MIDDELBURGSCHE COURANT. N0, 32. Maandag 1870. 7 Februari. OimiciUcutLi De Burgemeester en Wethouders van Flissiikgen, maken bekend dat tot uitvoering der werken aan de Duinpoort de passage voor rij - en voertuigen door die poort zal zijn gestremd van af Dinsdag den -8" Februari a. des avonds na zonsondergang, tot des Maandags den IF9» daaraanvolgende mede na zonsondergang. En is hiervan afkondiging geschied waar het be hoort, den 3 Februari 1870. De Burgem. en Weth. voorn., WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. NATIONALE MILITIE. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen Geletopart. 28 en volgende der wet van den 19c» Augus tus 1861 (Staatsblad n°. 72) Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat de loting der in het vorige jaar voor de militie ingeschrevenen, in deze gemeente zal plaats hebben ten raadhuize, op Dinsdag den 8en Februari 1870, te begin nen des voormiddags ten 11^ uur; dat gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad, tegen de wijze waarop zij is geschied, bij Gedeputeerde staten bezwaren kunnen worden ingebracht door belanghebbende lotelin- gen, of door hun vader of voogd; dat de bezwaren moeten worden ingediend, door mid del van een door de noodige bewijsstukken gestaafd verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hem, die ze inbrengt; welk verzoekschrift bij den Bur gemeester moet worden overgebracht, tegen bewijs van ontvang dat op Woensdag den 9e» Februari 1870, des voormid dags van 10 tot 12 uren, ten raadhuize zitting zal worden gehouden tot het opmaken van de getuigschriften ter bekoraing van vrijstelling wegens broederdi enst of op grond vau te zijn eenige wettige zoon, bedoeld in de 2« en 3C zinsnede van art 53 der bovenbedoelde wet: dat zij die op zoodanige vrijstelling aanspraak maken, op gemelden tijd ten raadhuize zullen moeten verschij nen, vergezeld van twee bij den Burgemeester bekende meerderjarige ingezetenen; terwijl op broederdienst re- clamcerende, zy zullen moeten medebrengen de bewijzen van geboorte van henzelve en van de nog in leven zijnde broeders. Bovendien zijn de ingeschrevenen verplicht vóór 4 Maart bij den Burgemeester in te leveren het paspoort of ander bewijs van ontslag, of een uittreksel uit het stamboek, of een bewijs van werkelijken dienst van den broeder of de broeders op wiens of wier dienst zij hunne reclame gronden. En is hiervan voor de eerste maal afkondiging geschied waar het behoort, den lc» Februari 1870- De Burgemeester en wethouders voornoemd, WINKELMAN, - De Secretaris, P. FORBES WELS. Middelburg 5 Februari Onderscheidene couranten hebben dezer dagen gemeld dat aan den heer D. Dronkers concessie is verleend voor eene duinwaterleiding op Walcheren, met beschikbaar stelling der aanwezige duinen. Volgens veriekering van den heer Dronkers zelf, is echter die concessie niet verleend, maar duren de reeds lang daarover gevoerde onderhandelingen voort. handelen over de uitlegging der vestingwerken, rapport uitgebracht. Volgens die onderhandelingen zouden: 1°. de kosten voor nieuwe verdedigingswerken moeten gedragen worden door de gemeente Deventer tot een maximum van /200,000, waaronder zouden zijn begrepen de kosten tot onteigening van de gronden die noodig zijn om nieuwe forten aan te leggen; 2°. zou de minister geene groote zwarigheid zien om het kruitmagazijn op bastion n°. 3 als zoodanig op te heffen en daarvoor eene van de kom der gemeente meer afgelegene plaats te bestemmen; 3°. zou de minister afstand doen van het be houd van het ravelijn bij bastion n°. 7 en van de daar voor ontworpen verboden kringen: 4°. zou de minister mede afafand doen .van don hoofdwal met al de daarbij behoorende verdedigingswerken van de Bergpoort af tot aan de sluis voor het Overijselsche kanaal, alsmede van de lunet op het Pothoofd met al de daarvoor ontworpen verboden kringen, met behoud evenwel van het hoorn werk buiten de Bergpoort, dat volgens des ministers eerste voorstel aan dè gemeente zoude overgaan. In de Maandag gehouden vergadering van den ge meenteraad van Deventer is door de raadscommissie benoemd om met den minister van oorlog nader te onder Den 25c» Januari jl. heeft te Carlsruhe de uitwisseling plaats gehad der akten van bekrachtiging op het tele graaf verdrag, den 25c» October 1868 tusschen Nederland, den Noord-Duitschen bond, Beieren, Wurtemberg, Baden en Oostenrijk met Hongarije gesloten. Benoemingen en besluiten. middelbaar onderwijs. Benoemd tot leeraar aan de hoogere burgerschool te Groningen d"1. A. H. van Ankum- consulaten. Erkend en toegelaten als vici-concul van Rusland te Amsterdam de heer Rahusen. Kerknieuw#. De heer H. A. Leenmans jr., candidaat bij het provinciaal kerkbestuur van Zuid-Holland, heeft voor het beroep naar de Nederduitsche hervormde gemeente te Zontelande bedankt. De heer L. van Maanen, predikant bij de Neder duitsche hervormde gemeente te Blitterswijk, heeft het beroep naar Oud-Vossemeer aangenomen. Rechtzaken. De arrondissements-rechtbank alhier heeft gisteren de volgende vonnissen uitgesproken: G. A. Pelser, broodbakker alhier beklaagd dat hij, na consent te hebben ontvangen voor uitvoer van 37 ki logram week tarwebrood, zich den 15c» December aan de Vlissingsche barrière aangemeld heeft met slechts 28 ki logram is door de rechtbank vrijgesproken van het hem ten laste gelegde feit, zijnde het niet wettig geble ken dat hij zich dien dag met slechts 28 kilogrammen brood aangemeld heeft, met veroordeeling van de ge meente Middelburg in de kosten van het geding. H. Hallingse, broodbakkersknecht alhier be klaagd dat hij in den namiddag van den, 26c» December aan de Noordpoort, ten behoeve van den handel of be drijf van zijn meester H. M. van Oost, broodbakker te Brigdamme, 24 kilogrammen tarwebrood tot invoer aan gemeld heeft, terwijl bij onderzoek bleek dat hij in bezit was van 26 kilogram tarwebrood is schuldig verklaard aan frauduleuzen invoer van tarwebrood door een be diende ten behoeve van zijn meester en veroordeeld tot eene boete van f 25, benevens verbeurdverklaring van de inbeslaggeuomen brooden, de boete bij nietbetaling te vervangen door eene gevangenisstraf van 3 dagen. H. M. van Oost, broodbakker te Brigdamme be klaagde van getracht te hebben op den 24c» December 75 kilogram tarwebrood uit te voeren, terwijl hij slechts van 72 kilogram aangifte gedaan had - is schuldig ver klaard aan het frauduleus invoeren van brood door een broodfabriekanten veroordeeld tot eene geldboete van/50 met verbeurdverklaring der in beslag genomen brooden met bepaling dat de boete, bij nietbetaling vervangen zal worden door eene gevangenisstraf van 6 dagen. J. Versprille, oud 24 jaar, wonende te Vlissingen, en A. Versprille, oud 27 jaar en Th. Albers, oud 45 jaar, te Oost- en West-Souburg, allen polderwerkers be klaagd dat zij den 12c» December jl. in de zoetelkeet van H. Huibrechtse, onder Souburg, de polderwerkers G. A. en P. Sleimers, slagen toegebracht hebben zijn door de rechtbank wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken de kosten te dragen door den staat. W.Vermeulen, oud 49jaar, rijkstonnenlegger te Veere beklaagd dat hij in het begin der maand No vember een vat palmolie, ter waarde van /160 200, opgevischt en in zijn pakhuis heimelijk verborgen heeft is schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal en, on der aanneming van verzachtende omstandigheden, ver oordeeld tot eene gevangenisstraf van eene maand. P. Minderhout, oud 54 jaar, arbeider te Westka- pellebeklaagd dat hij den 11e» Januari jl. zich te Aagtekerke' in bedelende houding vertoond heeft is schuldig verklaard aan bedelarij in eene plaats waar een openbare inrichting tot wering der bedelarij bestaat en, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot eene gevangenisstraf van 3 dagen. C. Kesteloo, oud 17 jaar, landbouwersknechts te Domburg beklaagd dat hij in den avond van den 25c» December in de herberg van Seraeijn aldaar, doe lende op den veldwachter Schuitz, gezegd heeft„daar staat die leelijke vent Schul'tz," is schuldig verklaard aan bcleediging met woorden van een bedieuend beambte in de uitoefening van zijne functie en veroordeeld tot eene boete van f 8, bij nietbetaling te vervangen door eene gevangenisstraf van éen dag. Heden heeft de rechtbank nog het volgende vonnis uitgesproken G'. L. Verwulst, landbouwersknecht te Eede beklaagd dat hij in den namiddag van deu 10c» October 11. uit de behoorlijk gesloten kist van zijn mede-bediende F. B. Kok, eene som van 85 franken in gouden specie ont vreemd en zich toegeëigend heeft is schuldig ver klaard aan diefstal van een loonbediende ten nadeele van iemand met wien hij zich in dienst bevond en ver oordeeld tot eene gevangenisstraf van éen jaar in een zame opsluiting te ondergaan, benevens in de kosten. Gemengde berichten. Bij beschikking van den minister van justitie zijn. met ingang van 7 Maart e., verplaatst de rijks-veldwach ters 3e klasse: Ary O verduin, van Veere naar Vlissingen Hermanns Jansens. van Middelburg naar Veere, en Pieter Joosse, van Vlissingen naar Middelburg. Te Assen zijn gevangen binnengebracht twee jon gens uit Anlo, die in het werkhuis aldaar verpleegd werden, beschuldigd van poging om dat gebouw in brand te steken. Bij -een van ben is de gedachte aan het stichten van brand opgekomen door het zien branden vaneen ander huis aldaar; hij meende, dat het werkhuis, in brand gestoken, ook zulk een gezicht zou opleveren. Hij heeft een anderen jongen overgehaald om hem be hulpzaam te zijn. Toen zij 's morgens turf haalden uit het turfhok, hebben zij daarin een hoop van stroo en turf gemaakt en daarin een kool vuur gelegd. Gelukkig werd de rook spoedig ontdekt en is men er in geslaagd het vuur te doven, vóór het eenige uitbreiding had er langd. The Times bevat wederom eenige brieven omtrent den heer Livingstone, en wel van den beer Murchison., van den heer Walles en van de heeren Grant, Brodie en O. De beide eersten betoogen, dat het onmogelijk is dat Livingstone zich bevond op de plaats waar hij zou zijn ter dood gebracht. De laatste firma meent te mogen aan nemen dat de medegedeelde brief slechts het gerucht vermeldt, hetwelk reeds inaandeu geleden in omloop was en reeds onjuist is gebleken. Er schijnt thans in de geleerde kringen, of liever in de kringen der leden van deFransche academie, sprake te zijn om George Sand tot lid van dat officieel lichaam te benoemen. Zeker zou de Fransche academie zich een groote eer bewezen zien, indien de beroemde schrijfster het lidmaatschap wel wilde aanvaarden.

Middelburgsche Courant | 1870 | | pagina 1