Van de kust te Scheveningen heeft men eergisteren veertien Fransche oorlogschepen in noordelijke richting uien voor bij stooraen. Ook heeft men dien dag daar weder kanonschoten gehoord. Te Rotterdam is een particulier telegram uit Mülhejin ontvangen, volgens hetwelk de uitvoer van steenkolen uit Pruisen te water en te land weder verboden zou zijn. Benoemingen en besluiten. kantongerechten. Op verzoek eervol ontslag verleend aan H. J. van Deinse als griffier bij het kantongerecht te Middelburg. leger. Benoemd tot 2en luitenant bij tv t leger in Oost- Indië: bij het wapen der infanterie, de cadetten G. W. Beeger,E. K. A. deNeve, J. G H. van der Dassen, B. A. van Gelsdorp, A. J. llamerster, P. F. T. van Veen, T. Soete- rik, G. de Lang, W. P. A. Brocx, A.de Willigen, H Ovink, E W. Bischoff van Heemskerck, F. G. Smits, W. Boisse- vain en W. H. Smits: bij het wapen der artillerie, de cadetten D. Moreau, G. A. Kusky, H. F. L. Janssen en A. N. C. van der Sloot; bij het korps genie en sapeurs, de cadetten J. n. Blik. J. P. de Die en M. P. M. Kuyl; allen herkomstig van de koninklijke militaire academie. Benoemd tot 2*n luitenant bij het wapen der artillerie van de landmacht in "W cst-lndië, de cadet J. li. G. de Veer, herkomstig van de koninklijke militaire academie ministerieels departementen. RenOetnd tot adjunct commies bij het departement van financiën J. J. A. 'Pol ders, thans eerste klerk. Kerknieuws. De heer G J. de Vos. predikant bij deNederduitsch hervormde gemeente te Zevenhuizen, heeft voor het be roep naar Vlissingen bedankt. De heer W. A. van Beusekom, predikantbij de Neder- dnitsche hervormde gemeente te Vinkeveen, heeit voor het beroep naar Vrouwepolder bedankt. Maiine en leger. De N. Rott. eourantontvangtmededeeling der samen stelling van de etat-inajur van de navolgende oorlogs schepen. Het ramtorenschip Prins HendrikderNederlanden,kora- mandant kapitein ter zee S A. Van Rees; D officier luitenant ter zee P klasse J. 11. P. E Kniphurst; luite nant ter zee 1L' klasse jonkheer C. C Six, L. J. E. Haje- nius, A. baron Oollot d'Escury; officier van gezondheid le klasse J. Lamie; officier van administratie 1' klasse P. A. Lq Mahieu eerste luitenant der mariniers J .P, Smith. De drijvende batterij do Ruyter.kommandant kapitein ter zee J. F. Koopman; D officier de kapitein luitenant ter zee le klasse F. M. Parker Verboom; luitenant ter zee 2c klasse II. van Broekhnyzen J. P. Mercier; officier van administratie 2c klasse A. Lagaay; officier van ge zondheid 2< klasse L. F.Praeger;D luitenant, der mariniers A. H. W. de Gelder. Het ramtorenschip de Stier, koramandant de kapitein luitenant ter zee K. W. van Gennep; le officier de luitenant ter zee D klasse H. P. Kö.iig; da luitenants ter zee 2« klasse JC. A. WisselJ W. F. Ridder Huis- sen van Kattendijke; A. W. Vinkhuyzen; officier van gezondheid J. J. Borst; officier van administratie W. Hanegraaff. Dc monitor Krokodil, komraandant de kapitein luite nant ter zee J. A. H. Hugenholtz; le officier de luitenant ter zee U klasse H. D. Guyot; luitenants ter zee 2e klasse K. A. Stakman Bosse;H. A. de Smit van den Broecke; officier van gezondheid 2e klasse B. H. Thom son; officier van administratie 2e klasse L. F.C. Seelking. Gemengde berichten. Volgens de Arnhemsche courant hebben jl. Vrijdag langs den Rijnspoorweg 31 extra treinen geloopen tot troepenvervoer. Jl. Zaterdag wandelden, volgens het Utiechtsch dagblad, eenige jongelui der marine te Amsterdam door de Batavierstraat, toen een hunner plotseling op een Israelietisch meisje toeliep en haar kuste. Het meisje hiermede niet tevreden, rukte zich met geweld los en riep hare familie op. Toen kwam het tot een gevecht, waarbij de Israëlieten de overhand behielden en een der mariniers voor dood werd weggedragen. Den volgenden morgen kwamen de jongelieden in grooter aantal in de Breestraat terug en sloegen een Israëliet bijna dood. De politie kwam bij dealgemeene kloppartij tusschenbeiden, doch verscheidene agenten werden gewond. Aan Het Vaderland wordt, 25 dezer, uit Amsterdam geschreven; „Om niet beduidende oorzaken ontstonden gisteren en heden alhier in de Batavierstraat ongeregeldheden. Telkens hadden volksoploopen plaatsen straatgevechten. Juiste berichten kunnen nog niet worden meegedeeld; de straat is afgezet en een sterke politiemacht ontwik keld." Op de spoorweglijn van Lyon naar Genève heeft een ongeval plaats gehad waarbij een persoon gedood en zes gewond werden. Tot opvolger van den heer Prévost-Paradol als Fransch ambassadeur te Washington is de heer Freil- hard benoemd, tot dusverre staatsraad. In vroegere jaren vertegenwoordigde hij Frankrijk achtereenvolgens bij verschillende hoven. De Spaansche roovers hebben wederom eenige reizigers aangerand. Graaf Russell Killongh, lid der Fransche Sociö geógraphique, een officier der Fran sche zeemacht en twee andere reizigers, vergezeld van een gids, werden door zeven roovers aanrevallen. De eerste kon ontsnappen, doch de anderen werden van alle kleedingstukken tn waarden beroofd. De groothertog van Luxemburg heeft den kolonel kommandant van het Nederlandsche regiment grenadiers en jagers le Maitre het grontofficierskruis en den majoor Loder het officierskruis der orde van de Eikenkroon geschonken. De minister van oorlog, generaal van Mul- ken, is benoemd tot grootkruis dier orde. Daar de geldleening, groot een millioen, ten he- hoeve van Musis sacrum, niet volgeteekend is, zoo wor den de insch-ij vingen niet aangenomen en is d »ze onder neming voor het tegenwoordige vervallen. (Hel Vadert Z. M. de koning heeft de 20 remington-geweren, bestemd als p-ijs voor den derden nationalen wedstrijd, thans geschonken aan de Studenten-Weerhaarheids- vereenigingen te Utrecht en te Leiden, en wel aan elk 10 stuks. Uit Deventer wordt aan de Nieuwe Rotterd. cou rant gemeld dat, tengevolge van den elders verboden uit voer van steenkolen, het gemeentebestuur er op bedacht is geweest een partij petroleumlampen te laten maken, welke in de straatlantarens zullen worden geplaatst zoodra de voorraad kolen verbruikt is. Thermometer stand. 25 Juli 'sav. 11 u. 71 gr. 26 'sraorg.7u. gr.70'smidi. 1 u.80gr.'sav. 6u. 69gr. Ouitmlr«nï>. Algemeen overzicht. Het gisteren door de telegraaf geresumeerd artikel van the Times zal waarschijnlijk in Europa groote sen satie maken en heftige polemiek uitlokken. HetEngelseh orgaan vermeldt echter niet wanneer het voorstel der Fransche regeering, om te berusten in eene eventueele inlijving van Luxemburg enBelgiebj Frankrijk, aan Pruisen zon gedaan zijn. Aanvankelijk isoveri rens tegen de aanneming der juisïheid van bedoelde bewering een bezwaar en wel de omstandigheid dat de Pruisische regeering bii het uitbreken van den oorlog reeds dadelijk, door officieele mededeelingen daaromtrent, meer partij van Frankrijks's voorstellen had kunnen trekken. Het Engelseh orgaan the Standard ridiculiseert in zijn gisteren verschenen noramer het aan Frankrijk toegedicht voorstel betrekkelijk Luxemburg en België. The Standard beschouwt het artikel van the Times slechts als een middel om verwikkelingen tusscken Engeland enFrankrijk in het leven te roepen. Het bij Metz geconcentreerd Fransche leger heeft eene voorwaartsche beweging gemaakt, zoo lat het aan tal voorposten gevechten, strooptochten, verkennings ontmoetingen zal vermeerderen. In de tot dusverre plaats gehad hebbende voorposten gevechten zou de Pruisische soldaat intusschen vol gens Duitsche berichtgevers reeds de ondervinding hebben opgedaan dat het door de Pruisische troepen gebruikt wordend geweer even goed is als het chassepot- geweer. In hoeverre iets dergelijks nu reeds blijken kon uit de kleine gevechten, waarvan in de laatste dagen sprake was, laten wij ter verantwoordelijkheid dier Duitsche berichtgevers zonder hunne beweringen als geloofwaardig te beschouwen. Keizerin Eugénie heeft eergisteren te Cherbourg een bezoek gebracht aan het eskader, hetwelk bestemd was om naar de Oostzee te vertrekken en waarschijnlijk thans reeds vertrokken is. Ook aan het leger zon de keizerin een bezoek brengen, terwijl keizer Napoleon en de kroonprins te Parijs hare terugkomst zonden afwachten alvorens zich naar het hoofdkwartier te begeven. Fransch-lMtsclie oorlog. De publieke opinie in Zweden schijnt op de hand van Pruisen te zijn. De Götheborger Handels och Sjöhirts- Tidningen verklaart dat het in het belang der bescha ving niet te wenschen is dat Frankrijk de overwinning zou behalen. „Hoe groot ook de nalatigheid van Prui sen, zegt het blad, ten opzichte der uitvoering van art. 5 van het Prager vredestractaat zijn moge, zoo kan toch het Scandinavische noorden niet wenschen, dat Frank rijk in Europa de hoogste macht zou verkrijgen, die het zeker zou aanwenden om DuitschUnd te vernietigen. Wij moeten veeleer wenschen, dat Duitschland in dezen krijg de overwinning zal behalen. Dat is toch het land der beschaving, der maatschappelijke en godsdienstige vrijheid. Het is daarenboven eene natie, waarmede Scandinavië niet alleen door banden des bloeds verbonden is, maar ook door gemeenschappelijke belaugen, histori sche herinneringen en ontelbare andere verhoudingen. Er isgeen vrees, dat wij in den gevoerd wordenden strijd onze onzijdige hou ling niet zonden bewaren, maar mocht dat ons onmogelijk gemaakt worden, dan zal onze natuurlijke en ware houding aan de zijde van Duitsch land zijn." Het blad erkend dat dit niet de opvatting van den koning eu van de regeering is, en eindigt daarom met een ernstig betoog om vooral niet de zijde van Fiankrijk te kiezen. Uit Thuringen wordt gemeld dat do geestdrift al gemeen is. Zij is doorgedrongen tot alle standen en klassen. Allen gevoelen de beleediging die Frankrijk het Duitsche volk heeft aangedaan. Dc Thuringsche volksfeesten, vogelschieten en zangersfeesten, die anders thans aanvangen, zijn uitgesteld, en de gemoedelijke be volking rust zich geheel toe, zoowel voorden krijg als om hulp te verleenen waar dat noodig is. De mobilisatie der troepen is begonnen en in de herbergen waar volk en soldiiten zich vereenigen, hoort men de liederen uit den vrijheidsoorlog weerklinken, en machtig werkt op het Duitsche gemoed de Duitsche krijgszang: „Das Volk steht auf, der Sturm bricht los." Uit de hoofdstad van Mecklcmburg-Strelitz wordt geschrevenDe groothertog, die reeds drie weken in Engeland is en aan geen terugkeeren schijnt te denken, heeft sedert geruiraen tijd de hoogste staatsambten aan misnoegde Hanoveranen geschonken. Het. meeste ver wondering heeft gebaard.de aanstelling van den minister van staat von Hamraerstein, den kamerheer von der Wense en den ritmeester van Petersdorf rot chef der hu zaren, welke laatste op order der Pruisische regeering is gevangen genomen en naar Schwerin vervoerd, beschul digd als spion van Frankrijk te hebben gehandeld. De inwoners zijn verontwaardigd over dergelijke handel wijze en verheugen er zich over dat hij geen Mecklen- burger is; zij twijfelen niet of de Welfenpartij, die thani aan het roer is, zal wel maken dat Pruisen zich spoedig over het hertogdom zal erbarmen. De generaal Vogel von Falckenstein is te Hanno ver aangekomen, om liet kommando op zich te nemen over de troepen die bestemd zijn om zoo nooilig de lan dingen der Franschen te verhinderen. Men schrijft van daar in de Zeitung fiir Norddeutschlaud, dat de koning niemand had kunnen zenden aan wien meer vertrouwen kon worden geschonken. Ook zijn alle toebereidselen in groote mate genomen en nog is het hoogst twijfel achtig of de landing beproefd zal worden. De heer von Beust heeft eene circulaire aan de verschillende vertegenwoordigers van Oostemijk gezon den, waarin hij uitdrukkelijk te kennen geeft, dat de regeering van Oostenrijk in den thans gevoerd wor denden strijd verlangt onzijdig te blijven, het land voor de rampen van den oorlog wenscht te behoeden en alles wil aanwenden wat mogelijk en om de rust en den vrede aan Europa terng te geven. De Neiïe Freie Presse verzekert een telegram uit Venetië te hebben ontvangen waarin gemeld wordt dat de gezant van Frankrijk te Weenen, Latour d'Anvergne, aan den keizer van Oostenrijk een schrijven van keizer Napoleon zou hebben overhandigd, waarin niets meer of niets minder geëischt wordt dan de wapening van Oostenrijk. Het is vreemd, zegt het blad, dat het kabinet der Tuilerieu,hetwelkin de onzijdigheid van Zwitserland, België, Holland en Italië berust, dergelijke eischcn aan de Oostenrijksche regeeriüg zou doen. In de Beicrsche Paltz heerscht, volgens de Kölni- scheZeiiung, onder de bevolking de beste stemming, hoe wel de£e aldaar in de eerste plaats de gevolgen van den oorlog zal ondervinden. Het post- en spoorwegverkeer met Frankrijk over Weizenburg en Forback is reeds afgebroken en men kan alleen brieven over Maintz en België naar Frankrijk verzenden. De stad Landeu is i geproviandeerd, teneinde een beleg te kunnen doorstaan De scholen zijn in den geheelen Paltz gesloten en de

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 2