zijne tegenwoordigheid vochten de rekruten zoo goed als de oude garde. Maar deze naam, die leuze, dat het volk in de plaats van afgetrokken denkbeelden en een kunstig samengestelde regeering steeds voor oogen had, deze hoofdoorzaak van geestdrift voor den oorlog is in Frankrijk vernietigd en oefent volstrekt geen invloed meer uit. De nieuwe lichtingen vragen zich af Wat nut het heeft zich voor den roem der Fransche balie in de pan te laten hakken En de oude troepen verliezen den weinigen moed dien zij nog bezaten, door de be schuldigingen en het wantrouwen die tegenwoordig de verschillende deelen van het militair bestuur treffen. „Het is niet op zulk eene wijze dat men den loop van zaken uit het jaar 1812 zal doen terugkeeren Be Russische nota over het tractaat van 1856. Uit St. Petersburg wordt in hoofdzaak de circulaire van vorst Gortchakoff aan de Russische vertegenwoordi gers bij de mogendheden, die het tractaat van Parijs on derteekenden, aldus medegedeeld: Het op 29 October geschreven stuk constateert in de eerste plaats de achtereenvolgende wijzigingen welke de tractaten hebben ondergaan, die beschouwd werden als de grondslagen van het Europeesch evenwicht, het geen ook het geval is geweest met het tiactaat van 1856. De keizer kan dus rechtens niet aannemen dat tracta ten, welke in verschillende hunner essentieele bepalin gen gewijzigd werden, nog hunne verbindende kracht zouden bezitten waar zij de belangen van Rusland raken, Doch dat de veiligheid van Rusland zou afhangen van documenten, welke aan den tijd geen weerstand hebben kunnen bieden. De keizer vertrouwt alzoo op de billijkheid der mo gendheden, en beveelt dat gij aan de regeering, bij welke gij geaccrediteerd zijt, zult verklaren dat hij zich niet langer verbonden kan achten door de bepalingen der tractaten van 1856, voor zooverre zij inbreuk raakeu op zijne souvereiniteitsrechten in de Zwarte zee. De keizer acht zich verplieht en gerechtigd om de additioneele conventie van dit tractaat, waarbij het aan tal en de grootte der oorlogschepen werden bepaald, welke Rusland enTurkije in de Zwarte zee zouden mo gen houden, aan Turkije op te zeggen. Hij brengt dit op loyale wijze ter kennisse van de mogendheden en herstelt den sultan te dien opzichte in de volledige uitoefening zijner rechten, evenals hij dit voortaan voor zich zelf vordert. De keizer heeft alleen de veiligheid en de waardigheid des rijks voor oogen. Het is volstrekt zijne bedoeling niet om de Oostersche quaestie op dit punr, noch op andere punten ter sprake te brengen, daar hij toch geen anderen wensch koestert dan om den vrede te bewaren en te bevestigen. Hij blijft dan ook zijn volkomen adhe sie schenken aan de algemeene beginselen, in het trac taat van 1856 nedergelegd, waardoor de positie van Tur kije in den kring der Enropeesche staten werd geves tigd. De keizer is overigens bereid om met de mogendheden, welke dit tractaat hebben onderteekend, van gedachten te wisselen omtrent eene transactie, hetzij om een andere billijke schikking in het leven te roepen, teneinde den vrede in het Oosten te verzekeren, hetzij om het Euro peesch ovenwicht te handhaven. De keizer is overtuigd dat die vrede en dat evenwicht een waarborg te meer zullen erlangen, indien zij gegrond vest worden op meer rechtvaardige en hechte grondsla gen dan die eener positie, welke geene enkele groote mogendheid als een normale voorwaarde van bestaan kan beschouwen. Uit het leger voor Parijs. „Een gekkenhuis, zegt Hans Wachenliusen, heeft al thans dit voor, dat de directeuren verstandige menschen zijn, in Parijs echter zijn de leiders, die de macht in han den hebben, bijna nog dwazer dan de menigte. Nadat alle vredesvoorstellen mislukt zijn, komt onverwacht de heer Thiers met een geheel nieuw denkbeeld, waarvan hij de beste verwachtingen koestert, hij den lieer von Bis marck, en zet zijn plan uitvoerig uiteen. Men zou de Parijzenaars een wapenstilstand van 25 dagen toestaan terwijl het Duitsche leger zelf de zorg voor de provian deering zou overnemen. „De heer von Bismarck hoorde den beroemden staats man rustig aan, en vroeg eindelijk: „„En wat biedt gij ons daartegen aan?"" Mais la Con.itilnanlei zei Thiers, in de overtuiging daardoor een gewichtige concessie te .hebben gedaan. De heer von Bismarck bedankte zeer beleefd voor zooveel welwillendheid en telegrapheerde terstond naar Duitschland dat de vredesonderhandelin gen waren afgebroken. Waarschijnlijk beginnen ze in Parijs reeds honger te lijden en bieden ons utraan om fouriet te zijn. „De geringe uitzichten op vrede hebben in den toe stand alhier geene verandering gebracht en voortdurend worden kanonnen en munitie aangevoerd. Het is voor de Parijsche dames een prettige uitspanning geworden, om de forten te bezoekenevenals vroeger naar het Bois de Boulogne gaan zij nu naar de schansen; zelfs de nood die in de stad heerscht is niet in staat haar goeden luim te onderdiukken; en ik denk dat zij het blauwzuur nog niet onder de nagels dragen waarmede zij de Duitschers de oogen willen uitkrabben, zoodat de officieren der for ten haar nog gerust de handen kunnen kussen. „Aan de oostzijde der stad, waar tot nog toe de groot hertog van Meckleraburg Schwerin zijn hoofdkwartier in het slot le Piple had, is alles stil en slechts nu en dan dreunt het kanon. Het is treurig weder, een dikke nevel hangt over de hoornen van het park en voor de vensters der kamer van madame de Pompadour. Het leger van den groothertog is nu weder weg, om zich met het Beier- sche te Orleans te vereenigen. In dagen van rust en afwachting is het belangrijk eenige uitstapjes in den omtrek te doen. Heden bracht ik een bezoek aan dekasteelen Gros-Bois en Cercay. Het eerste is een prachtige bezitting van den vorst van Wagrara waarvan de schitterende zalen aan Versailles herinneren. Cercay is het eigendom van den heer Ros-' cher dat veel geleden heeft van de verwoestingen der Duitsche soldaten, die reeds in het kasteel waren ge drongen vóórdat men er een schildwacht had kunnen plaatscD. „Er zijn hier vele voor de diplomatie zeer belangrijke papieren gevo iden, die door den groothertog van Meck- lemburg in beslag genomen, en wie weet hoeveel ge wichtigs ik nO;T zou vinden als ik tijd had, om het over geblevene te doorzoeken. „Toen ik van mijti uitstapje terugkeerde, ontmoette ik een grooten trein rijtuigen,waarmede ongeveer 80 Ameri kanen Parijs hadden verlaten. In plaats van den winter aldaar vroolijk door te brengen, verheugden zij zich thans buiten de stad te kunnen komen, waar zij zich anders reeds goed tehuis gevoelen, hoewel voor eeuige jaren een groote onrust onder hen ontstond door de ver banning van een jonge Amerikitunscbe van de buis en soiree's der keizerin, omdat zij /,óo décolle/ée verscheen dat zelfs de dames der Tuileriën haar toilet zeer shocking vonden." ijanöclsbcricljtm. Graanmarkten enz. Amsterdam, 16 November. Raapolie op 6 weken f 50jj. Lijnolie op 6 weken [33. Prijzen van effecten. Amsterdam 16 November 1870. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld 2$ pet. 51** ♦dito dito dito 8 6l| ♦dito dito dito 4 81* ♦Aand. Handelmaatschappij ..41 dito exploitatie Ned. staatssp. 88 Bilgië. ♦Certificaten bij Rothschild 2j Rusland. ♦Obligatiën 1798,1816 5 9t ♦Certific. adm. Hamburg 5 62* ♦dito Hope 4 Co. 1855, 6e serie 5 74 ♦Ceit. /"1000 1864 5 „88* ♦dito f 1000 1866 5 88* ♦Loten 1866 5 203* ♦Oblig. Hope&Co. Leening 1860 4j 79* ♦Certific. dito4 62 ♦inscript.Stieglitz&Co.2ea4eL. 4 62 ♦Obligatiën 1867 4 65 ♦Obl. 1869 4 65 ♦Certificaten 6 391 ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 204 ♦Oblig. dito 4 ♦dito dito 41 Obl. spoorweg Poti-Tiflia 5 81* dito dito Jelez Orel 5 81* dito dito Oharkow Azow. 5 80* Polen. ♦Schatkistobligatiën4 63.^ Pruisen. ♦Obligatiën5 Oostenrijk. ♦Oblig. metall. in zilver Jan. Ju li 5 50,^ ♦dito dito April Oct. 5 50* ♦dito in papier Mei/Nov. 5 „431 ♦dito dito Febr./Aug. 5 4214 Italië. Leening 18615 49.1 ♦Certific. bij Lamaison c. s. 5 Spanje. ♦Obligatiën2J thans 3 285- ♦dito 18673 29* ♦dito Binnenlandsehe 3 25* Portugal. ♦Obl. 1856—1863 ♦dito 18673 29 Turkije. dito (binnenl.) 5 pet. 39 Griekenl. dito (blauwe). 5 Egypte. dito 1868 7 72 Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 93 ♦dito dito dito (1885) 6 92* ♦Obl. Illinois7 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig. Atl.Gr.W.Spw.Ohio sec. (7p) 69 dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures 8 dito St.Paul Pac. Spw. le sec. 7 dito dito dito 2e sec. 7 60* dito dito 1869 dito 7 602 Brazilië. ♦Obl. 1863 4* 78* ♦dito 1865 5 „88* Mexico. dito 18513 Grenada, dito afgestempeld6 21* Ecuador, dito1 Venezuela, dito3 Prijzen Tan coupons. Amsterdam, 15 November. Metall. f 19.95Dito zilver f 24.27*. Dito Eng. per f 11.77*; Eng. Russen per f—Eng. Portugal per Fransche f Belg. 55*; Pruis, f 34*; Hamb. Russen 28*; Russen in Z. R. 29jj; Pools, in Fl. fSpaans. Amerik. Dollars f 2.39; dito papier 2.11Spaans.-Frans. f Betaling van coupons. De coupons der 4 pet. Russische certificaten in zilver le en 2e leening, administratie Hope e°., Ketwich Vom- bergh en wed. W. Borski, verschenen 1/10 Augustus 1870, worden betaald met f 14.37. 2li>vertmtiën. Getrouwd: M. GERNLER Middelburg, en den 16 November 1870. J. A. DE BROEKERT. Getrouwd CAREL HEER'ÓLDT met MARGARETHA FRANCINA MUNTERS. Middelburg, den 16 November 1870. Getrouwd: DANIEL FAGG Wz. met ELISABETH CLASINA VAN GELDER. Viissingen, den 16 November 1870. Algemeene kennisgeving. Diegenen welke iets te vorderen hebben van of verschuldigd mochten zijn aan den boedel en nalaten schap van wijlen den Heer J. E. SICARDIJ, in leven Logementhouder alhier, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór of op den 25 November e. k. A. M. VAN HEUVEN, Vlasmarkt. EIDMATEN-CATECMISATIE in plaats van 18 op 25 November e. k. De COMMISSIE van Administratie over het Huis van Burgerlijke en Militaire verzekering te Middelburg, zal op Dinsdag den 252 November 1870, des voor middags te 10 uren, in de Vergaderkamer der ge vangenis, onder nadere goedkeuring, in bet openbaar AANBESTEDEN: het leveren der benoodigdheden voor het onderhond der gevangenen gedurende het jaar 1871, op de voorwaarden ter lezing liggende in gemeld gesticht. Middelburg, den 14 November 1870. De Commissie van administratie voorn»*., M. VERBRUGGE, Voorz. C. L. WAGNER, Secret. De Notaris J. J. FERCKEN, resideerende te Neuzen, zal, ten verzoeke van den heer Mr. W. C. BORSIUS, Advocaat te Middelburg, in het openhaar presenteeren ie verltoopen, op Vrijdag den 18cn Novem ber IS «O, des voormiddags te 10 uren, na aan komst der Stoomboot van Viissingen, OMTRENT 200 ZWARE OLMENBOOMEN, meerendeels geschikt voor Werkhout en leverantie, staande aan de Dijken van de Margaretha en Grooten Huijssens polders, omtrent de Hofstede bewoond door ADRIAAN KOSTER, in de gemeente Zaamslag.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 3