OURANT. X0- 287. Zaterdag 1870. 3 December. Middelburg 2 December. Bij ministerieel© beschikking van 29 November jl., is aan A.. F. Smulders, te 's Hertogenbosch, tot wederopzeg ging, vergunning verleend voor een stoomsleepdienst in de provinciën Noord-Brabant, Gelderland, Zuid-Hol land, Noord-Holland, Zeeland, Utrecht, Overijsel en Limburg. Benoemingen en besluiten. consulaten. Benoemd tot Nederlandsch consul'voor het koninkrijk Denemarken Ch. E. de Coninck, thans consul te Kopenhagen. Kerknieuwe. Do heer J. H. Mühring, predikant bij de hervormde gemeente te St. Philipsland, heeft Yoor het beroep naar de gemeente Nieuwerkerk in Duiveland bedankt. Koloniën. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft, behalve de reeds gemelde, de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den 18en October.) civiel departement. Ontslagen: op verzoek, eervol, wegens ziekte, de postcommies, chef van het postkan toor to Koepang, J. G. W. Donselaar. B e n o e m dtot postcommies, chef van het postkantoor te Koepang, W. H. van Hengel, thans posthouder van Rabouw; tot postcommies, chef van het postkantoor te P&lembang, L. J. Berlijn, thans postcommies te Tjilatjap; tot postcommies, chef van het postkantoor te Tjilatjap, J. C-Lesquiller, thans geagreëerde klerk bij het postkan toor te Tagal. - Benoemd: tot 4fn hulponderwijzer aan de openbare 2e lagere school te Batavia, de hulponderwijzer aan de openbare 1« lagere school te Sainarang C. A. Valk; tot hulponderwijzer aan de openbare lc lagere school te Samarang, de eervol ontheven waarnemende hoofdonder wijzer aan de openbare lagerescbool te Japara P. C. Mie- roptot hulponderwijzer aan de openbare lagere school te Ambarawa, de 2« hulponderwijzer aan de openbare 2e lagere school te Soerakarta J, van Ek; tot hulpon derwijzer aan de openbare lagere school te Madioen, de kweekeiing aan die school M. P. L. G. Hansen. dspartemen't van oorlog. Overgeplaatst: genees kundigen dienst, bij den geneeskundigen dienst in de Wester-afdeeling van Borneo de officier van gezond heid 3C klasse N. Bonthuis, van het groot militair hos pitaal te Soerabaija; infanterie, bij het 7« bataljon, de kapitein J. Groesbeek, van het garnizoens-bataljon der Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneobij het 9e batal jon, de majoor K. van der HeydeD, van het garnizoens bataljon van Banka; bij het garnizoens-bataljon van Banka, de majoor J. V. Kriesfeld, van het 9C bataljon. Hersteld: in activiteit, infanterie, do luitenant kolonel op nonactiviteit J. van der Haas. Gemengde berichten. Volgens het Dagblad van 's-Gravenhage zal Het kleine Loo waaromtrent dezer dagen ten onrechte het gerucht was verspreid dat H. M. de koningiu het had verhuurd aan de ex-keizerin van Frankrijk betrokken worden door den heer John Lothrop Motley, schrijver van „De opkomst en den bloei der Vereenigde Neder landen", ter wiens beschikking de koningin het heeft gesteld. Eergisteren avond is uit de Delftsche vaart opge haald het lijk van een meisje, winkeldochter in een der grootste manufactuurwinkels te 's-Gravenhage. Haar voornemen tot zelfmoord had zij, naar men beweert, medegedeeld op een stuk papier, hetwelk zij bij zich gestoken had. Het Utrechtsch studentenkorps heeft met 50 tegen 34 stemmen het voorstel van de philosophische faculteit aan genomen om het Delftsch studentenkorps te erkennen. De meerderheid van den senaat, waaronder de rector, was tegen de erkenning. De Leidsche en Groningsche stu dentenkorpsen hebben tot nu toe bet Delftsch studenten- korps niet erkend. Zaterdag avond 11, is een van Londen komende sneltrein nabij Harrow op eenige door zeer toevallige omstandigheden op zijne baan staande ledige kolenwa gens gestooten. zoodat het grootste gedeelte van den -Wéito is en 7 personen, waaronder de machinist, omgekomen en vele andere meer of minder ernstig gekwetst zijn. In de buitengewone vergadering van deelhebbers in de commanditaire sociëteit, gevestigd te Amsterdam, onder de firma Paul van Vlissingen en Dudok van Heel, eergisteren onder voorzitterschap van den heer m' Mes- schertjvan Vollenhoven, president-commissaris, gehouden, heeft de cptomissie vau reorganisatie, benoemd in do vergadering van 14 October jl., bij monde van m"\ Aug. Philips rapport uitgebracht (welk rapport later voor aandeelhouders zal worden verkrijgbaar gesteld), in grove trekken de grondslagen eener reorganisatie ge schetst, met do daarmede in verband staande regeling met crediteuren en de daartoe op te nemen gelden. Uit die schets bleek dat vermijding eener gerechtelijke liqui datie voor alle belangen en in de eerste voor die der cre diteuren hoogst gewenscht was. De vergadering heeft zich, na eenige discussie, met eenparige stemmen ver- eenigd met het voorgestelde besluit om de commissie te machtigen voort te gaan met het aanwendenjvan zooda nige pogingen als ten slotte kunnen leiden tot defini tieve aanneming harer voorstellen in wettigen vorm. (Handclsbl.) Eergisteren heeft te Utrecht eeue vergadering plaats gehad der industrieelen en kunstenaars, die over wegen zouden ot Nederland, zonder steun van het gou vernement, zou deelneme** aan de tentoonstelling in September 1S71 te Londen te houden. De heer F. A. T. Delprat, lid van het hoofdbestuur der Nederlandsche maatschappij van nijverheid en van de commissie voor die tentoonstelling, presideerde. Hij deelde mede, dat de heer Fock van oordeel was, dat het rijk daartoe niets moest bijdragen. De commissie voor die tentoonstelling legde daarop haar mandaat neder, en deed een beroep op de nijveren en kunstenaars, welke Woensdag avond bijeenkwamen. De commissie legcle nu de volgende vragen voor 1 o. Is ter bestrijding van de onkosten, verbonden aan de inrichting eener Nederlandsche afdeeling op eene buitenlandsehe tentoonstelling, een hoofdelijke omslag over de inzenders doeltreffend en uitvoerbaar? 2°. Is er uitzicht, dat hier te lande bestaande vereeni- gingen door vrijwillige bijdragen de vereisebte gelden zullen bijeenbrengen 3*. Is de stichting van een fonds tot bestrijding van de onkosten van tentoonstellingen bereikbaar 4°. Zijn er andere middelen op te geven, waardoor do vertegenwoordiging van Nederland in een buitenland sehe tentoonstelling mogelijk wordt Over deze vragen ontstond eene vrij uitvoerige ge- dachtenwisseling. Alle vier werden met algemeene stem men verworpen, waarna evenzeer met algemeene stem men de volgende motie werd aangenomen „De vergadering besluit, dat het voor de eer van de natie en in het belang van nijverheid en kunstgebiedend noodzakelijk is, clat het rijk geheel ot ten deele in de onkosten van tentoonstellingen voorziet." Bij acclamatie besluit de vergadering, op voorstel van de heeren Mouton en Nagel, dat de commissie de indus- trieele vereenigingen zou uitnoodigen, om aan de tweede kamer hare instemming met de genomen besluiten te be tuigen. Nederland zal alzoo niet vertegenwoordigd zijn op de tentoonstelling te Londen. (Arnh. cour.) Verkoopicgen en aanbestedingen. Bij de gisteren te 's- Gravenhage gehouden openbare aan besteding van het maken van een verbreed kanaal en bin nenhaven te Vlissingen, met doorloopende kademuren, be nevens voltooiing-van het stations en haven-emplacement met levering van ballast, de spoorlegging en eenige andere werken, waren ingekomen 10 biljettenvan de heeren J. M. van der Maden, te Dubbeldam, voor f 1,807,500; K. van Wijngaarden en W. J. 'Schram, te Sliedrecht, voor 1,770,000; H. Schram de Jong, te Sliedrecht, voor 1,739,000; T. Volker, te Dordrecht en G. Roskamp Jz., te Sliedrecht, voor 1,700,000; L. J. de Borst Verdoorn, te Ameide, en L. A. van Haaften, te Sliedrecht, voor 1,696,000; P. S. Blanchemanche, te Maastricht, en M.Bv Terwindt, te Pannerden, voor f 1,641,570; J. van der Griendt, te 's Bosch, voor f 1,628,000J. Arms, te Millin- gen, voor 1,622,000; D. Volker, te Dordrecht, en A. Vol ker, te Sliedrecht, voor ƒ1,608,000; G. M. Sigmond, te Werkendam, voor 1,596,000. De raming bedraagt 1,639,000. Heden werden aan het gebouw van het gewestelijk bestuur van Zeeland alhier aanbesteed de navolgende werken: lo. Het herstellen en onderhouden van 's rijks zeewe ringen enz. te Vlissingen en die te Veere, gedurende de jaren 1871,1872 en 1873, in twee perceelen. Voor het lc perceel, werken te Vlissingen, was laagste inschrijver de heer A. Rinders, te Breskens, voor 13339. Voor het 2« perceel, werken te Veere, dezelfde voor 4696. 2". Het driejarig onderhoud van het gebouw der rijks hoogere burgerschool te Middelburg', van 1 Januari 1871 tot en met 31 December 1873. Laagste inschrijver de heer C. L. van Sorge alhier, voor 498. Thermometerstand. 1 Dec. 's av. 11 u. 30 gr. 2 's mor. 7 u. 28 gr. 'smidd. 1 n. 33 gr, 's av. 6 o. 33 gr. Gemeenteraad van Middelburg. Zitting van Woensdag 30 November. Vervolg Van burgemeester en wethouders wordt een voorstel ter tafel gebracht, hetwelk op het volgende neêrkomt. Naar aanleiding van de beraadslaging bij de behande ling der gemeentebegrooting voor 1871, voor zooveel betreft het onderhoud der kaaimuren en speciaal de herstelling van den muur bij de stadssehuur waarom trent is gezegd dat hij, indien hij tijdig met voegen ware onderhouden, zulk eene herstelling niet zou noodig gehad hebben heeft de gemeente bouwmeester een rapport bij burgemeester en wethouders overgelegd, ten betooge van de dringende noodzakelijkheid die bestond om den bedoelden muur geheel te herstellen en van het doellooze van het voegen in den toestand waarin hij verkeerde. Ofschoon de gemaakte opmerkingen recht streeks tot hetdagelijksch bestuur zijn gericht, ver tronwt de gemeente-bouwmeester dat burgemeester en wethou ders het hem niet ten kwade zullen duiden als hij hen omtrent deze, in zijne betrekking diep ingrijpende, be schuldiging eenige nadere inlichtingen geeft. Op hem toch rust als gemeente-bouwmeester de groote verant woording van geen noodelooze werken voor te dragen, en door de gedane beschuldiging zou het vertrouwen van het gemeentebestuur en van de burgerij in hem geschokt kunnen worden. De muur waarvan hier sprake is werd in 1763gebouwd eu is alzoo 107 jaar oud. Zijne gehalte voor de herstel ling kan bij het nog bestaande gedeelte bij de Vlissingscho brug, hetwelk oin daarvoor bestaande redenen niet is vernieuwd geworden, worden geconstateerd. Daarom heeft de gemeente-bouwmeester burgemeester en wet houders verzocht, aan den raad te willen voordragen om een speciaal onderzoek of enquête te doen instellen over de volgende vragen lo. of de herstelling aan bedoelden muur al dan niet te voorkomen ware geweest? 2». ot door kleine instoppingen en bijvoegen de her stelling naar behooren had kunnen verricht worden? 3°. zoo niet, of dan de herstelling op juiste en doeltref fende wijze is ten uitvoer gebracht? 4°. of dit nog op een andere, minder kostbare, wijze had kunnen verkregen worden?

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1