MIDDELBURGSCHE COURANT. x°- 136. Vrijdag 1870. 10 Juni. ÖhmcnUmö AANBESTEDING. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, zijn voornemens op Vrijdag den 17 Juni 1870, des namid dags te twee uren, in het Raadhuis aldaar, bij enkele inschrijving, in het openbaar aan te besteden De levering van uniformbleeding voor de beambten van politie te Vlissingen. De bestekken liggen ter lezing ter gemeente-secretarie en ten kantore van den commissaris van politie, alwaar de modellen zijn te bezichtigen en inlichtingen zijn te verkrijgen van den 12en tot en met den 16«n Juni a. s.? van des voormiddags te 10 tot des middags te 12 uren. Vlissingen, 4 Juni 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. een lid der provinciale ter vervanging van den heer J. P. I. Buteux, benoemd tot griffier dier staten. Gekozen is de heer J. P. Kakebeeke met 386 stemmen. AANBESTEDING. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, zijn voornemens op Vrijdag den 17 Juni 1870, des namid dags te twee uren, in het Raadhuis aldaar, bij enkele inschrijving, in het openbaar aan te besteden Het vernieuwen der keibank in de En- gclsche kaai te Vlissingen. De bestekken liggen ter lezing ter ge neente-secretarie en ten kantore van den gemeente-bouwmeester, bij wien nadere inlichtingen zijn te bekomen. Vlissingen, 4 Juni 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Middelburg 9 Juni. De tweede kamer heeft in hare zitting van heden de artikeisgewijze behandeling van het wetsontwerp 'tot herziening der postwet aangevangen en tot art. 10 voortgezet. Een amendement van den heer Lenting, strekkende om de bepaling omtrent gedwongen fran keering te doen vervallen, werd met 38 tegen 28 stem men verworpen, terwijl een amendement van den heer van Naamen, strekkende om het tarief van het port van alle drukwerken zonder onderscheid gelijk te maken, vervallen verklaard werd. De bepaling van het gewicht der brieven, zooals die in het wetsontwerp voorkomt, is aangenomen. De Jnni-vefgadering van het Koninklijk instituut van ingenienr8 werd heden in deze gemeente gehouden en door omstreeks 80 leden bijgewoond. De leden van el ders die haar bijwoonden, zijn gisteren voor een groot deel met een afzonderlijke stoomboot te Veere aangeko men, waar dadelijk de werken voor de sluis van het ka naal door Walcheren bezichtigd werden. De leden bega ven zich vervolgens naar Middelburg en brachten daar den avond op het concert, dat in het Schuttershof gege ven werd, door. Heden werd na afloop der werkzaamheden eerst een bezoek gebracht aan de werken voor den spoorweg in deze gemeente, waarop de tocht per spoortrein langs bet kanaal naar de werken te Souburg en bij Vlissingen aan ving. Aan het terrein voor het stationsgebouw alhier was evenals aan de sluizen bij Vlissingen door versiering met vlaggen een feestelijk aanzien gegeven. Morgen zal een gedeelte der ledenden Weslkapelschen dijk gaan bezichtigen, terwijl een ander gedeelte per stoomboot door het Zuid-Bevelandsch kanaal reeds den terugtocht zal aannemen. Heden heett te Goes de opening plaats gehad der gis teren ingeleverde stembiljetten Voor de verkiezing van De Staats courant van heden bevat de volgende wet ten van den 26e° Mei jl.: tot regeling van het onderwijs van rijkswege in de beeldende kunsten; tot verhooging der hoofdstukken VI en VIII der staatsbegrooting voor het dienstjaar 1870, en tot wijziging van hoofdstuk 1 Va derzelfde begrooting. Benoemingen en besluiten. middelbaar onderwijs. Benoemd, met ingang van 1 September a., bij de rijks-hoogere burgerschool met driejarigen cursus te Ileerenveen, tot leeraar W. H. Wis- selink, te 's-Gravenhaged"-. J. E. Enklaar, te Doe3borgh J. H. Muller van der Haas, te Heerenveen J. N. Valk- hoff, te Breda; J. D. Belmer, te Sneek; J. van den Berg, te Lochern; tot amanuensis: 0. Venema, te Groningen. marine, benoemd tot lid van den raad van tucht te Arasterdam de luitenant ter zee le klasse J. F. van Ker vel, adjudant van den directeur en kommandant der marine aldaar. Kerknieuws. Door den kerkeraad der Ncderduitsche hervormde ge meente te Vlissingen is gisteren het volgende viertal van predikanten gevormd, de keeren: W. I. Immink, te Lent, G. J. Vos, te Zevenhuizen, J. M. Loois, te Woerden, en J. D. Looijen, te Ressen. Marine en leger. De olficier van gezondheid 2C klasse H. Moermans, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost-lndië en vandaar deu len dezer in Nederland teruggekeerd, wordt met dien datum op nonacliviteit gesteld. Necrologie. Gisteren is te 's-Gravenhage io 78jarigen ouderdom overleden de heer C. H. T. baron Nahuys, sinds 1841 lid der algemeene rekenkamer. Rechtzaken. Het provinciaal gerechtshot in Utrecht heeft eergis teren uitspraak gedaau in het hooger beroep, ingesteld door mr. Dav. J. C. van Lennep, directeur der Neder- landsehe centraal spoorwegmaatschappij te Amsterdam, tegen het vonnis der arrondisseraents rechtbank te Utrecht van 17 Februari jl., waarbij hij was schuldig ver klaard aan het te laat doen aankomen van een trein van Kampen op het station te Utrecht. Het hof heett het vounis der rechtbank vernietigd, en, in overeenstemming met het requisitoir van den procureur-generaal, den heer van Lennep vrijgesproken, op grond, dat niet was bewe zen: dat deze eeDige schuld had aan de geconstateerde en erkende te late aankomst, vermits niet bleek dat die veroorzaakt was door ecnigen maatregel of bevel, van hem uitgegaan, of was te wijten aan een verzuim van den beklaagde of de maatschappij. De rechtbank had geoordeeld, dat zoodanig bewijs niet noodig was, daar de bestuurder van een spoorwegdienst uit deu aard zijner betrekking aansprakelijk en strafrechterlijk ver antwoordelijk was voor alle overtredingen der spoorweg wet, waarvoor niet een ander speciaal vei an t woordelijk werd gesteld, afgescheiden van de vraag, of hij die overtreding had veroorzaakt of niet. Gemengde berichten. De heer Padteratz, die, zooals wij gisteren meld den, bij den brand in het Hotel de 'lEurope te Utrecht uit het raam op de straat gesprongen is, is in het zieken huis aldaar overleden. Den kellner hoopt men in het leven te behouden. Omtrent laatstgenoemde deelt het Utrechtscbdagblad nader mode, dat hij tijdens den brand zóo vast sliep dat. hij bijna niet te wekken was. De heer Buwalda, broeder van den eigenaar van het hotel, liep door de vlammen heen en droeg den nog slapenden kell ner, ineen laken gewikkeld, naar buiten, waarbij ook hij belangrijke brandwonden bekwam. De heer Louis Elders, zoon van deu burgemeester vanWell, die meteen paar vrienden van de Gochscheker mis huiswaarts keerde, sprong, daar het paard op hol ging, uit het rijtuig, kwam met het hoofd op den grind weg terecht, zoodat zijn hersenpan spleet, en overleed dientengevolge, na twee dagen bewusteloos te hebben gelegen. Tegen Zondag 10 Juli is een internationale zaDg- wedstrijd uitgeschreven welke te Gent zal plaats hebben. Bij deze gelegenheid zullen niet alleen voor den zang der maatschappijen medailles en premiëu toe gekend worden, maar zal ook een kampstrijd voor de schoonste kleedingen, met bijbehoorende uitreiking van medailles, plaat3 hebben. Eergisteren had te Leiden, onder begunstiging van het schoonste weder, de maskerade der studenten plaats, welke een voorstelling gat van den intocht van graaf Leicester in Leiden in het jaar 1586. Toen de optocht zijn weg bij dag bijna had volbracht en op het Steenschuur genaderd was, schrikte het paard van den hoofdpersoon, graat van Leicester; het begon te steigeren en liep met zijn berijder achteruit naar de water zijde, waar beiden van den kant op een ledige schuit stortten. De ruiter, de heer Leur, schijnt zich zoozeer bezeerd te hebben dat hij aan den verderen tocht geen deel heeft kunnen nemen. Des avonds werd de optocht te midden van een schitterende illuminatie herhaald. Als een bewijs dat het watergebrek ook in andere steden hoog gestegen is, kan dienen dat te Ilarlingen te vergeefs 30 cent voor éen emmer vol geboden is. Omtrent den dood van den dictator-president der Paraguayaan8che republiek, Lopez, worden de volgende bijzonderheden gemeld. Eene afdeeling Braziliaansche cavalerie, onder bevel van den kolonel Joca Tavares, omsingelde het kamp van den dictator. Deze steeg daarop te paard,omringd van zjne infanterie-officieren die met lansen en degens gewapead waren. De strijd was hevig; verscheidene Paragaayaansebe officieren waren reeds gevallen. Lopez h id, terwijl hij zich verde digde, een Braziliaansch officier licht aan het hoofd ge kwetst. Onmiddellijk daarop bracht een korporaal, bekend onder den naam van Ohico Diabo (Frans de Duivel) Lopez een lanssteek in den onderbuik toe. Hij iel niet, maar hij liet de teugels van zijn paard los, waarop dit gevolgd door twee ruiters op de vlucht ging. De Braziliaansche majoor Oliveira vervolgde hem en riep een sergeant toe: „dat is Lopez; schiet op hem, dood hem". Lopez keek om en de sergeant lost in wei nige oogenblikken de zeven schoten van zijn Sprencer- karabijn op hem. Een der ruiters viel getroffen neer, het was Camiuos, minister van Lopez, de beide anderen zetten de vlucht voort op het moerassig terrein waarbij de paarden telkens dieper in het slijk zakten. Hij steeg dus at en verdween in de struiken. Op dat oogen- blik kwam generaal Camora nader en vervolgde Lopez. Deze laatste- was inmiddels aan de rivier Aguibaddu gekomen waarvan hij den anderen oever trachtte te bereiken. Hij stond reeds tot de knieën in het water toen generaal Camora zich ook in de rivier begaf en hem toeriep: Maarschalk geefu over,ik ben een Braziliaansch generaal. Lopez keerde om en ging uit het water. Ik wil met mijn vaderland stervenriep hij uit. Ontneemt, hem de wapensriep Camora tot de inmid dels genaderde manschappen. Een soldaat wierp zich op Lopez die zich hardnekkig verdedigde, doch door een ander soldaat doodgeschoten werd Terwijl Lopez stierf bevonden zijne mailretxemevrouw Lynch, en hare kinderen zich op eenige schreden af stand*. Haar rijtuig, door de Braziliaansche soldaten aangevallen, werd door eenige Paraguayaansche officie ren verdedigd; onder deze was de zoon van Lopez die na hardnekkigen tegenstand gedood werd. De voorloopigeregeering der republiek heeft een bevel uitgevaardigd tot verbeurdverklaring van de goederen van wijlen Carlos Lopez (den vroegeren president der re publiek wien Solano Lopez opgevolgd is), cn van diens vrouw en kinderen.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 3