MIDDELBURGSCHE COURANT. N* 248. Donderdag I 6 December. 1869. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. Middelburg 15 December. Benoemingen en besluiten. Kerknieuws. Koloniën. Gemengde berichten. Verkoopingen en aanbestedingen. Tliermometerstaiid. Gemeenteraad van Middelburg. De door den heer van Wassenaer voorgestelde motie, waarvan wij gisteren melding maakten, is heden door de tweede kamer met 50 tegen 27 stemmen verworpen. De algemeene beschouwingen over de afdeeling onderwijs der staatsbegrooting zijn thans afgeloopen. De Staats-courant van heden bevat het besluit van den 8en dezer houdende vaststelling van den vorm van het plakzegel voor handelspapier. hooger onderwijs. Benoemd tot gewoon hoogleeraar in de medische faculteit der hoogeschool te Groningen'1 dr. D. Huizinga, adsistent bij het physiologisch labora torium der hoogeschool. geneeskundige raden. Benoemd ter vervanging van de met 31 dezer aftredende, niet herkiesbare leden van den geneeskundigen raad in Zeeland de heeren dr. J. C. de Man, te Middelburg, dr. E. J. F. P. J. G. Vogelvanger, te Hulst,dr. W.J.Jansen,te Kruiningen, S. S. Nauta van der Grijp, te Zierikzeeen tot plaatsvervangende leden de heeren dr. M. H. Dainme, dr. J. P. Berdenis van Berle- kom, beide te Middelburg, dr. J. Kosten de Bruijne, te Zierikzee en P. M, de Ligny, te Middelburg. registratie en domeinen. Benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Ommen E. Groeneveld de Cocq, te Cortgene, en tot ontvanger te Cortgene J. van der Laan. hoog militair gerechtshop. Op verzoek eervol ontslag verleend, met ingang van 1 Januari 1870, aan den vice- admiraal J. Boelen, uit zijne betrekking van lid van het hoog militair gerechtshof, onder dankbetuiging voor zijne vele, goede en langdurige diensten, en zulks onder toekenning van een pensioen ten bedrage van 1800 'sjaars. marine. Bevorderd met ingang van den 1»" Januari 1870 tot schout-bij nacht de kapitein ter zee J. E. de Man, adjudant des konings in buitengewonen dienst, en met gelijk tijdstip benoemd, onder eervolle afvoering uit het korps zee-officieren, tot lid van het hoog militair gerechtshof. Met den 1™ Januari 1870 op pensioen gesteld ter zake van langdurigen dienst de kapitein-luitenants ter zee A. L. Palm, F. J. Abresch en H. Schokker, onder toekenning van een jaarlijksch pensioen voor den eerst genoemde van 1500 en voor de beide laatsten ieder van ƒ1400. Op verzoek eeivol uit den zeedienst ontslagen de adjunct-administrateur A. M. Montijn, dienende bij de zeemacht in Oost-Indië, met den laatsten der maand waarin dat besluit te zijner kennis zal worden gebracht. geneeskundige dienst. Benoemd totofficier van gezond heid 3" klasse de heeren A. W. J. Deije en B. Loeckener. De kerkeraad der Nederduitsche hervormde gemeente te Utrecht heeft, ter voorziening in de vacature ont staan door het overlijden van den heer D. Gildemeester, het volgende drietal van predikanten opgemaaktde heeren E. F. W. Wolf, te Valburg; J. H. Guldenarm, te Oosthem, en R. F. Creutzberg, te Maarssen; de laatste na herstemming met den heer J. J. Gobius du Sart te Raamsdonk. De gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen: Javasche courant van 26 October.) civiel departement. Benoemd: tot telegrafist D klasse de telegrafist 2e klasse A. W. L. Hennebert. militair departement. Ontslagen: op verzoek, eervol, wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de majoor der artillerie J. W. Veld man; eervol wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de dirigeerende officier van ge zondheid le klasse O. G. J. Mohnike; eervol, wegens vol brachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, C. F. Meister, directeur van het groot militair hospitaal te Samarang, en W. H. Bangert, magazijnmeester van het afdeelings militair kleedingmagazijn aldaar. Bij het wapen der artillerie, bevorderd: tot luite- nel de majoor W. Woutersz, thans met verlof d, en bij het materieel de majoor J. H. Betz, van heUtóteTieeltot majoor de kapitein F. R.K. Peijer im Hoff, thans met verlof in Nederlandbij het materieel de kapitein C. J. Essers, als kommandant der artillerie ter Sumatra's Westkust, en de kapitein C. M. J. W. Rijnen, als kommandant der artillerie in de eerste mili taire afdeeling op Java, beiden van het personeeltot kapitein bij het personeel de le luitenants A. Hijnekamp en A. M. P. Krijger, beiden van het personeel; bij het materieel de 1' luitenant A. J. M. Willemse; tot le» lui- nant, bij het personeel, de 2« luitenants J. C. van Dorth en C. A. Whitton, beiden van het personeelbij de mili taire school te Meester-Cornelis, de 2« luitenant-instruc teur J. J. K. de Moulin. (Javasche courant van 29 October.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den controleur 2« klasse bij de landelijke inkomsten en cultures H. J. Oosting; een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den ambtenaar op wachtgeld E. J. C. Bnyn. Ontslagen: uit 'slands dienst, de klerk ter alge meene secretarie G. R. Salomons. Benoe md: tot substituut officier van justitie bij den raad van justitie te Batavia, het lid van den raad van justitie te Soerabaija mr. A. A. Buyskestot leden van den raad van justitie te Soerabaija, de officier van justi tie bij den raad van justitie te Amboina mr. A. J. Iin- miuk, en de substituut-officier van justitie bij den raad van justitie te Soerabaija mr. W. J. Essers. militair departement. Benoemd: tot magazijn meester bij het afdeelings militair kleeding-magazijn te Soerabaija G. W. Anthonijsz, thans belast met de waar neming dier betrekking. marine departement. Benoemd: tot commies bij bet haven-departement te Macassar, de klerk bij dat haven-departement J. H. Koekerits. (Javasche courant van 2 November.) civiel departement. Benoemd: tot hoofdonderwij zer aan de openbare lagere school te Pamakassan (Madura), de 3C hulponderwijzer aan de openbare 2« lagere school te Batavia A. C. Tjebbesbij het depar tement van binnenlandsch bestuur, tot'le" commies, de 2« commies A. Mijer; tot 2cn commies de 3« commies W. F. Ingram en de klerk jonkheer Th. Hora Siccama; tot commies, de klerk J. J. Deeleman. Machtiging verleend: tot het uitreiken aan R. de Jong van een akte van toelating tot de uitoetening der genees- en heelkundige praktijk te Timor-Koepang. militair departement. Ontslagen eervol, uit 'slands dienst, wegens volbrachten diensttijd, met be houd van recht op pensioen, de militair ambtenaar der 2« klasse C. Stekkinger. Belast: met de waarneming der betrekking van 1C[> commies bij het groot militair-hospitaal te Samarang, de adjudant-onderofficier hospitaalmeester F. G. Krabbe. De reis der Europeesche vorsten in het Oosten heeft teweeggebracht dat verscheidene wegen gelegd zijn waarnaar de bevolkingen sedert eeuwen verlangend uitzagen. Zoo heeft men o. a. een weg gelegd van Jeru zalem naar Bethleëm. Het eerste rijtuig dat daarover reed was van graaf Beust; al de bewoners uit de omstre ken waren gekomen om van dat schouwspel te genieten; het was, zeide men, voor de eerste maal sedert de tijden van koning Salomo dat een rijtuig in die streken gezien was. Men verlieze echter niet uit het oog dat er geen tijdgenoot van koning Salomo meer is om dit te be vestigen. De Bank- und Handels-Zeitung deelt mede dat de aartsbisschop van Keulen den geestelijke, die di n vorst van Rumenië kerkelijk in den echt heeft verbonden met de prinses von Wied, heeft gesuspendeerd. De aanlei ding daarvan moet gezocht worden in deze bijzonder heid, daf gemelde geestelijke, .Kayser geheeten, dat huwelijk kerkelijk heeft gesloten zonder te vorderen dat de kinderen, uit dien echt geboren wordende, in de roomsch-catholieke leer zullen worden opgeleid. Waar schijnlijk zal dat feit een conflict doen oprijzen tusschen den staat en den aartsbisschop, omdat hij zich heeft vermeten een ambtenaar, door den staat aangesteld, de uitoefening der hem opgedragen functiën te verbieden. De bedoelde heer Kayser is garnizoensprediker te Dus- seldorf. Heden avond zijn alhier de volgende perceelen te koop aangeboden1» een huis en erve, zijnde koffiehuis, op het Vlissingsch wagenplein, wijk Q n« 118; verkocht voor ƒ1807,—2» 84 centiares erf, gelegen bij het Vlissingsch wagenplein, op den karremanstuinverkocht voor ƒ231,25; 3» een huis, schuurtje en erve aan den Vlissing- schen rijweg; bij 'den kleine Abeele; niet verkocht. Hoogste bod ƒ1640. 14 Dec. 's av. 11 u. 44 gr. 15 'smorg. 7u.44gr.'smidd.l u.48gr. 'sav. 6 u.45gr. Zitting van Woensdag 15 December. Missives gedepu- pnteerde staten; brief A. E. Verwijs; voordrachten ter benoem'ng; eervol ontslag dr. L. J. de Marree als lid godsbuizen en gezondheidscommissie; vaststelling supple toir kohier directe belasting; beschikking adres dr. van Hall; goedkeuring contract straatweg MiddelburgVeere; beschikking adres Cicardievoorstel en besluit betreffende gemeente-opzichters; vernietiging obligatiënmededeeling omtrent verordening begraafplaats; wijziging instructies gemeentefabricagebenoemingen; rappoit en concept verordeningen plaatselijke directe belasting in komsten. Voorzitter de heer Bijleveld van Serooskerke. Afwezig de heeren van Diggelen en Magielse. De notulen van het verhandelde in de zitting van 1 dezer worden na voorlezing goedgekeurd. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling des voorzitters dat de heeren van Diggelen en Magielse wegens ambtsbezigheden verhinderd zijn deze zitting bij te wonen; alsmede dat door gedeputeerde staten zijn goedgekeurd de raadsbesluiten a tot aankoop van het huis op den Wal voor 2600b tot het verhuren aan het rijk van een ijklokaal; c tot vaststelling van de supple- toire gemeentebegrooting voor 1869; d tot onderhand- sche aanbesteding van het straatwerk; e tot openbare verkoop van boomen, en f de gemeenterekening over 1868. Mede wordt voor kennisgeving aangenomen eene mis sive van den heer A. E. Verwijs, houdende dankbetui ging voor zijne benoeming tot secretaris van het bur ger] ijk armbestuur. Geschiedt mededeeling van de volgende ingekomen dubbeltallen ter vervulling van vacatures Voor secretaris van de commissie van bestuur over do leenbank, de heeren P. Pichal en A. E. Verwijs. Voor lid der commissie van toezicht op het middel baar onderwijs, de heeren mr. G. N. de Stoppelaar en jonkheer mr. L. F. van Panhuijs. Voor lid van het bestuur der godshuizen de heeren dr. AL H. Damine en P. M. de Ligny, alsmede de heeren J. P. van Visvliet en jonkheer mr. D. G. van Teijlingen. De eerste dezer voordrachten strekt ter vervulling der vacature ontstaan door het vertrek naar elders van dr. L. J. de Marrée, aan wien in de missive van het be stuur der godshuizen hulde wordt gebracht voor de voorbeeldige wijze waarop hij de belangen der gestich ten in het algemeen, en die van de weezen in het bij zonder, gedurende een aairtal jaren heeft behartigd en wiens gemis genoemd bestuur verklaart diep te gevoelen. Mede is van dr. de Marrée een verzoek ingekomen om ontslag als lid van het bestuur der godshuizen, en als voorzitter en lid van de gezondscomraissie, waarbij

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 1