MÏDDELBMGSCUË COURANT BIJVOEGSEL vav pr van Maandag 14 Maart 1870. No. 62. Koloniën. Vervolq van de berichten in de courant.) Bevorderd: bij bet wapen der infanterieTot ma joor: l-ij het departement van oorlog, de kapitein P. A. A. Collard, van dat departement, met bepaling dat hij ook als zoodanig bij zijn wapen zal blijven gevoerd d la suite bij hetöe bataljon, A. H. P. C. F. Ködlich, van het korps; tot kapitein bij het garnizoens bataljon der Moluksche Eilanden, de le luitenant J. A. Scheiner, van het korps; tot le" luitenant: bij bet (F bataljon, de 2* luitenant II: J. L. de Bank Langenhorst, van hot korps; bij het 7e bataljon, de 2« luitenant P. II. J. Oostbout, van het korps. O vergeplaatst: bij het 16n bataljon infanterie, de majoor J. de Bode, van het 15c bataljon. Bij liet garnizoen te Djokdjokarta, de officier van gezondheid 2« klasse A. C. van Beest, van Sumatra's "Westkust. Bij den gene- ralen dienst van Sumatra's Westkust de officier van gezondheid 2e klasse S Hartog. van Timor Koepang. Ontslagen: op verzoek, eervol, wegens volbrachten dienstijd, met behoud van recht op pensioen de dirigee- rende officier van gezondheid lc klasse C. W. F. Mogk. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den opziener over den timmermans winkel en de houtzagerij bij den artillerie constructie winkel, te Soerabaija, P. A. Panser; wegens ziekte, aan den graveur bij het lithografisch etablissement der genie-directie W. D. Wiemans. Goedgekeurd: dat. zijn geplaatst bij het groot militair-hospitaal te Samarang, de otficier van gezond heid 3e klasse M. L. van Söhstenbij den geneeskundigen dienst van Sumatra's Westkust de officier van gezondh. 3e klasse II. van Lokhorst; bij het groot militair-hospitaal te Batavia, de officier van gezondheid 3e klasse II. Mitrea; bij het groot militair-hospitaal teWillem I, de officier van gezondheid 3C klasse A. M. J. Belsius; bij de infanterie: bij het 2e bataljon de kapitein F. C. L. Keuling; bij het 4C bataljon de 2e luitenant G. A. Raaijmakers; bij het 7C bataljon, de kapitein J. D. de Bruynbij het 10e batal jon, de 2e luitenant J. van der Maatenbij het 12c batal jon de le luitenant P. W. II. du Pon bij het 4e bataljon, de le luitenant A. H. Onwens, en de 2C luitenant C. E. Makkinkbij het 6« bataljon de kapitein R. F. van Rhijn bij het 12e bataljon, de 2c luitenant H. Stntterheim; bij bet garnizoen van Banka, de le luitenant H.W. de Groot; bij het garnizocns-bataljon der Moluksche Eilanden de 2C luitenant H. C. P. de Bruijnbij het 6e bataljon, de le luitenant H. L. J. F. Smeets: bij bet 14c bataljon, de 2C luitenant H. E. 0. van Cattenburch; bij het 15e batal jon de kapitein C. B. H. van Deutekom, en de le luite nant B. Biorndat zijn hersteld: bij de cavalerie in activiteit, de 2*luitenant opnonactiviteit P. H. F.Koning; bij de artillerie, in activiteit, de le luitenant van bet materieel op nonactiviteit J. A. van der Kruk, en de 2e luitenants van bet personeel op nonactiviteit G. de Wijs en H. IJpcs; dat zijn gesteld: bij de infanterie op nonactiviteit de luitenanT-kolonel P. F. L. von Ilovn- bracht, en de kapitein B. E. Mekern en J. Hamilton of Silvertonbill, beiden van het 12e bataljondat is benoemd bij ,de infanterie: in activiteit de kapitein op nonactivi teit H. M. Tersteege; dat zijn overgeplaatst bij de mili taire administratie als aspirant-intendant, de tweede luitenant-kwartiermeester W. B. Filet en W. Bedier de Prairie; bij de infanterie: bij het 2e bataljon, de le luite nant J. C. Bicker van de militaire verkenningen, direc teur der genie: bij het 4° bataljon, de le luitenant E. Heck van het 6e bataljon bij het 5e bataljon, de kapitein A. H. F. C. F. Rckllich, van het garnizoens-bataljon der Moluksche Eilanden; bij het Gc bataljon, de 2C luitenant A. Velu, van het garnizoens-bataljon van Banka; bij het 8e bataljon, de kapitein C. E. Sepp, van het 4C bataljon; bij het 9C bataljon de kapitein G. J. Knoote en de 2° luit. J. D. Milder, respectievelijk van het subsistentie-kader te Batavia en het garnizoens-bataljon der Wesier-afdeeling van Borneo; bij het 13c bataljon de kapitein H. M. Ter steege, van het subsistentie-kader te Soerabaija; bij bet 14e bataljou, de lc luitenant F. C. L. van Raaij, van het garnizoens-bataljon van Palembang; bij het garnizoens bataljon 2e militaire afdeeling op Java de lc luitenant W.Tengbergen, van het 8e bataljon; bij liet garnizoens bataljon van lliouw de kapitein J. J. G. Hennequin, van bet 9U bataljon; bij het garnizoens-bataljon der Wester- afdeeling van Borneo, de le luitenant B. P. P. Steevert, van het 12e bataljonbij het garnizoens-bataljon van Celebes, de le luitenant M. J. Stevels, van dat derMoluk. sche Eilanden bij de militaire school te Meester-Come- lis de 2e luitenant J. A. de Bruijn, van het 12e bataljon, met bepaling dat hij bij zijn wapen zal worden gevoerd d la suite' bij het departement van oorlog, de 1<= luite nant der genie en sappeurs J. C. Dozij zullende hij bij zijn wapen worden gevoerd d la suite - bij liet 5» bataljon, de 2e luitenant H. F. Holz, van het garnizoens bataljon van Celebes; bij het 6e bataljon, de le luitenant M. J. Temminck, van liet garnizoens bataljon van Palembang; bij bet 7e bataljon de lc luitenant C. A. Gobius, en de 2e luitenant C. M. J.Kroemer, beiden van bet 4 bataljon; bij liet 9e bataljon, de le luitenant II. A. Wijnmalen, van het 7= bataljon; bij liet 10obataljon, de' le luitenant A. H. L.Badings, van het 5« bataljonbij bet lie bataljon, de 2e luitenant J. B. IT. A. van den Bossche, van het 12c bataljon; bij bet 12®bataljon de kapitein J. D. F. F. Thijs, van het garnizoens bataljon van Palembang; bij het 13» bataljon, de 2C InitenantW. van Santen Kolft', van het 8e bataljon; bij het 14e bataljon de U luitenant C. B. A.Opscholtens en M. G. W. A. Schumann, res pectievelijk van het 10e bataljon en het garnizoens bataljon van Sumatra's Westkust; bij bet 17e bataljon de lc luitenant W. Walraven en J. H. Kievits, res pectievelijk van het 2u bataljon en het garnizoens bataljon van Sumatra's Westkust; bij het garnizoens bataljon van Sumatra's Westkust de kapitein H. K. F. van Teijn en de 2» luitenant E. H. J. Beekhuls, belden van bet 15e bataljon; bij het garnizoens-bataljon van Palembang, de 2« luitenant N. F. Steur, van bet 1 lc batal jon-; bij het garnizoens-bataljon van de Wester-afdeeling van Borneo, de 1« luit. F. W. J. II. M. Hustinx en L. Of- ferhaus, respectievelijk van het 7e eq 9e bataljonbij bet garnizoens-bataljon van de zuider- en ooster-afdeeling vnu Borneo, de le luitenant J. C. van Schermbeek en de 2e luitenant W. O. van der Sluis Veer, respectievelijk van het 14c en 6°. bataljon; bij het garnizoens bataljon van Celebes de 2e luit. J. W. Helmkamp, van het sub- stit.-kader te Soeraba: a; bij de militaire school te Mees- ter-Cornelis, do le luitenant C. Deijkerhoff, van het 9e bataljon met bepaling dat hij bij zijn wapen zal worden gevoerd d la- suite; bij de militaire administratie als ad junct-intendant luitenant kwartiermeester D. W. Muller; als adspirant-intendant, 2° luitenant-kwartier meester A. Veldhoedt; als le luitenant-kwartiermeester de adjunct-intendant K. F. Gerth van Wijk; bij de infan terie bij het het 4e bataljon de kapitein J. H. Bausch en P. J. Heek, respectievelijk van bet 2e en 14c bataljon; bij bet 6e bataljon, 1" luitenant P. J. J. J. Hogcrwaard, van het garnizoens-bataljon van Banka; bij het 8e(batal jon 2U luitenant W. P. G. Klencke, van het garnizoens bataljon van Banka; bij het 9C bataljon, de lc luitenant P. van Assen, en 2e luit. II. J. G. Ferzenaar en P. van Kakurn, respectievelijk van het garnizoens bataljon der Wester-afdeeling van Borneo, het subs.-kader te Batavia en het 4e bataljon; bij het 10e bataljon, de lc luitenant W. J. Haack van der Goes, en de 2e luitenant J. J. van Oosterzee, respectievelijk van bet 17p en 19c bataljon; bij bet li1' bataljon, de kapitein C. G. Gekne, en de'2e luite nant G. C. A. de Witt respectievelijk van het garnizoens bataljon der Wester-afdeeling van Borneo en dat van Banka; bij het 12e bataljon de kapitein W. J. Vervloet, vafi het 4e bataljon; bij het 14c bataljon, de kapitein J. G. H. Grooss, en de 2C luitenant J. van Puffelen, res pectievelijk van bet garnizoens-bataljon van Sumatra's Westkust en dat van Banka; bij het 15e bataljon, de 2C luitenant F. J. H. J. F. van Teyn, van het 6c bataljon; bij het 16° bataljon, de le luitenant H. Wetselaar, van het 15c bataljon; bij het garnizoens-bataljon van Banka, de le luitenant W. A. Schmilau en L. J. Zelle, respectieve lijk van het 14« en 3e bataljonbij het garnizoens-batal jon der Wester-afdeeling van Borneo, de le luitenant J. Vogelenzang, van het 9e bataljon; bij bet. subsistentie- kader te Batavia, de kapitein J. J. W. E. Veratcge, van het lle bataljon. marine departement. Benoemd: tot machinist leerling le klasse J. W. Goard, met de waarneming dier betrekking belast. Tot loodsleerling bij het loodswezen te Soerabaija, J. P. A. Muller. Belast: met de waarneming der betrekking van tweeden gezagvoerder bij den dienst der kustverlich- ting. en geplaatst op liet lichtschip in de Lucipare pas sage, K. Laros. Overgeplaatst: van het kustlicht te Tandjong- kaleang naar dat op het eiland Noodwaehter, de licht- opziener 2« klasse L. B. C, vanRooijen van het kustlicht op Noodwaehter naar dat te Tandjoug-kalcang, de licht- opziener 2c klasse L. van Don. Ontslagen: eervol, onder toekenning van wacht geld, de gezaghebber der gouvernements-marine E. Roe- lofsop verzoek, eervol, met behoud van recht op pen sioen, de loods in Straat Bali J. A. Cornelia. i civiel departement. Verleend: Een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den resident van Tagal W. A. Jellinghaus en aan den controleur 1«' klasse bij de landelijke inkomsten on cultures G. II. 0. van Zijll de Jong. Benoemd: Bij het biunenlandsch bestuur in de ad- sistent-residentie Ben koelen: Tot controleur U klasse de controleur 2« klasse M. J. Honig; tot controleur 2e kl. de controleur 3" klasse H. M. de Kanter; tot controleur 3« klasse de ambtenaar ter beschikking J.F.Wijnveldt: in de residentie Palembang, tot ambtenaar ter beschikking, de op verzoek eervol uit den militairen dienst ontslagen 2e luitenant der infanterie F. Sieburgh; bij de in- en uit voerrechten Tot ontvanger te Benkoelen, tevens haven en pakhuismeester aldaar, de commies-boekhouder bij den ontvanger te Soerabaya C. S. L. Loth Azn.; tot com mies-boekhouder bij den ontvanger te Soerabaya. de commies ontvanger te Joanna, tevens fungeerend haven meester aldaar, E. J. W. G. Neirinckx; tot commies-ont vanger te Joanna, tevens fungeerend havenmeester al daar, de ambtenaar op wachtgeld C. F. Neuendorf!; tot landmeter bij de statistieke opname van Java, de land meter en teekenmeester bij de Nederlandsch-lndische spoorwegmaatschappij J. F. Dijkman. Gesteld: Ter beschikking van de algemeene secre tarie, de ambtenaar voor den burgerlijken dienst P. D. Vreede. Ontslagen: Bij de schoolcommissie te Banjoewangie op verzoek, eervol, als lid C. B. Hagesteineervol wegens vertrek als lid G. L. Schultzen daarvoor benoemd F. Becker, secretaris der residentie Banjoewangie, en C. H. D. Boudriot, controleur 2e klasse bij de landelijke inkomsten en cultures. Bij het bestuur over het protes- tantsch wees- en armhuis te Samarang op verzoek, eer vol, als lid de secretaris A. N. H. de Vogel, en daarvoor benoemd B. C. J. Hegman, lc commies bij's lands kas aldaar. Bij den residentie-raad te Riouw, op verzoek, eervol als buitenlandsch lid, E. A. Halewijn. Op ver zoek, eervol, wegens ziekte, onder toekenning van wachtgeld, de onderschout te Mank, J. J. P. P. La Rueile. militair departement. Verleend: Een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den 2cn luite nant der infanterie J. van Schmid. Ontslagen: Op verzoek, eervol, de officier van ge zondheid 2C klasse C. J. A. van der Velde. Gemeenteraad ran Tlissjngen. Zitting van Woensdag 9 Maart. Benoeming socretaris- penningineester algemeen armbestuur; eervol ontslag hoofd onderwijzer R. Schever; besluit wijziging leeruren burger avondschool; aanmerkingen op gewijzigde politie-verordening; rapport petroleum-magazijnaf- en overschrijving posten besluit ten aanzien stoomvaartgemeenschap Vlissiiigen? Rotterdam. Voorzitter de heer Winkelman. Afwezig de heeren Mestdagh en van der Os, beiden wegens ongesteldheid. De notulen der zitting van 14 Februari worden gele zen en goedgekeurd. Tot secretaris-penningmeester van het algemeen armbestuur voor welke betrekking van genoemd bestuur een alphabetische aanbevelingslijst, bestaande uit de heeren P. Goeree en P. J. Siegers, en van den heer Vogelvanger een adres tot aanbeveling van zichzelf ingekomen waren wordt met 6 stemmen de heer Sie gers benoemd, zijnde 5 stemmen op den heer Goeree uitgebracht. Van den heer R. Schercr, hoofdonderwijzer aan de school voor on- en minvermogenden, was een adres inge komen, waarin hij, met het oog op zijn 65jarigen leeftijd en 45jarigen diensttijd, met ultimo Juni eervol ontslag uit zijne betrekking verzoekt. Het ingewonnen advies der plaat: elijke schoolcommissie gunstig zijnde, wordt zonder hoofdelijke stemming besloten aan het verzoek van adressant te voldoen, en burgemeester en wethouders te machtigen tegen den tijd van het ontslag eene oproe ping van sollicitanten te doen plaats hebben. De voorzitter deelt mede dat van de commissie van toe zicht op het middelbaar onderwijs eene missive ingekomen was met verzoek tot goedkeuring van een door haar, in overleg met de leeraren der burger-avondschool,gebrachte wijziging in de leeruren dier inrichting, welke voor de maanden Maart, April, September en October van 6 tot 9 in 7 tot 10 uren veranderd zijn, met bet oog op de moei lijkheid voor diegenen der leerlingen die op een of ander ambacht zijn, om op het bepaalde uur aanwezig te zijn. De commissie meende dat deze wijziging zeer ge schikt was tot voorkoming van schoolverzuim. Na eeuige toelichting van den voorzitter worden bur gemeester en wethouders zonder hoofdelijke stemming gemachtigd de bestaande verordening in bovengenoem- den geest te wijzigen. Op de in de zitting van 19 Januari aangenomen gewij zigde politie-verordening hadden gedeputeerde staten,

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 5