MIDDELRURGSCHE COURANT. N° 210. Maandag 1870. 5 September. Rij deze courant behoort een bijvoegsel. BEtiROOTINCt. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend dat de patenten uit de registers n°. 1 en 2 over het dienstjaar 18}^ verkrijgbaar zijn gesteld ter gemeente secretarie, waar zij kunnen worden afgehaald van den lcn tot en met den 14en September a. van des voormiddags 10 tot des namiddags 3 uren; dat de patenten, die niet binnen dien tijd zijn afge haald, overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de huizen van de belanghebbenden zullen worden afgege ven, door den deurwaarder der directe belastingen, tegen voldoening van het daarvoor verschuldigde; wordende de belanghebbenden tevens herinnerd, dat zij, die des gevraagd hun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boete bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 26 Augustus 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. MARKTWEZEN. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, doen te weteu dat door den Raad dier gemeente in zijne vegadering van den 30cn April 1870, het volgende besluit is vastge steld, hetwelk bij koninklijk besluit van den Ie" Juli 1870 n« 18 is goedgekeurd. De Gemeenteraad van Vlissingen. Gezien de artikelen 232, 238. 240 en 254 der wet van den 29 Juni 1851 (Staatsblad n° 85); Besluit Er zal binnen deze gemeente worden geheven een markt- en staanrecht, overeenkomstig het volgende tarief 1". a. Voor de kermis of jaai markt. Van tenten, loodsen, enz.bestemd lot openbare spelen of vertooningen, voor 50 vierkante meter ingenomen grond 0.30 per vierkante meter; voor iedere meerdere vierkante meter f 0.20, Van wafel- of poffertjeskramen, tenten waarin sterke dranken getapt worden, van koek-hakblokken, stallen of tafels tot verloting of afslag bestemd f 0.40 per vier kante meter. Van galanterie,koek- en andere kramen, tafels, wagens enz. f 0.30 per vierkante meter. Van voorwerpen in manden, zakken, enz. of die op den grond worden uitgestald f 0.20 per vierkante meter. Van photographie-ateliers f 0.20 per vierkante meter. Van draaimolens of caroussels, schommels, weegtoe stellen,of dergelijke f 0.20 per vierkante meter. b. Voor de weekmarkt en dagelijksche markt. Van kramen, tenten, koek-hakblokken, stallen of tafels en van voorwerpen in manden, zakken, enz. of die op den grond worden uitgestald, f 0.10 per vierkante meter en per dag. Van photographie ateliers f 0.05 per vierkante meter en per dag. Van draaimomens of caroussels, schommels, weegtoe stellen of dergelijke /0.05 per vierkante meter en per dag. Van ossen, koeien, vaarzen of pinken f 0.10, kalveren schapen, lammeren of varkens f 0.05 per stuk en per dag. 2°. Van goochelaars, muzikanten, orgeldraaiers, sprin gers en dergelijke personen, die hun bedrijf langs de straat of op daarvoor aangewezen plaatsen uitoefenen, wordt geheven Voor den duur der jaarmarktf 1.00 Tijdens de weekmarkt0.50 Tijdens de dagelij ksche markt„0.25 Op iederen anderen daga 0.10 3°. Voor het leuren met groenten, aard,- boom- en an dere vruchten na markttijd: met een vrachtwagen op vier wielen f 0.20 per dag. melkkar of ezelwagen 0.15 steek- of kruiwagen 0.10 of twee dragmanden 0.05 4°. Voor het innemen van gemeentegrond tot het hou den van openbare verkóopingeu van: brandhout, timmerhout, afbraak, enz. of van boom- en veldvruchten, ook op de kaden, van de eerste 50 vier kante meters grond /0.01 per vierkante meter en per dag; van de tweede 50 vierkante meters grond f 0.00^ per vierkante meter en per dag; van iedere meerdere vierkante meter grond f 0.00} per vierk. meter en per dag. 5°. Voor het tijdelijk nederfeggen van ankers, kettin gen, zeilen, touwen of andere goederen f 0.03 per vierk. meter en per week. 6°. Voor het verkoopen van meubelen en huisraad f 2 per dag. Di^-merkante meter wordt in dit tarief berekend voor den n%öpoipep-gro'n(J/ ,J. Gedeelten yari deft meter worden voor geheel berekend. Van deze belasting is vrijgesteld: ingenomen grond tot het houden van openbare verkoopingen ten behoeve van het rijk, de provincie of de gemeente, waaronder de bank van leening; voor het nederleggen van bouwmaterialen benoodigd voor ecnig onmiddellijk aan te vangen werk, of voor het nederleggen van bouwmaterialen en afbraak ten behoeve of vanwege het rijk, de provincie of'de gemeente zal mede geen belasting worden geheven. Met het inwerkingtreden van dit tarief vervallen alle vroegere in deze gemeente van kracht geweest zijnde verordeningen tot het heffen van markt- en staangelden. Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad van Vlissingen, den 30 April 1870. De Burgemeester, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Behoort bij het Koninklijk besluit van 1 Juli 1870, n'. 18. Mij bekend De Minister van Binnenlandsche Zaken, Vcor den Minister, De Secretaris-Generaal, (get.) HUB RECHT. Accordeert met het origineel, De Secretaris-Generaal, (get.) IIUBRECHT. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 22 Augustus 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN, De Secretaris, P. FORBES WELS. De Burgemeester en Wethouders van Ylissingen, doen te weteu dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 30 April 1870, is vastgesteld de navolgende, overeenkomstig art. 235 der Gemeentewet, in voornoemd Koninklijk besluit van den 1 Juli 1870, n°. 18, aange haalde verordening, betreffende de invordering van markt- en staanrecht VERORDE\mQ op de invordering der belasting onder den naam van MARKT- en STAANRECHT binnen de gemeente Vlissingen. Art. 1. liet verschuldigde markt- en staanrecht benevens het leurgeld, zal moeten worden voldaan in handen van de daartoe, door den gemeenteraad te benoemen en aan te stellen marktmeesters, die daarvan eeue behoorlijke qui- tantie zullen afgeven, uit een door Burgemeester cnWet- houders voor te schrijven eu door den Burgemeester of door een daartoe door hem aan te wijzen lid vau den Raad te nummeren eu te waarmerken register met strook. Voor zoover die quitantie volgens de wet op zegel behoort afgegeven te worden, zal het zegelrecht, boven eD behalve het markt- en staanrecht en het leurgeld, verschuldigd wezen cn te gelijkertijd moeten worden voldaan. De van buiten inkomende leurders zullen verplicht zijn het leurgeld te voldoen aan de kantoren van inklaring. Art, 2. De Controleur der .plaatselijke belastingen of die hem vervangt, de marktmeesters, de ambtenaren der plaatse lijke belastingen en voorts de Commissaris van politie, zullen bevoegd zijn te vorderen dat hun het bewijs we gens de behoorlijke voldoening van het markt- en staan recht en van het leurgeld worde vertoond, en zfal hieraan op daartoe bekomen uitnoodiging onmiddellijk moeten worden voldaan. Art. 3. Het staanrecht van de tenten, theaters en kramen, voor den duur der jaarmarkt verschuldigd, moet voldaan worden binnen de drie dagen nadat dezelve zijn opge slagen, ten ware Burgemeester en Wethouders mochten kunnen goedvinden, tegen het stellen eener behoorlijke zekerheid van de zijde der belanghebbenden, in eenig uitstel te bewilligen. Wanneer dit uitstel niet verleend tn men met de be taling, binnen den gestelden termijn van drie dagen, in gebreken gebleven is, zullen de tenten, theaters of kra men gesloten en niet weder geopend of afgebroken mogen worden voor en aleer de betaling heeft plaats gehad. Art. 4. Eigenaars van stallen of wagens, benevens op den grond uitstallenden, en verder alle andere personeD, zul len het markt- of staanrecht moeten voldoen, voordat zij hunne waren uitstallen of eenige plaats innemen. Art. 5. Dagelijks in den voormiddag zullen de gedurende den vorigen dag ontvangene markt- en staanrechten door de marktmeesters, onder overlegging van het door hen gehouden wordende en door den Controleur geviseerde register, bij deu Gemeente-Ontvanger worden overge bracht die daarvoor op gezegd register quitantie zal afgeven. Gezegd register zal worden ingericht volgens een door Burgemeester en Wethouders voor te schrijven model en door den Burgemeester, of door een daartoe door hem aan te wijzen lid van den raad, worden gekantteekend. Art. 6. De marktmeesters zullen als loon voor hnnne be- moeiiugen genieten tien ten honderd van het bedrag der door hen ontvangene en verantwoorde gelden. Art. 7. De artikelen 258 tot en met 262 der wet van den 29-n Juni 1851 (Staatsblad n°. 85), worden geacht alhier woordelijk te zijn geïnsereerd en op de invordering dezer belasting toepasselijk verklaard. Aldus vastgesteld door den Gemeenteraad van Vlissingen, den 30en April 1870. De Burgemeester, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 22 Augustus 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. De Burgemeester en Wethoudern van Vlissingen, doen te weten dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van den 3cn Juni 1870, is vastgesteld de navolgende verordening VERORDENING op het Marktwezen in de gemeente Vlissingen. Art. 1. De markten binnen de gemeente Vlissingen te hou den zijn

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1