r 182. OURANT. Woensdag 1870. 3 Augustus. Middelburg 2 Augustus. Het Provinciaal blad van Zeeland n°. 94 bevat het besluit van gedeputeerde staten dezer provincie van den 29c Juli jl., waarbij de beschikkingen bij be sluit van 29 Maart jl. (Provinciaal blad n°. 34) ter voor koming van de verspreiding der longziekte onder het rundvee in de gemeente Koewacht genomen, voor zoo ver die bij besluit van den 3en Juni jl. (Provinciaal blad n°. 68) zijn gehandhaafd, alsmede die welke bij laatstge meld besluit zijn genomen, buiten werking worden gesteld. Men deelt ons uit den Haag mede: „Gisteren avond kwam voor Scheveningen, op de hoogte van het stedelijk badhuis, een Fransch oorlogsstoomschip in het gezicht dat een boot met een achttal mannen en een Fransch marine-officier naar het strand zond. Door de aan de kust aanwezige bezetting werden onmiddellijk deze onverwachte bezoekers naar het dorp geleid. Zekere berichten omtrent het doel van die miniatuur landing zijn hier in de stad niet te bekomen. „Men beweerde aan de eene zijde dat de Fransche offi cier had willen seinen naar zijn gouvernement en dit geweigerd zou zijn; anderen meenen zeker te weten (en het laatste is rationeeler) dat men het seinen onmid dellijk heeft toegelaten maar de Hollandsche wacht hebbende officier gemeend heeft zich van den inhoud van het telegram te moeten vergewissen. Bij het schoon e weder waren een aantal bezoekers op het terras van het Badhuis vereenigd, en geen wonder dus dat dit vooral eenige opschudding gaf, waaruit gevolgtrekkingen wer den gemaakt. Intusschen zijn in den loop van den avon d een paar batterijen artillerie het kustgarnizoen te Sche- veningen gaan versterken, waarschijnlijk om de obser vatie zoojuist en zeker mogelijk te doen ziju „Heden morgen te 4 uren is het Fransche schip weder vertrokken, dat gelukkig rustig weer heeft getroffen, maar anders door zijne dichte nadering van ons zee strand, waardoor men bewijs gat do kusten niet te kenn en, in groot gevaar had kunnen komen." Gisteren is in den Haag op het Buitenhof de eerste groote wachtparade gehouden, waarbij al de officieren tegenwoordig waren, terwijl al de militairen in volle uitrusting verschenen. In 't vervolg zal dit dagelijks plaats hebben. In de Staats-courant van heden zijn opgenomen: de wet van den 19c Juli jl. tot vaststelling van uitgayen wegens verstrekkingen doorhetdepartement van marine, dienst 1870; die van den 2Len Juli jl., waarbij een krediet wordt toegestaan ten behoeve van een tot het dienstjaar 1868 behoorende onverevende vordering ten laste van hoofdstuk I der begrooting van Nederlandsch Indië voor het dienstjaar 1870 en die van dezelfde dagteekening tot nadere regeling van de op hoog gezag ingevoerde suikercultuur en wijziging van art. 60 van het reglement op het beleid der regeering in Nederlandscb-Indië. De Staatscourant van heden bevat het eerste verslag van den minister van binnenlandsche zaken van de commissiën in 1870 belast met het afnemen der examens van hulp-apotheker en apotheker volgens artt. 8 en 9 der wet van 1 Juni 1865 (Staatsblad n°. 59). De namen van hen aan wie akten van bevoegdheid werden uitgereikt, zijn: voor hulp-apotheker: Ph. Wolterson, geboren te Elburg; J. H. Snijder, geboren te Harlingen; H. Brom, geboren te Utrecht; F. A. I. Fornara, geboren te Leiden voor apotheker: W. E. van Beek, geboren te Utrecht; A. B. H. M. Gillemans, geboren te Breda; J. S. de Haan, geboren te RotterdamD. van Aalst, geboren te s'Graven - bage; W. van der Gaag, geboren te s'Gravenhage. Benoemingen en besluiten. burgemeesters. Op verzoek eervol ontslag verleend aan P. J. van Santen als burgemeester van Breskens, en als zoodanig benoemd Chr. J. Cornelis aldaar. middelbaar onderwijs. Op verzoek eervol ontslag verleend aan G. A. Scholten uit zijne betrekking van leeraar aan de rijks-hoogere burgerschool te Warffum, en als zoodanig benoemd M. W. Gerretsen, te Zutfen. Ingetrokken de benoeming van J. D. Belmer tot leeraar aan de rijks-hoogere burgerschool te Heerenveen, en als zoodanig met 1 September a. benoemd J. Bubber- man, te Veere. marine. Op pensioen gesteld de officieren van adminis tratie le kl. R. A.W. Jacobze en C. J. S. Court, en de offi ciervan administratie 2e kl. B. L. van Daalen Wettërs, de eerste en laatste op hun verzoek, wegens ongeschiktheid voor den militairen dienst, ten gevolge van in en door den dienst ontstane lichaamsgebreken, de tweede wegens langdurigen dienst, onder toekenning: a. aan den laatst genoemde van den titulairen rang van officier van ad ministratie lc klasse en b. aan den eerst- en laatstge noemde van een jaarlijksch pensioen, respectievelijk van 1100 en f 700; aan den tweeden genoemde van een jaarlijksch pensioen van f 1000. Bevorderd tot officieren van administratie le klasse de officieren van administratie 2e klasseW.F.Gouwe, G. H. O. van Nuys, W. H.F. Vogel, J. F. J. Mahieu, A. J. Looijen, C. O. M. Bervoets en A. L. Thierens; tot officieren van administratie 2e klasse, de officieren van administratie 3C klasse F. A. Frederiks, J. A. H. Huart en F. Bamberg. Benoemd tot officieren van administratie 3« klasse de adjunctadministrateurs J. L. Kroeze, D. I. van Ooster zee, H. C. D. van de Yen\ M. C. Hazenberg, J. O. Kluit, B. Janse, P. Gallas, J. Vassenr en J. A. Sonnenberg. Voorts is bepaald, dat deadjunct-administrateur A. de Leef,thans dienende in Oost-Indië, met behoud van zijne tegenwoordige standplaats in het korps officieren van administratie, tot officier van adraistratie 3e klasse zal worden benoemd, nadat hij, na zijne terugkomst in Neder land, het examen in zijn tegen woordigen. rang voldoende heeft afgelegd. leger. Benoemd bij het wapen der artillerie: tot lc luitenant (naar ouderdom van rang), bij het regiment veld-artillerie, de 2e luitenant S. O. van der Straaten, van het korps Op nonactiviteit gesteld ter zake van tijdelijke onge steldheid, in afwachting van nadere beschikking de le luitenant W. B. H. Paravicini di Capelli van het lc regi ment vesting-artillerie. Kerknieuws. De heer P. de Boer, predikant bij de christelijk gere formeerde gemeente te Kamperland, is beroepen te Veere. Koloniën. De per mail uit Oost-Indië aangebrachte berichten loopentotl9Juni. Zij bevatten weinig belangrijk nieuws. Volgens het mailoverzicht van den Java-bode heeft de regeering geweigerd zich te meDgen in het voorstel der landhuurders in de Vorstenlanden aan de spoorweg-: maatschappij, om tegen een voorschot van f 60000 den weg te voltooien tot aan de halt Delangoe. Toch beweert men dat de transactie niettemin zal doorgaan. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den 14" Juni.) civiel departement. Ontslagen: eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de gewezen opziener 2e klasse bij de indigo-cultuur F. A. Toorop. Benoemd: tot commies bij het postkantoor te Wel tevreden, de poscoramies R. E. Rolf; tot postcommies, chef van het postkantoor te Pasoeroean, de 3ff commies bij het postkantoor te Weltevreden H. N. van Gisteren. Ontslagen: bij het departement der burgeriijke openbare werken, eervol, uit zijne betrekking, wegen ziekte, onder toekenning van wachtgeld, de 3C commies P. J. Alix. Benoemdtot 3e« commies, de klerk G. E. E. Philips. departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan de kapiteins der infanterie J. F. G. Slors cn C. O. Prager, een twee jarig verlof naar Nederland, aan den 1™ luitenant der infanterie J. W. Croes. O n t slagen: op verzoek, eervol, uit Zr. Ms. militairen dienst,de 2e luit. der cavalerie F. M. F. Rina van Nauta. departement der marine. Benoemd: tot 3en com mies bij het departement der marine in Nederlandsch- Indië, de klerk bij dat departement G. Y. G. Mossel. (Javasche courant van den 17") Juni.) civiel departement. Ontslagen: op verzoek,eervol uit zijne betrekking, wegens ziekte, onder toekenning van wachtgeld, de 2« commies bij het departement van binnenlandsch bestuur J. F. A. W. A. Obdam. Ingetrokken: op verzoek, de benoeming van den ambtenaar op wachtgeld J. B. Foss, tot posthouder te Laboean-Dedeh; met bepaling, dat hij in het genot blijft van wachtgeld. Benoemd: tot posthouder, tevens pakhuismeester, bij bet steenkolen-depot te Laboean-Dedeh, de collecteur der landelijke inkomsten te Galesong G. van Zolingen tot commies-kashouder te Grissee, de le klerk op het bureau van den adsistent-resident aldaar J. G.'Brodhaag; bij het departement van binnenlandsch bestuur, tot 2en commies, de 3e commies bij dat departement H. D- van Wely; tot 3cn commies S. W. Tromp; bij den water staat en 'slands burgerlijke openbare werken, tot hoofd ingenieur 1<" klasse, de hoofd ingenieur 2e klasse H. van Ketwich; tot hoofd-ingenieur 2e klasse, de ingenieur le klasse II. A. van Itossem tot ingenieur lc klasse H. M. Dibbetz, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd. departement van oorlog. Bevorderd: bij bet wa pen der artillerie, tot kolonel, chef van het wapen, de luitenant-kolonel J. D. Hoedt, van het personeel. Benoemd: bij den artillerie-constructie-winkel te Soerabaija, tot opziener over den timmermanswinkel en de houtzagerij, de onderopziener 1« klasse L. A. M. Rie- mens; tot onderopziener lc klasse over den timmermans winkel en de houtzagerij, F. W. de Bok, thans op non- activiteit. Overgeplaatst: bij de militaire administratie, als le luitenant-kwartiermeester, de 2e luitenant der infan terie H. J. G. Bosch. Bevorderd: bij den militairen geneeskundige dienst, tot dirigeerend officier van gezondheid 1« klasse ia de 2e militaire afdeeling op Java, de dirigeerend officier van gezondheid 2e klasse B. E. J.H. Beckingj: tot dirigeerend officier van gezondheid lc klasse ter Sumatra's West kust en onderhoorigheden, de dirigeerend officier van gezondheid 2C klasse van den geneeskundigen dienst der Moluksche eilanden W. Hubers van Assenraad. Benoemd: tot inspecteur der vaccine op Java en Madura, de dirigeerend officier van gezondheid 2e klasse A. H. Thepass, inspecteur der hospitalen op de buiten bezittingen. Overgeplaatst: bij het bureau van den chef, de officier van gezondheid 2e klasse C. Gutteling, van den ge neeskundigen dienst van Riouw en onderhoorigheden; bij het groot militairhospitaal te Weltevreden, de officieren van gezondheid 2C klasse J. H. Celen en A. J. H. van der Mijll Dekker, en de officier van gezondheid 3C klasse J. H. van der Leeuw, respectievelijk van den geneeskun digen dienst op Ban ka, het bureau van den chef en het garnizoen te Serang; bij het garnizoen te Weltevreden, de officier van gezondheid 2« klasse H. Krooneraan, van het garnizoen te Magelang; bij het garnizoen teKodong- Kebo, de officier van gezondheid 2e klasse A. van der Eist, van het groot militair hospitaal te Samarang; bij den geneeskundigen dienst op Banka, de officier van ge zondheid 3e klasse A. Feikema, van het groot militair hospitaal te Soerabaija; bij het groot militair hospitaal te Soerabaija, de officier van gezondheid 3,; klasse N. Bonthuis, van den geneeskundigen dienst der Moluksche eilanden

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1