MIDDELBURGSCHE COURANT. r 59. Donderdag 1870. 10 Maart. Oimtcnlanö MTIOMLE MILITIE. Eerste zitting van den militieraad. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen: Brengen ter kennis van de lotelingen dezer gemeente, behoorende tot de lichting van het jaar 1870, dat de militieraad op Dinsdag den 15 Maart 1870, des voormid dags te 11 uren,te Middelburg in de Abdij zitting zal houden, om uitspraak te doen omtrent de verschenen vrijwilligers voor de militie, en de lotelingen, die rede nen van vrijstelling hebben ingediend, op grond van de bepalingen der wet van den 19cn Augustus 1861 (Staats blad n°. 72)alsmede omtrent de lotelingen, die, volgens de artt. 55 en 56 der wet, niet tot den dienst der militie kunnen worden toegelaten, en omtrent alle overige lote lingen voorts dar bij art. 54 dier wet is bepaald, dat geene vrijstel ling, aangevraagd wegens ziekelijke gesteldheid of ge breken of wegens gemis aan lengte, wordt verleend, wanneer de betrokken loteling niet voorden militieraad is verschenen, zijnde dit evenwel niet toepasselijk op den loteling, die wegens ziekte of gebreken buiten staat is voor den militieraad te verschijnen, daar deze, volgens art. 89 der wet, geneeskundig zal kunnen worden onder zocht op de plaats, waar hij zich bevindt; en dat de lotelingen, die om bovengemelde redenen vrij stelling van den dienst der militie verlangen, en zij, die zich als vrijwilligers voor de militie hebben aangeboden, mitsdien worden aangemaand, om op den bepaalden tijd voor den militieraad te verschijnen eti zich niet te ver laten op het ontvangen van een oproepingsbiljet, daar het niet ontvangen van dit biljet niet ontheft van de verplichting tot het verschijnen voor dien raad. En is hiervan afkondiging geschied^ waar het be-, hoort, den 4«> Maart 1870. De Burgemeester en Wethouders voorn., WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. MTIONALE MILITIE. Dienstneming bij de zeemilitie. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen; Gelet op art. 150 der wet van den 19e|» Augustus 1861 (Staatsblad n». 72) Noodigen bij deze uit de lotelingen, welke mochten verlangen bij de zeemilitie te dienen, hiervan aan Bur gemeester en Wethouders vóór den lc" April aanstaande kennis te geven; en brengen, voor zooveel noodig, ter hunner kennis, dat de wet, onder meer, bepaalt, dat elk die bij de zeemilitie is ingelijfd, vier jaren na den dag zijner inlijving een bewijs van ontslag uit den dienst ontvangt en dat de loteling, die zijn diensttijd bij de zeemilitie volbracht en een behoorlijk paspoort bekomen heeft, in tijd van vrede van den dienst bij de schutterijen is vrijgesteld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 4C" Maart 1870. De Burgemeester en Wethouders voorn., WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Middelburg 9 Maart. De beraadslaging over de vierde alinea der agrarische wet is in de zitting der tweede kamer van heden langdu rig voortgezet. De minister heeft verschillende sprekers beantwoord en daarbij het toekennen van eigendoms rechten aan den inlander ten sterkste verdedigd. Mor gen zal de verdere behandeling plaats hebben. De gemeenteraad alhier heeft heden namiddag o.a. be sloten tot het zenden van een adres aan de tweede kamer der staten-generaal, houdende verzoek dat het regee- ringsvoorstel tot wijziging der armenwet als niet beantwoordende aan het doel, namelijk opheffing van billijke klachten niet worde aangenomen. In deze zitting zijn voorts vastgesteld: het kelner der plaatselijke directe belasting op de inkomsten voor 1870, ten bedrage van 49,798.50, behalve de opcenten: een staat van onwaarde van dezelfde belasting over 1869, tot een bedrag van 700.28, en een staat van te verlep- nen restitutie, ten gezame.'ijke bedrage van f921.28, behoudens mistelling. Een verzoek van Koeleinan, om verlenging van erf pacht van een stuk gemeentegrond op het Smidsbolwerk, is voor een tijdvak van tien jaren, ad f 4.30 's jaars, toe gestaan. Evenzeer is ingewilligd een verzoek van den heer D. Jcras, om eene grafruimte voor vier kisten in de klasse der eigen aarden graven Naar aanleiding van een voorstel van den gemeente- bouwmeester is besloten tot wegruiming van den steenen urinoirbak bij de Vlissingsche binnenbrng en het afbre ken van een gedeelte muur daar ter plaatse. De gemeenteraad van Vlissingen heeft in zijn beden gehouden zitting tot secretaris-penningmeester van het algemeen armbestuur benoemd den heer P. J. .Siegers. Aan den heer R. Scherer, is op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als hoofdonderwijzer. Een gewijzigd voorstel.van den heer van Uije Pieterse, strekkende om te verklaren dat de gemeente Vlissingen voor eene som van hoogstens, 12000 zou deelnemen in eene onderneming tot voortzetting der thans gestremde directe communicatie tusschen Vlissingen en Rotterdam, gedurende het geding tusschen de Zeeuwsche maat schappij van stoomvaart en den staat der Nederlanden, is met 11 tegen 2 stemmen verworpen. Men deelt ons uit den Haag mede dat eerstdaags eene belangrijke organisatie in het korps van den water staat zal publiek worden, tengevolge van het overlijden van den heer Conrad en het aangevraagd ontslag door den heer Beyerinck. Uit Rotterdam schrijft men ons: „Laat ik u toch eens wat meêdeelen omtrent het ge beurde in de laatste dagen met de leiders der sociale bewegingen alhier, 't Is waarlijk interessant! Zoowel de redacteur van het Volksblad, van Gelderen, als de trouwe medewerker ridder von Roesgen von Floss, hebben het met den uitgever te kwaad gekregen en zijn van dat blad verwijderd. De uitgever heeft daarop in zijn blad van beide heeren wat men noemt „den doopceel gelicht"; vooral de „hoogweledelgeboren heer" is in hetzelfde blad, dat hem zoolang verheerlijkt heeft, op de ergste wijze doorgehaald. Van den ex-redacteur van Gclderen werd medegedeeld dat hij met geld, den uitgever toebe- hoorende, was doorgegaan. Wat zegt men van zulke volksleiders? „De arbcidersvereenigingen, door den „ridder" von Floss georganiseerd en waarvan hij de ziel was, hebben hem van zijn eerelidmaatschap ontzet en ook van Gelde ren uitgeworpen. De godsdienstige bijeenkomsten „tot heil des volks, naar aanleiding van Gods woord", zijn vervangen door voorlezingen over de vaderlandsche geschiedenis, door den uitgever van het Volksblad en diens zoon gehouden. „Door de heeren von Floss en van Gelderen worden pogingen aangewend om gelden bijeen te brengen, ten einde een eigen blad op te richten in concurrentie met het Volksblad. Intusschen is laatstgenoemde in twee drukpers-processen betrokken, bij de behandeling van welke voor de rechtbank gebleken is dat de man twee vonnissen wegens diefstal ondergaan heeft. „Of de oogen onzer werklieden zullen opengaan om trent liet vertrouwen, dat zulke lieden, die zich tot hunne leidsmannen opwerpen, verdienen „Zaterdag is bier een nieuw blaadje verschenen) voor bet volk bestemd en getiteld: de Lichtstraal." Het verklaart zich openlijk voor de „democratische republiek"; tevens verkondigt het „op maatschappelijk gebied" te willen: afschaffing der conscriptiewet, invoering der inkomstenbelasting, verlaging van den census, enz. Het belooft te zullen strijden met edele wapens en niemand in zijn privé leven te zullen krenken. „Het blaadje is beter geschreven dan veelal met zulko blaadjes het geval i3. Wie het schrijft is nog onbekend, blijkbaar komt het uit een heel anderen boek dan het Volksblad, ofschoon een der uitgevers dezelide is, die in de thans aanhangige processen tegen Yan Gelderen c. s. als drukker van laatstgenoemd blad voorkwam. „Gij ziet dat het hier niet aan beweging op politiek en sociaal gebied ontbreekt. Inmiddels gaat het oprich ten van arbeidersvereenigingen, thans onder d« leiding van Spanjersberg, nog altijd voort, en vinden de hier ter teekening liggende adressen tegen de strafbepalingen omtrent de coalitiën en tegen de defensiekosten grooten bijval onder de handwerksklassen. Deze adressen gaan uit van een Amsterdamsche arbeidersvereniging." Door den minister van buitenlandsche zaken is op nieuw aan de tweede kamer een post op zijne begrooting voorgedragen voor het instellen van een gezantschap iu China, met overlegging van een aantal bescheiden waar uit blijkt dat algemeen wordt aangedrongen op een ander votum der kamer die dezen po=t afkeurde. De Staats-courant van gisteren bevat het koninklijk besluitxvan den 8en Februari jl., bepalende de plaatsing in het Staatsblad van bet telegraaf verdrag, op den 25en October 1868 tusschen Nederland, den Noord-Duitschen bond, Beieren, Wurtemberg, Baden en Oostenrijk met Hongarije te BadenBaden gesloten. De tekst van dat verdrag is tevens daarbij opgenomen. Benoemingen en besluiten. bidderorden. Vergunning verleend aan Felix Polak, bankier te 's-Gravenhage, en M. Parser, vice-concul van Spanje te Scheveningen, tot bet aannemen en dragen dei- versierselen, aan eerstgenoemde van koramandeur en aan laatstgenoemde van ridder der orde van Isabella la Catolica, hun doorZ. H. den regent van Spanje geschon ken en aan jonkheer A. Klerck, secretaris-generaal bij het departement van marine, en aan den luitenant ter zee D klasse H. van Goens, adjudant van den minister van maiine, tot bet aannemen en dragen der versierselen, eerstgenoemden van kommandeur der Wasa-orde en laatstgemelden van ridder der St. Olafs-orde, hun ge schonken door Z. M. den koning van Zweden en Noor wegen. ïeretbekenen. Verleend als blijk van koninklijke goedkeuring en tevredenheid de bronzen medaille, als mede een loffelijk getuigschrift, aan J. Zeeman, te Mon ster, voor het met levensgevaar uit zee redden van twee matrozen eener nabij Ter Ileyde gestrande Schevening- sche bom op 13 Februari jl., en aan H. Gasthage, te Hooge en Lage Zwaluwe, voor het met levensgevaar op het Hollandsch diep redden van een in nood verkeerend persoon, op 8 Januari jl. leger. Benoemd bij het 5e regiment infanterie, tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de lc lui tenant J. C. T. C. Hackstroh, van het regiment grenadiers en jagers; bij het 8u regiment, tot l«n luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenant M. de Ras, van het korps; bij het korps ingenieurs, mineurs en sappeurs: tot kapitein 3e klasse (naar ouderdom van rang), de le lui tenant J. Drabbe, van het korps;en tot lcn luitenant (naar ouderdom van rang), de 2e luitenant G. J. de Jongh, mede van het korps. ministerieele detartementen. Eervol ontslag verleend aan den heer G. H. van Soest, commies bij het departe ment van koloniën, als gevolg van de opheffing zijner bediening, met ingang van den lcn April 1870, met be houd zijner aanspraak op wachtgeld. consulaten. Benoemd tot Nederlandsch consul te Pesth, voor Hongarije, M. Briill. belastingen. Opgeheven het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen gevestigd te Waarden burg (Gelderland), bevattende de gemeenten Waarden-

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1