VESTINGGRONDEN, Openbare Veiling daarover hangt steeds zeker geheimzinnig, zeker revolu- tionnair, ja zeker communistisch waas. Vooral is dit het geval waar men' in onze dagen hoort spreken van „de" sociale quaestie. De partij, welke dat voor velen zoo vrees inboezemend woord in haar vaandel schrijft, zou dan ook zeker wèl doen indien zij eene voor allen be vattelijke verklaring gaf van haar denkbeeld. Waar een goed, maar nieuw denkbeeld reeds in het algemeen met zooveler oordeel en vooroordeol te kampen heeft, zal dit zeker nog wel veel meer het geval zijn met een denkbeeld hetwelk zijne intrede doet in de maatschappij, omhangen met een mantel, in wiens zware plooien men allerlei politiek-maatschappclljke vernielingswerktuigen verbor gen waant. Zoo al niet „de" sociale quaestie bij uitnemenheid, is voor Ierland toch zeker de fenian-beweging „eene" sociale quaestie, een vraagstuk, hetwelk de Iersche maatschappij van zeer nabij raakt. Die fenian-beweging boezemt thans, in hare uitingen te Tipperary, weder zekere on gerustheid in aan het gouvernement te Londen. Te Tipperary toch is bij de parlementsverkiezingen niet de fenian-candidaat Kickham, maar de candidaat der tegen partij Heron, met eene meerderheid van enkele stemmen, gekozen. Reeds deelden wij mede dat bij de stemming zelve ongeregeldheden hebben plaats gehad, doch na het bekend worden van deze nederlaag der fenian-partij vreest men voor meer ernstige rustverstoringen. Overal zijn detachementen troepen geetationneerdomde fenians in bedwang te houden. Nadat de zoon van den overleden lord Derby geweigerd heeft om de leiding der tory-partij.in het Engelsch hoo- gerhuis te aanvaarden, is thans lord Richmond daartoe gekozen, die deze positie heeft aangenomen. Gisteren hebben de .voorstanders van de afschaffing der doodstraf in het Noord-duitsch bondsparlement een schitterende zege behaald. Ondanks de pogingen van den regeerings-commissaris Leonhardt en een lange redevoering van den heer von Bismarck, tot behoud vau de doodstraf, is met een verpletterende meerderheid hare afschaffing uitgesproken. Van de 199 uitgebrachte stemmen verklaarden zich slechts 81 tegen het voorstel van den heer Kirchmann. Dit resultaat zal wel niet zonder invloed blijven in die landen, waar de quaestie van de afschaffing der doodstraf eerlang door de verte genwoordiging zal moeten behandeld worden. De veelbesproken ontdekking eener samenzwering te Parijs door den prefect van politie Pietri, welke tot eenige honderde arrestatiën aanleiding heeft gegeven, schijnt weder door geenerlei bewijzen te worden gestaafd. De instructie heeft, voor zooverre bekend is, daaromtrent nog niets kunnen constateeren, zoodat de dagen van den heer Pietri als prefect van politie geteld zijn. Het beves tigt zich toch dat de minister van justitie Ollivier hem zijn ontslag heeft aangekondigd, voor het geval dat ook deze samenzwering slechts in het brein van den prefect bleek te hebben bestaan. Overigens levert Parijs in de laatste dagen slecht3 carnavals-berichten op en geruch ten ten aanzien der vreeselijke plannen van de leden der rechterzijde tegen het ministerie Daru-üllivier. Door hunne vrienden in de onmiddellijke omgeving van keizer Napoleon lateu zij overigens de Orleanistische neigingen van sommige leden van het ministerie exploi- teeren, en organiseeren in den senaat een veldtocht tegen het kabinet. Te Rome is het carnaval die bron van inkomsten voor een groot deel der bevolking en vroeger steeds het middel om een groot aantal vreemdelingen te lokken naar de stad der zeven heuvelen zeer weinig geani meerd. Op den eersten dag waren er vijf of zes rijtuigen op het Corso, op den tweeden dag geen enkel. De po gingen der pauselijke regeering om, eenige meerdere levendigheid te verkrijgen door intrekking van het sedert 1850 bestaand verbod om zich gemaskerd op de straat te vertoonen heeft slechts zeer weinig gunstige resultaten opgeleverd. Daarbij komt dat gelijk een telegram van eergisteren meldt het weder zeer on gunstig is. De thans te Rome vertoevende vreemdelin gen zoeken dan ook tevergeefs de ouder den Italiaau- schen hemel vooral zoo geanimeerde Carnavals-feeste lijkheden, waarbij Rome steeds met Napels wedijverde en meestal zegevierde. Te Constantinopel heerscht weder een ministerieele crisis als gevolg, naar het schijnt, van hof-intriges en eerzuchtige plannen van sommige personen in de omge ving van den sultan. Overigens bestaat er eenige ver wijdering tusschen den grootvizier en Ruchdi pacha, belast met de leiding van de binnenlandsche aangele genheden des rijks en tevens intendant der civiele lijst. Na de verwikkelingen met Candia, Griekenland, Egypte en Montenegro schijnt dus de Turksche regeering nog niet tot de voor haar zoo noodige kalmte en rust te kunnen geraken. Cjrtnöelsbrncl)tcn. Graanmarkten enz. Amsterdam, 2 Maart. Raapolie op 6 weken 43. Lijnolie op 6 weken 33 j. Prijzen van effecten» Amsterdam 2 Maart 1870. Nederland. ♦Certific. Werkelijke schuld 2$ pet. 54$ ♦dito dito dito 3 65 J ♦dito dito dito 4 84$ ♦Aand. Handelmaatschappij 4J dito exploitatie Ned. staatssp. 721- België. ♦Certificaten bij Rothschild 21 591 Rusland. ♦Obligatiën 1798/1816 5 „92$ ♦Certific. adm. Hamburg 5 67f$- ♦dito Hope Co. 1855, 6e serie 5 76 *dito 1000 1864 5 901 ♦dito 1000 1866 5 „89 *Loten 1866 5 229$ ♦Oblig. Hope Co. Leening 1860 4$ 811 ♦Certific. dito4 631 ♦Inscript.Stieglitz&Co.2«a4cL. 4 „631 ♦Obligatiën 1867 4 66^ ♦dito 1869 4 66 H ♦Certificaten 6 41-V ♦Aand. spoorweg Gr. Maatscb. 5 220 ♦Oblig. dito 4 1681 ♦dito dito 41 Obl. spoorweg Poti-Tiflis 5 82 j-f- dito dito Jelez Orel 5 dito dito Charkow Azow. 5 „321 Polen. ♦Schatkistobligatien4 64$ Pruisen. ♦Obligatiën 5 Oostenrijk. ♦Oblig. metall.in zilver Jan.Juli 5 561 ♦dito dito April/Oct. 5 55M ♦dito in papier Mei/Nov. 5 481 ♦dito dito Febr./Aug. 5 48:1 Italië. Leening 18615 ♦Certific. bij Lamaison c. s. 5 Spanje. ♦Obligatiën2? thans 3 26 ♦dito 1867.,3 26 A ♦dito Binnenlandsche3 211 Portugal, ♦dito 1856—1863 3 321 ♦dito 18673 32 Turkije. dito (binnenl.)5 441 Griekenl. dito (blauwe)5 9fV Egypte. dito 1868 7 78 Amerika. ♦Obl. Yereenigde Staten (1874) 5 „331 ♦dito dito dito (1904) 5 ♦dito dito dito (1882) 6 „94$ ♦dito dito dito (1885) 6 93$ ♦dito Illinois7 ♦dito dito Reclemtion 6 „30 Oblig.Atl.Gr.W.Spw.Ohio sec.(p) 7 58 dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures 8 31 dito St.Paul Pae. Spw. 1* sec. 7 dito dito dito 2e sec. 7 67$ dito dito 1869 dito 7 68$ Brazilië. ♦Obl. 1863 41 ♦dito 1865 5 87 Mexico. dito 18513 Grenada, dito afgestempeld6 23 tV Venezuela, dito3 10-1 Ecuador. dito.1 Rusland 1870 5 pet. 81J. Aandeel. Eriespoorw. 211 Prijzen van coupons. Amsterdam 28 Februari. Metall. ƒ19.821; Dito zilver f 24.12-1; Dito Eng. per 11.80; Eng. Russen per 11.80; Eng. Portugal per 11.80; Fransche 56$; Belg. 56$; Pruis, 34$; Hamb. Russen Russen in Z.R./28^; Pools, in Fl. Spaans: Amerik. Dollars ƒ2.41dito papier Spaans.-Frans. 55öuertcntien. Heden den acht en twintigsten Februari achttien hon derd zeventig. Heb ik' ondergetcekende WILLEM' ZOELER, Deur waarder bij de Arrondissements-Kechtbank te Middel burg wonende aldaar ah zoodanig behoorlijk gepaten teerd. Ten verzoeke van JOHANNA SOPHIA FELLMANN huisvrouw van LUDWIG FREDERICK LOESEMANN, dienstbode, wonende te Koudekerke, bij geregistreerde beschikking der Arrondissements-Rechtbank te Middel burg van drie en twintig November 1800 acht en zestig, machtiging verleend om in dezen kosteloos te procedee- rcn. Verkiezing van woonplaats doende te Middelburg, ten kantore van den voor haar in dezen werkzaam ge weest zijndenProcureur den Heer IIUBERTUS REKKER, wonende te Middelburg in de Boogaardstraat wijk D no. 34-/35. Aan LUDWIG FREDERICK LOESEMANN, Echtgenoot der requirante, wiens tegenwoordige woon- of verblijf plaats onbekend is, doch laatst gewoond hebbende te Vlissingen, diens volgens voor hem exploit doende bij aanplakking aan de voorname deur der vergaderplaats (get.) ZOELLER, Deurwaarder, der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg en aan het Raadhuis der gemeente Vlissingenals de laatst bekende woonplaats van den geïnsinueerde, terwijl ik verder voor hem een afschrift van hetzelve heb overge geven aan den Edel Achtbaren Heer Officier van Justitie bij evengenoemde Rechtbank, exploit doende ten zijnen parkette en aldaar sprekende tot den Edel Achtbaren Heer Substituut Officier van Justitie, die het origineel dezes met gezien heeft geteckend en voorts nog bij plaatsing in de Middelburgsche courant en in de Neder- landsche Staats-courant, als zijnde de daartoe bij het vroeger verlof tot openbare dagvaarding aangewezen nieuwspapieren. Beteckend. en hierbij eene copie gelaten van de expeditie van een Vonnis door de Arrondissements-Rechtbank te Middel burg, den tweeden dezer maand gewezen in de zaak aldaar aanhangig geweost tusschen de Requirante als eischeresse en den geïnsinueerde als gedaagde, en waar bij aan de eischeresse vergunning is verleend een ander Huwelijk aan te gaan, met veroordeeling van den geïn sinueerde in de kosten van het geding zijnde gemelde expeditie behoorlijk geregistreerd en geschiedende deze beteekening als naar rechten. Afschrift zoo van gemeld vonnis als van dit exploit is aan den geïnsinueerde gelaten op de wijze boven gemeld. De kosten zijn in debet acht gulden vijf en een halve cent. Exploiten 2.35 Schrijfloon. «1.20 Aanpl.visaen cour. "1.50 Distantie»2. Registratie 1.10$ Samen 8.05$ Gezien door ons Officier van justitie bij de Arrondis sements-Rechtbank te Middelburg het origineel van dit exploit waarvan aan ons benevens van het ten deze beteekende stuk afschrift gelaten is. Middelburg, den 28 Februari 1870. (get.) 'VAN DER LEK DE CLERCQ s. o. In debet geregistreerd te Middelburg den eersten Maart 1800 zeventig, deel 38, folio 36, recto, vak 9, een blad geen rcavooi. Verschuldigd voor recht —.80, voor 38 opcenten .30$ te zamen een gulden tien en een halve cent. De Ontvanger g. a. (get.) 1ÏÖELL. van te Bergen op Zoom. De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Bergen op Zoom, zal in het „Nederlandsche Koffie huis" bij F. LEMMERS, te Bergen op Zoom, en ten overstaan van den aldaar gevestigden Notaris M. BAX} op Maandag den 28 Maart 1SSO, bij inzet, en op Maandag den 4L April ISSO, bij afslag, telkens des voormiddags te tien uren IN MET OPENBAAR VER li O OPEN A. Be geëffende Testinggronden tussclien Bet stations terrein, de daarnaar leidende wegen en den gerectiflceerden straatweg naar Breda, in 14 kavels. B. Be Testinggronden ten oosten van het stations terrein, verdeeld in 3 kavels, en C. Be Testinggronden nabij de haven en de arsenalen, bestaande uit gedeelten van de tenaille van Buijn, het bastion G-adelière, het Smidsvestje met den Ringdijk en het Grlasis. Alles met de verkoopsvoorwaarden breeder omschre ven in den catalogus, welke kaarten bevat, en van den 8 Maart 1870 af tegen 25 cent, ten kantore van boveu- genoemden Ontvanger, en tegen vooruitbetaling van dien prijs, door tusschenkomst van elke ander Ontvan ger der Registratie en Domeinen verkrijgbaar is. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Ontvan ger der Registratie en Domeinen te Bergen op Zoom en bij den Opzichter A. BOKHORST aldaar. Breda, den 28 Februari 1870. De Directeur der Registratie en Domeinen in de provincie Noord-Brabant, VAN DER VEN.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 3