zou stellen tot herstel des vredes. Uit Weenen werd dit laatste trouwens reeds gemeld, en de Neue Freie Presse bevat in verband daarmede een artikel, waarin wordt gezegd dat Europa de voortzetting van den oor log niet langer kan toelaten. Een officieele mededeelingomtrent den stand der onder handelingen tusschen den Noord-Duitschen bond en de Zuid-Dnitsche staten is gisteren in de Wurtembergsche kamer van afgevaardigden gedaan. Namens de regeeriug deelde een der ministers mede dat de aanstaande reorga nisatie van Dnitschland eene wijziging in de Wurtem bergsche grondwet noodig maakt, waaromtrent de natie door een nieuwe vertegenwoordiging uitspraak b.ehooit te doen, daar de laatste verkiezingen plaats hadden in een tijd waarin de Duitsche quaestie zich geheel anders voordeed dan thans. Mitsdien is de kamer van afgevaar digden ontbonden verklaard. lu het nommer der Nieuwe Rotterdamsche courant van heden tracht rar. II. P. G. Quack de figuur van den onlangs gelijk wij meldden overleden Twesten eenigszins te idealiseeren. Hij erkent dat Twesten zich van de Fortschrittspartij heeft afgescheiden om de partij der zoogenaamde nationaal-liberalen te stichten. Bij die partij zou„vrijheid en eenheid beiden de leus zijn."Deheer Quack meent echter datTwesten „alle resultaten der een heid aannam, maar teveus 't hoogst het idee der vrijheid verhief." Het ware te wenschen geweest; maar'tkan toch aan dien schrijver, hoezeer zijne neigingen oolc tot idealiseering van staatslieden overhellen, niet onbekend zijn: dat dereden van bestaan der, door de Bismarcksche partij geridiculiseerde en geminachte nationaal-liberale partij, juist lag in het stellen der eenheid vóór de vrijheid. Wij herinnerden dan ook reeds hoe de laatste jaren van Twesten's staatkundig leven blijk gaven dat hij zijn roem had overleefd. De adressen in Luxemburg, waarvan wij in ons vorig nommer spraken, zijn aan den stadhouder des groother- togs ter hand gesteld. Ook deze gaf daarbij zijn vertrou wen te kennen op de mogendheden, welke het tractaat van Londen hebben onderteekend. Het zou dan ook wel een treurig verschijnsel wezen indien ook dit tractaat, waarbij geheel Europa de neutraliteit van Luxemburg waarborgde, weder de waarde van scheurpapier bleek te bezitten. Uit Florence wordt gemeld dat de regeeringen van Constantinopel en Athene, onlangs nog de onverzobn- lijkste tegenstanders, een of- en defensief verbond heb ben gesloten om op te treden tegen elke mogendheid, welke veroveringen in het Oosten zou willen maken. Dit verbond is blijkbaar gericht tegen Griekenland's vroege- xen politieken bondgenoot tegen Turkije, Rusland. Of echter dit feit wel bijzonder veel indruk zal maken te St. Petersburg valt te betwijfelen. In Griekenland toch zoowel als in Turkije is het met „de zenuw van den oorlog" maar zeer treurig gesteld. Wat Griekenland be treft leverden daarvan dezer dagende officieele rapporten omtrent den toestand der geldmiddelen een allerkrach tigst bewijs. Blijkens bedoelde stukken is het gouverne ment in de betaling zijner ambtenaren reeds maanden ten achter en wordt het deficit voor het volgende jaar geraamd op vier millioen drachmen, zijnde eene drachme 43! cent. JLaatste berichten. Londen. Volgens the Standard zou het herstel des vredes, zelfs indien er nu een wapenstilstand mocht worden geslo ten, nog niet waarschijnlijk zijn. Volgens hier in omloop zijnde geruchten zou de heer Laurier, namens het Fransch gouvernement, eene leening hebben gesloten van 250 millioen franken tegen 86 pet. met 6 pet. interest, om binnen dertig jaar te amortiseeren. tegen het opbreken van spoorwegrails op Fransch grongebied niet bleken te helpen, te bepalen dat in die departementen, waar de bevolking daartegen waakt, geeu oorlogsrequisitiëa meer zullen plaats hebben. De heer de Keratry is van zijne zending uit Madrid teruggekeerd. Volgens verschillende berichtgevers had deze, bestaande in het verzoek tot intrekking van ^het verbod om oorlogsbehoefte en paarden uit te voeren, geen gunstig resultaat gehad. Het opperbevel over alle gemobiliseerde garden in de departementen Finistère, Morbihan, Cötes du Nord, lle-et-Vilaine en Loire inferieure, is thans opgedragen aan den heer de Keratry. Uit Rouaan wordt van gisteren gemeld dat te Ivry la Bataille, in het departement de l'Eure, de geheele bevolking tegen de Pruisen in verzet is gekomen. Bij eene plaats gehad hebbende botsing werden een groot aantal gewond. Volgens te Brussel in diplomatieke kringen in omloop zijnde geruchten verwacht men het publiek- maken van het rapport van den heer 'Thiers omtrent zijne diplomatieke zending naar Londen, Florence, Weenen en St. Petersburg. Te Tours is Zaterdag door het ministerie mede gedeeld dat bij Vernon een gevecht tegen de Pruisische troepen is geleverd, waarbij de laatste werden terugge dreven. Duitschland. sailles krachtig voortgezet. Als gevolmachtigden van Beieren zijn daarheen vertrokken, de minister van staat, graaf Bray, de minister van oorlog, von Prankh, en de minister van justitie, von Lutz. Uit Baden vertrokken naar Versailles de minister van staat, dr. Jolly, de minis ter van buitenlandsche zaken, von Freydorff, en de raad van legatie, dr. Hardeck. De Volkszeitung zegt: „De Vossische Zeitung van Woensdag is door de politie in beslag genomen wegens het hoofdartikel, waarin de bezwaren, die von Bismarck bij de Belgische regeering tegen de houding der pers al daar had ingebracht, op een scherpe, maar naar ons in zicht zeer juiste wijze, werden besproken." De ontmanteling van Straatsburg en andere vestin gen, als Breisach en S'. Croix, die reeds uit het oogpunt van humaniteit is verdedigd, wordt thans ook op strategisch gebied wenscbelijk geacht door verschillende Duitsche militaire autoriteiten. Volgens de Zeitung für Norddeutscbland is Rudolf von Bennigsen per telegraaf uit Hannover naar Versailles ontboden en daarheen vertrokken, zooals men onder stelt, om deel te nemen aan de onderhandelingen over de Duitsche quaestie. fjanöclsbmcljtm. CfraaiiBjarJiteii enz. In Versailles verschijnt thans onder den titel Le nouvelliste de Versailles, een door twee Duitschers ge redigeerd blad, dat alleen mededeelingen van feiten be vat, en dat de inwoners bij gebrek aan andere geschrif ten gaarne lezen. Uit Fromeréville bij V erdun wordt van den 15en geschreven: „De beschieting van Verdun werd gisteren met kracht voorgezet. Behalve do batterijen die vroeger op de stad gevuurd hadden was thans eene van 24-pon- dets aangekomen, die vooral aan de vesting vrees scheen in te boezomen, want de vijanden kozen haar tot het voorname mikpunt. Vandaar dat een der stukken gede monteerd werd en de bevelhebber gedood. Wij hebben hier ïeeds verscheidene officieren verloren. De stad brandde gisteren weder op verscheidene plaatseneenige magazijnen en een deel der citadel zijn verwoest en ook zijn eenige kogels uit onze zesponders in de kathedraal geslagen. Eveuwel bekwam een parlementair, die beden werd afgezonden om de overgave te vragen, een bepaald weigerend antwoord. „Heden zijn nog kanonnen uit Sedan aangekomen, en als de nu nog te verwachten Pruisische achterladers een woordje mee zullen spieken, zal toch de hardnekkig heid \au den kommaudaut wel gebroken worden. Tot zoolang zij zijn aangekomen zal het bombardement weder worden gestaakt." Uit bet leger voor Metz meldt men van den 18en Oc tober: „Wij hebben ons in de laatste dagen voortdurend gereed moeten honden om uit te rukken, omdat het in Metz zoo onrustig wordt. De inwoners namelijk hebben openlijke demonstraties gehouden om Bazaine tot over gave te bewegen, eu verlangen uit hun moeilijken toe stand verlost te worden. Ook de soldaten beginnen te morrenhet getal deserteurs neemt toe en eergisteren moet een officier met zijn geheele veldwacht zijn over- geloopen. Dat zijn slechte teekenen en men kan wel aannemen dat het spoedig tot kloppen zal komen. Volgens Julius von Wickede zou men met de beschieting der torten te Parijs niet vóór den 22en 0f 24« October beginnen, daar men eerst alles gereed wil maken om met kracht te kunnen voorthandelen. De aan voer van amunitie ia het moeilijkst en men wil er voor waken, dat men uit gebrek daaraan na een paar dagen het vuren zou moeten staken. Het vervoer van het ge schut zelf, dat met 10 of twaalf paarden moet getrokken worden, is zeer bezwaarlijk. Hij berekeut dat de forten van Parijs door 1000 zware getrokken stukken gesehut worden verdedigd. De garde en linie-cavalerie van het leger van den Noord-Dnitschen bond bestaat uit 360 eskadrons. Als men de 20 regimenten Zuid-Duitsche cavalerie daarbij rekent dan bevindt men dat 70,000 tot 80,000 cavaleristen in het veld zijn, die de verbinding tusschen de verschillende legers in Frankrijk onderhouden, het land doorkruisen en door hun onverwachte verschijning overal schrik en een gevoel van onveiligheid onder het \olk verspreiden. De onderhandelingen tot regeling der Duitsche aangelegenheden worden in het hoofdkwartier te Ver- Axel, 22 October. Tarwe 10.45 a 11rogge 7.20 a ƒ7.45; wintergerst 6.55 a 6.80; zomer dito ƒ6.05 /6.35; haver 3.75 a 4.30; paardenboonen f 7.45 k 7.95; bruine boonen ƒ10 25 k 11.20; groene erwten /7.95 a ƒ8.65; gele dito 7.95 a 8.40; boekweit 6.55 a 7koolzaad k f Rotterdam, 24 October. Tarwe en rogge bleven heden bij middelmatigen aanvoer prijshoudend gerst onver anderd. Haver 10 cent lager, lange 3 a 3.50korte ƒ3 af4.25; witte boonen 50 cent hooger,/12 a 13; bruine boonen 25 cent hooger 11,75 a ƒ12; blauwe erwten 25 cent booger f 8.75 a 9. De aanvoer van erwten en boonen was zeer beprkt. Amsterdam, 24 October. Raapolie op 6 weken 46! Lijnolie op 6 weken ƒ331. Nederland. België. Rusland. Polen. Pruisen. Oostenrijk. Italië. Spanje. Portugal. Turkije. Griekenl. Egypte. Amerika. Prijzen ran effecten. Amsterdam 24 October 1870. ♦Certific. Werkelijke schuld 2! pet. 52$ ♦dito dito dito 3 62! ♦dito dito dito 4 B3! *Aand. Handelmaatschappij 41 dito exploitatie Ned. staatssp. ♦Certificaten bij Rothschild 21 ♦Obligatiën 1798/1816 5 ♦Certific. adm. Hamburg 5 ♦dito Hope Co. 1855, 6e serie 5 ♦Cert. ƒ1000 1864 5 ♦dito 1000 1866 5 ♦Loten 1866 5 ♦Oblig. Hope Co. Leening 1860 41 ♦Certific. dito4 ♦Inscript. Stieglitz Co. 2* a 4«L. 4 ♦Obligatiën 1867 4 ♦Obl. 1869 4 ♦Certificaten 6 ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 ♦Oblig. dito 4 ♦dito dito 41 dito spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito Jelez Orel 5 dito dito Üharkow Azow, 5 ♦Schatkistobligatiën4 ♦Obligatiën5 ♦Oblig. metall.in zilver Jan.Juli 5 ♦dito dito April Oct. 5 ♦dito in papier Mei/Nov. 5 ♦dito dito Febr./Aug. 5 Leening 18615 ♦Certific. by Lamaison c. s. 5 ♦Obligatiën.2£ thans 3 ♦dito 18673 ♦dito Binnenlandsehe 3 ♦Obl. 1856—1863 J ♦dito 18673 dito (binnenl.) dito (blauwe).5 dito 1868 .7 ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 ♦dito dito dito (1885) 6 56! 911 651 75! 901 210 801 66| 66! 41! 215 164 83 H 83! 52tV 531 44! 45 51! 2J 251 291 30! 42tV 75! 951 94 Frankrijk. Blijkens berichten uit het hoofdkwartier van Garibaldi in de Vogeezen aan het Italiaansch dagblad de Movi- mento, gaat men onder gunstig gevolg met de organisatie van zijn legerkorps voort. Drie brigades zijn reeds geor ganiseerd. De eerste staat onder bevel van nauke, de tweede onder bevel van den kolonel Marie, officier bij de nationale garde te Marseille, en de derde onder bevel van Menotti Garibaldi. Een sterk Duitsch legerkorps is naar Mantes on Rouaan opgerukt. Vera on is door de Pruisen gebom bardeerd. De Duitsche autoriteiten te Straatsburg eu te Nancy hebben besloten om, waar strenge maatregelen

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 3