MIDDELRURGSCHE COURANT. N0 231. Donderdag 1870. 29 September. CKrtmnlanü. De Burgemeester en Wethouders van Ylissingen, doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 26 Augustus 1870, is vastgesteld de navolgende wijziging in de VERORDENING op het stichten van grafkelders, ge denktekenen en kruizen, het aanleggen van graf- tuinen, het planten Tan hoornen, enz. op de be graafplaats- De Gemeenteraad van Ylissingen in overweging genomen hebbende, dat in sommige gevallen er gegronde redenen kunnen bestaan, om ook op de gemeente-begraafplaats op andere plaatsen dan op de vakken 1,2 en 3 gedenkteekenen te stichten hoo- gerdan 75 centimeters; Gezien artikel 3 der verordeniug op het stichten van grafkelders, gedenkteekenen en kruizen, het aanleggen van graftuinen, het planten van boomen, enz. op de be graafplaats, vastgesteld bij besluit van den Gemeenteraad van den 19cn Januari 1870 Besluit: aan artikel 3 der verordening op het stichten van grafkelders, gedenkteekenen en kruizen, het aanleggen van graftuinen, het planten van boomen, enz. op de be graafplaats, wordt eene nieuwe alinea toegevoegd lui dende aldus: „In de bijzondere gevallen ter beoordeeling van Bur gemeester en Wethouders zal van deze bepaling mogen worden afgeweken." Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad van Vlissingen, den 26 Augustus 1870. De Voorzitter, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde staten van Zeeland, volgens hun bericht van den 2 September 1870, n®.- -73, in afschrift medegededeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 15 September 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, doen te weten dat door den raad dier gemeente in zijne vergadering van den 26 Augustus 1870, is vastgesteld de navolgende wijziging in de VERORDENING ter beteugeling van de kinderziekte- De Gemeenteraad van Vlissingen: overwegende, dat de straf, bedreigd in artikel 4 der verordening ter beteugeling van de kinderziekte in de gemeente Vlissingen, bij besluit van den gemeenteraad van den 21en Juli 1856, als te gering is te beschouwen Besluit Artikel 4 der verordening ter beteugeling van de kin derziekte in de gemeente Vlissingen wordt gelezen als volgt „Van de overtreding van eenige in dit hoofdstuk ver vatte bepaling zal proces-verbaal worden opgemaakt, en elke derzei vernet een geldboete van drie tot tien gulden woiden gestraft." Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad van Vlissingen den 26e» Augustus 1870. De Voorzitter, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde staten van Zeeland, volgens hun bericht van den 2cn September 1870, n°'~B 'oUg45973, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 15cn September 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Middelburg 28 September. Nederland's veestapel was op 31 December 1869 samen gesteld uit 253,791 paarden, tegen 252,630 op hetzelfde tijdstip in 1868; 3,100 ezels en muilezels, tegen 2,966 in lS6Kpl",409,480 runderen, tegen 1,368,175 in 1868; 926,907 schapeu, tegen 950,054 in 1868; 130,672 geiten en bokken, tegen 133,532 in 1868; 299,894 varkens, tegen 290,173 in 1868. Zeeland was op 31 December jl. in het bezit van 24,064 paarden218 ezels en muilezels54,926 runderen 37,374 schapen; 4,273 geiten en bokken en 19,151 varkens. In de Staats-courant van gisteren zijn opgenomen de aan den minister yan binnenlandsche zaken uitgebrachte verslagen der commissiën in 1870 belast met het afne men der examens van vroedvrouw. Benoemingen en besluiten. posterijen. Op verzoek eervol ontslag verleend aan den heer E. 1'Archer Honth uit zijne betrekking van directeur van het postkantoor te Velp, behoudens aan spraak op pensioen. Kerknieuws. Uit het vroeger gemelde drietal is tot predikant bij de Nederduitsche hervormde gemeente te Utrecht beroepen de heer H. V. Hogerzeil, thans predikant te Driebergen. Rechtzaken. Het provinciaal gerechtshof in Utrecht heeft gisteren Rei nier Cornel is de Groot, oud 34 jaren, arbeider te Ingen, schuldig verklaard aan gewelddadigheid jegens een bedienend beambte onder de waarneming van zijn dienst, waaruit binnen veertieu dagen de dood is gevolgd, en hem veroordeeld tot de straf des doods, uit te voeren op een der openbare plaatsen binnen Utrecht. Het Utrechtsch dagblad verklaart, bij de modedeeling van bovenstaande, dat het deze uitspraak niet goed be grijpt, daar de wet tot afschaffing der doodstraf deD 17e» September jl. is afgekondigd en bij art. 8 die wet ook van toepassing is verklaard op misdrijven vóór hare inwerkingtreding gepleegd. Gemengde berichten. Wij vernemen dat heden nacht in den winkel der weduwe Gardenier op de Turf kaai alhier diefstal met braak heeft plaats gehad. Verschillende winkelwaren, zooals boter, kaas, enz., alsmede eenig geld uit de lade bevonden zich reeds in het bezit van den nachtelijkeu bezoeker, toen deze echter op heeterdaad betrapt werd, zoodat hij zich thans in handen der justitie bevindt. Bij de commissie voor de algemeene verloting ten behoeve van Het roode kruis is weder een geschenk van Z. M. den koning ingekomen, bestaande in een milieu de table en twee candelabres. Uit Tilburg wordt van 26 dezer gemeldHeden ochtend te drie uren werden de Tilburgenaren wederom gewekt door het geroep van brand. Spoedig bleek dan ook, dat de geheele wolfabriek van den heer B. J. van Dijk op het Goirke, in lichtelaaie vlam stond. Het gebouw met alle goederen en werktuigen, benevens de stal en keuken van het daarnaast gelegen gebouw der wedc. G. van Dijk, is een prooi der vlammen gewordenalles was bijna vernield, toen men met eene brandspuit uit eene andere wijk kwam opdagen. Do schade is aanzienlijk, maar alles is tegen brandschade gewaarborgd. De oor zaak van den brand is onbekend. Algemeen betreurt men hier de slecnte inrichting en middelen tot blussching van brand." (V. Roti. cour.) Het Noorden meldt dat Adeline Patti, markiezin de Caux, Amsterdam bezoeken zal, waarschijnlijk ten gevolge van den oorlog die haar belet te Parijs op te treden. De heer Franci, haar zaakgelastigde, bevindt zich te Amsterdam tot het treffen van overeenkomsten omtrent de plaatsen waar zij zich zal doen hooren. In de entrepots te Rotterdam en te Amsterdam lig gen zoo verbazend veel buitenlandsche koopmansgoede ren opgeslagen, dat de Nederlandscbe Rijnspoorweg-en de Staatsspoorwegmaatscbappijen niet alleen geen genoeg zaam aantal wagens voor het vervoer hebben, maar zelfs alleen voor de laatstgenoemde 6 a 700 wagens balen koffie liggen te wachten om via Arnhem en Salzbergen naar Duitschland te vvordeu vervoerd. Naar evenredigheid is dit het geval met allerlei soort van koopmansgoederen ook bij de Nederlandsehe Rijnspoorweg maatschappij. Jl. Zondag waren de reizigers op den trein die te 4.36 uit Emmerik vertrekt, getuigen van een akeligen zelfmoord. Even voor het oprijden van de brug te Wes tervoort had zich plotseling een man op de rails gewor pen, om zich door den aansnellenden trein te laten ver pletteren. De machinist zag het en stopte dadelijk, maar in 't naaste oogenblik ging de locomotief over den onge lukkige heen, wiens lichaam door midden werd Jl. Zondag nam de Zouavenbroederschap „Fidei et Virtuti" op feestelijke wijze haar nieuw gebouw aan den Coolsingel te Rotterdam in gebruik. Eene deputatie van de Haagsche afdeeling woonde het feest bij. Feestrede naar was de heer J. W. Brouwers, van Amsterdam, die sprak over den goeden strijd, inzonderheid met het oog op hetgeen thans te Rome plaats had. Ten slotte werd het door hem gedane voorstel eenparig aangenomen „dat de Zouavenbroederschap zich tot Z. M. den koning zal wenden, teneinde te protesteeren tegen de overweldiging der Pauselijke staten door koning Victor Emmanuel, en Z. M. te smeeken dat onrecht niet te erkennen, maar bij de diplomatie tusschen beiden te treden om het te doen herstellen." Uit Kassei wordt medegedeeld, dat Napoleon bij zijne aankomst op Wilhelmshöhe ook een klein varken medebracht, dat in den vorstelijken paardenstal bij de paarden een onderkomen vond, hoewel men niet begrijpt welke overeenkomst het daarmede heeft. Dezer dagen is het door een landbouwer uit een nabijgelegen dorp aangekocht. Het diertje is zeer goed afgericht en alles stroomt naar den eigenaar om „het varken van Napoleon III" te zien. Een Amerikaansch blad meldt, dat bij de laatste volkstelling in Hansas is gebleken, dat de bevolking der stad Potta wattom ie, sedert 1860 met 900 percent is ver meerderd. Bij de voorlaatste volkstelling woonde daar alleen de heer Josephus Eloegoad met vrouw en acht kinderen. Heden heeft de redactie van lTndépendance beige een brief ontvangen van den heer Nadar per luchtballon. Thermometerstand. 27 Sept. 's av. 11 u. 59 gr. 28 's morg. 7 u. 56 gr. 's midd. 1 it. 69 gr. 'sav. 6 u. 66 gr. S taten-generaal. tweede kamer. Zitting van Dinsdag 27 September. Aanneming adres van antwoord en regeling van werkzaamheden. Dc heer Botz, herkozen lid te Eindhoven, neemt, na de grondwettige eeden te hebben afgelegd, zitting. Paragraaf 5 van het adres van antwoord komt in be handeling. De heer Vader licht het daarop door hem voorgestelde amendement toe. Dat amendement strekt om deze paragraaf te doen luiden: „Met ingenomenheid vernemen wij dat de regee ring zich bevliitigt het volksonderwijs te verbeteren, met den wensch dat hetzelve alzoo door het verspreiden van ware begrippen van volksbeschaving dienstbaar zal worden aan de welvaart des volks." Spreker is van oor deel dat ware beschaving niet anders kan berusten dan op een onderwijs, waarbij het geloof aan God, zooals deze - zich in Jezus Christus heeft geopenbaard, wordt geleerd. De heer Jonckbloet, lid der commissie van redactie, heeft niets tegen de woorden van het amendement, maar wel tegen de toelichting. Hij acht discussie over da onderwijsquaestie nuouraadzaam, maar hij gelooft boven-

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1