MIDDELBURGSCHE COURANT. Dinsdag 1870. 13 September. N°- 217. Gedeeltelijke aflossing van PROVINCIALE GELDLEEXIXGEX. De Gedeputeerde Staten van Zeeland, Brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat op Donderdag den 29f« dezer, des namiddags ten 2 ure, inde raadzaal van Gedeputeerde Staten, ten over staan eener commissie uit hun midden, in het openbaar eene uitloting zal plaats hebben van aandeelen in na te noemen geldleeningen, om op I Jannarij 1871 te wor den afgelost, te weten twintig aandeden, elk van duizend gulden, in de Proviuch le géldleeniug van /~150,000, en twin tig aandeelen, als boven, in de geldleening van f 535,000, beide voor de verbetering der middelen van gemeen schap in Zeeland twee aandee'en, mede elk van duizend gulden, in de Provinciale geldleening van 40,000, en twee aandeelen, als boven, in de geldleening van 50,000, beide voor de instandhouding vau de Stoombootdienst op de West er-Schelde. Middelburg, den 9en September 1870. De Gedeputeerde. Staten yoornoemd, R. W. VAN LIJNDEN, Voorz. BUTEÜX, Griffier. PERSOVEELE BELASTIXG. De Burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat op heden bij hem ontvangen en aan den Rijks ontvanger is gezonden het executoir verklaarde kohier wegens de personeele belasting, n<>. 4, dienstjaar 1870/71; de daarop voorkomende belastingschuldigen worden uit- genoodigd, om hunne aanslagen op den bepaalden tijd aan te zuiveren, ook ter voorkoming van vervolgingen en herinnert, dat de bezwaarschriften binnen 3 maanden na heden behooren te woeden ingediend, terwijl de aangiften ter bekoming van ontheffing, ingeval van verhuizing, op grond van art. v7, 2, der personeele wet, moeten wor den gedaan bij den Rijks-ontvanger, binnen éeue maand volgende op die, waarin het'perceel is ontruimd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 31CI» Augustus 1870. De Burgemeester voornoemd, WINKELMAN. WATERKEERINGEN. De Burgemeester en Wethouders van Vllssingèn Gezien art. 8 van de aanvulling der verordening van algemeene plaatselijke.politie van den 31c» Mei 1869, ftlakeu bekend dat op Woensdag den 14«n September a. door de daar toe bevoegde ambtenaren eene inspectie zal worden gehouden over de waterkeeringen in deze gemeente, waarmede zal worden aangevangen des voormiddags te 10 uren en noodigen alle eigenaars, bewoners of gebruikers van panden, gelegen in de richting der waterkeeringen, uit, om te zorgen, dat voorhanden zijn de voorwerpen in de artt. 1 en 2 van genoemde verordening omschreven, teneinde zich te vrijwaren van de toepassing der straf bepalingen aan bet slot van art. 3, tegen de overtreders bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5tn September 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. öinnenUmiX Middelburg 12 September. Wij herinneren de kiezers van leden voorden gemeen teraad alhier, dat morgen (Dinsdag) de inlevering dei- bil jettern-voor do herstemming moet plaats hebben. De tegenwoordige vergadering van de staten-generaal zal volgens in de Staats-courant van Zondag en Maan dag 11 en 12 dezer opgenomen koninklijk besluit dooi den minister van binnenlandsche zaken, in naam des konings, op Zaterdag 17 September a. worden gesloten. Blijkens het bestek voor de aanbesteding op 29 dezer van het "maken van den spoorweg tusschen het Sloe en de Arnemuidsche haven, bestaan de uit te voeren werken in: 1° de aardebaan voor denspoorweg met kunstwer ken; 2o bet leggen van den bovenbouw met levering van den ballast, voor den spoorweg van het Sloe tot de Arne muidsche haven ;3° het uitdiepen van de Arnemuidsche haven binnen de keersluis4° twee wachterswoningen bij den spoorweg, eu 5° het verdedigen van de haven- boorden. De spoorweg vangt aan bij piket 134 daan de bin- nenkruinlljn van den oostelijken ot zeedijk van den Suzannapolder, en eindigt bij piket 150 d, aan de binnen- kruinlijn van den zuidoostelijken dijk van de Arnemuid sche haven. De aardebaan moet over de geheele lengte worden aan gelegd voor dubbel spoor. Tot overgang van den spoorweg moeten de volgende overwegen worden gemaakt: een publieke overweg bij de kruin van den zeedijk van den Suzannapolder bij piket 135; een dubbele particuliere overweg bij de kruin van den noordoostelijken dijk van den Nieuwenkerkpol- der, bij piket 146; en een publieke overweg bij den oos telijken berm van den zuidoostelijken dijk van de Arne muidsche haven, bij piket 150. In den Suzannapolder moet over den middelweg een poort gebonwd worden. De uitdieping van de Arnemuidsche haven vangt aan op ongeveer 250 meters ten noorden van de as van den grooten weg le klasse no. 3, van Goes naar Middelburg en eindigt bij de keer- en uitwateriugsluis te Arnemui- den. De uitdieping moet een bodemsbreedte op 3 meter onder A. P. verkrijgen van 7 meter en eene diepte in het midden van 3.25 A. P. Tot vorming eener aansluiting met het kanaal door de Onde Arne moet tusschen de dwarsprofillen XV en XVII de as der Arnemuidsche haven, zoowel ten oosten als ten westen, onder bogen van 116 50 meter straal met de verlengde as van het ka naal door de Oude Arne vereenigd worden. Laatstgenoemd kanaal moet daartoe over eene lengte van circa 50 meter zuidwestelijk voorbij den begrinden havendijk worden voortgezet, en de dijken daarvan met de noordelijke dijken van de Arnemuidsche haven worden verbonden. De geheele tusschen liggende driehoekige ruimte moet tot op de diepte van den kanaalbodem worden afge graven. Bij den zeedijk van den Suzannapolder en bij den zuidoostelijken dijk van de Arnemuidsche haven nabij den spoorweg, moet eene wachterswoning worden ge bouwd. De werken worden aangevangen nadat het proces-ver baal van aanbesteding is goedgekeurd, op schriftelijk bevel van den eerstaanwezend ingenieur; zij moeten vóór of op 1 November 1871 geheel voltooid worden opge leverd. Het bedrag der begrooting is f 208,940. Z.M. de koning is jl. Vrijdagmorgen van 's-Hertogen- bosch vertrokken naar Breda, waar hij door den burge meester en den gemeenteraad ontvangen werd. Na zich met enkele officieren onderhouden te hebben, begaf hij zich per rijtuig naar Oosterhout, waar alles in feestdos wag. Z. K. H. de prins van Oranje is uit het Noorden des rijks te Utrecht teruggèkeerd. Z. IC. H. prins Alexander is uit Utrecht in den Haag teruggekomen. Uit den Haag schrijft men ons „Belangrijke quaestiën zijn werkelijk uitgemaakt bij de Juristen-vereeuiging. Een kolossaal advies op wetge vend gebied is uitgebracht, dat zeer zeker door geen enkel minister van justitie zal versmaad worden. Tegen de verwachting zijn dus praktische resultaten verkregen, voor.il door het in behandeling nemen van de verdere punten van het programma. De details van de gevoerde discussie zijn voor een niet rechtsgeleerd publiek van weinig belang; vandaar dat ik mij ook onthouden heb van de volgende zittingen mededeeling te doen. Voor het algemeen is het echter als een verblijdend verschijn sel te constateeren, dat in zulk een groote vergadering van juristen inen het omtrent voorname punten van het rechtswezen met zulk eene groote meerderheid van stemmen eens is kunnen worden. Zooals op ieder congres is er nog veel ter behandeling overgebleven, en, zooals ieder congres, is dit ook feestelijk met een diner be sloten. „In de resideutie is er weinig notitie van deze be langrijke bijeenkomst genomen. Zoo er geen vuurwerk op bet Badhuis te dezer gelegenheid aangekondigd ware geweest, had misschien het grootepubliek niets van de Ju- riaten-vereenigiug geweten. Het vuurwerk is door den hevigen wind gisteren mislukt, of liever, uitgesteld,maar het doel der biieenkomst is gelukt. In kalmer tijdpn dan de tegenwoordige zal het denkend en lezend publiek er kennen moeten, dat door de Juristen-vereeniging een eerste stap is gezet op den baan die tot verbetering van de rechtszekerheid, in bet algemeen belang, moet leiden." De Staats-courant van Zondag en Maandag 11 en 12 dezer bevat het koninklijk besluit van den 10£n dezer, houdende verbod van in- en doorvoer van buitenslands van rundvee, schapen, bokken en geiten. In hetzelfde n omrner is herplaatst, tot verbetering eener misstelling, het koninklijk besluit van den 17t-D Augus tus jl.tot regeling der voorwaarden waarop, met mede werkingder gemeenten, rijkstelegraafkantoren in kleinere plaatsen kunnen worden opgericht en in stand ge houden. In de Staats-courant van Zondag en Maandag 11 en 12 dezer komt voor eene bekendmaking van den minister van financiën dat het departement van de Seine in Frankrijk voor het bijzonder telegrafisch verkeer niet meer toegankelijk is. Alléén voor dagbladen bestemde telegrammen worden toegelaten. De voornaamste der alzoo buiten gemeenschap gestelde kantoren zijn: StD Déuis, Parijs en Sceaus. Benoemingen en besluiten. burgemeesters. Herbenoemd tot burgemeester van Bruinisse C. M. Voorbeijtel. Veeziekte. Volgens het Leidsch dagblad heerscht te Soeterwoude de veetyphus. Gemengde berichten. In den afgeloopen nacht is te Hoofdplaat een schuur met den zich daarin bevindenden oogst en landbouwge reedschappen, fcoebehoorende aan de weduwe deBlaainve^ verbrand. Het vee'is gered. Het roerend goed was tegen brandschade verzekerd bij eene maatschappij te Zutfen. HetNederlandsche vaartuig Neerlands vlag, onder be vel van den gezagvoerder van der Broek Humfrie, van Ma cassar op reis naar Amsterdam, met eene lading specerij, koffie en andere Oost-Indische producten, is totaal ver gaan aan de kust van Zietzikamma, omtrent 35 mijlen ten westen van kaap St. Fraucis. De gezagvoerder en twaalf van de scheeps-officieren en manschappen zijn verdronken; de eerste stuurman, bootsman en éen matroos werden gered.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1