MIDDELBURGSCHE COURANT. IV°- 110. Dinsdag 1870. 10 Mei. öinncnltutïr. AANBESTEDING. Op Vrijdag 20 Mei 1870, des voormiddags ten 10 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den Commissaris des Konings in de provincie Zeeland, of, bij zijne afwe zigheid, door een der leden van gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofdingenieur van den waterstaat in het ll<ie district, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Het maken eener bergplaats voor sluis deuren met bij beli o or en de werken, bij het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrij ving, volgens 434 der algemeene voorschriften. Het bestek ligt ter lezing aan het gebouw van het ministerie van binnenlandsche zaken, aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland te Middelburg, en is voorts op franco aanvrage, tegen betaling der kosten, te bekomen bij den boekhandelaar M. Nijhofp, Raamstraat n°. 49 te 's Gravenhage, en door zijne tusschenkomst in de voornaamste gemeenten des rijks. Den 7cn en 4e« dag vóór de besteding, wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen bij den hoofdingeneur van den Waterstaat te Middelburg en bij den ingenieur te Goes, 's Gravenhage, 21 April 1870. Voor den Minister, De Secretris-Generaal, HUBRECHT. PEK§ONEELE BELASTING EN FA.TENTEN. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingcn, Gezien de circulaire van den Commissaris des Ko nings in de provincie Zeeland van den 27en April 1870 A N° 254S/1 lc afdeeling (Provinciaal blad n° 44). Maken bekend 1°. dat met het primitief beschrijvingswerk voor de belasting op het fpersoneel zal worden aangevangen op Vrijdag den 6cn Mei 1870; dat de beschrijvingsbiljetten voor de personeele belas ting op den achtsten dag na de uitgifte zullen worden opgehaald, doch in geen geval vóór den 15 Mei dat door het Gemeentebestuur, om, in geval eener herziening van het aangegeven bedrag der huurwaarde, of van het aantal deuren, vensters en haardsteden, als tegenschatters van de zijde der belastingschuldigen te dienen, zijn aangesteld: fï. Schoonis, A. Loois, P. A. Guil- laume en P. Laernoes dat voorts vooral de aandacht wordt gevestigd op de wijziging, die een der vrijstellingen van vrouwelijke bedienden bij art. 5 der wet van 9 April 1869 (Staatsblad n° 59) heeft ondergaan, en ten andere op art. 9 derzelfde wet, waarbij vooral is bepaald, dat tot verkrijging van ontheffing van personeele belasting wegens verhuizing binnen den tijd van eene maand schriftelijke aangifte moet worden gedaan, ten kantore van den ontvanger op een aldaaar kosteloos verkrijgbaar biljet. 2° dat de aangiften of verklaringen ter verkrijging van patent zullen worden uitgegeven van den 6cn tot en met den 14en Mei en ingezameld moeten zijn op den 24cn dier maand, terwijl de registers van patentplichtigen, wat deze Gemeente betreft, op den 8C" Juni zullen worden gesloten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 30c» April 1870. De Burgemeester en Wethouders voorn. WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. de tweede kamer, die Dinsdag aanstaande hare werk zaamheden hervat, eenig gewichtig wetsontwerp zal heb ben aangenomen, bijeenkomen om dan tevens de nog aan hangige wetsontwerpen af te doen. Men verwachtdatdit nog vóór het einde dezer maand het geval zou kunnen Zijn. Die wetsontwerpen zijn: 1°. op de grondbelasting; 2°. regeling van het onderwijs van rijkswege in de beel dende kunsten; 3°. aanvulling en verhooging van hoofd stuk V der staatsbegrooting voor 1870 (haven te Harlin- gen)4°. wijziging der wet van 28 Juni 1854 (Staatsblad n». 100), tot regeling van het armbestuur 5°. verbooging van het hoofdstuk VI (marine) "der staatsbegrooting voor 1870 (aanschaffing van gebogen torenplaten)en 6° ver hooging van.-4ioofdstuk VIII (oorlog) der staatsbegroo ting voor 1870 (buitengewone aanschaffing van nieuwe vuurwapenen). Z. M. de koning heeft zich jl. Vrijdag uit de residentie naar- het Loo begeven. In de heden namiddag gehouden zitting van den ge- gemeenteraad van Middelburg is in vervanging vand en heer Snouck Hurgronje, die uitlandig is, tot tijdelijken wethouder en tot ambtenaar van den burgerlijken stand benoemd de heer Lambrechtsen van Rittkem. Aan L. Vogel is, op zijn verzoek om een grafruimte voor vier kisten, n°. 75 der aarden graven toegestaan. Aan W. Antheunissen is, mede op diens verzoek, een stuk grond nabij den tolboom op den Middelburg-Nieuw- landschen weg voor den tijd van 6 jaren in huur afgestaan. De plaats gehad hebbendevadnbesteding voor de Lan« gcvijle-buitenbrug is met 10 tegen 3 stemmen goedge keurd. Ten slotte is besloten nog eene oproeping te doen plaats hebben van eene onderwijzeres in de gymnastiek ten behoeve van de gemeente-inrichting alhier. Blijkens het bestek voor de aanbesteding van het bouwen eener woning voor vier sluisknechten ten oosten van het kanaal door Zuid-Beveland, nabij de schutsluis te Hansweert welke den 19cn dezer te 's Hage ten behoeve der staatsspoorwegen zal worden gehouden is de lengte van het gebouw buitenwerks, boven het plint gemeten, 22 meter; de breedte buitenwerks, boveri het plint gemeten, 10 meter. Het plint wordt 5 centime ter buiten de opgaande muren gemetseld. De lengte van elke der vier kamers is 5.20, de breedte van elk der vier keukens en kelders 3.30, de lengte van elk der vier gangen, keukens, kelders en regenbakken en breedte van elk der vier kamers 4.72^ en de breedte van elk der vier gangen en regenbakken 2 meter. Het gebouw moet geheel vQltooid zijn opgeleverd op 1 November dezes jaars. De uitvoering wordt op f 15,000 begroot. Middelburg 9 Mei. De eerste kamer zal, naar men verneemt, niet opzet telijk ter behandeling der bij haar aanhangig gebleven wetsontwerpen worden bijeengeroepen, maar zal, zoodra Den 20cn dezer zal alhier door den commissaris des konings in Zeeland worden aanbesteed het maken eener bergplaats voor sluisdeuren met bijbehoorende werken bij het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert. De in het bestek genoemde werken bestaan ina het geheel opruimen der beschadigde bergplaats voor sluis deuren met toebehooren te Hansweert; b het maken eener nieuwe bergplaats voor sluisdeuren bij de buiten haven aldaar; c het maken van een nieuw gedeelte spoor- geleiding op de sleephelling aldaar; d het aanbrengen van nieuwe assen en wielen aan den bestaanden rolwagen, het leveren van een nieuwen rolwagen en het aanbren gen van laschplaten enz. voor de spoorgeleiclingen. De leDgte en breedte der bergplaats, boven het gemet selde plint gemeten, is 30 en 10.80 meter. De te maken wisselspoorgeleiding is lang 66 meter; de spoorwijdte bedraagt 2.50 metef. De nieuw te leveren rolwagen is lang 6 en breed 4 meter. De werken moeten voltooid worden opgeleverd en de overschietende materialen van de rijksterreinen verwij derd zijn drie maanden na de kennisgeving van de goed keuring der aanbesteding. De raming der kosten bedraagt f 2658. Bij beschikking van 5 dezer, heeft de minister van binnenlandsche zaken de onder dagteekening van 24 Octo ber 1864 aan C. Soetens, te 's-Gravenhage, verleende en nader op de algemeene Nederlandsche railroute-maat schappij overgedragen concessie voor den aanleg en de exploitatie van eene railroute van Amsterdam naar Haar lem ingetrokken, met bepaling dat de ingenomen rijks- gronden in den vorigen toestand zullen worden terug gebracht; de kosten te verhalen op het door den concessionaris gestorte waarborgkapitaal. Volgens de lijstender hoogst aangeslagenen in 's rijks directe belastingen, waaruit de leden van de eerste kamer der staten-generaal gekozen moeten worden, is het bedrag der hoogste en laagste aanslagen in de ver schillende provinciën dit jaar als volgt: Drenthe no. 1 f 976.74V n». 31 f 264.29 Groningen r 1913.68 69 544.62 Gelderland 6539 78V 134 548.95 Overijsel. 15195.17.j- 78 484.04 Limburg 4605.60 71 300.14 Zuid-Holland. 17148.031 206 927.96 Utrecht 6490.57" 53 1026.38 Noord-Brabant 2597.04V 135 395.59 Friesland 9051.55' 91 766.31 Noord-Holland 6262.78 175 869,72 Zeeland 3889241 55 693.861 Benoemingen en besluiten. koloniën. Benoemd tot predikant bij de protestant- sche gemeente in Nederlandsch Indië C. W. Schoorel, predikant te Axel (Zeeland), en J. van der VeD, predi kant te Heemskerk (Noordholland). Op verzoek eervol ontslag uit 's Lands dienst verleend aan den Oost-Indischen ambtenaar R. L. W. H. de Roy van Zuidewijn, laatstelijk leerling-telegrafist in Neder- landsch-Indië/thans met verlof hier te lande. Onderwijs. Voor bet adspiranten-examen als cadet aandekonink- lijke militaire academie, dat in de volgende maand te Breda zal aanvangen, hebben zich twee en tachtig jonge lieden aangemeld, dus iets minder dan het vorige jaar. Kerknieuws. Met eene leerrede naar aanleiding van Job. 21 vs. 1517 heeft de beerJ. J. L. ten Kate gisteren in de Nieuwe kerk te Amsterdam zijn 25jarigen dienst als predikant herdacht. Een aanzienlijke menigte woonde deze plechtigheid met belangstelling bij. Rechtzaken. Z. M. de koning heeft het verzoek, gedaan door Jaco bus Spanjersberg Jz., drukker van bette Rotterdam ver schenen Volksblad, om gratie van twee maanden gevan genisstraf, waartoe hij voor zijne eerste drukpersovertre- ding door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld was, afgewezen. Dientengevolge is Spanjersberg Zaterdag ochend in het huis van arrest te Rotterdam opgesloten. Gemengde bericliteu. De Nederlandsche hoofdcommissie voor de interna tionale tentoonstelling voor den werkman, in 1870 te Lon den te houden, heeft bij circulaire tan 5 dezer de aandacht van de plaatselijke commissiën gevestigd op het wensche- lijke om een bezoek der tentoonstelling door onze hand werkslieden harerzijds te bevorderen. De hoofdcommissie kan echter tot dit doel over geene fondsen beschikken en volgens haar oordeel is er geen ander middel om deze tentoonstelling door onze werklieden te doen bezoeken dan door te trachten de daartoe noodzakelijke kosten door vrijwillige bijdragen, hetzij van particulieren, hetzij van gemeentebesturen, genootschappen of andere veree- nigingen, bijeen te brengen. Daar het aantal werklieden,

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1