MIDDELBURGSCHE COURANT. Zaterdag 14 Mei. öinnenhmö. L\°- 114. 870. AANBE§TEDINCi. Op Vrijdag 27 Mei 1870, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwe zigheid, door een der leden van gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het ll'ie district, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Met voorzien der ontstane afscluiiving aan den kop van het Osscnlioofd district JUangendijk, polder $cltoicvveii, bchoorende tot de werken der Calami- tense polders. Deze aan besteding zal geschieden bij enkele inschrijving en opbod, volgens 433 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binncnlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling dei' kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhoff, Raamstraat n°. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den 7" en 4en dag vóór de besteding, wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaau; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofclingeneuv van den Waterstaat te Middelburg en bij den ingenieur te Zierikzee. 's Gravenhage, 26 April 1870. Voor den Minister, De Secretris-Generaal, HUB RECHT. KElVNISCrEVlNCr. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van de gemeente Aagtekcrke maken be kend, dat tengevolge van het verleend eervol ontslag aan den Hoofdonderwijzer aan de OPENBARE LAGERE SCHOOL alhier, die betrekking piet 1 Juli aanstaande open komt. Wordende sollicitanten uitgenoodigd hun daartoe strekkend verzoek met de bij Artikel 21 der Wet op het lager onderwijs gevorderde stukken franco in te zenden vóór 1 «111111 aanstaande bij den Burgemeester, alwaar iederen Zaturdag te voren inlichtingen te verkrijgen zijn. Aagtekerke, den 11 Mei 1870. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. DE VISSER. De Secretaris, II. P. VAN DE GRAFT. Middelburg 13 Mei. In de heden gehouden zitting der tweede kamer is na breedvoerige beraadslaging het wetsontwerp tot verhoo ging van hoofdstuk VIII der staatsbegrooting (ten be hoeve van de missie in China) met 35 tegen 34 stemmen verworpen. De verdere aan de orde gestelde wetsontwerpen zullen morgen behandeld worden, terwijl tegen a. Maandag het wetsontwerp tot afschaffing der doodstraf en de suiker wet aan de orde gesteld zijn. Het wetsontwerp tot bekrachtiging der uitgifte in erfpacht aan den heer D. Dronkers van de duinen in het noorden van Walcheren heeft reeds gisteren een onder werp van het onderzoek der afdeelingen van de tweede kamer uitgemaakt. Eergisteren is bij den raad van state, afdeeling ge schillen van bestuur, behandeld een beroep van den ge meenteraad van Kloetinge van een besluit van gedepu teerde staten van Zeeland, waarbij een post op de gemeentebegrooting voor 1870 met f 150 verhoogd wordt De verhooging betrof het onderhoud van den weg van Goes naar 's-Graveupolder, welke weg vroeger onder houden werd door de directie van het Middel van straat- en zandwegen in Zuid-Beveland. Uit het'rapport, uitge bracht door het lid de Vries,'blijkt dat ua de ontbinding van genoemd Middel gedeputeerde staten van Zeeland be slist hebben, volgens art. 231 der gemeentewet, dat het on derhoud van bedoelden weg bij het gemeentebestuur van Kloetinge behoorde, en dientengevolge den raad bevolen hebben voor dat onderhoud een post op de begrooting te brengen. De bevoegdheid- tot die beslissing is echter door den raad dier gemeente betwist, zoolang (je beslis sing van den koning omtrent cle onderhoudplichtigheid van den weg bij de gemeente niet was gevallen. De ge machtigde vanwege de gemeente, de heer m<\ J. H. de Laat de Kanter, te Goes, heeft bij den raad van state de onbevoegdheid van gedeputeerde staten tot de bestreden handeling nader toegelicht. Goessche courant De opperceremoniemeester bij het huis des konings maakt in de Staats-courant van heden bekend dat het hof, met ingang van heden, den rouw zal aannemen wegens het overlijden van Z. K. II. prins Frederik van Wurtemburg. De Staats-courant van heden bevat het besluit van den 5™ dezer, houdende aanvulling en wijziging der koninklijke besluiten van 3 November 1861 (Staatsblad n». 94 en 95) omtrent het vernieuwen en bijhouden van en de regeling der verplichting tot het doen van aan gifte voor de bevolkingsregisters. Bij ministerieele beschikking van den 12" dezer is A. Luteyn, te Breskens, als leerling voor de telegraphie toegelaten. Van de hoogstaangeslagenen in 's rijks directe belas tingen, verkiesbaar voor de eerste kamer der staten- generaal in 1870, zijn eenige personen in een of meer dier belastingen niet aangeslagen. Het volgende staatje geeft daarvan een overzicht. in de provincie. getal. zijn niet aangeslagen in DE Groudbelasl. j Person.belast-1 Paleiilhclast Drenthe 31 1 0 12 Groningen 69 0 0 45 Gelderland 134 1 0 97 Overijssel 78 0 0 46 Limburg 71 2 1 29 Zuid-Holland 206 3 1 78 Utrecht 53 0 0 42 Noord-Braband 135 2 2 65 Noord-Holland 175 6 1 53 Friesland 91 0 0 66 Zeeland 55 0 1 32 Totaal 1098 15 6 565 Benoemingen en besluiten. schutterijen. Verleend aan J. M. Coenen, kapelmees ter van het muziekkorps der dienstdoende schutterij te Amsterdam, de personeele rang van 2" luitenant bij die schutterij. Onderwijs. Bij den gemeenteraad van 's-Gravenhage is een voor stel ingekomen tot oprichting van eene meisjesschool voor meer uitgebreid lager onderwijs. Kerknieuws. De heer E. A. G. van Hoogerhuijze, predikant bij de Nederduitsehe hervormde gemeente te Heino, heeft voor het beroep naar die gemeente te Vlissingen bedankt. Koloniën. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den 25" Maart.) civiel departement. Ontslagen: eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de ambtenaar op wachtgeld K. C. Meulenhoff. Verklaard: dat het aan den commies visitateur bij de controle en recherche te Batavia J. H. Berckenkamp, bij besluit van 21 Juni 1864, n°. 37, verleend ontslag uit die betrekking moet worden beschouwd als te zijn ver leend eervol en onder toekenning van wachtgeld. Benoem d: tot directeuren der Javasche bank, voor den tijd van drie jaren, gerekend van 1 April 1870, D. Schuurman, thans secretaris dier bank, en D. N. Versteegh, thans agent der Javasche bank te Soerabaija; tot commies-visitateur bij de contróle en recherche te Batavia J. H. Berckenkamp, ambulant onder-commies le klasse bij dien tak van dienst. departement van oorlog. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den officier van gezondheid le klasse E. P. Tombrink en aan den 1" luitenant der infanterie J. M. W. Schlundt Bodien. Bevorderd: hij den militairen geneeskundigen dienst, tot officier van gezondheid 2e klasse bij den geneeskundigen dienst van Sumatra's Westkust en onderhoorigheden, de officier van gezondheid 3C klasse an die dienst J. W. van Hattum. (Javasche courant van den 29en Maart.) Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den controleur lc klasse bij het bin- nenlandsch bestuur in de residentie Zuider- en Ooster- afdeeling van Borneo N. van der Stok. Ontslagen: eervol, wegens ziekte, uit's lands dienst, met behoud van recht op pensioen, de adsistent-resident van Sidaijoe G. van de Poll. Benoemd: tot hoofdinspecteur voor de koffiecultuur de hoofdinspecteur voor de suiker- en rijstcultuur, het landelijk stelsel en wat daarmede in verband staat, R. A Sijthoff; tot hoofdinspecteur voor. de suiker- en rijstcul tuur, het landelijk stelsel en wat daarmede in verband staat, J. P. Zoetlief, hoofdambtenaar op wachtgeld, laat stelijk resident van Soerakarta; bij de algemeene reken kamer, tot hoofdcommies, de lc commies L. C. Mutter tot len commies, do 2r commies N. V. G. Ritter; tot 2™ commies, de 3e commies J. Plune; tot 3" commies, F. H. L. Messerschmidt, ambtenaar op wachtgeld, bij het departement van binnenlandsch bestuur, tot 1" commies, de le commies op het residentiekantoor te Muntok J. P. Velden en de commies op het residentiekantoor te Mage- lang H. A. van der Bor; tot 2" commies, de 3e commies bij dat departement H. E. Prins; tot 3" commies C. O- van der Plas, gewezen lc klerk, tevens griffier bij den landraad te Malang (Pasoeroean); bij de in- en uitvoer rechten, tot ambulant-ondcrcorainies P* klasse bij de contróle en recherche te Batavia, H. L.ColdenliolT, amb tenaar op wachtgeld. departement van oorlog. Ontslagen: eervol, uit Zr. Ms. militairen dienst, wegens \*olbraeliten dienstijd, met behoud vau recht op pensioen, de luitenant-kolonel der -infanterie G. F. de Ravallet. Bevorderd: bij den militairen geneeskundigen dienst, tot dirigeerend officier van gezondheid lc klasse, de dirigeerend officier van gezondheid 2C klasse F. W* Roif, van den geneeskundigen dienst van Palembang. Benoemd: tot inspecteur der hospitalen op de bui tenbezittingen, de als zoodanig tijdelijk werkzaam ge stelde dirigeerend officier van gezondhheid 2e klasse op nonactiviteit A. H. Thepass. Bevorderd: bij het wapen der infanterie, tot majoor bij het 11c bataljon, de kapitein A. J. Diepenbroek, van het subsistentie-kader te Soerabaija; tot kapitein bij het 8C bataljon, de le luitenant F. Stumpf, van het 3« bataljon, tot 1" luitenant bij het 7C bataljon, de 2« luitenant II. R. Beijen, van het garnizoens-bataljon der Moluksc-he eilan den; bij het I3e bataljon, de 2e luitenant W. H. Neys, van het garnizoens bataljon van Celebes en onderhoorighe den; hij het 14c bataljon, de 2c luitenant W. F. Braun, van het korps. departement van marine. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit 's lands dienst, met behoud van recht op pen sioen, de gewezen onderbaas-draaier en bankwerker bij het marine etablissement op Onrust J. J- Pieters.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1