De laagste inschrijvers waren de heeren L. J. Eindho ven O., te 's IIage, voor 54,616. Gisteren is te Domburg te koop aangeboden een huis met tuin en erven aldaar, wijk A. n°. S7; verkocht voor 1731. Heden avond is alhier te koop aangeboden 1°. een huis en erve met tuin aan den singel bij den Sint-Geer- truidsweg, wijk V. n°. 17averkocht voor 740. 2". Een huis en erve aan de Kuiperspoort, wijk G. n°. 68; verkocht voor 270. 3°. Een huis en erve op de Vischmarkt, wijk H. n°. 166, verkocht voor 750. Thermometerstand. 4 Mei. 'sav. 11 u. 42 gr. 5 'sraorg. 7u.48gr. 'smidl. 1 u. 55 gr. 'sav. 11 u. 49gr. öuitcnlanï). Algemeen orerziclit. Het officieel orgaan der Fransche regeering bevat eene curieuse uiting barer verbolgenheid tegen de ongeloo- vigen op het gebied der samenzweringen. „De tactiek der revolutionaire partij is bekend: zij tracht een opvoer in het leven te roepen en beweert dat het de politie is, die_ dit hoeft uitgelokt. Zij organiseert een complot ën beweert vbrvolgens dat dit slechts door het gouverne ment is uitgedacht. Er wordt een persoon gearresteerd op het oogenblik dat hij volgens zijne bekentenis .een aanslag op den keizer beoogde: toch verklaren sommige organen der revolutionaire partij daarvan niets te geloo- wen. Men neemt bommen in beslag: welnu de politie zelf heeft die gemaakt." Het officieel orgaan moest liever bewijsstukken omtrent de samenzweringen mededeelen. Telkens toch vermeerdert de ongelooviglieid van hetpu- bliek en intusschen gaan de laatste dagen vóór de volks stemming voorbij, zonder dat men iets anders verneemt clan dergelijke klachten over de ongeloovigen en voorts eene tegenspraak van den heer Flourens dat hij in eenige betrekking zou staan tot de beweerde complotten. Yolgcns de reeds vroeger medegedeelde bewering der regeeringsorganen zou men toch bij Beaury een aller- gewichtigsten brief van den heer Flourens gevonden hebben. "Wij merkten gisteren op dat er sprake is van vijf samenzweringen. Yan de vijfde is thans echter, volgens den Moniteur universel, reeds geen spoor meer overge bleven. Men weet dat de bij de wedrennen van Long- champs gearresteerde Engclschman eerst een samen zweerder zou geweest zijnvervolgens beweerde men dat het een krankzinnige was. Thans deelt de Moniteur mede dat hij bij zijn verboor op een der politie-burcaux plotseling levenloos zou zijn achter- overgevallen. De naam van dezen persoon wordt ver zwegen „omdat hij tot een aanzienlijke Engelsche familie behoort." Hiermede is dus het vijfde complot voorgoed verdwenen en blijven er nog vier over. Yan zekere zijde worden van dit zoo spoedig verdwenen vijfde complot de volgende verklaring gegeven. Het keizerlijk gouvernement gevoelde behoefte bij de nade rende volksstemming aan de ontdekking van een com plot en bad dientengevolge de noodige maatregelen ge nomen en politic-afspraken gemaakt. Bij de wedrennen van Longchamps had ook werkelijk de arrestatie van een „ontdekten samenzweerder" plaats, doch reeds waren waarachtige samenzweerders de regeering voorgekomen, zoodat deze arrestatie al hare belangrijkheid voor het gouvernement verloor. Men kon derhalve den gearres teerde weder laten verdwijnen door hem eerst krankzin nig en nu dood te verklaren. Omtrent de arrestatiën der leden van de Fransche afdeeling der internationale arbeidersvereeniging mel den de offieieuso regeeringsorganen te Parijs allerlei ontzettende dingen. Het zou namelijk gebleken zijn dat de gearresteerden in briefwisseling waren met den alge- meenen raad dier vereeniging te Londen, alsmede met den centralen raad te Brussel en datal de werkstakingen van den laatstcn tijd, te Genève, te Parijs, in de Borinage, in Creuzot enz. enz. het gevolg zijn geweest van hunne bemoeiingen. De leiders der arbeidersvereeniging zou den eene „vepublikeinsch-socialistische revolutie" in het leven willen roepen. Natuurlijk zullen de Fransche kiezers na deze vervaarlijke ontdekking zich haasten om, rillende van schrik, hunne stembiljetten met „ja" in te vullen. Immers, de minister Ollivier schreef nog gisteren een brief aan den Moniteur universel, waarin hij verklaarde dat alle vrees voor reactionaire maatrege len na de ontdekte samenzweringen ongegrond was, met bijvoeging echter van deze veelbeteekenende woorden: „De vrijheid zou slechts in gevaar kunnen gebracht worden, indien de natie het liberaal volksbesluit met koelheid bejegende. Wanneer zij het echter, gelijk ik vertrouw, met overgroote meerderheid aanneemt, dan is de vrijheid onherroepelijk gevestigd onder bescherming der Napoleontische dynastie. Emile Ollivier." In de eergisteren gehouden zitting der Deensche Fol- kething is voldaan aan de vroeger gedane toezegging om de stukken betrekkelijk den afstand van liet Diland St. Thomas aan de Yereenigde staten over te leggen. Daaruit blijkt dat het ontwerp-tractaat, daartoe opge maakt, als vervallen moet beschouwd worden na het ver strijken van den termijn binnen welken de ratificatie door den senaat te Washington had moeten geschieden. Uit Florence wordt gemeld dat door de commissie, be last met het onderzoek der voorgestelde ontwerpen om trent provinciaal en gemeentebestuur, met groote meer derheid liet beginsel is aangenomen om de burgemeesters niet door de kroon, maar door de gemeenteraden te doen benoemen. Het groot bezwaar om van de hoofden van het gemeentebestuur regeeringsambtenaren te maken wordt dus niet alleen in Frankrijk, maar ook in Italië gevoeld. ILaatfste berichten. Parijs. Het officieel regeeringsorgaan bevat een kei zerlijk decreet, waarbij liet hooggerechtshof, kamer van inbeschuldigingstelling, wordt bijeengeroepen tot onder zoek der samenzwering. Het daaromtrent bij het hoog gerechtshof in te dienen rapport brengt het thans ontdekte complot in verband met de Februari-samen zwering. Yolgens dit rapport zouden de vader zoowel als de moeder van den heer Flourens het handschrift van de met Gustave onderteekende brieven, welke bij Beaury in beslag genomen zijn, als dat van hun zoon hebben erkend. Er heersclit hier onder het publiek een zeer groote agitatie, zoodat men ongeregeldheden vreest tegen aanstaanden Zondag, den dag waarop de volksstemming zal plaats hebben. ïrankrijk. Men schrijft uit Parijs: Een volksstemming, een samenzwering, een geheim genootschap, werkstakingen onder de arbeiders, dage- lijksche inhechtenisnemingen, een verwoede strijd in de gansche maatschappij, ziedaar onze politieke balans. Als Frankrijk niet een land was dat zich even snel weder op heft als het ter neder geslagen wordt,even onverwacht stil staat als het voortgehold is, zou men voor langen tijd aan ons moeten wanhopen. Op dit oogenblik is onze toe stand moeilijk en angstvol. De maatschappelijke verwar ring diehet volksbesluit veroorzaakt heeft, de groote ver deeldheden die het eensklaps tusschen de partijen heeft teweeggebracht, de scheuringen die het verwekt heeft bij staastlieden tusschen wetke juist eene toenadering ont staan was, dit alles vormde reeds een geheel van zeer ernstige omstandigheden. Nu wilde het toeval dat eene samenzwering, gevolgd van alle die beroeringen welke de vrees voor moord en burgeroorlog met zich brengt, te midden van deze be raadslagingen over de constitutie eeu schrik veroorzaakt welke gansch Frankrijk in opschudding brengt. Te Pa rijs, waar de meeningen reèds gevestigd en de partijen reeds te voren gevormd zijn, zal de stemming daardoor slechts een geringe wijziging ondergaan. In de departementen echter zal de samenzwering een grooten invloed uitoefenen op de weifelende, onverschil lige en tot onthouding van stemming geneigde massa's. Uit de taal van de dagbladen die voor de volksstemming zijn, kan men opmaken hoezeer de commissiën vóór de volksstemming van de samenzwering partij zullen trek ken. Men stemt eigenlijk niet meer over liberale hervor mingen, maar over in beslag genomen bommen. Het dagblad Ie Rappel bevat een manifest van Garibaldi aan bet Fransche leger. Daarbij verklaart hij niet, in strijd met de waarheid, te willen zeggen dat hij een vriend is van het leger van het tweede keizerrijk, hetwelk zich bediend heeft van de dapperheid der le gers om de bevolking ten onder te brengen. „Zelfs dan echter zegt Garibaldi, volgens dit manifest wan neer ik gereed was om in u de vernielende werktuigen van een despoot te bestrijden, moet ik erkennen dat ik te vergeefs in mijn gemoed naar iets zocht dat naar haat geleek tegen die edele zonen van Frankrijk en tegen dat leger, hetwelk met zooveel opgewektheid eenmaal ter bevrijding van mijn vaderlandschen grond kwam aanruk ken en bet lAoed zijner dapperen zag vloeien in de vlak ten van Magenta en op dc heuvels van Solferino, alwaar de echo nog de overwinningsliederen van den Franschen soldaat herhaalt. In plaats van het leger van Mexico en j Mentana wenschte ik en hoop daarbij door u begrepen I te worden in u slechts te zien de waardige afstammen lingen der vrijwilligers van Fleurus en Jemappes. Dan zou ik, hoewel als invalide uw edelen standaard der republiek begroetende, mij weder aan uwe zijde scharen en vragen om weder mijn post in te nemen op uw linker vleugel, welken ik de eer bad te bezetten in 1859 toen gij de Oostenrijksche tyrannic met onze dappere soldaten kwaamt verpletteren." Le Figaro constateert het feit dat het publiek het stilzwijgen van het gouvernement omtrent de bijzonder heden der samenzwering zeer zonderling vindt en daar bij vooral zich verwondert dat de brief van den heer Flourens, waarvan met zooveel ophef gewag gemaakt werd, nog niet openbaar is gemaakt. Yolgens le Figaro zou de minister Ollivier echter geweigerd hebben om „aan 's keizers verlangen tot publiekmaking" te voldoen, omdat deze brief bijzonderheden bevat welke de justitie in staat stelt om nieuwe ontdekkingen te doen. Le Temps ontleent aan den Moniteur van 26 Sep tember 1852 het zeer uitvoerig verhaal der te dier tijde „ontdekte samenzwering" houdende tevens beschrijving der helsche machine in al hare onderdeelen en der om standigheden waaronder eenige leden van het complot werden gearresteerd. Wij deelden reeds mede boe van geheel deze samenzwering na do volksstemming nooit meer iets vernomen werd. De toepassing zijner citaten laat le Temps aan zijne lezers over. Intusschen is het voor de keizerlijke regeering te hopen dat van de vier nog overgebleven samenzweringen ten minste iets zal blijken waar te zijn, daar reeds van verschillende hoven gelukwenschingen met de „ontdekkingen" naar Parijs zijn gezonden. tjani>r(sOcricl)tcn. Op de jl. Woensdag te Neuzen gehouden voorjaars paarden- en veemarkt waren aangebracht: 13 paarden, 17 stuks rundvee en 60 varkens, in welk laatste artikel de meeste handel gedreven werd. Yanwege de gemeente werden premiën uitgereikt aanA. de Feijter, te Neuzen, voor het schoonste paardA. Scheele, aldaar, voor het grootste getal aangevoerde paarden; J. Dieleman Az., aldaar, voor het schoonste stuk rundvee uit de kantons Axel of Hulst; E. J.Levi, aldaar, voor het schoonste stuk rundvee van buiten die kantons; Dieleman, boven genoemd, voor het grootste getal aangevoerd rundvee en J. Gerrits, te Wachtebeke (België), voor het grootste getal aangevoerde varkens. De betrekkelijk geringe aanvoer vindt hoofdzakelijk zijn grond in het gestremd verkeer met de als door long- ziekte hesmet verklaarde plaatsen in de kantons Axel en Hulst. Graanmarkten enz. Oostburg 4 Mei. Bij ruime aanvoer van granen, be stond heden voor de meeste artikelen goede vraag, en werden tarwe, rogge en wintergerst tot hoogere prijzen aangekocht. Haver, paardenboonen en erwten werden te hoog gehouden en bleven daarom meest onverkocht. De prijzen waren: van tarwe 7.50, 8, 8.25 a 8.50. Rogge Gaf 6.30. "Wintergerst 5 50, 5.70 a 6. Zo mer dito 5, 525 a 5.50. Haver 3, 3.25 a 3.50. Paardenboonen 6.75, 7 a 7.15. Erwteu 7.50 a 8. St. Nicolaas, 5 Mei. Tarwe fr. 21.10; rogge fr. 15.20; boekweit fr. 22.00; haver fr. 9.50; gerst fr. 14.20; boonen fr. 20.50 lijnzaad fr. 22.50. Middelburg 5 Mei. Wintergerst met weinig vraag en 25 a 30 cent lager afgegeven. Puike Walchersche zorner- garst begeerd tot ruim vorige prijzen. Walchersche witte- en bruineboonen werden niet veel getoond en tot vorige prijzen gekocht. Dito paardenboonen weinig aan geboden en 15 cent hooger. Walchersche groene kook- erwten weinig meer aangeboden en tot 25 cent hooger betaald. Koolzaad niets in omgang. Puike Walchersche tarwe 9 betaaldmiddelbare soorten tot 8.50 a 8.25 genomen. Goede Zeeuwsche dito 8.30 a 8.50 verlaten. Puike rogge voor consumtie tot 7 betaaldbij partij kou men tot 6.75 koopen. Voor puike wintergerst is 5.40 a 5.75 naar qualiteit betaald. Puike Walchersche zomergerst tot /5a 5.25 besteed. Walchersche witte- boonen 13. "Walchersche bruineboonen 13.75. Dito paardenboonen 7.25. Dito groene kookerwten tot ƒ9.25 betaald. Raapolie 48.25. Patentolie 50.25. Lijnolie 39.25 per vat op zes weken, a contant 1 lager. Harde raapkoeken ƒ100 per 1040 stuks. Harde lijnkoeken 13.50 per 104 stuks. Zacbte dito 15 per 104 stuks. gemiddelde marktprijzen. Middelprijzen van bakbare tarwe 8.65 en rogge f 6.75. Aardappelen ƒ4.00 a ƒ4.25 per hektoliter. Ver- sche boter 1.20 a 1.30 per kilogram.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 3