TOEP ACHTING Laatste gericht en. Tours. Het Duitsehe leger onder bevel van prins Friedrick Carl rukt met versnelde marschen tegen het Loi^e-leger op. Londen. The Standard betoogt, onder raededeeling dat de regeering te Constantinopel zeer ernstige krijgstoe rustingen maakt, de noodzakelijkheid dat Engeland zich onmiddellijk tot den oorlog gereed make, daar geen kans bestaat op een vredelievende oplossing van het bestaand conflict met Rusland. The Times bevat een artikel waarin wordt aangedron gen dat de Engelsche regeering niet zal toestaan dat Rusland de bestaande verwikkelingen nog vermeerdere. The Daily News bevat een bericht uit St. Petersburg? waarin gezegd wordt dat men aldaar nog niet aan eene vereffening van het geschil op vredelievende wijze wan hoopt, ofschoon het gouvernement zich op een oorlog voorbereidt, In het laatste geval zou Pruisen zich aan Rasland's zijde scharen. The Daily Telegraph vermeldt het gerucht dat de Oos- tenrïjksche regeering het voornemen heeft om een leger van driehonderd duizend man naar hare oostelijke gren zen te zenden. Brussel. De paniek op de beurs duurt heden voort. De Oosten- rijksche metallieken daalden tot 42$. In diplomatieke kringen verwacht men de tusschenkomst der Vereenigde staten van Noord-Amerika in liet Russisch conflict, waardoor de toestand zich duidelijker zal afteekenen. "Volgens het heden middag verscbene nnommer v an l'In dépendance beige rukt een Duitsch legerkorps van 30,000 man naar Rocroi en marcheert eene afdeeling van 8,000 man op la Fère. Van Parijs verneemt men niets, noch per telegraaf noch per brief. Versailles. Maandag is een uitval gedaan door de Fransche bezet ting te Mezières, waarbij de uitvallers werden terugge dreven. Tours. Het dagblad la Liberté meldt dat men eerstdaags eene proclamatie van Napoleon kan tegemoet zien, waar bij bij afstand doet van de kroon. Het dagblad le Siècle bevat een allerheftigst artikel tegen den heer Thiers, waarin hem wordt verweten dat hij verraad heeft gepleegd tegen de republiek. Brussel. Een korps Pruisische troepen bevindt zich op de Belgische grenzen nabij Longwy en Montmédy. Beide plaatsen zullen belegerd worden. Volgens een hier ontvangen particulier bericht uit Parijs dringt het dagblad le Figaro aan op eene capitu latie. Frankrijk zegt dit blad is thans overwonnen en moet zich dus onderwerpen aan de noodzakelijkheid. Berlijn. Koning Wilhelm heeft b ij telegram aan de koningin het volgende medegedeeld: De Fransche troepen zijn bij Dreux over de geheele linie ver slagen. Onze troepen hebben Dreux genomen en vele krijgsgevangenen gemaakt. De vervolging van den terugtrekkenden vijand wordt voortgezet. Duitschland. Te Lyon zijn volgens le Siècle 50,000 Remmington- geweren aangekomen voor het aldaar te vormen leger, benevens een monster-kanon uit Nantes voor de verde diging der stad. Voorts waren nog 230 Pyreneesche ja gers de stad binnengerukt ter versterking van Garibaldi. Zij kwamen van Perpignan, waren met goede Remming- tongeweren gewapend en droegen banieren met zwart krip omhuld, waarop de wapenspreuk: Vaincre ou nourir\ De Provincial Correspo.ndenz bevat een artikel waarin gezegd wordt, dat alleen het krachtig voortzetten van den oorlog in staat is, Frankrijk tot inkeer te bren gen en tot een beter inzicht van zijn toestand te doen geraken. rNa den val van Metz, zegt het blad, is alles in gereedheid gebracht, om het land tot do bewustheid te brengen, dat de regeering der nationale verdediging niets is dan eene regeering van nationale verwoesting, en slechts de erkentenis van een „absolute" nederlaag kan de natie tot beteren toestand doen herleven." De afloop van 400 verkiezingen van afgevaardigden, die thans te Berlijn bekend waren, gaf voor de verschil lende partijen de volgende vei houding. Conservatieven 140, gematigd conccrvatieven 40, oud-liberalen 20, nationaal-liberalen 110, aanhangers der Fortschritfcs- partei 40, katholieken 40, Polen 20, particularisten 10. ïïit Versailles. Een correspondent uit Versailles schrijft het volgende over de onderhandelingen met de Zuid-Duitsche staten. „De onderhandelingen in de Duitsche quaestie hebben nog tot geen bepaalden uitslag geleid. De gevolmach tigden van het Müncher kabinet hebben geen nieuwe instructies ontvangen, en het behoeft volstrekt geene verwondering te baren, als zij binnen kort weder naar Miinchen gaan, om van daar de onderhandelingen recht streeks met Berlijn te voeren. „Voor zooverre men den .stand van zaken op dit oogenblik kan beoordeelen, heeft de houding van Beieren nog geen ongunstigen invloed op de drie andere Zuid- Duitsche staten uitgeoefend. liet tegendeel is veeleer waar. Intusscben wint hier de onderstelling veld, dat de Beiersche staatslieden hopen, om door afzonderlijke onderhandelingen met den Noord-Duitschen bond, waar aan de oude staten geen deel zouden nemen, tot gunsti ger bedingen te kunnen geraken, dan wanneer zij, bij voorbeeld, trachtten ook Wurtemberg in hunne bedingen te doen instemmen. Beieren denkt voor zich een grootere mate van staatkundige onafhankelijkheid te kunnen verkrijgen, als het zelfstandig onderhandelt, dan wan neer het vorderingen doet in naam van alle Zuid-Duitsche staten. Daarom wenseht het waarschijnlijk zonder Wur temberg, Baden en Hessen, met Berlijn te onderbandelen. „De afloop der onderhandelingen met de drie laatst genoemde staten laat zich gelukkigerwijs gunstig aan zien. Met eenige zekerheid kan men onderstellen, dat zoowel voor Baden en Hessen, als voor Wurtemberg de band, die overeenkomstig art. 4 van het Prager vre- descontraet, nog tusschen de Zuid-Duitsche staten en den Noord-Duitschen bond bestond is ontbonden. Men behoeft dus thans nog slechts te onderhandelen over een gemeenschappelijke intrede van die drie staten in dien bond, of wel over eene uitbreiding van dien bond ter opneming der genoemde staten. „Het moet betwijfeld worden of in dat geval de be staande bondsconstitutie wel geheel van kracht zal kun nen blijven. De minister Delbrück is dan ook reeds ge durende eenigen tijd bezig om een nieuwe constitutie te vervaardigen, waarbij echter de oude reeds beproefde wel ten grondslag zal worden genomen. Tengevolge van de eigenaardigheden in de staatsregeling der Zuid-Duit sche staten zullen echter in de oude bondsconstitutie belangrijke wijzingen moeten worden gemaakt, doch over het algemeen zullen de hoofdbeginselen wel behou den blijven. „Het officieel verslag van graaf Bismarck, over de onderhandelingen met Thiers en het mislukken daarvan> is thans verschenen. „Het stuk is niet van de bondskanselarij, maar van het ministerie van buitenlandsche zaken uitgegaan. Dit laatste houdt zich bepaald bezig met de onderhandeling tusschen den bond en de Zuid-duitsche staten, en hoe wel de beer von Bismarck aan het hoofd van beide staatsinstellingen staat, zoo is toch de arbeid van de bondskanselarij alleen beperkt tot de belangen van den Noord-Duitscheu bond. „In het stuk van von Bismarck zal men eene lijst aan treffen van alles wat Thiersgedurende den wapenstilstand voor Parijs aan proviandeeriug verlangde, en de opsom ming van ossen, koeien, schapen, kalveren, meel, brood, steenkolen, hout eu wat hij meer eischte, zal een lijst leveren niet minder lang dan die van Don Juan in de bekende opera. „Naar ik verneem is het denkbeeld om den rijksdag te Versailles of te Straatsburg ter vergadering ;,te doen bijeenkomen, zoo goed als geheel opgegeven en men kan zeker zijn dat de vergadering te Berlijn zal plaats hebben. „Sedert het laatste gevecht heeft men van operaties aan de Loire niets vernomen, dan dat het Fransche leger zich voorwaarts naar onze troepen had bewogen zoodat men weldra een veldslag verwacht. ■AfftflDmgen. Gisteren is ter reede van Veere gekomen de Neder- landsche schooner Frangois, gezagv. J. van Eyk, van New-Castle met kolen naar Middelburg bestemd. i) anö ets bmcljtm. Graanmarkten enz. Gent, 18 November. Roode en witte tarwe fr. 24.00 a fr. 26.00, weinig haudel; rogge fr. 16.50 a fr. 17.75, opslag; gerst fr. 15.25; haver fr. boekweit fr. 18.25; paardenboonen fr. 21,00: koolzaad fr. 48.00; lijnzaad fr. 37.00; koolzaadkoeken fr. 26.00lijnkoe ken fr. 20.00; eieren fr. 3.10 per 26 stuks, veel vraag boter per kilogram fr. 2.90. VussiNGEx, 18 November. Boter /T.25 a ƒ1.30 per kilo gram. Amsterdam, 18 November. Raapolie op 6 weken 51 Lijnolie op 6 weken 34. Prijzen van effecten, Amsterdam 18 November 1870. Nederland. *Certific. Werkelijke schuld 2$ pet. 51$ *dito dito dito 3 60$ ♦dito dito dito 4 80$ ♦Aand. Handelmaatschappij 4$ dito exploitatie Ned. staatssp. België. ♦Certificaten by Rothschild 2$ Rusland. ♦Obligatiën 1798/1816 5 90$ ♦Certific. adm. Hamburg 5 61|- *dito Hope Co. 1855, 6e serie 5 72f ♦Cert. ƒ1000 1864 5 88$ ♦dito 1000 1866 5 87$ ♦Loten 1866 5 „202 ♦Oblig. Hope Co. Leening 1860 4$ ♦Certific. dito4 61 ♦Inscript.Stieglitz&Co.2ea4eL. 4 ♦Obligatiën 1867 4 63$ ♦Obl. 1869 4 63* ♦Certificaten 6 39 ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 203$ ♦Oblig. dito 4 „160 ♦dito dito 4$ Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 79$ dito dito Jelez Orel 5 78 dito dito Charkow Azow. 5 7<$ Polen. ♦Schatkistobligatiën4 62$ Pruisen. ♦Obligatiën5 Oostenrijk. *Oblig.metall.in zilver Jan.Juli 5 «örir ♦dito dito April/Oct. 5 4S| ♦dito in papier Mei/Nov. 5 41|- ♦dito dito Febr./Aug. 5 Italië. Leening 18615 48$ ♦Certific. bij Lamaison c. s. 5 Spanje. ♦Obligatiën2$ thans 3 28 ♦dito 186.73 28$ ♦dito Binnenlandsche 3 2d Portugal. ♦Obl. 1856—1863 ,3 28^ ♦dito 18673 28-rV Turkije. dito (binnenl.) 5 37$ Griekenl. dito (blauwe).5 8 Egypte. dito 1868 1 70 Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 - ♦dito dito dito (1904) 5 90 ♦dito dito dito (1882) 6 91$ ♦dito dito dito (1885) 6 91 ♦Obl. Illinois7 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig, Atl.Gr.W.Spw.Ohio sec. (7p) dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures 8 dito St.Paul Pac. Spw. le sec. 7 59$ dito dito dito 2« sec. 7 57y dito dito 1869 dito 7 60 Brazilië. ♦Obl. 1863 4$ 77$ ♦dito 1865 5 87$ Mexico. dito 18513 Grenada, dito afgestempeld6 21$ Ecuador. dito1 n Venezuela, dito3 7 Prijzen ran coupons. Amsterdam, 17 November. Metall. 19.55Dito zilver 24.27$. Dito Eng. per 11.77$; Eng. Russen per Eng. Portugal per Fransche Belg. f 55$; Pruis. /'34$; Hamb. Russen 28$Russen, in Z. R. 28$; Pools, in Fl. fSpaans./Amerik. Dollars 2.39-1; dito papier 2.11Spaans.-Frans. JitUH'rtcnlicn. Heden overleed onze geliefde WILHELM AN DREAS, in wiens bezit wij ons slechts zes weken moch ten verblijden. Middelburg, K. J. H. WASCH. 17 November 1870. E. WASCHMathlenek. Mevrouw Wede. VAN DEN BROECKE—BOMME, betuigt haren dank voor de vele bewijzen van deelne ming, zoo van hier als van elders ontvangen bij het over. lijden van haren geliefden echtgenoot. Middelburg, 18 November 1870. TOLLS 3XT. Op Donder dag den 24= November IS 70, des middags te 12 uren, zal ten raadhuize van Middelburg in het openbaar worden verpacht liet gedurende liet jaar 1871 te heffen tolgeld op den straatweg tusschen Middelburg en Vlissingen. De VOORWAARDEN liggen ter lezing ter secretarie van eerstgemelde gemeente.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 3