MIDDELBÜRGSCHE COURANT. N°- 124. Donderdag 1870. 26 Mei. fiHnnrtüunïr De Gedeputeerde Staten van Zeeland, Gelet op liet besluit der Staten van den 4en November 1869, n°. 69, betrekkelijk het doen eener geldleening van 150,000 tot verbetering der middelen van gemeenschap, en op het besluit der Staten van den 5ea November 1869, no. 5, tot het doen eener geldleening van 50,000 voor de instandhouding van de stoombootdienst op do Wes- ter-Scbeldebeide ten laste van de provincie Zeeland, goedgekeurd respectivclijk bij Koninklijk besluit van den 28eu November jl., n°. 13, en 6 December jl., n°. 29, opgenomen in het Provinciaal blad van Zeeland, onder n°. 119 en 127 van 1869; ln aanmerking genomen dat voor de behoeften van het dienst jaar 1870 van eerstgenoemde geldleening slechts een gedeelte ad f 13000 vereischt wordt, doch voor de instandhouding van de stoombootdienst op de Wester- Soheldehet geheel bedrag ad f 50,000; Be sluiten: In voldoeniug der daartoe betrekkelijke bepalingen van bovengenoemde plans der voorschrcvene geldlee- ningen ter kennis te brengen van belangstellenden 1°. dat in de eerstgenoemde geldleening van f 150,000 voor dertien aandeelen, elk van duizend gulden, en in laatstgenoemde geldleening van f 50,000 voor vijftig aandeden, mede elk van duizend gulden, kan worden ingeschreven, beide tegen een jaarlijk- sche rente van vijf ten honderd, te rekenen van 1 Juli 1870; 2°. dat de termijn voor het inleveren der inschrijvings- billetten is bepaald van af Woensdag den 8C" tot en met Woensdag den 15fn Juni 1S70 (Zon- en feestda gen uitgezonderd), des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 3 uren 3". dat de inschrijvingsbu3 en billetten in het openbaar zullen geopend worden op Donderdag den 16L,n Juni 1870, des namiddags te drie uren, in de gewone raad zaal van Gedeputeerde Staten 4". dat het bedrag der ingeschreven aandeelen, voor zooveel die zijn aangenomen, moet overgestort wor den bij den heer Betaalmeester te Middelburg op de gewone kantooruren ten beloope van vijf en twintig ten honderd van het kapitaal vóór of op 30 Juni 1870, en de overige vijf en zeventig ten honderd vóór of op 1 Augustus daaraanvolgende; met vrijlating om het geheel be drag in ééns over te storten, doch in dat geval mede vóór of op 30 Juui 1870, in elk geval met ingang van rente op primo Juli 1S70 van het geheel bedrag; en dat de quitantiën van storting, vóór of op laatstge noemde dagen, 30 Juni en 1 Augustus, moeten over gebracht worden ter provinciale griffie in handen van den commies D. JERAS, belast met de compta biliteit, die daarvoor het vereischte bewijs of renver saal zal afgeven 5«. dat exemplaren van de plans der onderwerpelyke geldleeningea kosteloos verkrijgbaar worden gesteld bij genoemden ambtenaar op franco aanvrage. Dit besluit zal worden geplaatst in het Provinciaal blad van Zeelandbuitendien bij wijze van openbare afkondiging in de Staats courant, in de Middelburgsche, Goessche en Zierikzeesche couranten, alsmede in het Sluissche weekblad en in het Algemeen Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Middelburg, den 20cn Mei 1870. De Gedeputeerde Staten voornoemd, li. W. YAN LIJNDEN, Voorz., BUTEUX, Griffier. met 34 tegen 31 stemmen verworpen, waarop het wets ontwerp ingetrokken is. Middelburg 25 Mei. In de zitting der eerste kamer van heden zijn de alge- meene' beraadslagingen over het wetsontwerp tot wijzi ging der armenwet aangevangen. In onderscheidene dagbladen is dezer dagen melding gemaakt van den onvoldoenden toestand, waarin de in het najaar gestorte beton voor de fundeering van de sluizen voor het kanaal door Walcheren te Veere zich zouden bevinden. Deze berichten hebben vermoedelijk tot grond het feit dat do aannemers een protest hebben doen opmaken, waarbij zij cle verantwoorddelijkheid van zich afwerpen van de mogelijke nadeelige gevolgen welke uit het metselen op die betoniaag zouden kunnen voort vloeien. Gisteren heeft omtrent deze zaak een onderzoek in loco plaats gehad van de daartoe benoemde commissie, beslaande uit de hoofdingenieurs van don waterstaat Waldorp, Conrad en van Opstal). Van den uitslag van dit onderzoek is rapport opgemaakt. Wat wij inmiddels daaromtrent bij geruchte vernemen is, dat de bevinding niet van dien aard is dat men reeds nu een belangrijke vertraging in de voltooiing van het werk zou behoeven te vreezen. Naar wij vernemen is het reglement op het bestuur van den polder Walcheren, door de provinciale staten van Zeelaod in hunne buitengewone vergadering van April 11. aangenomen, dezer dagen door den koning be krachtigd, zoodat dit.reglement binnen kort in werking zal kunnen komen. Met- 1 Juli van dit jaar zullen weder onderscheidene hulpkantoren der brievenposterij belast worden met het verzenden en ontvangen van aangeteekende brieven en geldswaarden, en daartoe van registers voorzien worden. Deze kantoren ziju, voor zoover zij ons bekend zijn, de volgende: Domburg, Oost- en West-Souburg, Westka- pelle, Zoutelande, Ellewoutsdjk, Iloedekenskerke, Ka pel! e, Ovezande, Wissenkerke, Camperland, Hoek en Zuiddorpe. Door de commissie uit het provinciaal gerechtshof in Zeeland zijn met goed gevolg als candidaat-notarissen geëxamineerd de heeren Willem Johannes Zip, notaris klerk te Middelburgen Jacobus Marinus de Graaft', notaris klerk te Tholcn. In de heden gehouden zitting der tweede kamer is art. 1 van het tractaat tot regeling der zalmvisscherij Blijkens het officieel verslag over de verrichtingen aangaande het armbestuur iu Nederland over 1867, werd in dat jaar voor onderstand verstrekt 10,647,119, waar van rechtstreeks door de gemeentebesturen f 1,180,671, door de instellingen door de burgerlijke overheid gere geld en harentwege bestuurd, zoomede door die van gemengden aard f 3,852,293, door die van kerkelijke gemeenten f 4,596,192 en door die geregeld en bestuurd door bijzondere personen of vereenigingen 1,018,026. Die verstrekkingen hadden dus plaats voor ruim 2/20 door de gemeentebesturen rechtreeks, voor ruim 1/20 door de burgerlijke overheid en gemengde, bijna 9/2o door de kerkelijke en omstreeks 2/20 door de bijzondere instellingen van weldadigheid. De onderstand in geld bestond f 3,108,053, in geldswaarde f 7,539,066. De an derstand werd bestreden door collecten, inschrijvingen en' andere vrijwillige bijdragen f 3,012,230, en voorts door subsidiën, waaronder f2,139,227 van de gemeen ten. Alle kosten van armenzorg beliepen iu de ge meenten van 3000 zielen en minder/0,59per inwoner, van 300110,000 zielen f 0,80, van 10,00120,000 zielen f 1,30 en van meer dan 20,000 zielen f 1,52. De geza menlijke armbesturen ondersteunen gedurende het geheele jaar onafgebroken 94,341 personen, waarvan 53,372 hoofden van huisgezinnen; in den loop van 'tjaar slechts een of meermalen 192,289, waarvan 96,625 hoof den van huisgezinnen; te zamen 223,630 personen, waarvan 149,997 hoofden van huisgezinhen. De Staats-courant van heden bevat het besluit van den llen dezer tot wijziging en nadere aanvulling van het algemeen reglement voor de spoorwegdienstenen dat van den 13«n dezer, houdende aanwijzing van den rijks ambtenaar [den provincialen inspecteur van de directe belastingen], op wiens voorstel besluiten of handelingen van colleges van zetters voor 's rijks directe belastingen kunnen worden nietig verklaard. Benoemiiigeri en besluiten. ridderorden. Vergunning verleend aan dr. J. Cohen, ingenieur te Amsterdam, tot het aannemen en dragen der versierselen van de Kroonorde 4c klasse, hem Joor Z. M. den koning van Pruisen geschonken. eereteekenen. Verleend als blijk van Zr Ms goedkeu ring en tevredenheid de bronzen medalje, ingesteld bij be sluit van 22 September 1855, no. 64, en een loffelijk ge tuigschrift aan den inlandschen raatroos Radin van Zr Ms schroefstoomscbip Djambi, wegens de redding van den in zee gevallen machinist 2C klasse B. L. C.Marchand van dat schip, op II Februari} 1870, ter reede van Soe- rabaija. polderbesturen. Benoemd tot, lid van de centrale di rectie der polders Schouwen, Burgh en Westland D. van der Maas. consulaten. Benoemd tot consul-generaal der Neder landen in Brazilië, zonder bezwaar der schatkist, A. S Schmolle, belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe be lastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Dom burg, J. P. Reede, thans ontvanger dier middelen te Heuincm en tot ontvanger te Dronrijp.J. de Rapper, thans ontvanger te Baard. posterijen. Op verzoek eervol ontslag verleend aan W. Slichteubree, uit zijne betrekking van commies der posterijen lc klasse, met vergunning om zijne aanspraak op pensioen ter zake van lichaamsgebreken te doen gelden. marine. Benoemd de kapitein-luitenant ter zee J. J- Boelen, kommandeerende Zr. Ms. drijvende batterij Nep- tunus, tot plaatsvervangend lid der commissie, ingesteld voor het in dit jaar af te nemen eindexamen van de adelborsten 2klasse bij het koninklijk instituut voor de marine te Willemsoord. leger. Gedetacheerd de 2e luitenant A. J. D. Pool, van het 7C regiment infanterie, voor den tijd van vijf jaren bij het leger iu Neërlandaeh-Indië. Op verzoek op nonactiviteit gesteld voor éen jaar de kapitein jonkheer L. M. van der Goes, van het korps ingenieurs, mineurs en sappeurs. Benoemd bij het korps ingenieurs, mineurs en sappeurs, tot kapitein 3C klasse (naar ouderdom van rang,) de le luitenant R. Sturras, van het korps; tot le luitenant (naar ouderdom van rang,) de 2C luitenant jonkheer J. Six, mede van het korps. Op vei zoek .eervol ontslag uit Zr Ms militairen dienst verleend aan den dirigeerenden officier van gezondheid le klasse van den militairen geneeskundigen dienst in Nederlaudsch-lndië J. Li. A. B. Sonneman Rebcntisch, thans met verlof in Europ a. Kerknieuws. Door een constitueerende vergadering, samengesteld uit afgevaardigden van de verschiUende onderdeelen van het Israëlietisch kerkgenootschap iu Nederland, is vastgesteld en aan de regeering ingezonden een alge meen reglement omtreDt het bestuur der Israëlietisohe kerk el ij k e aaD g e legen h e<j en De beide Portugeesch-Israëüetische gemeenten te Am- sterdam en te 's-Gravenhage, die zich aan de vereeni- ging met hunne overige geloofsgenooten hebben onttrok ken, hebben een reglement voor het Portugeeseh-Israëlie- tisch kerkgenootschap in Nederland aan de regeering ingezonden. Ten opzichte van beide kerkgenootschappen is alzoo voldaan aan art. 1 der wet van 10 September 1853 (Staatsblad n<>. 102). Beider besturen zullen gevestigd zijn in de gemeente Amsterdam, welke vestigingsplaats door zijne majesteit den koning is goedgekeurd. St.-cl Rechtzaken. Gisteren zijn door het provinciaal gerechtshof in Zeeland de navolgende arresten in booger beroep uitge sproken

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1