M1DDELBURGSCHE COURANT. N°- 237. Donderdag 1870. 6 October. Middelburg B October. Uit den Haag meldt men ons, dat het voornemen bestaat om na afloop van het onderzoek der staatsbe- grooting in de afdeelingen der tweede kamer, bij een tijdige beantwoording van het verslag over de Indische begrooting, deze nog in den loop dezer maand af te doen. Bij de gisteren in bet kiesdistrict Zierikzee gehou den verkiezing van een lid voor de provinciale staten van Zeeland, bij herstemming tusschen de heeren B. G. van der Have, te Ouwerkerk, en m<\ J. C. E. baron van Lijnden, te Zierikzee, zijn 458 geldige stemmen uitge- biacht. Bij de opening der biljetten is heden gebleken dat de heer van der Have 294 en de heer van Lijnden 174 stemmen hebben verkregen, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Bij de eerste verkiezing op 20 September bekwam de heer van der Have 157 en de heer van Lijnden 141 stemmen. Heden middag heeft eene algemeene inspectie der dd. schutterij alhier plaats gehad. Bij deze gelegenheid werd de door de ministers van binnenlandsche zaken en oorlog uitgevaardigde algemeene order voorhetfront voorgelezen, waarbijgelijk reeds in ons vorig nommeris gemeld, 's konings tevredenheid werd te kennen gegeven over hetgeen, voornamelijk door de korpsen van den len ban, gedurende de laatste twee maanden, is verricht. De majoor kommandant voegde daarbij tevens de betui ging van zijn bij zonderen dank aan de officieren, onderoffi cieren en manschappen behoorende tot het korps van den l«n ban en vooral aan den kapitein-kommandant jonkheer m'. A. van Reigersberg Yersluijs. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken van 1 October jl., is aan de „Noord Brabantsche vracht- en sleepvereeniging," gevestigd te 's Hertogen bosch, tot wederopzegging vergunning verleend voor een stoorasleepdienst op de daarin omschreven wateren en kanalen in de provinciën Noord-Brabant, Gelderland, Zuid-Holland, Noord-Ilolland, Zeeland, Utrecht, Fries land, Overijsel, Groningen en Limburg. Koloniën. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heett de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den 9en Augustus.) civiel departement. Ontslagen: op verzoek, eervol, wegens ziekte uit zijne betrekking, onder toekenning van wachtgeld, de substituut-griffier bij den raad van justitie te Soerabaija mr. S. van Gigch. Ontheven: op verzoek, eervol, van de verdere waar neming van den civielen en militairen geneeskundigen dienst en het opzicht over de vaccine te Billiton, de civiele geneesheer aldaar dr. P. Alting Mees. Benoemd: tot substituut-griffier bij, den raad van justitie te Soerabaija, de ambtenaar voor den dienst bij de rechterlijke macht in NederlaEdsch-Indië mr. A. L. Clignett; tot opziener le klasse bij de cultures in het gouvernement Sumatra's Westkust,de opziener 2e klasse W. D. Ungerer. Machtiging verleend: tot de uitreiking aan den, op verzoek, eervol uit Zr.M». militairen dienst ontslagen officier van gezondheid 2e klasse bij het leger in Neder- lansch-Indië H. Krooneman, van eene akte van toelating tot uitoefening der genees-, heel- en verloskundige praktijk te Billiton. departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den 1" luite nant der infanterie J. A. Woutersz; een tweejarig verlof naar Europa, aan den len luitenant-kwartiermeester der militaire administratie W. Horsch. Ontslagen: eervol, uit Zr. MJ. militairen dienst, we gens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioeD, de majoor der infanterie P. J. L. von Sternbach. Overgeplaatst: infanterie, bij het 5* bataljon, de kapitein F. C. A. Stoecker, van het 11c bataljonbij het 8e bataljon, de lc luitenants K. A. Berg en J. Mulder, respectievelijk van het garnizoens-bataljon 2C militaire afdeelingop Java en het subsistenten-kader te Samarang; bij bet 9e bataljon, de kapiteins F. C. Burgers, van het 8c bataljonbij het 15e bataljon, de kapiteins J. P. C. van Eysden en W. J. G. van Swieten, respectievelijk van het garnizoens-bataljon der Westerafdeeling van Borneo en het 17c bataljon; bij het garnizoens-bataljon van Suma tra's Westkusten onderhoorigheden, de majoor A.H. F. C. F. Rödlich, van het 5e bataljon; bij het subsistenten- kader te Samarang, de lc luitenant A. Bosch, van het 8c bataljon. Gesteld: op non-activiteit militaire administratie,de kapitein-kwartiermeester H. W. G. J. Roeby. Hersteld: in activiteit bij de infanterie, de lc luite nant op non-activiteit W. A. Coblijn. departement van marine. Benoemd: totcommies bij bet marine-etablissement te Soerabaija, de ambtenaar op wachtgeld W. H. H. C. Jaeger, laatstelijk 3e commies' bg de algemeene rekenkamer. (Javasche courant van den 12cn Augustus.) civiel departement. V e r 1 e e n deen tweejarig ver lof naar Europa, wegens ziekte, aan den hoofdonderwy- zer aan de openbare vierde lagere school te Batavia H. Plantema. Ontslagen: eervol, wegens vertrek, als lid bij den raad van justitie te Amboina, W. Hubert van Assenraad, onder danketuiging voor de door hem als zoodanig be wezen diensten. Benoemd: tot commies bij de wees- en boedelkamer te Soerabaija, de lc klerk bij het college van boedelmees- teren te Batavia Oh. W. H. Kemish. Goedgekeurd: dat door den directeur van binnen- andsch bestuur bij de landelijke inkomsten en cultures zijn geplaatst, in Probolingo^e ambtenaar ter beschik king H. J. Altman; in Samarang, de controleur 2e klasse jonkheer n. A. de Geer. Overgeplaatst: van Probolingo naar Bezoekil de ambtenaar ter beschikking J. F. Potter; van Cheribon naar Pasoeroean, de ambtenaar ter beschikking W. J. G. Vosmaer. departement van oorlog. Overgeplaatst: bij de mili taireadministratie, als 2e luitenant-kwartiermeester, de 2C luitenant der infanterie H. Stutterheim. (Javasche courant van den 16c« Augustus.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, aan den controleur Ie klasse bij het binnenlandsch bestuur in het gouvernement Celebes en onderhoorigheden A. Ch. F. de Burlet. Benoemd: bij de algemeene rekenkamer,tot2en com mies, de tijdelijke 2e commies A. J. van derVoet.en de 3e commies bij genoemd college K. H. Boelhouwer; tot 3™ commies, de tijdelijke 3c commiezen J. Esbach, J. A. Korver en A. Keiler en de klerken bij die kamer J. L. Salomons en K. N. Hoorweg. Werkzaam ge steld: voor de examinatie en liqui datie der verantwoordingstukken en het afsluiten der begrooting, loopende over het tijdvak, voorafgaande aan den lcn Januari 1867, in den rang van 2e° commies, de ambtenaar op nonactiviteit H. C. van der Lindenin den rang van 3e" commies, de ambtenaren op nonactivi teit Ph. W. J. Steinmetz, Th. C. Ebeling en J. J. Crouyn, Machtiging verleend: tot de uitreiking aan den geneesheer P.Eeftinck Schattenkerk eener akte van toe lating tot uitoefening van de genees-, heel en verloskun dige praktijk in de afdeeling Tjiandjoer. departement van oorlog. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pen sioen, de civiele klerk bij het afdeelings- militair kle dingmagazijn te Samarang H. W. von Haack. Geplaatst: infanterie, bij het 2c bataljon, de 2« luitenant H. F. B. Logeman, onlangs uit Nederland aan gekomen, als bestemd voor den dienst hier te iande; bij het 7e bataljon, de lc luitenant C. F. Engelhard, onlangs uit Nederland van verlof teruggekeerd. Overgeplaatst: infanterie, bij het 13e bataljon, de kapitein R. P. M. van Alderwerelt, van het garnizoens bataljon der Moluksche eilanden; bij het garnizoens-batal jon 2e militaire afdeeling op Java, de lc luitenant J.L. Sonnenberg, van het 5C bataljon; bij het garnizoens-batal jon der Moluksche eilanden, de kapitein F. J. W. Mekern, van het 17c bataljon. Hersteld in acti viteit: de 2C luitenant op non activiteit E. G. F. von Ende. en zulks te rekenen van den 5cn September 1869, zijnde hij in verband daarmede teruggeplaatst bij het lle bataljon infanterie. departement der marine. Benoemd: tot komman- deur bij het marine-etablissement te Soerabaija, de vice- kommandeur J. F. A. Kivit. Belast: met de waarneming der betrekking van ma chinist bij het marine-etablissement te Soerabaija, de vuürstoker le klasse by de koninklijke Nederlandsche marine J. Riedee. (Javasche courant van den 19cn Augustus.) civiel departement. Verleend een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den resident van Banka dr. J. H. Croockewit Hzn Ontslagen: eervol, uit's lands dienst, met behoud van aanspraak op pensioen, de gewezen directeur der burgerlijkè' openbare werken P. J. G. Beijerinck, thans met verlof in Nederland; eervol, uit 's lands dienst, met behoud van aanspraak op pensioen, de opziener bij de recherche te Babalan J. P. Einmahl. Benoemd: tot resident van Banka, de hoofdambte naar op nonactiviteit F. M. G.'van Cattenburch; bij het biunenlandsch bestuur in het gouvernement Celebes en onderhoorigheden; tot controleur le klasse, de contro leurs 2c klasse aldaar D. F. Braam Morris en J. Bensbach tot controleur 2c klasse, de controleuv 3e klasse aldaar H. A. N. Eilers tot controleur 3e klasse, de ambtenaar ter beschikking aldaar A. F. Weydung; tot ambtenaar ter beschikking, de tijdelijk 3c commies bij de algemeene rekenkamer G. A. Scherer; bij het binnenlandsch be stuur in de adsisteut-residentie Benkoelen, tot contro leur 3e klasse, de ambtenaar ter beschikking bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Palembang E. E. W. Castens bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Palembang, tot ambtenaar ter beschikking bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Lam- pongsche districten J. J. Naeff; bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Lampongsche districten, tot ambtenaar ter beschikking, de 3C commies bij het depar tement van binnenlandsch bestuur S. W. Tromp jr. departement van oorlog. Bevorderd: Bij het wapen der infanterie, tot majoor de kapiteins F. C. A. Stoecker en A. A. M. van Leersum; tot kapitein, de lc luitenants A. A. van Sorgen, A. H. Ou wens, T. Mun- der, J. Rovekamp en J. Groesbeektot 1«» luitenant, de 2C luitenants J. van Bennekom, W. L. J. Scheepens, J. van Puffelen, J. F. Tetar van Elven. L Ruedi, adju dant van den militairen kommandant der Wester-afdee- ling van Borneo, G. D. S. A. Camphuis en A. F.Verbeek. Benoemd: tot 2™ luitenant, de sergeant J. G. Blan ken, de sergeant-majoor A. Dirckes en de sergeant A. K. Eicholtz. departement der marine. Benoemd: tot 2" machi nist bij den dienst der gouvernements-marinedeop verzoek ontslagen machinist 2c kksse bij de koninklijke Neder landsche marine W. Lus, thans met de waarneming dier betrekking belast. Gemengde berichten. In de vorige week zijn in éen huisgezin in den Haag vijf kinderen en eergisteren een zesde kind in het zelfde gezin aan de kinderziekte overleden. Een bediende van een wissel- en effectenkantoor te Rotterdam is dezer dagen spoorloos verdwenen met een bedrag van circa f 8000. Te Antwerpen heeft een 20jarige kantoorbediende in de vorige week tien wissels ten bedrage van 52000 franken gedisconteerd, waarop hij de handteekening van zijn patroon had geplaatst. Daarna heeft hij zich met zijne aanstaande uit de voeten gemaakt. De kamer van koophandel te Enschedé heeft zich bij adres tot den minister van financiën gewend tot

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1