M1DDELBURGSCHE COURANT, N°" 177. Donderdag 28 Juli. 1870. J3ij dit nomraer ontvangen tie geabonneerden van de Middelburgsche courant gratis een kaartje van de streek waar thans een groot deel der Duitsche en Frausche troepen geschaard staat. Middelburg 27 Juli. Bij de gisteren plaats gehad hebbende herstemming voor de verkiezing van een lid der provinciale staten van Zeeland in het kiesfföstrict Sluis hebben 358 van de 695 kiezers hunne biljetten ingeleverd, waarvan 6 van on waarde zijn verklaard. Aan de eerste stemming op 12 dezer namen 386 kiezers deel. Zooals men weet geschiedde de herstemming over de heeren mr. F. J. Brevet, te Yzendijke, die bij de eerste stemming 191, en G. Verdooren, te Aardenburg, die bij de eerste stemming 51 stemmen op zich vereenigden. Bij de opening der biljetten is heden gebleken dat de heer Brevet 267 steramen beeft verkregen en de heer Verdooren 85, zoodat eerstgenoemde gekozen is. De gemeenteraad van Goes heeft in zijne gisteren avond gehouden zitting benoemd: tot opzichter der ge meentewerken den heer G. J. van der Weel; tot lid der plaatselijke schoolcommissie den heer E. Huizinga'; tot leeraar in de Engelsche en Roogduitsche talen aan de hoogere burgerschool den heer T. H. de Beer, en tot di recteur der hoogere burgerschool den heer S. L. Mesch. De kamer van koophandel en fabrieken te Almelo heeft zich, evenals die te Enschedé, dezer dagen tot den minister van binnenlandsche zaken gewend met het ver zoek om pogingen in het werk te stellen ter verzekering van den geregelden-uitvoer van steenkolen uit Pruisen, Blijkens eene bekendmaking van het Pruisische ministerie van marine, zijn alle zeemerken in de Jahde- golf, aan de monden van de E.be en Weser en in de Kieler-haven weggenomen, en is de laatstgenoemde liaven gesloten. Staatscourant In de Staatscourant van heden is opgenomen het ko ninklijk besluit van den 21fn dezer, bepalende de plaat sing in het Staatsblad van de tusschen Nederland en Groot-Britaunië op 28 Mei/2 Juni 1870 te 's-Gravenhage en te Londen gesloten overeenkomst tot wijziging van het postverdrag van 14 October 1843. De tekst van het verdrag is daarbij insgelijks medegedeeld. verbetering. In het overzicht van dc koersen van eenige effecten in ons nommer van gisteren staat: Hoogste koers Mei Spanje Binnenl. 36gmoet zijn 26 Benoemingen en besluiten. eereteek ex en. Toegekend aan W. F. Thamer, mili- cien-stukrijder van het regiment veld-artillerie, de bronzen 'medaille, ingesteld bij koninklijk besluit van 22 September 1855, alsmede een loffelijk getuigschrift, wegens de' redding van twee personen uit den Ouden Bijn of Leidsche vaart bij Utrecht op 22 Mei jl. geneeskundig staatstoezicüt. Op verzoek eervol ontslag verleend als plaatsvervangend lid van den ge neeskundigen raad voor Zeeland, aan F. P. J. Was, te Oosterland, en als zoodanig benoemd dr. H. Goeinans jr., te Zierikzee. telegraphie. Benoemd tot telegrafist 3e klasse J.G. J. Bona rins. leger. Tijdelijk op pensioen gesteld, voor den tijd van vijf jaren, ad f 450 'sjaars, de kapitein E. C. Tonuet van het 7e regiment infanterie. Benoemd bij het wapen der infanterie: bij het lc regi ment, tot lc" luitenant (naar ouderdom van rang), de luitenant C. Roelants, van het korps; bij het 2« regi ment, tot majoor, de kapitein jonkheer J. F. W. de Geer, van het regiment grenadiers en jagers bij het 4« regi ment, tot l1'" luitenant (naar ouderdom van rang), de 2U luitenant P. G van der Ploeg, van het korps; bij het 6e regiment tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de le luitenant N. H.A Camp, van het 7e regiment; bij het 7C regiment, tot kapitein 3e klasse (naar ouder dom van rang), de le luitenant-adjudant G. U. Niermans, van liet korps, benevens de le luitenants W. A. baron van Lynden, van het 3C, en C. 0. van Kesteren, van het 61, regiment; tot B" luitenant (naar ouderdom van rang), de 2« luitenant J. Seheuer, mede van het 6e regimentbij het 8e regiment, tot- len luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenant J. K. Wijinans, van het korps. Ter zake van tijdelijke ongesteldheid tot nadere be schikking op nonactiviteit gesteld, de majoor F. A. P. E. de Tourton Bruyns, van het 2«, en de kapitein W. II. M. C. baron Sweerts de Landas, van hst 6e régiment infanterie. orde balye van utrecut. Agreatie verleend van ad missie als ridder expectant der Duitsche orde Balye van Utrecht aan Andreas Petrus Albrecht graaf von Bern- storff en Carl Georg Moriz Alexander prins vön Sayn- Wittgenstein-Hohenstcin, beiden edel-expectant der orde. Onderwijs. De gemeenteraad van Gorinchem heeft met 7 tegen 4 stemmen besloten, zich totden minister van binnenland sche zaken te wenden met verzoek om voor de vestiging eener hoogere hurgerschool met vijfjarigen cursus in die gemeente een rijks-subsidie van 7000 jaarlijks te mogen verkrijgen. Kerknieuws. Volgens de Tijd beeft dé paus den vicaris-generaal van het aartsbisdom Utrecht W. II. A. van Bijleveld en den vicaris-generaal van het bisdom Haarlem H. van Beek benoemd tot zijn geheim-kamerheeren, en de heeren J. H. Wensing, oudhoogleeranr te Warmond, en F. W. A. Jansen, deken en pastoor te Groningen, tot eere-karaer- heeren. Sïaiine en leger. Tiet le bataljon van het regiment grenadiers en jagers heeft jl. Zaterdag het kamp in de vlakte bij Waalsdorp betrokken. In den vroegen morgen van Zondag heeft de koning het kamp bezocht. Het kamp op de Houtensche vlakte, alwaar de vier bataljons van het 6« regiment infanterie zullen vereenigd worden, welke de 2e brigade van de 2e divisie uitmaken, onder bevel van hun kommandant den kolonel Araiot, zou vermoedelijk nog gisteren avond door een bataljon worden betrokken. De mineurs zijn gisteren uit de Buurkerk te Utrecht naar de Willems-kazerne verlegd, welke laatste achter eenvolgens wordt verlaten door de compagniën van het 7e regiment, die de forten gaan betrekken Gemengde berichten. Gisteren heefthethof van assises van Brabant uitspraak gedaan in de zaak van Anthonissen, beschuldigd van zijn bediende Gcerts om het le ven gebracht te hebben en de da der te zijn van een in het vorig jaar te Brussel gepleeg- den moord in de rue de Brabant op de dames van de Poel. Aan het eerste feit door de jury wel, en aan het tweede niet-schnldig verklaard, is hij door het hof ter dood veroordeeld. Te Brielle is een publicatie afgekondigd, waarbij de burgemeester dier gemeente de ingezetenen met aan drang uituoodigt „om niet door gesprekken noch bij schrift, of hoe ook, raededeelingèn te doen welke aan leiding kunnen geven dat de maatregelen, die onder de tegenwoordige tijdsomstandigheden ten opzichte van de indeelingen, het emplacement der troepen, de getal sterkte en de toerustingen enz. van het leger worden ge nomen, in dagbladen of op andere wijze voorbarig of ten nadeele van het algemeen belang worden ruchtbaar gemaakt." Hot Utrechtsch dagblad voegt bij de mede- deeling dezer publicatie deze opmerking„De brief van den minister van binnenlandsche zaken heeft dus suc cesDe naam van dezen ijverigen burgemeester moet vereeuwigd worden: in den Staatsalmanak staat de heer G. F. Lette er voor aangeteekend." Het bestuur van het 24e landhuishoudkundig congres, op het laatst der vorige en in het begin dezer maand te Arnhem gehouden, had van den raad dier ge meente een krediet van f 1500 en van de provinciale staten van Gelderland een subsidie van f 1000 verkre gen. Dit laatste was aangewezen voor de internationale entoonstelling van landbouwwerktuigen en voor het vanwege het congres uit te geven verslag. Bij het op maken van den staat van ontvangsten en uitgaven is dezer dagen evenwel gebleken, dat het bestuur niet slechts de subsidie kari missen, maar ook geen behoefte heeft gehad aan het toegestane krediet, ja zelfs nog een batig saldo over heeft, hetwelk geschonken is, aan het hoofdbestuur van de Vereeniging Het roode kruis te 's Gravenhage. Het niet beschikken over een toegestaan krediet of een verleende subsidie behoort in onze dagen zeker wel tot de zeldzaamheden: 't is daarom dat wij er melding van maken. Eergisteren zijn te Utrecht langs den Rijnspoor weg acht Duitschers vervoerd, die door twee rijks veld wachters naar de grenzen werden gebracht, teneinde in hun vadeiland aan de dienstplichtigheid te voldoen. Utrechtsch dagblad.) In de nabijheid van Charlon is eergisteren brand ontstaan in het drooge dok van de heeren van Zeyïen en Dekker. Toen de brandspuiten van Charlois en Katen- drecht aanrukten had het vuur reeds tegroote vorderin gen gemaakt om het te kunnen stuiten. De beide machi nekamers stonden geheel in vlam. Spoedig waren ook vele spuiten uit Rotterdam aanwezig. Men heeft het dok zooveel mogelijk laten zinken, doch bij het afzenden, van het bericht stond het bovengedeelte nog in brand. In een artikel in bet Handelsblad wordt de wen- sehelijkheid betoogd om de schutterij te plaatsen onder officieren van het leger, die niet alleen weten hoe de manschappen i n het vuur, maar ook hoe zij uit het vuur moeten gebracht worden. Gisteren morgen zijn onder Schoonderloo twee jon gelingen bij het baden in de rivier de Maas verdronken. Volgens Het Vaderland is de NederLtndsche minis ter van marine, de heer Brocx, door den groothertog van Luxemburg benoemd tot ridder-grootkruis der orde van de Eikenkroon. Gedurende de afgeloopen week zijn nog vijf en dertig bomschuiten teScheveningen ter haringvisscherij afgevaren. Nog verscheidene maken zich voor die vis- scherij gereed, om bij gunstige gelegenheid onderzeil te gaan. Tot hiertoe is tengevolge van het onder de wape nen roepen van miliciens-verlofgangers, nog geene stremming in die visscherij ontstaan. De opengevallen plaatsen werden dadelijk door bejaarde visschers, die hadden opgehouden te varen, vervuld. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijks-afkondiging van den 24cn dezer: A. Roth, jm. 27 j. met L. A. van Puffelen, jd. 31 j. (Van 16 tot 23 Juli.) Vlissingen. Gehuwd: T. L. Ballast, jm. 32 j. met A J. van der Mussele, jd. 20 j. Bevallen: H. J. Langenberger, geb. Moleman, d. M. Verbert, geb. Nobels, z. N. van Wijk, geb. van Eyk, z. F. A. van Bezooijen, geb. Guinee, z. S. II. Pietersen, geb. Bil, d. M. J. van den Ende Meynderts, geb. Meijer, z. C. (Jaljouw, geb. Sanderse, d. O. Groenenberg, geb. BroofS man, d. M. V. Busquet, geb. de Fouchier, z. C. Ketting, geb. Kastelijn, z. OverledenF. van Sluis, d. 2 j. M. Vader, z. 2 in. A. van Ooijen, weduwn. van S. B. Corbelijn, 87 j. J. Roelse, z. 10 m.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1