MIDDELRURGSCHE COURANT. N°' 169. Dinsdag 1870. 19 Juli. fiHmifnliutö 1 HENNISGEFING. OPENING DER JAGP OP WATERWILD. De Commissaris des Konings in de provincie Zeeland. Gezien het besluit van heeren gedeputeerde staten, van den 15 July 1870, n<>. 90; Gelet op ait. 11 der wet van den 13 Junij 1857 (Staats blad n°. 87)^ maakt bekend, dat de opening der jagl op waterwild, be doeld in artikel 17, laatste lid der voornoemde wet, in deze provincie door gedeputeerde staten is bepaald op Woensdag den 27 Julij aanstaande. Deze kennisgeving zal in het Provinciaal blad ge plaatst, en zullen atdrukken in plano aan de gemeente besturen ter aauplakking gezonden worden. Middelburg, den 16 Julij 1870. De Commissaris des Konings voornoemd, R. W. VAN LIJNDEN. AANBESTEDING. Op Vrijdag 29 Julij 1870, des voormiddags te 10 uren, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwe zigheid, door een der leden van gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het 1 lde district aan het gebouw van het provinciaal bestnur te Middelburg, worden aanbesteed: Het doen van eenige buitengewone wer ken aan de liaven te Bres kens. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving, volgens S 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zak -n, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Midlelburg, en is voorts op franco aanvrage, teiren betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijiioff, Raamstrrat n°. 49 te 's Giavenhage, en door zijne tusschenkomt in de voornaamste gemeenten des rijks. Den Gen en 4"> dag vóór de besteding wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaanvoorts zijn na lere inlich tingen te bekomen bij den hoofd ingenieur van den waterstaat te Middelburg en den arrondissements-inge- nieur te Sluis. 's Gravenhage, 1 Juli 1870. Voor den Minster, De Secretaris-Generaal HUBRECHT. Middelburg 18 Juli. Het gebruik van de rijkstelegraaf wordt ook heden zeer belemmerd. Van bijna alle dépêches wordt de ont vangst onderscheidene uren vertraagd. Onder on se buitenlandsche telegrammen waren er heden zelfs die eerst ruim 6 uren na de afzending zijn ontvangen. In de zitting ter tweede kamer van heden heeft de regeering mededeeling gedaan dat zoowel Frankrijk als Pruisen schriftelijk hebben te kennen gegeven dat zij onze onzijdigheid zullen eerbiedigen. Door de regeering zijn de noodige bevelen gegeven om volgens art. 77 der schutterij wet den eersten ban der dienstdoende scbutterijeu en de reserve te doen oproe pen tot onverwijlde oefening in den wapenhandel. Uit Vlissingen schrijft men ons: „Vanwege het departement van oorlog is lastgegeven om de vestingwerken van Vlissingen, Breskens en Neu zen geheel te ontruimen." Het gerucht spreekt van een Engelsch smaldeel dat binnen weinige dagen zich op de reede voor Vlissingen vertooncn zal. Een heden uit Vlissingen ontvangen bericht doet ons onderstellen dat dit gerucht niet zonder grond is. Uit Neuzen schrijft men ons dd. 17 dezer„Men is heden morgen begonnen al de veld ammunitie uit het arsenaal te halen, teneinde scheep gedaan en ten spoe digste naar de te versterken punten aan den Ysel enz. vervoerd te worden." „Een Noord-Amerikaansche oorlogs stoomkorvet, gis teren avoDd uit zee komende, is op dereede voor Nenzen geankerd, en heden morgen vroeg naar Antwerpen opge- sfoomd." Wij vernemen dat een Hamburger stoomboot, giste ren morgen van Antwerpen naar de Noordzee gestoomd^ de vlucht heeft genomen voor Fransche oorlogschepen en teNieu wediep is binnen geloopen. Tot de geruchten te 's-Gravenhage in omloop behoort ook dat betreffende de aftreding van dea tegenwoordigen minister van buitenlandsche zaken. De een noemt reeds als zijn opvolger den heerThorbecke, een ander den heer van Goltstein. Wij deelen dit gerucht mede zonder dat wij willen geacht worden er zelf waarde aan te hechten. Graaf van Zuylen van Nyevelt, Nederlandsch gezant te St.-Petersburg, die zich sedert 14 dagen met verlof in 's-Gravenhage bevindt, heeft last gekregen zich on middellijk naar zijn post terug te begeven. Uit Breda schrijft men ons van 16 dezer: De majoor van Spengler, Kommandeerende het escadron huzaren alhier, heeft heden middag order ontvangen met zijn onderhebbende officieren en manschappen marsch- vaardig te zijn, teneinde op het eerste bevel te kunnen uitrukken. De kapiteins van de genie Baud en Schalken, en de luitenant Blaauw, aan de academie werkzaam, heb ben last ontvangen onmiddellijk zich te begeven, de eerste naar Doesburg, de tweedenaar Zutfen en de derde naar Amersfoort. Morgen zal aan de andere officieren hun bestemming worden medegedeeld. Alle, van welk wapen ook, zijn gereed te vertrekken. Aanstaanden Woensdag woeden hier verwacht de tot het 6e regiment behoorende miliciens van 5 lichtingen. Er worden lokalen gereed gemaakt om hen te kazerneeren." Gisteren en heden zegt het Dagblad van Zuid-Hol land was het telegraafbureau hier ter stede zoo bezet met dépêches, dat zij gedeeltelijk per post moesten wor den verzonden. Zelfs diplomatieke telegrammen konden, naar wij vernemen, niet worden aangenomen. Door de regeering is ook van de telegraaf der Hollandsche spoorweg-maatschappij gebruik gemaakt. De Nieuwe Rotterdamsche courant verneemt, dat de officieren \an het korps koninklijke scherpschutters van Rotterdam zich persoonlijk en zonder voorbehoud ter beschikking hebben gesteld van het departement van oorlog. Zij hebben zich bereid verklaard, onverschillig bij welk korps van het leger of van de schutterijen, en in welken rang ook, des gevorderd als gewoon soldaat, zooveel mogelijk aan de eventueele verdediging der onafhankelijkheid van ons vaderland mede te werken. Het ook door ons medegedeelde bericht, dat de ko ning van Pruisen 40,000 man ter bescherming der Neder- landsche grenzen zou hebben aangeboden, wordt thans door onderscheidene dagbladen weder tegengesproken. Benoemingen en besluiten. belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Baard, W. Roegholt, thans ontvanger derzelfde middelen te Leende c. a. Kerknieuws. De heer A. Brink, predikant bij de christelijk gere formeerde gemeente te Neuzen, is beroepen naar die ge meente te Schiedam. Marine en leger. De officieren, on lerofficieren, korporaals en solda ten, die van deinfanterie-korpsen te 's-Gravenhage oijde normaal-schietschool zijn gedetacheerd, zullen onmiddel lijk hunne korpsen rejoigneeren. De Staafs-courant van Zondag en Maandag 17 en 18 Juli bevat het volgende: „De minister van oorlog, door Z. M. den koning ge machtigd tot het buitengewoon bijeenroepen" van de militie te land; „Brengt bij deze ter kennis van de betrokken autori teiten en van de milicien-verlofgangers van alle lichtin gen, behoorende tot de verschillende korpsen van het leger, dat heden de vereischte bevelen zijn uitgevaar digd, om alle milicien-verlofgangers, behalve de lotelin- gen die ten dezen jare bij de cavaleiie, veld- en rijdende artillerie zijn ingedeeld, vóór of uiterlijk den 20e° dezer in werkelijken dienst op te roepen. „De bedoelde miliciens, bij openbare kennisgeving in de gemeenten op te roepen, gaan niet naar een verza melplaats, maar begeven zich rechtstreeks, de infanterie en mineurs naar de standplaats van het bataljon, waar toe zij behooren, de cavalerie naar die van het depot van hun regiment, de artillerie, pontonniers en hospitaal soldaten naar de compagniën of batterij, waartoe zij behooren. „Voor zooveel die plaats meer dan 30 mijlen van hun woonplaats is verwijderd, zal aan die miliciens, door de zorg van den burgemeester der gemeente, het gewone reisgeld verstrekt worden. „De verschillende garnizoensplaatsen zijn op den hierbij gevoegden staat vermeld. J. J. van Muiken." KORPSEN. Onderdeel en. Standplaatsen. Regiment grenadiers en jagers Het gcheele regiment 's-Gravenhage. le bataljon Leeuwarden. 2e idem Deventer. le regim. infanterie 3e idem 4e idem Leeuwarden. depót Groningen. 2e idem le, 2e, 3e en 4e ba taljon Maastricht. depót Grave. le bataljon Vlissingen. 2e idem Bergen op Zoom. 3e idem 3e idem Vlissingen. 4e idem Bergen op Zoom. V depót Middelburg. le bataljon Delft. 2e idem Leiden. 4e idem 3e idem idem. 4e idem Haarlem. dejiót Gouda. le bataljon :s Bosch. 2e idem idem. 5e idem 3e idem Geert rnidenberg. 7e idem Hospitaal-soldaten Ie regiment huzaren 2e idem 3e idem 4e idem idem depot Ie bat; 2e idem 3e idem 4e idem depot Ie bataljon 2e idem 3e idem 4e idem depot le bataljon 2e idem 3 e idem 4e idem depót le compagnie 2e idem depót depót depót depót j's Bosch, j Bergen op Zoom. 1 Breda. Gorincbem. Hoorn. Utrecht. Helder, j Amsterdam, i Arnhem. Nijmegen. Doesborgh. Woerden. Utrecht. Amsterdam, i Utrecht. Leiden. 1 Venlo. I Haarlem. ZutJen.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1