie deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Voorts eenige Staatsbladen, welke ter griffie worden nedergelegd. Nog deelt de voorzitter mede 1°. Dat bij burgemeester en wethouders is ingekomen een verzoek om ondersteuning ter bekoming van een rijks-subsidie voor de trans atlantische stoomvaart. Hij stelt voor zich bij adres tot de tweede kamer te wenden met tekennengeving dat adhaesie wordt verleend aan het verzoek tot verkrijging van dit' subsidie. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. 2». Dat de commissie voor de nieuwjaars-bedeelingen zich heeft samengesteld. 3°. Dat het college van zetters der directe belastingen in zijn handen den vereischten eed heeft afgelegd, en vervolgens de rooster van aftreding is vastgesteld, het geen mede voor kennisgeving wordt aangenomen. Vervolgens wordt overgegaan tot de benoeming der leden van de verschillende bestilren en commissiën. Voor de commissie voor het financiewezen voor 1871 de heeren C. C. van den Bosch, mr- VV. G, de Kuokke van der Meulen, beide herbenoemd, en jonkheer mr. J. J.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1