MIDDELBURGSCHE COURANT. N°- 248. Woensdag 1870. 19 October. Middelburg 18 October. Volgens Het vaderland, zou het wetsontwerp op de inkomsten belasting bij de leden der tweede kauier niet ?eer gunstig zijn ontvangen. Wel zou men zich met bet beginsel kunnen vereenigen, maar, daar de een de be lasting volgens de Engelsche een ander naar de Duitsch^ en weder anderen naar verschillende grondslagen wenschten te zien ingericht, zou men ten slotte tot een ongunstig oordeel zijn gekomen. Inde Staats-courantvan heden maakt de minister van financiën, met vermelding der voorwaarden bekend, clat, na vergelijkend examen, een twintigtal klerken bij den dienst der rijkstelegraaf zullen worden geplaatst. Eveneens worden candidaten opgeroepen die als leer ling-telegrafist in aanmerking wenschen te komen. Wij vernemen dat door den beer J. P. W. Boddaert, ontvanger bij bet polderbestuur vaft Walcheren, eervol ontslag uit die betrekking is aangevraagd. Den ÏO" November zal te 's Gravenhage worden aan besteed het maken vau eeu steiger met bijbehoorende werken, nabij de spoorwegbrug over het kanaal door Zuid-Beveland Benoemingen en besluiten. posterijen. Benoemd tot directeur van het postkan toor te Harlingeu, J. Vitringa de Wal, thans directeur van het postkantoor te Elburg; te Velp, L. ten Brmnrae- ler Andriesse, thans commies der posterijen 2e klasse. koloniën. Benoemd tot officier van gezondheid 2° klasse voor den dienst der Nederlandsche bezittingen ter Kuste van Guinea, F. M. Luther, praktiseerend ge neesheer te Rotterdam. Marine en leger. Zr. slooraflottille-vaartuig Hector zal in het laatst dezer maand van Hellevoetsluis naar Vlissingeu vertrek- keu, om Z. M. korvet Prins Man rits der Nederlanden aldaar, als wachtschip te vervangen. Het schroefstoomschip lc klasse de Watergeus zal zich eerstdaags naar Arasterdam begeven ten einde bij het marine-etablissement aldaar, voor den dienst te wor den gereed gemaakt. De stoombatterij de Ruiter, het ramschip de Stier, het ramtorenschip Prins Hendrik der Nederlanden en de monitor Cerberus zullen binnen kort aan den Helder buiten dienst worden gesteld. Aan de officieren van gezondheid H. A. Zeegers en H. F. A. Gilbers te Breda, is verlof verleend om zich bui tenlands te begeven, teneinde hunne diensten aan ge kwetste militairen te wijden. De luitenant ter zee lc klasse C. ten Bosch, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië, en van daar den dezer in Nederland teruggekeerd, wordt met dien datum op non-activiteit gesteld. De inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht maakt in de Staats-courant van heden de ▼oorwaarden bekend, waarop genees- en heelkundigen, zoo Nederlanders als vreemdelingen, tot officier van ge zondheid voor den militairen geneeskundigen dienst der landmacht inlndië kunnen worden benoemd. Gemengde berichten. Te Scheveningen is bericht ontvangen, dat de haringschuit de Jonge Maria met eene bemanning van 8 koppen, waaronder 7 hoofden van huisgezinnen in Augustus is vergaan. De pink, waarin zich nog vijf lijken bevonden, is ten onderste boyen op het Baltummerrif aangespoeld. De Pruisische voorposten hebben een nieuw mid del uitgedacht om de Fransche schildwachten bij Parijs des avond te kunnen neerschieten. Een brandende lan taarn wordt door hen op den grond gezet, waarop de Fransche schildwachten dan hunne geweren afschieten. De Pruisische soldaten die op eerbiedigen afstand van debrandende lantaarn zich tot vnren gereed houden hebben dan gelegenheid om de Fransche schildwachten neer. te schieten nadat door het vuur hunner schoten de plaats_ is ontdekt, waar zij zich bevinden. K\v; 14. De bekende Amerikaansche generaal der geconfe- dereerden, Lee, die na het einde van den oorlog zijne vroegere betrekking van schoolonderwijzer in een kleine stad in Virginiö weder had opgevat, is dezer dagen overleden. Voor den Duitschen historieschilder Bleibtreu is op het kasteel van Versailles een atelier ingericht, alwaar hij schetsen maakt van de ontvangst van den Franschen afgezant,, O'Reille door den koning van Pruisen op de hodgTÊn voor Sedan. Sedert 92 jaren is de zomer in Amerika niet zoo heet geweest als in ditjaar. Van 10 Juli tot 15 Augus tus was de gemiddelde temperatuur te Newhaven 85° Fahrenheit. De hoogste thermometerstand was die op 17 Juli, n.l. 98° Fahrenheit. Een eergistereu morgen'te Parijs opgestegen lucht ballon, met drie luchtreizigers is, zegt l'Organo de Namur, met een aantal brieven en drie en twintig postduiven hij Evrehailles in België neergedaald. De luchtreizigers waren verkleumd van koude en hadden verschillende gevaren uitgestaan tengevolge van den storm, Een andere luchtballon met twee luchtreizigers is bij Chimay neer gekomen. Thermometerstaiid. 17 Oct. 's av. 11 u. 52 gr. 18 's mor. 7 u.45 gr.'smidd. 1 u. 58 gr. 'sav. 6 u 53 gr. S t a ten-g en e r aal. Bij de beantwoording van het verslag der tweede ka mer omtrent de Indische begrooting zijn tweegewij zigde wetsontwerpen overgelegd. De uitgaven in Nederland worden voorgedragen tot een bedrag van 19,513,953 e.i die in Indië ad f 88,600,308. De ramiugstaten der middelen zijn evenzeer gewijzigd; die middelen zijn nu in totaal begroot op f 118,307.048. De wijzigingen zijn het gevolg van nadere raededeeliugcn der Indische re geering; daaruit blijkt, zegt de minister, dat eerder eene latere dan eene vroegere indiening der begrooting wenschelijk ware, daar men dan zekerder gegevens heeft. Wil men tijdig de begrooting vaststellen, de minister zou de voorkeur geven aan eene indieniug in April, doch met zeer ruime posten voor onvoorziene uitgaven, en met nadere overweging van de bijdrageu aan het moe derland bij den aanvang van de nieuwe zitting in ver band met de aanwijzing der middelen voor de staatsbe- grooting. De gewijzigde begrooting levert een voordeelig ver schil tegenover 1870 op van f 85.038, Het batig s!ot is geraamd op f 10.192.787. Na eene toelichting der oorzaken waarom sommige posten hooger zijn voorgedragen, wordende verschillende bedenkingen op speciale punten wederlegd. Eene reor ganisatie der departementen is door do kamer zelve noodig geoordeeld. Volgens het ontworpen plan zal de nieuwe directeur van diverse middelen het beheer heb ben over de inkomsten welke niet geheven worden van den grond eu van de koopvaart, teneinde de diiecteur van financiën van den arbeid te ontheffen, noodig voor verbetering van een aantal betastingen. De gouverneur- generaal maakte zich sterk in den loop van dit jaar ach tereenvolgens de voorstellen in te dienen, welke voor eene geleidelijke herziening der bestaande belastingen gevorderd worden. Vooreerst bestaat er dus geen be hoefte aan een directie voor de middelen. De minister had echter niet gedacht dat de taak der belasting-her ziening aan een ambtenaar boven zijne gewone bezighe den zou worden opgedragen onder genot eener toelage. Daar de maatregel eenmaal aangenomen is, schijnt het geraden de vruchten daarvan af te wachten. Ter voorziening in de behoefte aan geschikte rechter lijke ambtenaren, ten gevolge van cle afscheiding van de rechterlijke der administrative macht, zal een herziening van het besluit omtrent de benoembaarheid van Indische ambtenaren noodig zijn. Aan db verbetering van het 'rechtswezen en de rechts- bedeeling wordt aanhoudend gewerkt; voorstellen zijn ook in dat opzicht bij den raad van state aanhangig. De wensch dat ook de doodstraf in Indië mocht afge schaft worden, acht de minister vooreerst niet voor ver vulling vatbaar. Partieele herzieningen der comptabiliteitswet acht men niet wenschelijk. Ook den minister heeft het be vreemd dat niet tijdig gezorgd is voor de storting door de Oost-Indische maatschappij van administratie en lijf rente van de gelden wegens exploitatie van twee suiker fabrieken. De menigvuldige credietopeningen zijn het gevolg van verbod tot af- eu overschrijving van en op afdeelingeu en onderafdeelingen. De wijziging van het Preangerstelsel wordt breedvoe rig verdedigd. Voor een geregeld cn goed bestuur is het noodig dat niet langer cle belastingheffing aau de hoofden worde overgelaten. Men zal evenwel met omzichtigheid te werk gaan eene verhooging van liet plantloon aan' de bevolking' tot f 10 is voorloopig voldoendemaar clo gouverneur-generaal, kan op een geschikt tijdstip die som op f 13 bepalen. De zaak betreffende de beslissing op verzoekschriften van een aantal ambtenaren is bij den landvoogd in nadere overweging. Eene* betere orga nisatie van den burgerlijken geneeskundigen dienst in baar geheelen omvang, is in Indië in overweging'. De verlangde inlichtingen aangaande den spoorweg SamarangVorstenlanden,zullen aan de kamer in ruimte gegeven worden bij een dezer dagen in te dienen wets ontwerp tot regeling van zekere aangelegenheden dien spoorweg betreffende. Aan cle verbeteringen van de Indische militaire organisatie wordt met ernst gearbeid. De voordrachten daartoe van den tegenwoordigen voort- varenden leger-kommandant getuigen van het besef der beperktheid van 's lands financiëele krachten. De minis ter blijft van meening dat een vrijzinnige handelspoli' tiek, toegepast op de herziene tarieven, kan bijdragen tot eerbiediging van ons gezag in Indië. De wet op de suikercultuur zal niet in 1871 in wer king kunnen treden door de voorbereidende werkzaam heden. Tengevolge van cle nacler ontvangen berichten is de raming der te verhoogeu hoeveelheid koffie verminderd met 80,000 pikols, makende een ongunstig verschil vau 2,771,953. Daarentegen kan cle hoeveelheid te verkoopen suiker worden verhoogd waardoor meer is geraamd f 2,177,665. Gemeenteraad van Zicrikzee. Zitting van 17 October. In deze zitting is o. a. medegedeeld een brief van den commissaris des konings, houdende verzoek om advies betreffende de vervulling der vacature in het bestuur der visscherijen op de Schelde en de Zeeuwsche stroo men, ontstaan door het overlijden van den heer H. A. van IJsselsteijn, daar eene voordracht was gedaan cloor den voorzitter van het bestuur dier visscherijen, bestaande uit 3 personen, te weten: de heeren u.r. J. M.Isebreo Moens, ra«". J. P. N. Ënneri.ns en nf. J. A. Bolle, en cle minister van binnenlauUscho zaken vermeent clat het belang van de visschers medebrengt, de gemeenteraden van Zierikzee en Brninisse daarop te hooren. De ge meenteraad van Brninisse heeft als zijn gevoelen to kennen gegeven, dat het van groot belang wordt geacht, dat het te benoemen lid een ing< zeten der gemeento Brninisse en een deskundige zij, en -beveelt daartoe het volgende 3tal aanJ. van den Berg |lz., schipper, M. G Voorbcijtel, koopman, eu J. de Waal, schipper. Voor kennisgeving aangenomen. Insgelijks is medegedeeld een brief van den commis saris des konings inhoudende clat tot zetters der directe belastingen voor 1871 alhier zijn benoemd de heeren H. G. Mniock Houwer, J. van der Linden, C. van der Vliet en mp. J. de Ciercq van Wee).

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1