OURANT. .A0- m Vrijdag 1870. 1 Juli. Middelburg 30 Juni. De tweede kamer heeft heden nog als candidaten op de voordracht voor de betrekking van lid der reken kamer geplaatst: de heeren jonkheer mr. C. L. van Beyma thoe Kingma en L. M. van Kooteu. Voorts heelt de kamer het wetsontwerp ter bekrachtiging der met de gemeenten Maastricht en Bergen op Zoom gesloten overeenkomsten betrekkelijk den afstand van terreinen die hehooren tot do voormalige vestingwerken dier plaatsen behandeld, waarvan de overeenkomst met Maastricht met 40 tegen 18 stemmen verworpen, doch die met Bergen op Zoom aangenomen werd. Eene motie tot verdaging der beraadslaging over het-wetsontwerp tot regeling van de uitoefening der veeartsenijkunde werd daarna aangenomen. In deze zitting is ingekomen de mededeeling van het ontslag van den heer Fokker. Bij gedeputeerde staten dezer provincie zijn ingeko men en gedrukt aan de provinciale staten toegezonden twee adressen: 1<> van bestuurders der Middelburgsche maatschappij van stoomvaart; 2° van de heeren Verweij en c°., boekhouders der stoomboot Zuid-Beveland en hoofdagenten der stoombooten Telegraaf te Rotterdam beide verzoekende dat de bij de wet van 29 December 1866, Staatsblad n<> 220, vastgestelde rechten voor het gebruik van de provinciale steigers moge verminderd worden van 10 op 5 centen per persoon. Het doet gedeputeerde staten leed dat zij die verzoe ken niet kuhuen ondersteunen vooreerst omdat sedert het in werking treden van het tegenwoordige tarief slechts drie jaren zijn verloopen, en het in de bedoeling van den wetgever niet kan liggen, om telkens wanneer het tarief voor- of nadeelig zoo wel van de eene als de andere zijde werkt, naar de uitkomst van eene zoo korte tijdruimte te wijzigen en tot een hooger of lager bedrag vast te stellen; ten anderen omdat over het algemeen ge nomen uit de opbrengst der steigerrechten, de uitgaven voor vervaardiging, uitbreiding en onderhoud der pro vinciale steigers nog niet zijn bestreden, blijkens het overzicht der ontvangsten en uitgaven daartoe be trekkelijk, en buitendien aan den steiger of aanleg plaats te Zijpe binnen korten tijd buitengewone werken moeten worden uitgevoerd, waarvan de kosten zullen bedragen, naar zij vernemen, /"800 a 900. Om de aangevoerde redenen geven zij in overweging op beide verzoekschriften een afwijzende beschikking te nemen. De gemeenteraad van Vlissingen heeft in zijn giste ren gehouden zitting waarvan wij het verslag tot een volgend nommer moeten laten liggen onder andereD besloten dat door de leden van den raad op een nader te bepalen dag eene collecte aan de huizen der ingezetenen zal worden gehouden ten behoeve der slachtoffers van den brand in de gemeente Bodegraven. Het verzoek aan den koning om voorziening in de niet-goedkeuring door gedeputeerde staten van de ge- meentebegrooting voor 1870 (wegens den post voor koffie en thee ten behoeve van het arm-gast- en weeshuis) is afgewezen. Dientengevolge is besloten, de begrooting alsnu te wijzigen. Het verzoek van D.Jansen tot opneming zijner minder jarige kinderen in het weeshuis, waarover in de vorige zitting de stemmen hebben gestaakt, is afgewezen. Den heer C. M. Droogleever Fortuijn is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar in het rechtlijnig teekenen aan de burger-avondschool, behoudens nadere goedkeuring van den inspecteur van het middelbaar onderwijs. Berichten uit "Venezuela melden dat het gezag van den nieuwen resident Guzman Blanco zich bevestigt. Porto Cabello is mede in zijn handen en de haven van Maracaïbo is voor den handel gesloten. Vaderland Benoemingen en besluiten. ridderorden. Benoemd tot kommandeur der orde van den Nederlandschen leeuw mr. C. H. B. Boot, lid van den raad van state, voorzitter der staatscommissie voor de herziening der wetgeving op de eigendomsoverdracht van onroerende goederen, het hypotheekstelsel en het notariaat; tot ridder der orde van den Nederlandschen leeuw mr. G. van Tienhoven, hoogleeraar aan het athe naeum te Amsterdam, secretaris van bovengemelde staatscommissie. middelbaar onderwijs. Benoemd tot leeraar aan de rijks hoogere burgerschool te Middelburg P. R. Hoorweg, te Utrecht polderbesturen. Benoemd tot gezworen van den pol der Westerland, provincie Zeeland, G. de Jager: tot ge zworen van den polder Westkerke, provincie Zeeland, J. van de Kreeke; tot gezworen van den Heer-Janszpol der, gemeente Wissekerke, provincie Zeeland, met ont heffing van het bepaalde in art. 24 van het reglement van administratie der polders in Zeeland, nopens de ge lijktijdige waarneming dezer betrekking met die van dijkgraaf aan den Jacobapolder, P. Verhulsttot dijk graaf van den polder Nieuwe Kraaiert, provincie Zeeland, A. Remijn; tot dijkgraaf van den polder Reigersberg- sche, provincie Zeeland, P. Bruynzeel Jz.tot gezworen van den polder Nieuwe passageule, provincie Zeeland, P. J. Janssens; tot gezworen van den polder Vlooswijk, provincie Zeeland, J. de Feyter Pz.tot beheerder van den Noordpolder bij Neuzen, provincie Zeeland, A. Dekker. belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe be lastingen, in-en uitgaande rechten en accijnsen te Vlis singen W. Schuijlenburg, thans ontvanger te Axel. posterijen. Benoemd tot commies der posterijen derde klasse E. R. van Lennep, thans surnumerair der poste rijen. marine. In dienst gesteld, met 11 Juli a, het voor rekening van het departement van koloniën aangebouwde en te nellevoetsluis liggende etoomvaartuig Argus, be stemd voor den dienst der bebakeningen kustverlichting in Nederlandsch-Indië, en, voor den overvoer derwaarts, het bevel over dat vaartuig opgedragen aan den luite nant ter zee 1« klasse P. J. Rosenwald; wordende teven3 met gemelden datum op dat vaartuig geplaatst de luite nants ter zee 2e klasse W. F. Blaauw, H. Nijgh en de officier van gezondheid 2" klasse M. C. Pannevis. Kerknieuws. Bij de Nederduitscke hervormde gemeente te Vrouwe polder is tot predikant beroepen de heer W. A. van Beusekom, predikant bij die gemeente te Vinkeveen en Demmerik. De kerkeraad der Nederduitsche hervormde ge meente te Vlissingen heeft ook een adres aan de synode gericht, voorzien van ongeveer 300 handteekeningen van leden dier gemeente, houdende betuiging van sympathie voor het voorstel tot het verplichtend gebruik der doopformule. Marine en leger. De luitenant ter zee 2C klasse M. C. van Doorn wordt met den^llde° Juli a. geplaatst op Z<\ Ms. raderstoomschip de Valk. R echtzaken. Het provinciaal gerechtshof inNoord-Holland heeft eergisteren deu dusgenaamden uitgeweken Pool, zich noemende Bergmann of ookKamanski, schuldig verklaard aan tien van de dertien hem ten laste gelegde valsch- heden in onderhandsche geschriften, alsmede aan het desbewust gebruik maken daarvan, en aan twee dief stallen. Als verzachtende omstandigheid is aangenomen dat door ieder misdrijf op zichzelf slechts een gering na deel is toegebracht. Hij is tot twintig geldboeten van 50 ieder en éen jaar cellulaire gevangenisstraf ver oordeeld. Koloniën. Behalve de reeds gemelde heeft de gouverneur-gene raal van Neêrlandsch Indië nog de volgende beschikkin gen genomen. (Javasche courant van 10 Mei.) civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den secretaris der residentie Cheribon J. H. Munter. Ontslagen: eervol, uit zijne betrekking, wegens ziekte, onder toekenning van wachtgeld, de posthouder der Karimon-djawa eilanden F. Brouwer. Benoemd: tot predikant bij de protestantsche ge meente te Bandjermasin, de beuoemdé predikant bij de protestantsche gemeente in Nederlandsch Indië J. de Jong; tot advokaat en procureur bij den raad van justitie te Samarang, m<\ B. R. W. A. baron Sloet van Hagens- dorptot adsistent-resident van Karang-Anjer, de adsis- tent-resident van Djawana A. A. Boerstot adsistent- resident van Djawana, de adsistent-resident van Batang Th. Meijer; tot adsistent-resident van Batang K. A. L. J. Jeekel, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd,* bij het binnenlandseh bestuur: tot controleur lc klasse in de residentie Palembang, de controleur 2C klasse in de residentie Lampongsche districten C. A. Wilkens tot controleur 2e klasse in de residentie Lampongsche dis- stricten, de controleur 3« klasse in bet gouvernement Sumatra's Westkust M. C. E. Stakman; tot controleur 3e" klasse in het gouvernement Sumatra's Westkust, de ambtenaar ter beschikking in de residentie Zuider- en Oosteiafdeeling van Borneo E. Th. van Delden tot amb tenaar ter beschikking in de residentie Zuider- en Oos- terafdeeling van Borneo, de ambtenaar voor den burger lijken dienst in Neder landsch-Indië M. 0. Dannenbargh tot controleur le klasse in de residentie Zuider- enOoster- afdeeling van Borneo O. M. de Munnick, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd tot posthouder der Karimon djawa eilanden, de ambtenaar op wachtgeld J. J. P. La Ruelle. Gesteld: ter beschikking van den directeur van financiën A. A. van Delden, ambtenaar voor den burger lijken dienst in Nederlandsch-Indië. Aangesteld: tot makelaar te Batavia A. Jacoraetti. departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, aan de kapiteins der infanterie J. G. H. Groossen en F. B. Grooss, aan den lc" luitenant der infanterie M. W. Goldbach en, wegens ziekte, aan den 2en luitenant der artillerie A. van der Bie. Bevorderd: bij den militairen geneeskundigen dienst, tot apotheker klasse bij het groot-militair hospitaal te Padang, den militairen apotheker 2e klasse J. L. Warnas. departement van marine. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den haven meester te SoerabaijaD. A. J. B. de Graaf. Benoemd: tot havenmeester, te Soerabaija, de haven meester te Samarang J.P. C. Gravenhorst; te Samarang, de havenmeester te Macassar J. W. Kroonte Macassar, de eervol ontslagen luitenant ter zee le klasse bij de Nederlandsche marine jonkheer H. K. F. A. van Raders. (Javasche courant van den 13en Mei.) civiel departement. Gesteld: ter beschikking van den directeur van onderwijs, eeredienst en nijverheid, de ambtenaar voor den burgerlijken dienst in Neder landsch-Indië J.P. Th. van Nunen; ter beschikking van den directeur van binnenlandseh bestuur, ten einde bij diens departement te worden werkzaam gesteldde ambtenaar voor den burgerlijken dienstin Nederlandsch- Indië G. J. G. van de Poel. departement van oorloc. Ontslagen: eervol, uit Z. M. militairen dienst, met behoud van recht op pensioen, de lc luitenant-kwartiermeester der militaire administra tie F. H. Wimmer. Gemengde berichten. Omtrent het vermeende spoorwegongeluk in het land van Waes, waarvan wij gisteren melding maakten, verne men wij nader dat het zich bepaald heeft tot het breken van een der assen van de locomotief. De daardoor ont stane vertraagde aankomst te Neuzen die ook van invloed geweest is op de ontvangst der postpakketten aldaar en op andere plaatsen had aanleiding gegeven tot eenige onrustbarende geruchten, die later gebleken zijn onjuist te wezen.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1