OlIRANT. N°- 212. Woensdag 1870. 7 September. Middelburg 6 September. Uit het voormalig vierde district der provincie schrijft men ons „Naar men ons meldt is door gedeputeerde staten niet goedgekeurd de door de afgevaardigden der betrokken polders voorgedragen jaarwedde van den dijkgraaf van het nieuwe waterschap aan de sluis van de Wielingen, en wel omdat die wedde te laag zou zijn. Deze handel wijze geeft niet weinig misnoegen bij de afgevaar digden, die meenen het belang der polders behartigd te hebben. Het is te hopeD dat de benoeming der directie spoedig zal plaats hebben,temeer omdat bij de ontvangers griffiers de aanschrijving ontvangen is om op het toege- gezegde subsidie te storten, en zeer vele ingelanden van meening zijn, dat zij het buitengewone geschot niet be hoeven te betalen vóór een begin met het werk ge maakt is. Wellicht rekent men het maken van kaarten onder dat begin, maar daar wordt het land niet droger door." Gisteren morgen heeft Z. M. de koning zich langs den Rijnspoorweg van 's-Gravenhage naar Utrecht en van daar langs den staatsspoorweg naar Crevecoeur begeven, om drie dagen te 's-Hertogenbosch te vertoeven. Benoemingen en besluiten. schutterijen. Op verzoek eervol ontslag verleend? aan D. B. P. Zuurdeeg als officier van gezondheid 3e klasse bij de dienstdoende schutterij te Zierikzee. marine. Bevorderd, met 1 October a., tot luitenant ter zee B klasse, de luitenants ter zee 2C klasse J. M. H. Bervoets en K. A. Stakman Bosseen tot luitenants ter zee 2e klasse, de adelborsten le klasse R. de Vidal de St. Germain en J. E. Sickens. leger. Benoemd tot apotheker 3« klasse bij het per soneel van den geneeskundigen dienst der landmacht A. B. H. M. Gillemans. Benoemd bij het wapen der infanteriehet lc regi ment, tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de le luitenant H. H. T. Walter, van het korps; bij het 3e regiment, tot len luitenant (naar ouderdom van rang), de 2C luitenant B. K. van Tuinen, van het korpsbij het 4e regiment, tot l«n luitenant (naar ouderdom van rang), de 2C luitenant J. C. Jansen, van het korps. In afwachting van nadere beschikking op nonactivi teit gesteld de kapitein E. A. van der Meulen, van het 1® regiment infanterie. belastingen. Op verzoek eervol ontslag verleend aan C. N. de Ridder uit zijne betrekking van ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Goes c. a., behoudens aanspraak op pensioen. Opgeheven het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen gevestigd te Ovezande, bevattende de ge meenten Ovezande, Driewegen, Baarland, Oudelande, Ellewoutsdijk en Borssele. De gemeente Wolfaartsdijk afgescheiden van het kan toor der directe belastingen en accijnsen te Heinkeus- zand en gevoegd bij dat derzelfde middelen te Goesde gemeente Kattendijke afgescheiden van het kantoor der directe belastingen en accijnsen te Goes en gevoegd bij dat derzelfde middelen te Kloetinge c. a., onder voort durend beheer van den tegenwoordigen titularis P. Al varez de Backer. Afgescheiden van het kantoor der directe belastingen en accijnsen te 's-Gravenpolder de gemeente Nissede gemeenten Nisse, Borssele en Ovezande gevoegd bij het kantoor der directe belastingen en accijnsen te Hein- kenszand, onder voortdurend beheer vaD deu tegenwoor digen titularis H. C. vau der Feen; de gemeenten Baar land, Driewegen, Ellewoutsdijk en Oudelande gevoegd bij het kantoor der directe belastingen en accijnsen te 's-Gravenpolder c. a., onder voortdurend beheer van den tegenwoordigen titularis, C. M. de Blinde. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Valkeuswaard, J.C. E. Sala, thans ontvanger der directe belastingen en accijn- Ben te Wijchen c. a.\ der directe belastingen en accijn een te Wijchen c. a. N. J. M. Schelfhout, thans ontvanger derzelfde middelen te Gennep c. a.der directe belas tingen en accijnsen te Gennep c. er. C. A. Penning jr., thans ontvanger der in- en uitgaande rechten te Hek kens, gemeente Octersura (Liraburg); der in- en uit gaande rechten te Hekkens H. W. Stoltzenberg, thans ontvanger derzelfde middelen te Goirle. Voorts wordtyaa^t _den len November a. het ontvang kantoor d^r' ii^Mvditgaande rechten te Goirle (Noord- Brabant), zooals het thans bestaat, opgeheven en inge steld een grenskantoor der in - en uitgaande rechten te Goirle, met bepaling dat het in verband met art. 8 van Zr. M>. besluit van 20 Wei 1869, n". 29, door een commies- ontvanger zal worden waargenomen. Benoemd B. C. Wildrik, thans ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accynsen te Ee (Friesland), tak,.xui4vanger der directe belastingen en accijnsen te Huizum e. a. Opgeb^en het ontvangkantoor der directe belastin gen, in- en uitgaande rechten en accijnsen, gevestigd te Ee, bevattende de kadastrale gemeente Ee; de ka dastrale gemeente Ee gevoegd bij het kantoor der directe belastingen en accijnsen te Anjmn, hetwelk alsdan zal bestaan uit de kadastrale gemeente Anjum, Nijkerk en Ee, uitmakende de burgerlijke gemeente Oostdongera- deel, onder voortdurend beheer van den tegenwoordigen titularis J. W. Callenfels. Marine en leger. De luitenants ter zee 2C klasse D. C. Visser en A. E- Arkenbout Schokker, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-Indië en van diar den 26en en 27en Augustus jl. in Nederland teruggekeerd, worden met die d vtums op nonactiviteit gesteld. Veeziekte. Het Provinciaal blad van Zeeland n°. 111 bevat het besluit van gedeputeerde staten dezer provincie van 2 dezer, houdende geheele opheffing der maatregelen, ter voorkoming van de verspreiding der longziekte onder het rundvee in het eiland Tholen bevolen. Rechtzaken. Bij arrest van het provinciaal gerechtshof in Zeeland van jl. Zaterdag is Nicolaas Dubürg, oud 22 jaren, werk man, wonende te Middelburg, thans gedetineerd be klaagd als zou hij in den nacht van 14 op 15 Mei 1870j ten nadeele van den koopman van Woerkens te Middel burg arglistig hebbeu weggenomen en zich toegeëigend een geiten vel, twee lamsvellen en een konijnenvel, van welke voorwerpen hij zich meester gemaakt heeft door zijn arm te steken door eene reeds gebroken glasruit aan den voorkant van het door genoemden van Woerkens be woonde huis, achter welke glasruit de ontvreemde vellen uitgestald lagen, schuldig verklaard aan diefstal ge pleegd in een bewoond huis door middel van inklimming, eu te dier zake, onder aanneming van verzachtende om standigheden, veroordeeld tot een correctioneele gevan genisstraf van éen jaar en in de kosten der procedure. Koloniën. De per mail uit Oost-Iudië hier aangebrachte berichten loopen tot 22 Juli. Aan het algemeen overzicht van het Nieuw Bata- viaasch Handelsblad ontleenen wij het volgende „De Japanneezen werken ijverig aan hun spoorweg. Op Java kwijt de heer Maarschalk zich loffelijk van den spoedigen aanleg van het gedeelte van Solo tot Delangoe. Reeds is men van boven de halte Poerwodadie bezig met afvoer van producten. Ook te Gogodalem, op de 4e sectie» heeft thans goederenvervoer plaats en als de exploitatie tot Delangoe, wegens afvoer van vele producten, geld genoeg verschaft, zal de af deeling tot Bringin wellicht gereed komen. „Maar hoezeer met kracht aan de lijn Batavia-Buiten- zorg wordt gearbeid, waar dit mogelijk is, wordt men door twee oorzaken opgehoudende onvindbaarheid van sommige rechthebbenden op den grond, zoodat eerst het eerste onteigeningsproces aangevangen kon worden, en de niet-toezending uit Nederland van hetgeen het werk kon bespoedigen. Zoo wacht men nog tevergeefs op rails en ziet rolleud materieel eerst tegen het einde des jaars te gemoet. „Overigens verwacht men met belangstelling alhier berichten omtrent hetgeen met de spoorweg-maatschappij gebeuren zal. 'j|De legerkomraandant doet een groote inspectiereis over Java. „Allerwege heerscht rust in onze koloniën." In het mail-overzicht van de Java-Bode leest men het volgende: „Met de mail, welke heden sluit, bestaat voor het eerst gelegenheid om zonder tusschenkomst van particulieren te Alexandrië, of elders, brieven endagbladen over Brindisi naar Europa te zenden. Beiden zijn voorshands onderworpen aan een gedwongen frankeering tot Sin gapore. „De residentie van Tapanoeli (Sumatra) is van zijue zending naar Nias te Sibogha teruggekomen. De voor- loopige berichten omtrent den uitslag zijner pogingen luiden bevredigend. In geen geval schijnt een gewapende tusschenkomst noodig te zullen zijn. „In berichten uit de Wester-afdeeliug van Borneo wordt gewaagd van een ernstigen aanval, door een grooten Dajakschen stam tegen het opperbestuur van Serawak ondernomen. De Rajah Brooke, neef van wijlen sir James Brooke, zou zich aan het hoofd van een sterke krijgsmacht plaatsen, samengesteld uit Maleiers en ge trouw gebleven Dajakkers, en den opstand, zoo mogelijk, snel en met kracht onderdrukken. „Te Patjitan, residentie Madioen, zijn den 5en Juli twee vrij hevige schokken van aardbeving waargenomen.. „Uit een verslag in de Javasche courant van 19 Juli blijkt, dat gedurende de maand Mei alie werkzaamheden aan den spoorweg SamarangVorstenlandenWillem I hebbeu stilgestaan. In Juli, na ontvangst van het door de regeering verstrekt subsidie van f 175,000, zijn zij hervat. Het vervoer langs de lijn SamarangSolo heeft in Mei f 42,391 opgebracht. „De berichten omtrent den suiker- en den indigo-oogst in de Vorstenlanden luiden gunstig. „In de residentie Samarang, afdeeling Bodja, zijn 109 bouws woeste gronden voor den tijd van vijftien jaren in huur uitgegeven tegen f 8 per bouw. „De kamer van koophandel te Padang heeft zich, naar men zegt, tot het bestuur der Stoomvaart-maatschappij Nederland te Amsterdam gewend, met het verzoek, Su matra's Westkust op te nemen in de te organiaeeren stoomvaartverbinding tusscben Nederland en Iniië via het.Suez-kanaal Gemengde berichten. Gisteren is te Scherpenisse door eenige ingezetenen eene collecte gehouden, waarvan het bedrag, zijnde 130, is overgemaakt aan het hoofdcomité van Eet roode kruis te 's-Gravenhage. In het kleine cirque op de kermis te Zaandam hadji- Zaterdag een treurig ongeval plaats. Een der jeugdige kunstrijders, gedurende eenige dagen reeds lijdende, viel, bij het verrichten zijner halsbrekende toeren te paard, plotseling op het getrouwe beest dood neder. {Dagblad van s-Gravenhage Uit Rotterdam wordt van 3 dezer gemeld, dat na het bekend worden van de zegepraal der Pruisen over Mac-Mahon alle daar liggende Duitscke schepen de vlag gen ten top hebben geheschen. De geestdrift der daar aanwezige Duitschers was zeer groot, en (le meest gewaagde voorspellingen werden geuit en reeds als waarheid voortverteld. Te Utrecht heeft zich de vorige week eene commis sie gevormd met het doel om giften te ontvangen ten behoeve der soldaten in de forten en kampen. Uit de reeds bij baar ingekomen gelden heeft zij jl. Zaterdag, in overleg met den generaal van de 2C divisie, 25 kwart- vaten bier, ongeveer 11,000 sigaren, 600 hektogram tabak en pijpen aangekocht. Deze eerste aankoop was bestemd voor het4« bataljon van het 7e regiment infan- ferie, hetwelk ruim een maand op de forten gelegerd is

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1