ijanöclsbcrtcljtcn. 2lburrtrntivn. beambten zijn aangeschreven om tegenover vreemden de politie maatregelen streng toe te passen en hunne posten niet te verlaten, voordat ze door geweld worden verdreven. Toch is de bevolking tevreden en ziet rus- stig en vol vertrouwen de toekomst tegemoet en zelfs de toestand van Landau., als vesting in tijd van oo rlog, werkt niet ontmoedigend op de inwoners die, vol enthu- siasme voor de Duitsche zaak, tot alle offers bereid zijn. „De troepen die de vesting passeeren, zoo wordt van daar geschreven, om de grenzen te bezetten, worden steeds met gejuich begroet en hun worden ververchin- gen van allerlei aard aangeboden. Het mag gaan zoo het wil, de Paltz zal de „Rothen Hosen" zeer tatsoenlijk weten te ontvangen". De bevelhebber van het gepantserde eskader in het Noorden is de vice-admiraal Bouët ViUauraez, op wiens eskader de toepassing van elektrisch licht is bevolen, waarvan men in dezen oorlog groote uitwerking verwacht, liet noorder-eskader, dat in de Baltische zee de vijandelijkheden zal openen, neemt ook generaals mede voor de landingstroepen, waarvoor in Cherburg 30 tot 40,000 man worden bijeengetrokken. De minister van openbare werken in België heeft aan de te egraafbeambten verboden om telegrammen over te brengen betreffende de troepenbewegingen, of bestemd om binnenslands wanordelijkheden te vei wek ken, of wel nieuwstijdingen bevatteudc geschikt om een paniek teweeg te brengen. Evenzeer als de Fransche regeering gelast heeft om geen vreemdeling in het h ofdkwartier toe te laten, zoo is ook do bezichtiging der marine etablisementen te Cherbourg verboden. Do toegang tot het gepantserde eskader dat op do rende ligt en tot de verdedigingswer ken langs de kust is ton strengste ontzegd. Volgens het Journal officiel heeft de regeering be paalde orders gegeven aan de komraandariten der land en zeemacht om jegens de onzijdige mogendheden nanw- gezet de regels van het volkenrecht in acht te nemen, en zich te gediagen naar de beginselen die bij het tractaat van Parijs vastgesteld zijn. Uit KopenLagen wordt gemeld dat, volgens een aldaar verspreid gerucht, de regeering hare neutraliteit wil handhaven na van Engeland en Rusland de verzeke- keiiug te lubben ontvangen dat, wat ook het resultaat zij van den nu aangevangen oorlog, het Deensch grond gebied geheel door hen gewaarborgd wordt. Te Metz bevond zich in de eerste dagen der vorige week een persoon, die zich uitgaf voor officier der Neder- landsche huzaren en dan ook de uniform van dat wapen droeg. Met verschillende officieren had hij kennis ge maakt en ging met sommigen hunner op zeer vriend- schappelijken voet om. Plotseling is hij verdwenen en men verzekert nu dat hij een Pruisisch spion was. Nadere mededeelingen omtrent de laatste scher mutselingen tusschen Fransche en Pruisische voorposten melden dat eerie Pruisische compagnie zich van de dou anen-kas te Schrecklingen heeft meester gemaakt, waar bij een officier gewond werd. Deze compagnie keerde overigens ongedeerd op Pruisisch grondgebied terug. Het door the Times medegedeeld ontwerp-tractaat luidt aldus: M. de koning van Pruisen en Z. M.de keizer van Frankrijk het noodig oordeelende om de banden van vriendschap nauwe r aan te halen die hen verbinden, en begeerig oin de betrekkingen van goede nabuurschap, te bevestigen, die gelukkig tusschen beide landen be staan „Overtuigd ten anderen, dat, om tot dat doel te geraken, hetwelk bovendien geschikt is om het behoud van den algeraeenen vrede te verzekeren, het van belang is dat zij elkander verstaan omtrent de vraagstukken, die tot hunne toekomstige betrekkingen in verbaud gebracht moeten wordet; „hebben besloten eene overeenkomst aan te gaan en ten dien einde benoemd de navolgende gevolmachtigden, te wetenvoor Z. M. den koning van Pruisenen voor Z. M. den keizer van Frankrijk „Welke gevolmachtigden, na hunne volmachten uit gewisseld te lubben, die in goeden vorm bevonden zijn, overeen zijn gekomen omtrent de navolgende bepalingen: „Artikel 1. Z. M. de keizer van Frankrijk neemt aan en erkent de uitbreiding van grondgebied, die Pruisen ondergaan heelt als gevolg van den oorlog, dien het tegen Oostenrijk heeft gevoerd. „Art. 2. Z. M. de koning van Pruisen belooft aan Frankrijk het verkrijgen van Luxemburg ie vergemak kelijken, in dien zin, dat Z. M. in onderhandeling zal treden met den koning der Nederlanden, om dezen over te halen, ten behoeve van dco Franschen keizer afstand te doen van zijne souvereine rechten op het groothertog dom, tegen een zoodanige schadeloosstelling als billijk zal geacht worden, of wel, op voorwaarde dat de keizer zich i zijnerzijds verbindt borg te blijven voor de geldelijke uitgaven, die met deze transactie zonden gepaard gaan. Art. 3. De keizer der Franschen zal zich niet verzetten tegen een federalen bond tusschen de Noord-Duitsche confederatie en de staten van Zuid-Duitschland, met uit zondering van Oostenrijk. Deze bond zou gebaseerd kunnen zijn op een algemeen parlement, met eerbiediging i van de autonomie van elk der bedoelde staten. Art. 4. Van zijn kant zal de koniDg van Pruisen, in- geval de keizer der Franschen door de omstandigheden zou genoopt worden zijne troepen in België te doen bin- I nenrukken of dat land te veroveren, aan Frankrijk den bijstand zijner wapenen 1 een en, en met. al/.ij n strijdkrach ten te land en ter zee hem helpen tegen elke mogend heid, die in dat geval hem den oorlog zou verklaren. Art. 5. Om de algeheele naleving dezer bepalingen te verzekeren, verplichten Z. M. de koning van Pruisen eu de keizer der Franscheu zich bij het tegenwoordige tractaat om een of- en defensief verbond aan te gaan terwijl zij zich verbinden om dat verbond plecht'g te handhaven. IIff. MM. vei plichten zich bovendien en in alle gevallen, waarin hunne respectieve staten, welker integriteit zij onderling waarborgen, met een inval zon den worden bedreigd, om zich bij dergelijke verwik elin- gen als geallieerden te beschouwen, en zonder verzuim overeenkomstig de artikelen en voorzieningen hierboven aangekondigd,zulke maatregelen te nemen, welkedoor het gemeenschappelijk belang zouden bevolen worden, tot handhaving van het evenwicht. Onder geen voorwendsel hoe ook genaamd zou het nemen dier maatregelen kun nen geweigerd worden." Graanmarkten enz. Rotterdam, 26 Juli. Ter markt van heden waren aangevoerd: 824 runderen, 246 ve1 te, 8 nuchtere kalve ren, 1231 schapen, 192 varkem en 139 biggen. Runderen) lc qual. 70, 2e qnal. 55 cent; kalveren le qual. 80) 2C qual. 60: schapen 65 cent per kilogram. Prijzen van effecten. Amsterdam 26 Juli 1870. Nederland. *Certific. Werkelijke schuld 2} pc-t. 49x\ ♦dito dito dito 3 57} *dito dito dito 4 76} ♦Aand. Handelmaatschappij 4J dito exploitatie Ned. staatssp. 74 België. ♦Certificaten bij Rothschild 2} Rusland. ♦Obligatiën 1798 18165 84} ♦Certific. adm. Hamburg 5 57} ♦dito Hope Co. 1855, 6e serie 5 70 ♦dito JOOu 1864 5 „85 ♦dito f 1000 1866 5 „85 ♦Loten 1866 5 „185 ♦Oblig. Hope&Oo. Leening 1860 4} 76^ ♦Certific. dito4 58 ♦Inscript.Stieglitz&Co.2ea4cL. 4 58 ♦Obligatien 1867 4 60} ♦dito 1869 4 60 ♦Certificaten 6 35} ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 189 ♦Oblig. dito 4 ♦dito dito 4} dito spoorweg Poti-Tiflis 5 76 dito dito Jelez Orel 5 76 dito dito Charkow Azow 5 85} Polen. ♦Schatkistobligatiën4 61 Pruisen. ♦Obligatien5 Oostenrijk. ♦Oblig.metall.in zilver Jan.Juli 5 44} ♦dito dito April Oct. 5 44 J ♦dito in papier Mei/Nov. 5 „37} ♦dito dito Febr./Aug. 5 36} Italië. Leening 18615 ♦Certific. bij Lamaison c. s. 5 Spanje. ♦Obligatien2jj thans 3 22} ♦dito 18673 24 ♦dito Binnenlandsche3 20)$ Portugal. Obl. 1856—1863 .3 26} ♦dito 18673 26} Turkije. dito (binnenl.) 5 36} Griekenl. dito (blauwe)5 8} Egypte. dito 1868 7 65} Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 ♦dito dito dito (19U4) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 „84} ♦dito dito dito (1885) 6 84} ♦dito Illinois7 ♦dito dito Redemtion 6 Oblig. Atl.Gr.W.Spw.()hiosec,(p)7 53 dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures 8 dito St.Paul Pac. Spw. 1« sec. 7 dito dito dito 2« sec. 7 54 dito dito 1869 dito 7 55} Brazilië. ♦Obl. 1863 4} - ♦dito 1865 5 82} Mexico. dito 1851 3 ll| Grenada, dito afgestempeld6 pet. 19 Ecuador. dito1 Venezuela dito3 De rente van disconto en beleening bij de Ned. Bank is met pet. verhoogd. Prijzen van coupons. Amsterdam, 25 Juli. Me tall. 18.65; Dito zilver f 23.85 Dito Eng. per ƒ1151}; Eng. Russen per 11.50}: Eng. Portugal per 11 50}; Frausche 55; Belg. 55}}; Pruis. 34}; Hamb Russen Russen in R. /27[: Pools, in FI. f Spaans fAuierik Dollars f dito papier fSpaans. Frans. 54}. Bevallen van een Jongen J. E. DE OU DE, echtgenoot van C. J. BOSMAN. 26 Juli. Eenige kennisgeving. Voorspoedig bevallen van oen Zoon VAN BUFFE LEN—HARINGMAN. Bijzondere en algemeene kennisgeving. Middelburg, 26 Juli 1870. Ons Kindje, 22 dezer geboren, is heden avond over- leden- J. J. DEN BOUWMEESTER. Middelburg, M. E. DEN BOUWMEESTER, 23 Jul 1870. geb. Lels. Heden o vei leed, op de hope eens beteren levens, na geduldig en smartvol lijden van slechts weinige weken, in den ouderdom van 14 jaren en 3 maanden, onze Innig geliefde dochter en zuster SOPHIA BARENDINA CAT IIA RIN A. Wij zwijgen Gode eerbiedig stil en berusten ons in Zijnen alleen wijzen wil. J. II. WESTENDORF. Middelburg, M. WESTEN DORF—Pulter 25 Juli 1870. en kinderen. Gelieve deze als algemeene kennisgeving aan te nemen. Heden overleed, tot diepe d.oefheid van mij, mijne kinderen en behuwdkinderen, mijn hartelijk geliefde Echtgenoot, de heer K0RNELIS DE BACK, in den ouder dom van ruim acht-en-zeventig jaren. Kruiuingen, J. KOLE, 24 Juli 1870. Wed. K. de Back. Algemeene kennisgeving. Heden overleed ons geliefd jongste kindje, 3 weken oud. Middelburg, S. KENHNS Az. 25 Juli 1870. A. J. KENENS, de Webrd. Heden overleed onze jonaste lieveling HENRIETTE THÉOPIIILE W1LHELMINE, even 10 maanden oud. Amsterdam, G. Y. C. F BASER, 25 Juli 1870. H. P. FRASERMuunier. Eer.ige en algemeene kennisgave. Heden overleed de jongste onzer lievelingen ABRA HAM KAREL; ruim zes weken mochten wij ons in zijn b"it verheugen. E p TISi1EER. Middelburg, A. M. T1S51EER, 25 Juli 1870. v. d. Elst. Algemeene kennisgeving. Heden trof ons en haar met wie hij in een nauwe betrekking stond een zware slag, door het overlijden van onzen zeer geliefden jongsten zoon HENDRIK KETTING, in leven Stuurman ter Koopvaardij, in den ouderdom van 22 jaren en 8 maanden. Uit aller naam, Vlissingen. G. KETTING. 25 Juli 1870. P. J. KETTING, geb. Busquet. Algemeene kennisgeving. De ondergeteekeode betuigt bij dezen zijn haitelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, hem be toond bij gelegenheid zijner benoeming tot Notaris te Sluis. Sluis, 25 Juli 1810. K. F. KOKSMA, ^ot Uitvoerend bestuur der Commissie tot ondersteuning van gezinuen te Middel burg, tengevolge van de oorlogsgebeurtenissen tijde lijk van Kostwinners beroofd, geeft te kennen dat zij zich als zoodanig geconstitueerd heeft en door bet rondzenden van INSOHRIJVINGS-LIJSTEN eeu be roep op de liefdadigheid van Middefburg's ingezetenen zal doen, teneinde zij in staat gesteld worde die huisge zinnen te ondersteunen, welk na deswege gehou den onderzoek blijken zullen daaraan behoefte te hebben.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 3