r 84. Vrijdag 1870. O U R A i\ T. 8 April. PATENTEN. De Burgemeester cn Wethouders van Vlissingen, maken bekend: dat de patenten over het 3e kwartaal van het dienst baar 1869/70 'verkrijgbaar zijn gesteld ter gemeente secretarie, waar zij kunnen worden afgehaald van at den ll'n toten met den 15«> April a., van des voormiddags 10 tot des namiddags te 3 uren dat de patenten, die niet binnen dien tijd zijn afge haald, overeenkomstig do bepalingen der wet, aan de huizen zullen worden afgegeven, door den deurwaarder der directe belastingen, tegen voldoening van het daar voor verschuldigde; wordende de belanghebbenden tevens herinnerd, dat zij, die desgevraagd hun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boete bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 28en Maart 1870. De Burgemeester en Wethouders voorn., WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. öinnmlititïi. Middelburg 7 April. De eer6te kamer heeft in hare zitting van heden de agrarische wet met 25 tegen 12 stemmen aangenomen en is daarna op reces uiteengegaan. By de voortgezette behandeling van het wetsvoorstel tot wijziging de? armenyvet in de tweede kamer zijn in de zitting van heden de eerste vier artikelen goedge keurd. Een amendement van den heer Gratama strek kende oip den te verleunen onderstand te verhalen op gemeenten die eenig persoon op eenigerlei wijze machten overgehaald hebben van verblijf te veranderen met het doel dat hij zich zou bevj.uden in een ah de re gemeente op het oogenblik waarop hij onderstand zou behoeven ie ingetrokken. Voorts zijn eenige andere amendementen verworpen. De verslagen der zittingen van de eerste en tweede kamer van gisteren moeten wij uit hoofde van plaatsger brek tot pen vojgend noppner laten jiggen. In de gisteren avond hier gehouden algemeene verga dering van het Zeeuwsch genootschap der wetenschap pen zijn tot leden benoemd de heeren: mr. E. J. Kiehl, mr. C. J. Pické eu dr. J. G. Vögier te Middelburg: dr. N. Beets te Utrecht, mr. J. Heemskerk Bz. te 's Hage, inr. J. B. baron van Hugenpoth tot den Berenclaauw te 's Bosch, kapitein ter zee M. H. Jansen te Delft, D. van der Keilen jr. te Amsterdam, J. F. G. Meijer te 's Hage professor C. W. Opzoomer te Utrecht, dr. W. N. du Bieii te 'Leiden, professor A. Rutgers te Leiden, H. J. Schim mel te Amsterdam, mr. J. J. Slicher van Domburg te 's Flage, mr. J. P. 11. Tak te 's Hage, profesor J. L. Chau- fleury van Ysseistein te Amsterdam, H. Conscience te Brussel, professor J. F. J. Heremans te Gent, D. van de Kasteele te Brugge, A. vicomte de Ponton d'Amécourt te Parijs. Benoemingen en besluiten. ridderokpen. Benoemd tot kanselier der Nederland- sche orden Zr. Ms. adjudant in bnitehgewonen dienst de gepensioneerde generaal der infanterie H. F. K. Puyckpr. Vergunning verlcepd aan mr. A. Uyttenhooven, hoofd- admipistiateur der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en uccijnsen bij het departement yan Financiën tot het aauuempn en dragpn der onderscheidingsteeke nen van grootofficier der Leopoldsorde, hem dopr zijne majesteit den kouipg der Belgen geschonken, marine. Eervol ontslagen uit de betrekking van direc teur en kommandant der marine, respectievelijk te Wil lemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluis, de vice-admiraals 0. A. Uhlenbeck en P. A. Matthijsen en den schout bij nacht, J. van der Meersch, onder dankbetuiging voor hunne in die betrekking bewezen diensten benoemd tot directeur en kommandant der marine:te Willemsoord, de schout bij nacht J. van der Meersch, thans directeur en kommandant der marine te Hellevoet- sluis te Amsterdam, de s%chout bij naciit A. F Schieden- burg, en te Hellevoetsluis, de kapitein ter zee J. J. Wickers. Verder worden naar aanleiding van vorengemeld be sluit de kapitein-luitenants ter zee P. van der Velden Erdbrink, W. K. van Gennep en J. A. H. Hugenholtz en de luitenants ter zee le klasse H. A. ridder van Rap- pard en F. J. G.van Thiel, met den laatsten dezer eervol ontheven van het bevel, respectievelijk over Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis Zr. Ms. ramschepen de Schor pioen en de Buffel en 7j. M>. monitors Heiligerlee en de Tijger, op nonactiviteit gesteld, en met den lcn Mei aan staande achtereenvolgens vervangen door de kapitein luitenants ter zee II. B. Kip, A. J. van Mansvelt, J. K. de Kruysse Pilaar, en de luitenants ter zee lc klasse J. A. E. Dinaux, thans lc officier op Zr Ms.raderstoom schip de Valk, en E. J. van der Sleyden. leger. Pensioen verleend aanden generaal-majoor, be velhebber in de le militaire afdeeling, P. A.G. van Wicke- voort Crommelin, en den generaal-majoor, adjudant van Z. M. in buitengewonen dienst, bevelhebber in de 3* mili taire afdeeling, A. E. C. de Sturler de Frienisberg; beiden op verzoek en met toekenning van den rang van luite nant-generaal, zijnde het bedrag van hun pensioen /"240G 'sjaars; voorts aan den kolonel, kommandant van liet 3C regiment huzaren, G. A. Hamming en den kolonel, kommandant in de 7C stelling der genie C. P. del Campo genaamd Camp, ten bedrage van f 1800 'sjaars, alsmede aan den majoor, kommandant in de 5e stelling der genie, Rochell, tot een jaarlijksch bedrag van f 1300. Op verzoek op nonactiviteit gesteld de kolonel C. J. Booms, kommandant van het algemeen depot van disci pline, in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt. Benoemd bij den grooten staf van het leger: tot gene? raai majoor, bevelhebber in de 3c militaire afdeeliug, de kolonel R. A. Jackson, kommandant van het le regiment huzaren; tot generaal-majoor, bevelhebber in de 4c mili taire afdeeling, de kolonel J. II. Schuak, kommandant van hét 1«' regiment infanterie, thans belast met het be vel in de genoemde militaire afdeeling; tot bevelhebber in de 1militaire afdeeling, Zr. Als. adjudant in buiten- gewonen dienst, de kolonel Mpc-Leod, van het regiment grenadiers en jagers; tot majoor, de ritmeester W. C. ba ron Snouckart van Schatiburg, Zr. Ms. adjudant jn gewo- pen dienst, en de kapitein J. D. A. Barre, adjudant van Z. K. H. den prins Frcderik der Nederlanden. Bij den generalen staftot generaal-majoor, Je kolonel J. A. Besier, van dien staf, en tot chef van dien staf, de kolonel G. P. Booms, kommandant van het 4C regin.ipnt infanterie; bij den provincialen staf: tot luitenant-kolo nel, de majoors L. Witkop en P. L. Y. Desertine, pro.viu- ciale adjudanten, respectievelijk in Groningen en D.renfhe en in Noord-Brabant. By hef wapen der infanterie: tot kapitejn 3Cklasse (naar ouderdom van rang), de R luitenant L. E. Gerdes- sen, thans voor den tijd van vijf jaren gedetacheerd bij het Ingerin p.o&t-lndjë; bij -het regiment grenadiers en jagers, tot kolonel, kommandant van het korps, de luite nant-kolonel W. F. be Maitre, van het korps; tot luite nant-kolonel, de majoor F. R. de Haes, van het 4C regi ment; bij liet Ic regiment, tot kolonel, kommandant van het korps, de luitenant kolpnel W. 11. Maclaine, van het 5e regiment; tot R" luitenant (naar ouderdom van rang)} de 2c luitenant W. G. van der Wijck, van het korps; bij bet 2e regiment, tot kapitein 3e klasse (naar oude.rdoip van rang), de R luitenant Al. C. U. Hpber, van het in structie-bataljon; bij het 3c regiment, tot kapitein 3L' kl. .(naar ouderdom van rang) Ip luitenant E. J.D. F. Ton- net, van het regiment grenadiers en jagersbij het 4c re giment, tot kolonel, kommandant van het korps, de luite nant-kolonel W. von Wrangel auf Lindenberg, van het 7e regiment; tot majoor, de kapitein L. P. van der Beek, van den generalen staf; tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de lc luitenant P. F. Coumans, van het korps; bij het 5e regiment, tot luitenant-kolonel, de majoor C. B. van der Breggen, van het 8c regiment; bij het 7e regiment, tot luitenant-kolonel, de majoor J. F. Beekman, van het 8e regiment; tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de le luitenant A. H. J. L. Ponse, van het korps; tot lcn luitenant (naar ouderdom van rang), de 2C luitenants G. E. Haarsma. cn jonkheer C. IOvan der Wijek, van het korps: bij het 8c regiment, tot majoor/de kapiteins J. H. Wichers, van het5e, K. J. N. Weyland, van het 2C, en R. F. Jehu, van het 3c regiment; bij het algemeen depot van discipline, tot kommandant van het korps, de majoor G. B. C. Stoop, van het 8c regi ment. Bij het wapen der cavalerie: bij het 1« regiment hu zaren, tot kolonel, kommandant van korps, de luitenant kolonel jonkheer A. H. des Tombe van het 2e regiment tot ritmeester 3e klasse (naar ouderdom van rang), de le luitenant P. N. J. Thirion, van het korps; bij het 2° regi ment huzaren, tot luitenant-kolonel, de majoor H. L. Le Clercq, van het 4e regiment; tot lcn luitenant (naar ouder dom van rang), de 2C luitenants G. N. II. Schuitz van Haegen, van het 4C regiment, en J. van der Wedden, van het korps; bij het 3C regiment huzaren, tot kommandant van het korps, de luitenant-kolonel H. H. Guerin, van het korps; tot luitenant-kolonel, de majoor W. F. M. Fundter, mede van het korps; tot majoor de ritmeester C. L. Scheidier List, van het R regiraeut; bij het 4C regi ment huzaren, tot majoor, de ritmeester-adjudant C. L. Herinsen, van het ko.rps; tot ritmeester 3e klasse (naar ouderdom van rang), de R luitenant J. M. G. Randhare, van het 2C regiment, Bij het wapen der artilleriebij den staf van het wapen, tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de le luitenant F. II. Usener, van bet 3e regiment vesting artillerie. Bij het korps ingenieurs, mineurs en sapeurs: tot kolo nel, de luitenant kolonel jonkheer J. F. van Thije Han nes, van het korps,kommandant in de lc stelling der genie. Overgeplaatst bij den generalen staf, de kapitein C. D. II. Scheinder, van den staf van het wapen der ar tillerie. Op verzoek eervol ontslag uit Zr. Ms. militairen dienst yerleend, met toekenning van pensioen, aan den majoor der infanterie van het leger in Nederlandsch-lndië W. D. Bode, thans met verlof hier te lande. Benoemd tot officier van gezondheid 3e klasse bij den militairen geneeskundigen dienst in Nederlanisch-lndië J. N. A. Bechtinger. co.ns.ulaten. Benoemd tot Nederlandsch consul te Adelaide, voor Zuid-Australië, J. T. Turnbull. Onderwijs. Volgens de sc.hoolberichten in de Nieuwe bijdragen voor opvoeding en onderwijs van Maart 1870 bedraagt het getal vacante scholenopenbare voor gewoon lager 32, gewoon en meer uitgebreid 2 en meer uitgebreid onderwijs 2; bijzonder voor gewoon lager 1 cn gewoon en meer uitgebreid 1gesubsidieerde bijzondere voor gewoon en meer uitgebreid 1, en meer uitgebreid onder wijs 1. Vacante hulponderwyzersb.etrekkipg.en 16. Kerknieuws, De heer J. J. vap d.er Lip, predikant bij de Neder- duifcsche hervormde gemeente te L.cusden, heeft voor liet beroep naar .die gemeente te Koudekerke bedankt. De he.erG. Wotsel, predikant te Burum, beeft voor het beroep naar de Nederduitsclie hervormde gemeente te Vrouwepoldcr be,dank?. Yeeziekte. Het Provinciaal blad van Zeeland no. 36 bevat een besluit van gedeputeerde staten vap den 6e« dezer, waarbij, vermits de longziekte ouder het rundvee in de

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1