gerechtvaardigd, wordt betwijfeld of de thans in te voeren draconische wet aan het daarmede beoogde doel wel zal beantwoorden. Een regeevingstelegram uit Madrid meldt dat de regeeringstrocpen een aanval der opstandelingen in de nabijheid der stad Barcelona hebben afgeslagen. Daar uit blijkt dus nader officieel dat de opstandelingen in de provincie Barcelona zich krachtig genoeg gevoelen om aanvallender wijze te werk te gaan. itlnirtduuTli. amejiikaassche hotels. In onze dagen, waarin het reizen door de gemakkelijke en snelle vervoermiddelen zoo algemeen wordt, heeft men overal behoefte aan geschikte hotels, en op de groote plaatsen, Parijs, Londen, Weenen, Berlijn, verrijzen telkens ware monster-inrichtingen om aan de behoeften der reisenden te voldoen. Geen land echter waar de hotels een zoo eigenaardig karakter dragen als in Amerika, voornamelijk ook door de bijzondere levenswijze der inwoners van dat groote land, die, minnaars van het gezellige leven bij uitnemenheid, gaarne in een groote menigte verkeeren. Den gansehen dag met zijne familie in de huiskamer te zitten is voor den Amerikaan eene onmogelijkheid. Hij moet zich bewegen op plaatsen, waar hij veel mensctien bij elkander vindt, en vandaar dat slechts een hotel bij hem genade vindt, dat zijne gas ten bij duizenden, altha»s bij honderden telt, hetwelk hem de gelegenheid aanbiedt de toiletten van vrouw en dochters aan de critiek der menigte te onderwerpen, een zwerm pratende en rookende mannen bevat; en waar van de vestibnlen en trappen met een menigte zijn ge vuld, waardoor hij zich met moeite een weg kan banen tot een kantoor in hetwelk een persoon zit, die zijn on beperkte gebieder is, zoolang hij zich aldaar zal be vinden. Heeft uien echter niet vooruit per telegraaf eene kamer besteld, dan is liet antwoord een koele afwijzing of j hoogstens krijgt men op de zevende of achtste verdie- ping eene kamer, die men met anderen moet deelen, en soms nog is men genoodzaakt een gedeelte van zijn bed j af te staan, doch de gezellige Amerikaan heeft daar niets I tegen. De verdeeling der kamers is een groot ge- brek in do Amerikaansche hotels, want men betaalt I evenveel of men naar de prachtig gemeubeleerde ver- j trekken der eerste verdieping of naar het nederige dak- J kamertje wordt verwezen, hetwelk slechts van het hoogst- I noodzakelijke is voorzien. Alleen voor dames heeft I de directeur van het hotel eenige voorkomendheid mannen zijn hem allen gelijk, en zoo gebeurt het dat de voorname vreemdeling soms met een handwerksman lijn kamer, ja zijn becl moet deelen, terwijl men op de vraag om een vrije kamer slechts een brommend ant woord krijgt met de afwijzing dat alles vol is, het welk dan ook meestal zóo waar is, dat op iederen gang, corridor, ja zelfs in de voorzaal van het huis, bed den zijn opgericht. Zijn lust voor gezelschap is bij den Amerikaan zoo groot, dat hij zelfs niet gerust zijn vele maaltijden kan gebruiken, als er niet een Onophoudelijk gernisch en gebrom rondom hem heerscht. Groot is dan ook de verbazing als een vreemdeling de beseheidene •wensch hit, om op een bepaald, hem gewoon uur, te eten, maar nog grooter de teleurstelling van den reiziger, die moede en hongerig, na een langen tocht, waarop hij eten noch drinken genoot, het hotel binnentreedt als de ge meenschappelijke maaltijd is afgeloopen, de stellige ver zekering ontvangt, dat de deuren der eetzaal eerst na eenige uren voor hem zullen worden geopend. De gast kan niet ontbijten of eten wanneer hij wil; als een slaaf is hij aan een tiran geketend, die naar eigen luim en gemak door een barbaarsche handtrommel of door een geweldig donderen op de deuren der vreemdelingen, kamer het begin van den maaltijd aankondigt. Meen niet, dat men nu zelf zijne plaats aan tafel kan kiezen om, bij vrienden of bekenden te zitten, neen! een gestreng heer wacht aan de deur, wijst uit de hoogte den binnenkomende een anderen bediende aan en deze brengt hem op zijn plaats aan tafel, en de Amerikaan, die gedul dig onder dit alles blijft, neemt ook bedaard de spijzen die hem worden toegediend; vraagthij paar een begeerden schotel, het morrend autwoord luidt toch, dat hij al weg is. Bij het vertrek ontyangt men geen rekening op zijn kamer, maar vervoegt zich voor eene opening in een goed gesloten vertrekje, alwaar men ziju naam noemt benevens bet nommer der kamer, en in weinige minuten is de rekening gereed, ineen ronde som uitgetrokken, zon der berekening der bijzondere posten, en men verwacht dat de gast betaalt zonder naar de bijzonderheden te vragen. Daar voor kost en logies een vaste som bepaald is, zonder wijn, waarvan men weinig gebruikt, heeft de verrekening gewoonlijk zonder zwarigheid plaats. Voor degenen die veel eten is het natuurlijk voordeelig voor een vaste som vijf goede maaltijden daags te hebben, doch zij die weinig behoeften hebben, of die gebruik maken van gedeeltelijke gastvrijheid van kennissen of bloedverwanten in de stad, of de ongestelden en de dames die ter nauwernood het eten aanroeren, verliezen zeker veel bij zoodanigen maatregel. Zoolang in de Vereenigde staten het geld zoo gemak kelijk gewonnen en met zoo milde hand wordt uitgege ven, zal het stelsel der Amerikaansche hotels wel geene verandering ondergaan, vooral omdat ieders echt repu- blikeinsche zin hem doet verlangen met de eersten uit den lande op gelijken voet te worden behandeld. Wel heeft de Amerikaan voor reizen altijd geld, doch hij verlangt ook daarvoor op rijke tapijten, in een zee van gaste wandelen, omgeven door spiegels en verguld sel, kostbare meubels en benoodigdheden, en aan een tafel te zitten, die schier dreigt te breken onder denlast van alle mogelijke lekkernijen van het jaargetijde. De man die te huis niet anders eet als boonen en varkens- vleesch of kool met worst, gedraagt zich als een edel man wanneer hij reist, en, is omtrent spijzen en dranken, tegenover de bedienden veel heerschzuchtiger dan de rijke, die van zijn landhoeve aan de Hudsous,of van zijn suikerplantage aan de Mississippi stadwaarts komt. Volgens Amerikaansche begrippen zijn dan ook de hotels van hun land modellen van volkomenheid. Zij zijn ruim en prachtig gebouwd, dikwijls uit wit marmer opgetrokken en kwistig met bouwkundige sieraden be laden. Ruime gangen en vestibulen, met prachtige trap pen naar de hoogere verdiepingen, geven het geheel een paleisachtig voorkomen, terwijl de eindelooze reeks van kamers een pracht van meubelen bevat, die zelfs de be zoekers der grootste hotels van Europa doet verbazen. De eettafels schitteren van spiegels en bonte fresko's, en de'eetzaal is met de kostbaarste versierselen overladen. Het merkwaardigste in een Amerikaansch hotel is de volkomenheid waarmede het voor alle mogelijke behoef ten van zijn gasten zorgt. Een zeer elegant vertrek, het rijkst versierde uit het huis, bevat een tafel, vanwaar eene schaar van bekwame bedienden een ontzettende menigte van eenvoudige en samengestelde dranken den gasten aanbiedt, en in een rook- en leeskamer liggen alle denkbare benoodigdheden voor het briefschrijven. Een bijzonder post- en telegraafbureau ontbreken evenmin, en een welvoorziene boekenkast levert over vloedig stof om te lezen. Voorts is er een kautoor waar de vreemdeling zich voorzien kan van plaatskaartjes voor iederereiste land of te water, van een uitstapje naar een naburige plaats, tot een reis op de Pacific-baan naar het verwijderde Californië. Allerlei beambten zijn steeds gereed brieven of pakjes in ontvang te nemen en in de vestibule zit steeds een schaar bedienden om te letten op de tallooze bellen in het hotel. Alles wat voor het toilet noodig is kan men in het hotel vinden en om 1 geschoren of gekapt te worden zijn bijzondere vertrek ken ingericht, teiwijl magazijnen van kleermakers en hoedenmakers, schoenmakers en kleinhandelaars in het hotel aanwezig zijn. De kunst om een hotel te besturen ia nergens zoo ontwik keld als in Amerika. Ze zijn niet in klassen verdeeld, maar ieder kiest zijn hotel naar genoegen en het laatst gebouwde is het meest in de mode, omdat het gewoon lijk het prachtigste is. Eene eigene huishouding is in Amerika zoo bezwaard en kostbaar dat niet alleen eene menigte jongelieden, maar ook gehuwde verkiezen in een hotel te wonen, voornamelijk omdat het zoo moeilijk is goede dienstboden te vinden, wier eischen tot in het buitensporige loopen, en men kan begrijpen welk een verderfelijke invloed daardoor op het familieleven wordt uitgeoefend, terwijl aan de kinderen het ergste onrecht geschiedt door hun het ouderlijke huis te doen missen. tjanPrisbrrirljtcn. Prijzen van effecten* Amsterdam 9 April 1870. Nederland.♦Certific. Werkelijke schuld pet. 56|- ♦dito dito dito 3 67 ♦dito dito dito 4 86jj ♦Aand. Handelmaatschappij 4i dito exploitatie Ned. staatssp. 78 België. ♦Certificaten bij Rothschild 2£ Rusland. *Obligatiën 1798/1816 5 92] ♦Certific. adm. Hamburg 5 67 ♦dito Hope Co. 1855, 6e serie 5 75J-8 ♦dito f 1000 1864 5 ♦dito f 1000 1866 5 89£ Rusland. ♦Loten 1866 5 pet. ♦Oblig. Hope Co. Leening 1860 4£ 81§ ♦Certific. dito 4 64 ♦Inscript.Stieglitz&Co.2ea4eL. 4 *Obligatiën 18674 67f ♦dito 1869 4 67£ ♦Certificaten 6 41£ ♦Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 218 ♦Oblig. dito 4 ♦dito dito 4£ dito spoorweg Poti-Tiflis 5 84 dito dito Jelez Orel 5 83£ dito dito Charkow Azow. 5 8l-g- Polen. ♦Sehatkistobligatiën4 65Ï Pruisen. *Obligatiën5 Oostenrijk. ♦Oblig. metall.in zilver Jan.Juli 5 55iSr ♦dito dito April'Oct. 5 55 ♦dito in papier Mei/Nov. 5 47W ♦dito dito Febr./Aug. 5 Italië. Leening 18615 50£: ♦Certific. bij Lamaison c. s. 5 Spanje. ♦Obligation.2] thans 3 26Ü ♦dito 18673 27* ♦dito Binnenlandsche3 221* Portugal. ♦u<to 1856—1863 3 „32* ♦dito 18673 32£ Turkije. dito (binnenl.)5 454 Griekenl. dito (blauwe)5 8f Egypte. dito 1868 7 78i Amerika. ♦Obl. Vereenigde Staten (1874) 5 9l| ♦dito dito dito (1904) 5 92 ♦dito dito dito (1882) 6 94£ ♦dito dito dito (1885) 6 93($ ♦dito Illinois7 98£ ♦dito dito Redemtion 6 88 Oblig. Atl.Gr.W.Spw.Ohiosec.(p) 7 61i dito dito geconsolideerde .7 27 dito dito debentures 8 dito St.Paul&Pae. Spw.l* sec. 7 69i dito dito dito 2e sec. 7 68i dito dito 1869 dito 7 69& Brazilië. ♦Obl. 1863 4] ♦dito 1865 5 87-^y Mexico. dito 18513 14 Grenada. dito afgestempeld6 24# Ecuador. dito1 9($ Venezuela, dito3 Prijzen van coupons. Amsterdam 8 April. Metall. f 19.90; Dito zilver f 24.07 Dito Eng. per f 11.80: Eng. Russen per 11.80; Eng. Portugal peri^/llSO; Fransche /56^; Belg. /"56£; Pruis./" 34 Hamb. Russen 271.; Russen inZ.R. 28*; Pools. inFl. ƒ36 Spaans* fAmerik. Dollars f 2.42dito papier f 2.05; Spaans.-Frans. f Betaling van coupons. De coupons der Fransche certificaten, administratie Hope co., Ketwichen Voombergh en wed®. W. Borski, worden betaald: de 4 j pet., verschenen 22 Maart 1870, met10.50 p. fr. 22.50 3 1 April 1870, 3.50 7.50 TlïnuTtrntim. Heden overleed, in den ouderdom van 65 jaren, onze geliefde Moeder en Behuwdmoeder MARIA MONTAAN, Wede. w. S. BUIJS, in leven Acljudant-onderofficier bij het korps mariniers. Vlissingen, Uit aller naam, 8 April 1870. J. HALBRUGGEN. Eenige en algemeene kennisgeving zoo binnen als buiten deze stad. Heden overleed, na langdurig lijden, de heer KORNE- LIS VAN DEN HANDEL, oud-Hoofdonderwijzer, in den ouderdom van bijna 68 jaren. Oudvosseraeer, den 8 April 1870. Mevrouw de Weduwe C. SCHOUT VELT HUI JS te Sluis, verzoekt allen die van wijlen haren Echtgenoot iets te vorderen of papieren onder zich mochten hebben, daarvan aan haar vóór den 13 April 1870, opgave te willen doen: tevens verzoekt zij hen die iets aan dö nalatenschap verschuldigd zijn, dit spoedig te willen aanzuiveren. Xlle NEDERLAXDSGH TAAL- EN LETTERKUNDIG CONGRES. Zij, die nog verlangen ingeschreven te worden als Lid-Begunstiger van bovenvermeld Congres, en bij wie de daartoe strekkende Circulaires niet zijn afge haald of soms zijn blijven liggen, worden vriendelijk verzocht daarvan ten spoedigste kennis te geven aan. den<Secretaris der regelings-commissie, Mr. G. N. DE STOPPELAAR,

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 3