MIDDEL BURGSCI IE COURANT. r 72. Vrijdag 1870. 25 Maart. Middelburg 24 Maart. In de heden gehouden zitting der tweede kamer werd de beraadslaging over het wetsontwerp tot instelling van colleges van zetters voor 's rijks directe belastingen voortgezet en ten einde gebracht. Na aanneming met 57 tegen 2 stemmen van een amendement van den heer van Houten strekkende om de aanneming der benoe ming van zetter onverplicht te laten werd het wets ontwerp met eenparige stemmen aangenomen. Evenzeer werden met algemeene stemmen aangenomen de eerste acht artikelen van het wetsontwerp betreffende de grondbelasting. Gisteren had te Amsterdam eene buitengewone verga dering der aandeelhouders in de Maatschappij tot exploi tatie van staatsspoorwegen plaats. 10,344 aandeelen waren vertegenwoordigd, te zamen 642 stemmen uit brengende. Na een korte discussie werden met bijna algemeene stemmen slechts éen toch hield zich buiten stemming de wijzigingen, door den raad van commissarissen voorgesteld, aangenomen. Het kapitaal der maatschappij is nu van 6 miilioen gulden gebracht op 13 miilioen gulden, verdeeld in twee seriën van aandeelen, die dezelfde rechten zullen genie ten, en waarvan de eerste door de reeds bestaande 24000 uitgegeven en volgefourneerde aandeelen, de tweede serie door 28000 aandeelen van f 250 elk vertegenwoor digd zal worden. De maatschappij zal voor het nominaal bedrag van zeven miilioen gulden obligatiën uitgeven,, op voorwaar den door de algemeene vergadering van aandeelhouders goed te keuren. Aan deze obligatiën zal het recht ver bonden worden, ten allen tijde ter keuze van de houders tot den parikoers en tot het nominaal bedrag der obli gatiën, inwisseling te erlangen in aandeelen der tweede serie. Opdat er zekerheid besta, dat die aandeeleD daartoe steeds beschikbaar zullen zijn, zullen deze 3 maanden na de goedkeuring des konings op deze nu gewijzigde^ statuten der maatschappij, moeten zijn gecreëerd en gesteld onder berusting der Nederlandsche bank, waar zij dan ten allen tijde gereed zullen liggen ter inwisse ling tegen de uitgegeven obligatiën. Tevens werd het voorstel van den heer J. G. Jager aangenomen, om den directeur-generaal der maatschappij te machtigen om, bij eventueele zwarigheden^door de regeering voor de goedkeuring van deze wijziging der statuten te opperen, zoodanige veranderingen in den vorm te maken als met het nu aangenomene besluit der vergadering niet in strijd waren. De directie deelde daarna mede, dat zij reeds met eene vereeniging van bankiers in onderhandeling was getre den, die zich bereid bad verklaard om, onder nader goed te keuren voorwaarden, het grootste gedeelte der nu te creëeren obligatiën over te nemen, terwijl het dus te verkrijgen kapitaal voornamelijk en in de eerste plaats zal dienen, om nieuw materieel aan te schaffen, aan den staat 2^ miilioen te restitueeren en een etablissement te Utrecht op te richten. Eindelijk werd nog op een daartoe gedane vraag mede gedeeld, dat de lijn Almelo—Salzbergen tegenwoordig geen noemenswaardig geldelijk nadeel opbracht, en dat, ofschoon de lijn LuikLimburg ook nu nog wel geen winst opleverde, er toch alle hoop bestaat dat deze lijn in het vervolg betere resultaten zou voortbrengen. In de laatste twee jaren was de bruto-opbrengst op die lijn reeds met 32 pet. vermeerderd, en bij betere aanslui ting, vooral te Utrecht, zou dit cijfer zonder twijfel steeds meer en meer stijgen. (Eet nieuws v. d. dag) Benoemingen en besluiten. betaalmeesters. Benoemd tot betaalmeester te Hoorn P. Graaf van Hogendorp, thans te Sas van Gent, en te Sas van Gent E. Barends. posterijen. Benoemd tot commies der posterijen tweede klasse jonkheer H. C. Sandberg, thans commies der posterijen derde klasse; derde klasse N. A. C. Hin lopen, thans surnumerair der posterijen. Benoemd tot directeur van het postkan-toor te Helle- voetsluis, W. Snellen, thans commies der posterijen 2e klasse, en tot directeur van het postkantoor te Zaan dam, H. van IJssel Groothuis, thans commies der poste rijen lc klasse. polderbesturen. Op verzoek eervol ontslag verleend aan P. B. van den HemeJ, als gezworen van den Nieuwen Passageulepolder. raad ven state. Op verzoek eervol ontslag verleend aan mr. W. A. baron van Verschuer als commies van staat bij den raad van state. waterstaat. Benoemd, met wijziging van het konink lijk besluit van 9 dezer, tot ingenieur van den waterstaat 2« klasse D. N. Labrijn, thans adspirant-ingenieur, en tot ingenieur 3e klasse W. Verwey Az., thans surnumerair. Benoemd tot adspirant-ingenieur van den waterstaat de civiel-ingenieurs J. Mulder te Almelo, jonkheer H. van Capellen te 's Bosch en 0. B. Schuurman te Rijs wijk. belastingen, Op verzoek eervol ontslag verleend aan T. Greidanus, uit zijne betrekking van ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Heerenveen c. a., be houdens aanspraak op pensioen. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Mijdrecht c. a. (Utrecht( A. de Reus, thans ontvanger derzelfde middelen te Veldhoven c. a. (Noord-Brabant). Benoemd tot ontvanger der in- en uitgaande rechten en accijnsen en van den waarborg en de belasting op de gouden en zilveren werken te Groningen, J. J. van den Bosch, thans ontvanger der directe belastingen, in-en uitgaande rechten en accijnsen te Helder. Koloniën. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den 4«n Februari.) civiel departement. Benoemd: tot directeur der burgerlijke openbare werken de hoofdingenieur der D klasse bij dien tak van dienst jonkheer W. H. F. van Raders; tot adsistent-resident voor de politie te Padang, de controleur le klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Palembang J. C. Th. Vigelius tot secreta ris der residentie Samarang, de hoofdcommies bij het departement der marine in Nederlandsch-Indië J. C. C. Strnick; tot secretaris der residentie Pasoeroean, de ambtenaar op wachtgeld J. R. Abegg; tot secretaris der residentie Kediri, de secretaris der residentie Kadoe, P. P. du Clous; tot secretaris der residentie Kadoe, de hoofdcommies bij het departement van binnenlandsch bestuur W. E. L. F. von Endetot pakhuismeester te Indramaijoe, de ambtenaar op nonactiviteit A. F. D- Alting Siberg. departement van oorlog. O n ts 1 age neervol, uit Zr. Ms. militairen dienst, wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de kolonel F. L. Maurenbrecher, directeur der genie en inspecteur der sapeurs. Bevorderd: bij het korps genie en sapeurs, tot kolonel, directeur der genie en inspecteur der sapeurs de luitenant-kolonel van dat korps A. W. Egter van Wisse- kerke. Benoemd: tot kommandant der 3emilitaireafdeeling op Java, de kolonel, kommandant der infanterie te Willem I. G. P. de Nevetot militairen kommandant der Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo, de luitenant kolonel van het 8e bataljon infanterie K. F. Schultze. Bevorderd: bij het wapen der infanterie, tot kolo nel, kommandant der infanterie te Willem I,de luitenant kolonel A. J. E. Diemont; tot luitenant-kolonel bij het 8C bataljon, de majoor W. E. F. van Heemskerk, van het korps; tot majoor bij het 15e bataljon, de kapitein J. C. Albrecbt, van het korps. (Javasche courant van den 8CI» Februari.) civiel departement. Benoemd: tot resident van Tagal, de hoofdambtenaar op nonactiviteit N. D. Lam- mers van Toorenburg; tot hoofdonderwijzer aan de openbare lagereschool te Bontbain, H. Schoemaker, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd, en aan de openbare lagere school te Riouw, de P huipondera wijzer aan de openbare 3e lagere school te Samarang H. R. A. Vechtmantot hoofdonderwijzer aan de kweek school voor inlandsche onderwijzers te Bandong, de 2« onderwijzers aan die inrichting J.. C. Kummertot 2« substituut-griffier bij den raad van justitie te Batavia, de 3e substituut-griffier bij dien raad mr. J. C. Muloclc Houwer tot griffier bij den landraad te Demak, de ambtenaar op wachtgeld F. W. Dumas; tot controleur 3« klasse bij het binnenlandsch bestuur in het gouver nement Sumatra's Westkust, de ambtenaren ter beschik king J. Th. Halkema jr. en W. J. M. Miehielsentot ambtenaar ter beschikking bij bet binnenlandsch bestuur in de residentie Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo_ de ambtenaar voor den burgerlijken dienst in Neder landsch-Indië A. M. Joekes; tot ambtenaar ter beschik king bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Menado, de ambtenaar voor den burgerlijken dienst in Nederlandsch-Indië P. J. Kooreman. Gesteld: ter beschikking van den gouverneur van Sumatra's Westkust, de ambtenaren voor den burger lijken dienst in Nederlandsch-Indic A. J. Pluygers en H. J. A. van Maarseveen. departement van oorlog. Overgeplaatst: bij het garnizoens bataljon der Moluksche eilanden, de luite nant-kolonel P. F. L. von Hombracht, plaatselijk kom mandant te Soerabaija. Benoemd: tot plaatselijk kommandant te Soerabaija^ de luitenant-kolonel L. F. Donleben, van het garnizoens bataljon der Moluksche eilanden. Gemengde berichten. Het Antwerpsch tooneelgezelscbap, onder directie van dan heer Lemaire, gaf hier in den schouwburg in den loop dezer week twee voorstellingen die van zeer ver schillend gehalte waren. Het doet ons echter genoegen te kunnen getuigen dat de laatste niet alleen verre de beste was, maar ook op zichzelve beschouwd voortreffe lijk, zoodat de min gunstige indruk, door de voorstelling van Maandag teweeg gebracht, bij hen die beide bijwoon den, wel geheel zal zijn uitgewischt. Deze opmerking geldt de keuze der stukken zoowel als hunne uitvoering. Zoo men toch in „Miss Multon" elk oogenblik herinnerd werd, dat wat men als drama aanbood slechts een deerlijk verminkte roman is, zag men in „Een buis zonder kinde ren" een goed afgerond geheel, 't Was of deze in vele opzichten verdienstelijke comedie al de acteurs en actri ces inspireerde, want bet geheel liep uitmuntend af. Mejufvrouw Beersmans de verdienstelijke actrice die in „Miss Milton" nog al eenige zwakke oogenblikken had en wier opvatting van de rol van Fernande verre van gelukkig was schitterde Woensdag, door het gansche personeel goed ter zijde gestaan, in al den glans van haar talent, zoowel in de reeds genoemde comedie als in het blijspel Louisette de liedjeszangeter. De voorstel ling van Maandag daarentegen deed de zwakke punten van het geheele personeel zeer sterk uitkomenin „Miss Milton" niet minder dan in een zoogenaamd phantastisch zangspel dat daarop volgde, en waarvan het maar 't beste is geen enkel woord te zeggen. Bij een zoo contrastee- rend verschil in succes, is het mogelijk niet ongepast den wen8ch uit te spreken, dat indien de directeur ods andermaal met zijn gezelschap mocht bezoeken, hij vooral wat nauwlettend zij bij het doen eener keuze uit zijn repertoire. Wederom is op een der Fransche spoorwegen een gruwelijke moord gepleegd. Jl. Maandag morgen, bij de aankomst van den nachttrein ParijsMarseille, ont dekte men in een der coupés-lit, hoewel ledig, bloedspo ren. Bij later onderzoek bleek dat een der bedde n een groote plas bloed bevatte, zoodat bet waarschijnlijk was dat er een moord had plaats gehad. De wanden en rui ten droegen de sporen van met bloed bevlekte handen, doch geen menschelijk lichaam of het geringste gedeelte daarvan, was te vinden. Weldra kwam van een der tus- schengelegen stations bericht dat een lijk, op vele plaat-

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1