MIDDELBURGSCHE COURANT. i\a 98. Woensdag 1870. 27 April. Middelburg 26 April. Volgens het bestek van de op 5 Mei a. te 's-Graven- hage ten behoeve der staatsspoorwegen te honden aan besteding, bestaat het uit te voeren werk in het vervaar digen, leveren, stellen en verven van eene ijzeren draai brug over het buitensluishoofd der binnenkeer- en schutsluis te Viissingen, ingericht voor gewoon verkeer, en om later enkel spoor daarop te kannen brengen. De brug wordt bewogen op een gesmeed ijzeren spil en opgehangen met acht gietstalen bouten en een giet stalen deksel aan twee draagbalken, die de hoofdliggers dragen. In gesloten toestand wordt zij aan elk der uiteinden gesteund door vier opzetrollen of excentriek- schijven, aan het middelgedeelte door twee vijzels, ^ij wordt gesloten door twee gesmeed ijzeren schuiven. De hoofdafmetingen zijn onder anderenlengte der brug, in de as gemeten, 44 meter; lengte van den langen brugarm, in de as gemeten, 28 meter; overspannendo eene doorvaartopening, op 1.70 meter -f- A P, van 20 meter; lengte van den korten brugarm, in de as geme ten, 16 meter; afstand der hoofdliggers, raidden op midden, 8 meter; breedte van den rijweg 7.20 meter. Aan de brug moet onder meer eene hoeveelheid van 146,525 kilogram getrokken, 89,241 kilogram gegoten en 17,874 kilogram gesmeed ijzer verwerkt worden. De brug moet na de voltooiing in haar geheel aan beproevingen onderworpen worden. Als zij geopend en geballast is mogen de hoofdliggers niet meer door buigen dan 55millimeter aan den langen en 17 millime ter aan den korten brugarm. Gesloten en behoorlijk ge steld zijnde, zal zij onderworpen worden aan een gelijk matige belasting van 4000 kilogram per strekkende me ter, onder welke belasting de hoofdliggers geen grootere doorbuiging mogen vertoonen dan van 5 millimeter- Na het wegnemen der proefbelasting raag geen der hoofdliggers een blijvende doorbuiging vertoonen. Heeft zij deze beproeving doorstaan, dan heeft de voorloopige opneming plaats. Dit laatste moet kunnen geschieden op 1 Juli 1871, zijnde het tijdstip waarop het werk ge reed moet zijn. Als bedrag der begrooting vau het werk wordt bij het bestek 59,200 opgegeven. Uit Viissingen schrijft men ons: „Naar ik verneem is bij de laatst plants gehad heb bende volkstelling gebleken, dat de bevolking onzer gemeente ongeveer 10,700 zielen sterk is. Deze uitkomst wordt alhier met genoegen vernomen, aangezien daardoor vele onaangename wijzigingen, zooals ontbinding van den gemeenteraad, opheffing der inrichting vau middel baar onderwijs enz., thans achterwege kunnen blijven." In de gewone algemeene vergaderingen van stemheb bende ingelanden van na te meldene polders, gehouden te Bath en Krabbendijke, zijn ter voorziening in de vacaturen van dijkgraven en gezworen, de navolgende heeren als candidaten op de voordrachtlijst geplaatst: Voor dijkgraaf in den Reigerbei'gschen polder, in plaats van Jan de Jager overleden: le Pr. Bruijnzeel Jz., 2« J. J. van Gorsel, 3C Adr. Blok Cz. Voor dijkgraaf in den Oost polder, inplaats van Willem van Liere, overleden, le Jan Wabeke jr., 2C Dignis Blok, 3C Johs. van Liere. Voor gezworen in den Maagspolder, in plaats van C. C. Welle- man, tot dijkgraaf benoemd: le Jacob Blok, 2* Jacob de Jager, 3c G. Zuidweg. Volgens de Nieuwe Rotterdamsche courant heeft m"1. A. II. Verster, kantonrechter te Boxtel, concessie aan gevraagd voor den 'aanleg en de exploitatie van een spoorweg van Brouwershaven over Kerkwerve, Zicrikzee Nieuwerkerk, Oosterland, Zijpe, St. Philipsland, Dinte- Ioord en Fijnoord naar Zevenbergen, in aansluiting met den ontworpen spoorweg van Zevenbergen door de Lang straat. Volgens onze bijzondere berichten is de gezondheids toestand van prinses Frederik zoodanig verbeterd dat de prins zich voorstelt in de volgende maand met haar naar den Haag terug te keeren. De geruchten in de laatste dagen in omloop, volgens welke men zich omtrent deu toes&wdider prinses zeer ongerust maakte, blijken alzoo %0raeft4#^isfc te zijn. Benoemingen en besluiten. ridderorden enz. Als erkenning en belooning van de verdiensten van de officieren en schepelingen der zeemacht, zoomede die van officieren en onderofficieren van het garnizoen te St.-George d'Ehnina, die gedurende de maanden November en December 1869 en Januari 1870 bij de krijgsoperatiën ter kuste van Guinea zich bijzon der hebben onderscheiden Bevorderd tot ridder van de Militaire Willemsorde 3e klasse, de luitenant ter zee Ie klasse P. ten Bosch, dienende als Ic officier aan boord van Zr. Ms. schroef- stoomschip Vice-Admiraal Koopman. Benoemd tot ridder van de Militaire Willemsorde 4C klasse: de kapitein-luitenant ter zee B.D. van Trojen kpmmandant der zeemacht ter Kuste van Guinea; do lc luitenant bij het korps mariniers F. A. van Braam Houckgeest, kommandeerende het detachement mariniers aan boord van Zr- Ms. sclnocfstoomschip Vice-Admiraal Koopman; de luitenant ter zee 2c klasse H. Quispel; de adelborst 1« klasse L. A. H. Lainiede constabel-majoor in het vaste korps dek- en onJerofflcieren C. H. A. Verblaauw; de bootsman in voorschreven korps B. van Leeuwen; de matrozen Ie klasse J. G. A. van Deinum, W. J. ten Hoorn en C. Beckerde matroos2e klasse E.W. de Bruyn de matrozen 3C klasse H. Heemink en P. L. Bishoff; de sergeant der mariniers C. P. van Beveren; de mariniers 3e klasse C. Brandenburg en J. van Dijk; de machinist 2e klasse S. L. Vermeer, allen dienende op voornoemd schroefstoomschip de luitenants ter zee 2c klasse F. Zegers Veeckens en F. W. Hudigde offi cier van gezondheid 2e klasse D. Matak Fonteinde 2c schiemansmaat J. de Gi'oot; de matrozen D klasse E. Dubbeld, J. Petter en K. P. C. de Bazelde matroos 2e klasse C. C. van Egmondde Vuurstoker 2C klasse C. de Raaf; allen dienende op Zr. Ms. scbroefstoomscbip de Avnstelen de 2e luitenant bij de troepen ter Kuste van Guinea J. M. C. B. Joost. Benoemd tot ridders der orde van den Nederlandschen leeuw de luitenant ter zee le klasse K. C. B unnik, kom- mandant van Zr. Ms. schroefstoomschip de Arastelde officier van gezondh2C kl. C. J. van Stockum, dienende op Zr. Ms. schroefstocmschip Vice-Admiraal Koopman. Bepaald dat bij afzonderlijke dagorder, zoowel hier te lande als in de overzeesche bezittingen, ter voorschreven zake eervol zullen worden vermeld de luitenant ter zee 2C klasse H. L. Cadetde adelborsten lc klasse J. C. Hora Siccama en J. A. Kloek de kwartiermeester H. Bootsma en H. Buys de bottelier in het vaste korps dek- en on derofficieren P. J. Lemkesde matroos 3e klasse N. M. Hageraats, dienende op Zr. Ms. schroefstoomschip Vice- Admiraal Koopman; de schoenmaker A. H. Regouw de matrozen lc klasse G. van Urk en M. van den Bilt de marinier 3c klasse J. Kamerbeek, dienende op Z1'. M«* schroefstoomschip de Amstel; en de adjudant-onder officier bij de troepen ter Kuste van Guinea II. van Ralen. Bepaald dat het eereteeken, ingesteld bij koninklijk besluit van den 19en Februari 1869 (Staatsblad n°. 24), zal worden uitgereikt aan hen, die hebben deelgenomen aan de krijgsverrichtingen ter Kuste van Guinea in de jaren 1869 en 1870, en dat op de bijbehoorende gesp zal worden gegraveerd Guinea 1869—1870. JVergunning verleend aan jonkheer mr. II. P. van Karncbeek, lid van de algemeene rekenkamer, tot het aannemen en dragen der ouderscheidingsteekenen van ridder der orde van dcu Leeuw en de Zou 3e klasse, hem door Z. K. II. den schc.ch van Perzic geschonken; en aan P. II. B. Mokké, hoofdinspecteur der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen, tot het aannemen en dragen der ouderscheidingsteekenen van officier der Leopol de-orde, hem geschonken door Z. M. den koning der Belgen. marine. Op verzoek op pensioen gesteld, ten bedrage van /"1400 'sjaars, de kapitein-luitenant ter zee A. A. 's Graeuwen, ter zake van ongeschiktheid voor den mili tairen dienst wegens in en door den dienst ontstane lichaamsgebreken. Bevorderd tot kapitein-luitenant ter zee, de luitenant ter zee lc klasse M. O. de Kanter; tot luitenant ter zee le klasse, de luitenant ter zee 2C klasse 0. de Klopper; en tot luitenant ter zee 2e klasse, de adelborst le klasse j A. G. J. baron van Plettenberg. Op verzoek eervol uit den zeedienst ontslagen de adelborst lc klasse C. O. Heintz, thans te Bombay. belastingen. Benoemd C. F. L. Gram, thans ontvan - ger der in- en uitgaande rechten en accijnsen te Eysden (land), tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Kucpken c. a. (residentie Hoeven)voorts opgeheven het ontvangkantoor der in- en uitgaande rechten en accijnsen, gevestigd te Eysden (land), zooals thans bestaat; en ingesteld een grenskantoor der in- en uitgaande rechten te Eysden (land), met bepaling dat het in verband met art. 8 van Zr. Ms. besluit van 20 Mei 1869 door een commies-ontvanger zal worden waar genomen. Kerknieuws. Gisteren avoud hoeft de kerkeraad der Evangelische Luthersche gemeente te Viissingen, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer J. G. D. Martens benoemd tot hoogleeraur te Amsterdam, het volgende drietal van predikanten gevormd J. Bak ker Cz., te Bergen op Zoom, W. F. Barbiers, te Gouda, en K. Schar ten te Leeuwarden, waaruit onmiddellijk be roepen is de heer J. Bakker Gz. De heer II. vau Broekhuizen, predikant bij de Neder- duitsche hervormde gemceuto te Wissenkerke, is be roepen bij die-geinoeitto to -Wciudsend. Gisteren is aan de hoogeschool te Utrecht tot doctor in de godgeleerdheid bevorderd de heer G. J. Vos Az., geboren te Harderwijk, predikant bij de Ncderduitsche hervormde gemeente te Goes, met eene dissertatie over De nieuwe synodale bijbelvertaling, inzondeibeid aan de vijf historische boeken des Nieuwen testaments, onderzocht. Marino en leger. Zr. Ms. raderstooinschip de Valk, onder bevel van de a kapitein luitenant ter zee N. M. J. Kroef, is, volgens een bij het departement van marine ingekomen telegram, den 24cn dezer te Vigo aaugekomen en zou van daar naar Plymouth stevenen. Gemengde bericlitee. Gisteren is de spoorweglijn Gouda--'s-Gravenhage feestelijk geopend. Bij de aankomst van den feesttrein in het voor deze gelegenheid versierde stationsgebouw werden de daarmede aangebrachte feestgenooten door den burgemeester der residentie met eene toespraak verwelkomd, welke beantwoord werd door den voorzit ter der directie van de Rijnspoorwegmaatschappij. Van het station begaf men zich naar den Zoölogisch-botani- schcn tuin, waar bij het aanbieden van den eerewijn wederom verschillende toespraken gehouden werden. Des avonds zou in het stationsgebouw eene soiree musicale ei dansante plaats hebben, terwijl voorts in hetBezuiden- bout toebereidselen tot eene illuminatie gemaakt waren. In den nacht van Zondag op Maandag zijn al de kussens van do rijtuigen 1* en 2e klasse van den Rijn spoorweg, die zich op het station Arnhem bevonden, stuk gesneden. Mocht de bedoeling geweest zijn de fees telijke opening van de spoorweglijn Gouda—'s Graven- hage tc beletten, dan is dat doel, volgens de dagbladen, niet bereikt. De Aachener Zeitung meldt het volgende: In het tusschen Maastricht en Koermoud gelegen plaatsje Maes- lijck bestaat een jorigejufvrouwcn-kostschool, waaraan hoofdzakelijk Dtiitscbland.en Nederland het contingent leveren. Den 22e» Maart jl. heeft in dit instituut het volgende plaats gehad. Des morgens verschenen de ge zamenlijke Duitsche meisjes feestelijk aangekleed in de ontbijtkamer. Toen men naar de reden hiervan vroeg

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1