COURANT. M1DDELBURGSCHE 1870. 9 November. N°- 200. Woensdag «RANDWEZEN. 0imt£nl«n&. De Burgemeester en Wethouders van Ylissingen, maken bekend: dat door ben voor rekening der gemeente is aange schaft een extincteur, vooral dienstig om bij het ontstaan van brand dezen iu den beginue te stuiten. Zij uoodigen mitsdien de ingezetenen dringend uit, om bij de eerste beginselen van brand daarvan onmiddellijk kennis te geven aan den gemeente-bouwmeester, ten wiens huize de extincteur is geplaatst, of aan J. de Vlieger, Lange Zclke, F. no. 140, die met de bediening daarvan is belast. En is biervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25'"° October 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. PATENTEN. De Burgemeester en Wethouders van Ylissiiigeii, maken bekend: dat de patententen over het le kwartaal van het dienst jaar 1870,'7i, verkrijgbaar zijn gesteld ter gemeente-secre tarie, waar zij kunnen worden afgehaald van den 1™ tot en met den 14™ November a. van des voormiddags 9 tot des namiddags 3 ure dat de patenten die niet binnen dien tijd zijn afge haald, overeenkomstig de bepalingen derwer.aande huizen zullen worden afgegeven, door den deurwaarder der directe belastingen tegen voldoening van het daar voor verschuldigde; wordende de belanghebbende tevens herinnerd, dat zij, die desgevraagd hun patent niet kun nen vertoonen, zich blootstellen aan de boeteu bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25™ October 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. PERSONEELE BELASTING. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingcn herinneren bij deze de ingezetenen aan d^ bepalingen vervat in artt. 27 en 42 der wet van den 29™ Maart 1833, (Staatsblad n°. 41 zooals die artikelen zijn gewijzigd bij de artt. 7 en 14 der wet van den 9en April 1869 (Staats blad n°. 59) omtrent de belasting haar tijdsgclang en snpletoire aangifte, waarbij ieder die door het in gebruik nemen van een perceel, door vermeerdering, verwisse ling of bet aanschaffen van dienstpersoneel of belastbare voorwerpen tot de grondslagen der personeelc belasting bchoorende in de termen valt van een nieuwen ot ver hoogden aanslag, wordt verplicht om in den loop van het dienstjaar naargelang der omstandigheden en op de boete bij de artt. 35 en 39 van ovengenoemde wet be paald, daarvan behoorlijk aangifte te doen, in voege als is voorgeschreven bij, art. 30 dier wet, waartoe de benoo- digde biljetten ter invulling bij den rijks ontvanger zijn te verkrijgen en vestigen de aandacht op art. 27 2 der personeele wet, zooals die is vastgesteld bij art. 7 der wet van 9 April 1869 (Staatsblad n°. 59) waarbij is bepaald, dat de aangifte tot bekoming van ontheffing van personeele belasting in geval van verhuizing moeteo worden gedaan binnen éen maand volgende op die, waarin het perceel is ontruimd, bij den rijks-ontvanger, ten wiens kantore daartoe kosteloos biljetten worden verstrekt. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 25™ October 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Middelburg 8 November. In de zitting der tweede kamer van heden heeft de heer van Basse een gelijke mededeeling gedaan, als gisteren in de eerste kamer, betreffende het door de ministers van buitenlandsche zaken, koloniën, justitie en oorlog ingediend ontslag, en het ter beschikking stellen hunner portefeuilles door de overige ministers. De wetsontwerpen tot vaststelling der begrooting wegens den arbeid der gevangenen voor 1871 en der be grooting van de uitgaven voor de rijksgestichten Omtner- schans en Yeenhuizen \oor 1871, zijn aangenomen. Het voor het kiesdistrict Alkmaar gekozen lid mr. C. van Foreest, heeft, na aflegging der bij de grondwet voorgeschreven eeden, zitting genomen. Tegen morgen zijn aan de orde de wetsontwerpen tot bekrachttigiug,y.aLn_pr.ovinciale belastingen. De heer Ch. Baudin, de vroegere buitengewone gezant en gevolmyffitigd minister van den keizer van Frankrijk bij het Nederlandsclie hof, heeft gisteren namiddag 's Gravenhage verlaten en zich over Engeland naar Bordeaux begeven. Benoemingen en besluiten. belastingen. Benoemd tot adjunct-controleur van de directe belastingen en het kadaster te Middelburg, J. S. P. Schnebbelie, thans surnumerair. Onderwijs. De rijks-boogere burgerschool te Leeuwarden mocht zich de vorige week opnieuw in een belangrijk geschenk verheugen, haar vanwege de directie der Nederlandsche handelmaatschappij ten behoeve van het onderwijs in de warenkennis toegezonden. De collectie bestaat hoofd zakelijk in een volledig stel monsters ongeraffineerde suiker, de verschillende soorten Oost-Indische koffie, waarbij tevens koffie in bolster en hoornschil, Javaansche en Japanschc theesoorten, de belangrijkste specerijen, drogerijen, verfstoffen, olieën, variëteiten van Oost-Indi sche tabak, garabierkoekjes, dividivi, schildpad, een paarlemoerschelp, Bengaalscbe katoen. Tevens werd een zending van gepelde en ongepelde iijstsoorten toe gezegd. De gemeenteraad van Leiden heeft tot hoofdonder wijzer aan de openbare armenscholen benoemd den heer N. Brouwer, hoofdonderwijzer te Uitgeest. Kerknieuws. Bedankt voor het beroep als predikant bij de Neder- duitsche hervormde gemeente te Gapinge door den heer E. J. van de Roemer, thans predikant bij die gemeente te Krabbendijke. Marine en leger. De luitenant ter zee 2C klasse R. O. van der Meulen, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en van daar den 28en October jl. in Nederland terugge keerd, wordt met dien datum op nonactiviteit gesteld. Gemengde berichten. Uit de verschillende verslagen, op de Zaterdag 11, te Kinderdijk gehouden bijzondere vergadering van het Nederlandsch rederijkers-verbond bleek, dat het verbond zich voortdurend in vooruitgang mocht verheugen. Op de in de vorige byzondere vergadering uitgeschreven prijsvraag: het leveren van een oorspronkelijk blijspel, waren 16 antwoorden ingekomen; volgens het verslag der jury hadden 2 antwoorden slechts even aan de ge stelde eischen der jury voldaan, weshalve zij voorstelde beide stukken, in plaats van met goud met eene zilveren medaille te bekronen. Als schrijver van het eene, geti teld: „Stilzwijgende kwaadsprekendheid", deed zich kennen de heer van Hees te Leiden, van het andere: „de ring van Gijges" de heer Fransen, te Egmond-binneu. Het bestuur van den Nederlandschen vredebond te 's Gravenhage, heeft zich gewend tot ongeveer 400 personen in de onderscheidene provinciën des rijks, om hen op te wekken, in de plaats hunner inwoning eene afdeeling van dien nationalen bond te stichten en daar door kracht te geven bij dieDS internationale optreding. Het heeft voorts gezorgd voor bekendmaking van de meeting van 20 September 11. en van het verslag der tweede kamer-zitting van 26 September 11. in lTndépen- dance beige van 20 October, in het te Brussel verschij nende weekblad Ia Pair van 22 en 29 October 11. en in de Peace Herald te Londen. Het heeft eindelijk aan on geveer 70 vertrouwde personen in Duitschland, Dene marken, Noorwegen, Zweden, Rusland, Polen, Oostenrijk, Hongarije, Rumanië, Griekenland, Italië, Zwitserland, Spanje, Portugal en België eene circulaire gericht om vredegenootschappen, op het voorbeeld van Groot-Bri- tannië en Frankrijk, alom op te richten. Tiet beeft reeds toetredingen, ook van vreemdelingen, ontvangen, en liet bestuur vermeent alsnu den uitslag van zijne pogingen te moeten afwachten. Jl. Zaterdag middag verzuimde J. de Gier, te Beu- sichem, die twee eendvogels wilde schieten, den in de tromp van zijn geweer zittenden kurkenstop daaruit te nemen, tengevolge waarvan bij bet afgaan van het schot de loop barstte en de man zoodanig aan het hoofd ver wond werd dat hij reeds des avonds overleed. Ilij laat eene vrouw en vier kinderen na. In het weekblad Ons streven is opgenomen een concept-reglement voor een „Nederlandsche vereeniging tot bevordering der gezondheidsbelangen" ontworpen door de heeren dr. S. S. Coronel en J H. C. Heijce. Voor die vereeniging zouden zich, volgens dit concept, de dames-comité's van Het roode kruis constitueeren als plaatselijke comité's. De vereeniging zou zich belasten a met de zorg voor de verspreiding van de kennis der I gezondsheidsleer; b met de vorming van ziekenverpleeg sters en verplegers; c met het nemen van maatregelen iu het belang der gezondheid; d met het verleenen van bij stand bij buitengewone rampen. Zij zou geleid worden door een hoofdbestuur, bestaande uit dames, bijgestaan door deskundige mannelijke personen. De kennis der gezondheidsleer zou de vereeniging trachten te versprei den door het doen houden van voordrachten en door het uitgeven en verspreiden van kleine geschriften. Tot het vormen van bekwame verpleegsters en verplegers zou zij zich in betrekking stellen met de besturen der plaat selijke ziekenhuizen en waar die ontbreken met de plaatselijke deskundigen, om door het houden van een cursus, zoo mogelijk met praktische oefening, het ge- wensebte doel te bereiken. De plaatselijke comité's houden, in overleg met de geneesheeren, een streng toezicht op de handelingen van de reeds werkzame ziekenverpleegsters en verplegers. Eindelijk zouden enkele geschikte personen, die aanleg en roeping daar toe openbaren, op kosten der vereeniging in de srroote hospitalen des rijks tot verpleegsters en verplegers worden opgeleid. Waar plaatselijke gezondheidscom- missiën ontbreken, zorgen de comité's voor het doen van huisbezoek om inlichtingen en raadgevingen aan on kundigen te verstrekken ingeval van nood moeten zij besmette woningen laten reioigen en de voorwerpen opkoopen die daarmede iu aanraking waren, om ze door zuivering of vernietiging onschadelijk te maken. Bij algemeene rampen, als watersnood, epidemiën, brand op groote schaal, gebrek aan of duurte van levensmiddelen, enz., zou de vereeniging de lijdenden met raad en daad ter zijde moeten staan. Ook zou zij gelden tot leniging van den nood verzamelen en verdeelen. De leden der plaatselijke comité's zouden zich tot een vaste jaarlijksche bijdrage moeten verbinden. Door eene gift in eens zou men als donateur ot donatrice worden beschouwd. De plaatselijke comité's zouden een gedeelte hunner jaar lijksche inkomsten aan 't hoofdbestuur moeten afstaan. Het voornemen bestaat, om, als de vrede gesloten is, in Berlijn een oorlogsmuseum op te richten, waarin men o. a. ook zal kunnen zien de uitwerking der ver schillende soorten van vuurwapens op onderscheidene deelen van het roenschelijke lichaam. Getroffen been deren worden geprepareerd en zooveel mogelijk de kogels j er bij bewaard.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1