zoude die eerste beklaagde al de bovengenoemde ver pande of dus geborgen goederen bij de genoemde inven tarisatie hebben verzwegen en aan den boedel onttrokken als zou de derde beklaagde, bewust van den slechten staat van zaken des eersten beklaagde, willens en wetens hem behulpzaam zijn geweest in het verduisteren dier goederen, door op zijn zolder den op 25 October 11. ge- brachten zak goederen te helen en te verbergenals zou evenals de tweede en derde beklaagden, de vierde, bewust van den slechten staat van zaken, willens en wetens van den eersten beklaagde in bewaring hebben ontvangen en gehouden, behalve een zilveren horloge, de drie zak ken goederen en de doos met petten totdat het eerste stuk is teruggevraagd en het overige heimelijk bij nacht is vervoerd, wetende dat dit geschiedde met het doel em eene voorgenomene rechterlijke huiszoeking daarnaar te verijdelen; en als zou evenzoo de vijfde beklaagde, met dezelfde bewustheid dat dit vervoeren en ten zijnent verbergen van de bij de vierde beklaagde geborgen goederen dienstbaar moest gemaakt worden, om de goederen van den eersten beklaagde aan dien3 boedel te onttrekken, hem eveneens als de overige daarin behulp zaam zijn geweest. Het hof heeft de tweede beschuldigde niet schuldig verklaard aan het haar bij akte van beschuldiging ten laste gelegde feit, en haar daarvan vrijgesproken de kosten ten haren aanzien gevallen te dragen door den staat en de derde, vierde en vijfde beschuldigden schul dig verklaard aan medeplichtigheid aan bediiegelijke bankbreuk, door met den bankbreukige te hebben samen gespannen om zijn roerende goederen ten deele te ver duisteren, of aan den boedel te onttrekken, en hun onder aanneming van verzachtende omstandigheden, veroor deeld ieder tot eene correctioneele gevangenisstraf van drie maanden, in eenzame opsluiting te ondergaan, met verwijzing van de schuldigverklaarden solidair in de kos ten der procedure, met bevel, dat bet arrest zoover de schuldigverklaarden betreft aan het hofgebouw zal worden aangeplakt en in de Goescke courant zal worden aange kondigd; terwijl de eerste beschuldigde, als zijnde op de tweede aan bem gedane dagvaarding niet verschenen, wederspaunig aan de wet is verklaard, met last dat bij aldien hij mocht worden opgespoord, tegen bem zal wor den ten uitvoer gelegd het bevel tot zijne inhechtenisstel- ling en overbrenging in 'sbofs gevangenis, vervat in het arrest waarbij zijne terechtstelling is bevolén, en dat het arrest aan het hofgebouw zal worden aangeplakt, alsmede met verwijzing in de kosten daarop gevallen. Samuel Wijsman, oud 33 jaren, paardenknecht wonende te Zierikzee beklaagd als' zoa hij in den nacht van 16 op 17 April jl., in de woning en ten na- deele van Jozina Kooyman, wede. van A. van Haaften te Zierikzee, arglistig hebben weggenomen en zich toegeëigend een zijzak met het zich daarin bevindende koralen beursje met zilveren knipje en geldspecie, ten bedrage van minstens 1.75, een zilveren vingerhoed, een houten naaldenkoker, een ring met sleutels en een witte zakdoek is schuldig verklaard aan diefstal gepleegd bij nacht in een bewoond huis, en, onder aan neming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot eene correctioneele gevangenisstraf van drie inaan- dan, en in de kosten der procedure. Gemengde berichten. Het muziekkorps der Middelburgscbe schutterij, dat jl. Zondag, bij gelegenheid van bet festival van harmonie- en fanfaren-maatschappijen, te Gent een tweetal door den kapelmeester A. de Jong gearrangeerde muziekstukken heeft uitgevoerd, heeft een groote zilveren-vergulde herinnerings-medaille ontvangen, voorzien van inscrip- tiën en het borstbeeld van den koning der Belgen. De ontvangst te Gent wordt door het muziekkorps eenparig zeer geroemd. Jl. Zaterdag namiddag is de bliksem geslagen in de schuur van den landbouwer P. van Noorden te Waarden. De schuur met het zich daarin bevindende hooi, deland- bouw- en stalgereedschappen, zijn verbrand. Een varken is als gebraden teruggevonden. Schuur en inboedel waren verzekerd bij de brandverzekering-maatschappij te Zierikzee. Het op eenige meters van de schuur staande woonhuis is behouden-gebleven. Het onweder heeft Zaterdag over onderscheidene plaatsen en verschillende provinciën gewoed. In het Haagsche bosch is een werkman door den bliksem tegen den grond geslagen en eenigen tijd bewusteloos gebleven. In de weide langs den Bezuidenhout te 's Gravenhage zijn verscheidene koeien door den bliksem gedood. Tc Leerbroek is een hooiberg in brand gestoken. Ook nabij Vreeswijk geraakte een hooiklamp in brand. Hetzelfde had tusschen Amsterdam en Haarlem plaats. In een huis te Maassluis is een vensterkozijn door den bliksem van een gespleten en een gegrendelde deur opengesprongen. Tusschen Utrecht en Harmelen is een bouwraanswoning, door den bliksem getroffen, afgebrand. Ook een woon huis tusschen Amsterdam en Utrecht werd getroffen, doch weinig beschadigd. In de Bijlemmermeer zijn een bouwknecht en eene koe in het land gedood. Te Bever wijk is een geveltop van een huis geslagen. In den omtrek van Enkhuizen weiden verscheidene paarden en koeien gedood. In de terracottafabriek te Wagenin- gen is de bliksem tweemaal geslagen, zonder echter groote schade aan te richteneene hand van een der werk lieden werd eenigszins geschroeid. Een begin van brand in een nabij gelegen schuur werd geblnscbt. Te Renkum is een heerenhuis getroffen en verbrand. Te Doorwerth nabij Heelsum sloeg de bliksem in eene boerderij, waar door verscheidene schapen het leven verloren. Ook in de Betuwe nabij Hemmen of Zetten is een hevige brand be speurd, waaromtrent nadere bijzonderheden ontbreken. Te Delden in Overijsel is eene boerenwoning, toebehoo- reude aan den beer baron van Heeekeren van Wassenaar, door den bliksem getroffen en met den geheelen inboedel, alsmede drie koeien, twee varkens en twee paarden, ver brand. De provinciale staten van Overijsel hebben met 41 tegen 5 stemmen besloten, om vanwege de provincie gedurende 20 jaren voor den aan te leggen spoorweg Zwolle-Amelo elk jaar f 10,000 subsidie te verleenen, te beginnen met het jaar waarin de werkzaamheden voor dien weg een aanvang nemen. Volgens gerucht zou de machinist op de Gennep- sche stoomboot, varende op Rotterdam, eergisteren ochtend aan boord van de boot vermoord zijn, en zouden de beide stokers in hechtenis zijn genomen. De boot is te Mook aan den wal gelegd. (IV. Roit. cour.) Dezer dagen deelden sommige bladen mede, dat de heer W. R. Hauff, te Kampen, uitgever der Nieuwe Kam per courant en tevens stadsklokkenist, de vorige week op den toren komende om het carillon te bespelen, aldaar door een persoon was opgewacht, die hem deerlijk mishan delde. Genoemde courant deelt thans daaromtrent mede, dat Zaterdag-ochtend de instructie in deze zaak begon nen is, en verschillende getuigen waren gedagvaard. Zij voegt er ;bij„ dat de persoon, die de mishandeling pleegde, de uniform van de stedelijke politie te Kampen droeg, en dat acht dagen te voren, Maandag 27 Juni, toen de stadshorlogemaker en de opwinder van het uurwerk 's morgens omstreeks half 9 zeer onverwacht op den toren kwamen, zich twee personen daar bevonden, die blijkbaar verschrikt waren toen ze betrapt werden op die hun niet passende plaats, welke beide personen door den horlogemaker en opwinder gezien zijn ook in de uniform van de stedelijke politie te Kampen. Om eenigszins te kunnen beoordeelen welke strijd krachten in het veld zouden kunnen worden gebracht bij het uitbreken van een oorlog en welke verliezen en kosten daarvan de gevolgen konden zijn, deelen wij de volgende cijfers mede, uit Kolb's Handbucli der ver- gleichenden Statistiek en d*. Otto HübnePs statistische Tafel. Bij den oorlog in 18Ö6 bestond bet gezamenlijke Prui sische leger dat aan den veldtocht heeft deelgenomen uit 437,282 man. Volgens eene berekening vóór 1866 bestond het Pruisische leger uit actief leger 350,905 reserve troepen 105,423 landweer 153,966 alzoo 610,294 man, waarbij 144 batterijen met 864 kanonnen. Het getal gesneuvelden bedroeg 4440; aan cholera, typhus enz. stierven 6427 man, terwijl het getal gewonde 16.177 en dat der vermisten 785 bedroeg. Volgens de opgave van de commissie voor het budget aan de Pruisische kamer van afgevaardigden in 1866, bedroegen de oorlogskosten tot aan het einde van dat jaar berekend 108.100,000 thaler of /T88,175,000 en blijkens eene mededeeling van den minister van finan ciën in de zitting dier kamer van den 21e" November 1867 beliepen de buitengewone uitgaven voor oorlogs kosten 150,831,000 thaler of f 263,955,250. Bij het uitbreken van den oorlog in 1866 bedroeg het geheele Oostenrijksche lëger 646,636 man, waarvan een getal van 407,223 werkelijk aan den oorlog heeft deelge nomen. Daarvan werden gedood 10,994, gewond 29,310 en vermist 43,747. Het laatste cijfer komt ons echter wel eenigszins onwaarschijnlijk voor. De oorlogskosten bedroegen in 1866 van 11 April tot. 1 Augustus volgens opgave van den minister 164,551,970 florijnen of ongeveer 493,665,910. De krijgsmacht van den Noordduitschen bond bedraagt, krachtens de bondsovereenlcomst van 24 Juni 1867 in vredestijd 314,997 man en in tijd van oorlog 977,262. Het Fransche leger bedraagt staand leger 400,000 reserve 200,000 nationale garde 500,000 1100,000 man met 224 batterijen en 1344 kanonnen. Ou est la femme? vraagt een Fransch blad ten aan zien der Hohenzollern-quaestie en betoogt verder dat niet de gravin van Vlaanderen, maar de vrouw van prins Leopold, prinses Antouia van Portugal, den vrede of den oorlog in de plooien barer robe verborgen houdt. Deze Portugeesche prinses, die zeer eerzuchtig en niet tevre den is met hare meer nederige positie, zou haren echt genoot, op wien zij een on beperkten invloed uitoefent, hebben aangespoord om de candidatuur aan te nemen en volstrekt nog geen plan hebben om toe te geven aan het verlangen der mogendheden, dat prins Leopold afstand zal doen van zijn candidatuur. Volgen3 een Amerikaansch blad is de jacht op den hyppopotamus aan de oevers van den Nijl, op den alli gator in de baai van Louisiana, op den leeuw in Numidië, op den gorilla in Afrika, op den tijger in Bengalen, op den beer in Zweden, op den wolf in de steppen van Rus land niets in vergelijking met de jacht op een trouwe, vlijtige en bescheidene dienstmaagd. Tkeruiometerstand. 11 Juli 'sav. 11 u. 65 gr. 12 'smorg.7u.65gr.'smidl 1 u.69 gr.'sav. 6u. 70 gr. Burgerlijke staud. (Van 2 tot 9 Juli.) Vlissingen. Gehuwd: F. H. Toerr, jm. 25 j. met M. Hut chison, jd. 22 j. F. Corporaal, jm. 35 j. met M. Vos,jd. 29 j. BevallenJ. II. Halffman, geb. Heffner, z. H. J. de Rid der, geb. Prins, z. S. J. Loncke, geb. Scherpings, z. E. G. Groenen, geb. Querin, d. (doodgeb.) J. Roest, geb. de Beer, z. Overleden: P. Dijkwel, vrouw van J. Vermaas, 70 j. Goes. BevallenG. J. Lindhout, geb. Snoep, d. C. Bak, geb. Danielse, d. A. van Prooijen, geb. Molhoek, z. F. P. Reijerse, geb. du Roo, d. G. van der Mark, geb. de Ko ning, d. Overleden: N. Duivewaarde, gehuwd met O. Mulder, 66 j. G. Meijler, wedc. van J. Bal, 90. Zierikzee. Gehuwd: L. van den Hamer, jm. 21 j. met B. Courtois, jd. 30 j. M. Tromper, wed". 48 j. met W. van den Berge, jd. 45 j. Bevallen: T. van Schelven, geb. Pnijpelink, d. P. Slegt, geb. Tabberné, d. P. M. Pankow, geb. de Graaf, z. J. van Dijk, geb. Dijke, d. G. de Jonge, geb. van Oeveren, d. M. Waller, geb. Lochmans, z. P. van den Ende, geb. van Hiele, d. L. Meerse, geb. Zoeter, z. OverledenJ. Heuvelman, z. 14 j. Outtcnlauo. Algemeen overzicht. Mag mende meest stellige berichten uit Parijs gelooven, dan zou bet heden de beslissende dag wezen, waarop het antwoord van den koning van Pruisen oorlog of vrede brengen zal. De verschillende voorspellingen daarom trent, welke gisteren te Parijs in omloop waren, zullen wij alzoo hier onvermeld laten, waar de telegraaf ons nog wel vóór het afdrukken van dit nommer de mede- deelingen zal overbrengen, welke de beer Olli vier in de heden te houden vergadering van het wetgevend lichaam zou doen. In de gisteren gehouden zitting van het Fransch wet gevend lichaam heeft de heer de Gramont, minister van buitenlaudsche zaken, te kennen gegeven dat het gouvernement, hoewel het ongeduld der kamer en der natie begrijpende, nog niet in de mogelijkheid is om definitieve besluiten mede te deelen. liet gouvernement beeft nog het antwoord niet ontvangen dat tot deze be sluiten zal leiden en doet in afwachting hiervan een be roep op de vaderlandsliefde en het politiek verstand der kamer, om zich met deze onvolledige mededeelingen te vergenoegen. Hierop vroeg de heer Arago aan den minister, of de naar Ems gezonden depêche alleen de quaestie-Hohenzollern behandelde of nog andere daar mede in verband staande quaestiën. In dit laatste geval zou de heer Arago deze beschouwen als een voovwendsel om oorlog te voeren. De minister van buitenlandsche zaken bleef hierop het antwoord schuldig. De dagbladen uit de Fransche zeehavens zijn alle op gevuld met berichten omtrent den ijver, waarmede trans portschepen en oorlogsvaartuigen worden uitgerust en gewapend, zoodat de schrik onder de bevolkingen van.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 2