MIDDELBURGSCHE COURANT. r 85. Zaterdag 1870. 9 April. Ötmmütmi} Bij deze courant behoort een bijvoegsel. sr.v(iiiRij. De Burgemeester en Wethouders van Ylissingen, Gezien het adres yan J. A. Wisse, houdende verzoek om vergunning tot het inrichten van het pand wijk G, n°. 37, tot slagerij Gelet op Zijner Majesteits besluit van den 31e" Ja nuari 1824 (Staatsblad n". 19) Maken bekend dat de bij genoemd koninklijk besluit voorgeschreven informatie de commodo et incommodo zal plaats hebben op Zaterdag den 9tn April 1870, des namiddags te 2 uren, ten raadhuize der gemeente; en roepon bij deze op, om daarbij tegenwoordig te zijn, teneinde in hun belang te worden gehoord, alle eige naars of gebruikers van de hiervoren bedoelde of daar aan grenzende gebouwen of erven, en in het algemeen ieder, die verineenen mocht tegen de gevraagde vergun ning eenig bezwaar te moeten inbrengen. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 2e« April 1870. De Burgemeester en Wethouders voorn., WINKELMAN. De Secretaris, F. FORBES WELS. NATIONALE MILITIE. De Burgemeester en Wethouders van Ylissingen, Brengen ter kennis van de lotelingen dezer gemeente, behoorende tot de lichting van het jaar 1870, die door den militieraad voor den dienst der militie zijn aangewe zen of omtrent welke nog geene uitspraak is gedaan, dat die raad op Maandag den 11 April 1870, des voor middags te 91 uren, te Middelburg in de Abtlijeene tweede zitting zal houden, om uitspraak te doen omtrent alle in de eerste zitting nL-t afgedane zaken, alsmede omtrent hen, die als plaatsvervangers of nummerverwis selaars verlangen op te treden, en dat, bijaldien nopens hunne redenen van vrijstelling nog geene uitspraak is gedaan of zij zich in den dienst der militie wenschen te doen vervangen, zij op gemelden tijd voor den militieraad moeten verschijnen, vergezeld van de personen, die als plaatsvervangers of nummer verwisselaars voor hen ver langen op te treden, en voorzien van de navolgende stukken: 1°. Wat den plaatsvervanger betreft: a. van een getuigschrift, dat hij is ingezeten, onge huwd of kinderloos weduwnaar, niet beneden de 21 jaren oud, en dat hij een goed gedrag heeft ge leid. (Dit getuigschrift wordt afgegeven door den Burgemeester.) b. van het bewijs, dat hij zijne plichten ten aanzien van de militie heeft volbracht, of dat hij er geene te volbrengen had; c. indien hij vroeger als militair op 's lands vloot mocht hebben gediend, van een bewijs van ontslag en een getuigschrift van goed gedrag, afgegeven door den kommandant van het korps, waarbij hij laat stelijk heeft gediend. (Dit getuigschrift kan bij dien komma;.dant worden aangevraagd). d. zoo hij minderjarig is, van een bewijs van de toe stemming van zijn vader of voogd, om als plaats vervanger op te treden. 2°. Wat den numinerverwisselaar betreft: a. van een bewijs, afgegeven door den burgemeester der gemeente, waar bij voor de militie is ingeschre- ven en onder anderen inhoudende, dat hij tot dus verre tot geenen dieost bij de militie is verplicht geweest. b. van de hierboven onder letter c en d vermelde stukken; c. zoo hij voor de militie is ingeschreven binneneene gemeente van een ander militie-district, dan waar toe de loteling behoort, wiens dienst hij verlangt waar te nemen, van een door den voorzitter van den militieraad van dat district afgegeven uittrek sel uit het lotingsregister, waarop hij voorkomt, bevattende de daarin ten zijnen aanzien vermelde opgaven. Nadat de persoon, die als plaatsvervanger of nummer- verwisselaar zal optreden, als zoodanig is toegelaten, zal door of~"vanwege den loteiing, die zich doet vervangen, aan den militieraad moeten worden overgelegd een af schrift van de notariëele akte van overeenkomst over de vervanging in den dienst. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 2en April 1870. De Burgemeester en Wethouders voorn., WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Middelburg 8 April. In de zitting der tweede kamer van heden is het wets voorstel tot wijziging der armenwet met 54 tegen 14 stemmen aangenomen. Voorts zijn nog de wetsontwer pen tot verhooging van hoofdstukken VIII (aanschaffing Beaumont-geweren) en VI (aanschaffing gebogen toren platen) het eerste met 55 tegen 13, het laatste met een parige steramen aangenomen. De beslissing omtrent de conclusie in zake de suikerconventiën tusschen Neder land, België, Frankrijk en Engeland is uitgesteldandere conclusiën zijn daarentegen aangenomen. De kamer is hierna op reces uiteengegaan. De Staats-courant van heften bevat de wet van den SO™ Maart jl., tot onteigening van perceelen, noodig voor den bouw van de tweede schutsluis te Hansweert, ter voltooiing van het kanaal door Zuid-Beveland. In de Staats-courant van heden is opgenomen het koninklijk besluit van den 28cu Maart jl., houdende classificatie van nieuwe vestingwerken. De minister van binnenlandsche zaken heeft onder dagteekening van 29 Maart aan de commissarissen des konings in de provinciën een circulaire gericht, teneinde hen aan de burgemeesters te doen aanschrijven, dat, zoo wel wat betreft bet plaatsen van stoommachines, als het voor het toezicht toegankelijk maken daarvan, de wette lijke bepalingen strenger moeten gehandhaafd worden. De burgemeesters zullen aangeschreven worden ooi van iedere vergunning tot het plaatsen van stoommachines kennis te geven aan den betrokken ingenieur der lc klasse voor het stoomwezen, zijnde voor de Noordelijke provinciën de ingenieur A. A. C. de Vries Robbé, te Ede, en voor Noord-Brabant, Zeeland en Limburg de ingenieur P. J. J. Bogaert, te Maastricht. De president derVereenigde staten van Noord-Amerika heeft den heer Root benoemd tot minister-resident bij het Nederlandsche hof. Benoemingen en besluiteu. foldekbesturen. Op verzoek eervol ontslag verleend aan J. de Feyter Wz., als beheerder van den Noordpol der bij Neuzen, en aan L. A. Dierikx, als gezworen van de polders Johanna Susanna. ministerieele departementen. Pensioen verleend» ten bedrage van L758 's jaars, aan den heer L. Arts, laatst referendaris bij bet departement van buitenland- sche zaken. kadaster. Benoemd tot bewaarder van de hypothe ken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Amsterdam J. van Diest, thans directeur der registratie en domei nen voor de provinciën Groningen en Drenthe. belastingen. Benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen: te Lemmer D.C. H. Smits, thans surnu merair der registratie en domeinen en commies ter directie der registratie en domeinen te Amsterdamte Heerlen J. S. P. W. Eerens, thans ontvanger der regis tratie en domeinen te Oirschotte Oirschot G. Mulder, thans ontvanger der registratie en domeinen te Goor;, te Goor P. J. Idema Greidanus, thans surnumerair der registratie en domeinen. Marine en leger. De minister van marine heeft ter kennis van belang hebbenden gebracht, dat, ter voorkoming van mogelijke vergissing met het kustlicht van Westkapelle, het voorne men bestaat om eerstdaags het licht van hetOosterhoofd nabij Domburg, te veranderen van wit in rood. Van den datum, waarop deze kleurverandering heeft plaats gehad, zal in de Staaats-courant nadere aankondiging geschieden. De minister van marine brengt in de Staats-courant van heden ter kennis van belanghebbenden, dat, krach tens bepaling des konings, in dit jaar'achttien jongelin gen als adelborst 3e klasse voor deri zeedienst (na be hoorlijk afgelegd examen) op het koninklijk instituut voor de marine te Willemsoord kunnen worden aange nomen. De admissie heeft plaats op den 1"' September a. Ouders of voogden, die verlangen dat hunne zonen of pupillen in dit jaar worden geplaatst, moeten voor of uiterlijk op den 31«n Mei a. aan den minister van marine een op zegel geschreven verzoekschrift indienen. Rechtzaken. De arrondiasements rechtbank alhier heeft gisteren de volgende vonnissen uitgesproken. Helena Maria Theodora Frederika Kesteloo, oud 31 ja ren, naaister alhier, was beklaagd1° dat zij drie hem den, welke haar door E. de Smit, buisvrouw van Spits, waren toevertrouwd, om tegen loon van 25 cent per stuk. te naaien, heeft verduisterd dóór ze voor f 1.50 in de bank van leeuing te doen belecnen2° dat zij zich bij verschillende goud- en zilverkashouders onder valsche voorgevens onderscheidene voorwerpen heeft doen af geven, welke zij verduisterd heeft. Bij den getuige J. A. Nederveen kreeg zij op haar verzoek een paar gouden oorbellen opbeziens mede, naar zij zeide voor eene vrouw uit Vlissingen, aan wie zij die wellicht zou kunnen ver-, koopen, doch wier naam zij niet noemde; daar zij kortte voren bij dien getuige een gouden slotje gekocht en be taald had, werd door hem ook ditmaal aan haar goede trouw niet getwijfeld. Bij den getuige M. Hackenberg heeft zij een gouden slotje op beziens gevraagd en rae- degekregen, zeggende dat dit was voor haar en anderen, met bestemming om als cadeautje te dienen. Dit slotje is niet betaald, doch eenige dagen later kwam de be klaagde terug met een ander gouden slotje, teneinde dat te laten waardeeren, hetwelk zij achterliet, zeggende dat zij later bescheid zou doen op het vroeger ter bezichtiging medegenomene, op welk bescheid de getuige echter tevergeefs heeft gewacht. Hétzelfde lot viel te beurt aan den getuige J. E. de Groot, die aan de beklaagde twee gouden slotjes ter bezichtiging heeft medegegeven, onder voorgeven dat zij een cadeautje wilde geven aan de dienstmeid van den heer Dronkers. De getuige J. H. Hackenberg heeft een gouden slot voor f 5 gekocht van eene door de beklaagde gezonden vrouw. Bij den ge tuige G. Esink eindelijk heeft de beklaagde een gouden oorhanger en een slot gekocht. De rechtbank heeft haar bij verstek schuldig verklaard aan het eerste haar ten laste gelegde feit, zijnde gequali- ficeerd als misbruik van vertrouwen, en haar veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, in eenzame opsluiting te ondergaan, alsmede in de kosten. Ten aanzien van de overige haar ten laste gelegde feiten is zij van alle rechtsvervolging ontslagen, als zijnde der rechtbank niet gebleken dat de beklaagde in den zin der wet zich van bedrieg el ij ke middelen heeft bediend om zich goederen te doen afgeven, zoodat die feiten noch misdaad, noch wanbedrijf, noch overtreding opleveren. Abraham Walkier, oud 27 jaren, arbeider alhier beklaagd dat hij op den 14«n Maart jl. aan A. de Koning, in diens tapperij alhier, met een glas slagen op het hoofd toegebracht heeft, daar deze weigerde hem zonder beta ling te tappen is schuldig verklaard aan het moed-

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1