M1DDELBURGSCHE COURANT. N°' 230. Donderdag 1869, 25 November. Middelburg 21 November. Benoemingen en besluiten. Kerknieuws. Koloniën. Rechtzaken. Het Provinciaal blad van Zeeland n°. 116 bevat de volgende circulaire van gedeputeerde staten aan burge meester en wethouders (Ier verschillende gemeenten: „De vraag of, in betrekking tot de volksgezondheid, de afzondering van een gedeelte der begraafplaatsen, tot begraving van lijken van personen aan besmettelijke ziekten overleden, noodzakelijk is te achten, is door het geneeskundig staatstoezicht in een ontkennenden zin beantwoord; terwijl bovendien, naar zijn gevoelen, het gevaar van te duchten verspreiding van smetstof, op veel doelmatiger wijze door aanwending van bederfwe rende zelfstandigheden kan worden te keer gegaan. „Hieruit volgt, vooreerst, dat in de door de gemeente raden, naar aanleiding van art. 50 der wet van den 10«i April jl. (Staatsblad n°. 65), vast te stellen verorde ningen op de begraafplaatsen, daaromtrent niet alleen geene bepalingen behoeven te worden opgenomen, maar dat tegen het opnemen van zoodanige bepalingen beden kingen bestaan die eene wijziging, als waarvan hier sprake is, zouden vereischen, daar toch om maar éerie te noemen, op die afgezonderde gedeelten in den regel geene verschillende klassen kunnen bestaan, en het dus voor menigeen, die anders de lijken zijner nabestaanden in eene hoogcre klasse zou laten begraven, stuitend zou zijn, wanneer hij zijne bloedverwanten, die aan eene besmettetijkc ziekte waren overleden, in eene lagere klasse zou moeten zien begravenen ten anderen dat in besluiten tot heffing van begrafeuisrechten mitsdien van geen afzonderlijk recht sprake kan zijn." Bij gelegenheid van het XXIVC Nederlandseh land- huishottdkundig congres in 1870 te Arnhem te houden, zal tevens een internationale tentoonstelling van land bouwwerktuigen, de eerste van dien aard in ons land, plaats hebben. Het bestuur wenscht daaraan voorts eene verloting te verbinden, zoo mogelijk van 25000 loten a f 1. De Staatscourant van Woensdag 24 dezer bevat eene aankondiging van de algemeene commissie van liquida tie der zaken van de voormalige wees- en momboir- kamers, gevestigd te 's-Gravenhage, betreffende de voormalige weeskamer van Schiedam. ridderorden. Vergunning verleend aan H. J. C. Hco- geveen, resident van Batavia, tot het aannemen en dra gen der onderscheidingsteekenen van kommandeur dei- orde van Christus, hem door Z. M. deD koning van Por tugal geschonken. schutterijen. Benoemd tot 2en luitenant bij de dienst doende schutterij te Vlissingen J. P. Kalis. leger. Benoemd bij het personeel van den militairen veterinairen dienst tot paardenarts 8e klassebij het 3e regiment huzaren de veearts H. Mars, en bij het regiment rijdende artillerie de veearts W. J. P. van Oppenraay. belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe be lastingen en accijnsen te Gulper. c. a. S. Roebroek, thans ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rech ten en accijnsen te liellevoetsluis c. a. consulaten. Benoemd tot Nederlandseh consul te Ancona de heer H. von Breinen. Door het kiescollege der Nederduitsch hervormde gemeente te Dreischor is op Zondag den 21en dezer ter vervulling der vacature van predikant-, ontstaan door het overlijden van den heer B. Kam, het volgende twaalf-, zes en drietal samengesteld: de heeren L. R. vau den Broek, te GrooteLindt; J Moltzer, te WarderC. Reijers te Ellewoutsdijk; O. J. Montijn, teLoenenaande Veluwe A. C. Duker, laatst te Geervliet; J. E. van Herson, te' Giethoorn; Paris, te Kwadijk; H. Zeeman, te Zonne- inaire; Wolterink, te Sint-Jansland; Lublink Schröder, te Poederoyen en Loevestein; Telders, te Renesse, en H. Datnsté, te Nieuwerkerk. De eerste zes zijn op het zestal en de eerste drie op het drietal geplaatst. De heer Laan, predikant bij de Nederdtritsch her vormde gemeente te Maassluis, trad jl. Zondag namiddag voor eene talrijke schare op, doch v^r-KetAinmiddellijk den kansel, na verklaard te hebben zijne hoorders personen bevonden, v< zind was te prediken. atAr zich onder r*wie bij niet ge- \Uandelsblad.) De gouverneur generaal van Nederlandsch-Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den 5cn October civiel departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den substituut-officier van justitie bij den raad van justitie tePadang nrr.L H. E Croes; een tweejarig verlof naar Nederland, aan den lcn commies bij bet algemeen beheer der posterijen C. H. W. d'Artillact Brill. Ontslagen: eervol, uit 's lands burgerlijken dienst, de gewezen post-commies en chef van het postkantoor te Tagal W. C. S. J. Versvelt; eervol, uit 's lands dienst, de gewezen cipier bij 's lands gevangenis te Benkoelen R. Jardez. Benoemd: tot leden van den raad van justitie te Batavia, het lid in den raad van justie te Soerabaija rar. C. Visser, en de substituur-offieier van justitie bij den raad van justitie te Batavia mr, J. Ph. F. Filz; tot om- gaanden rechter in het gouvernement Celebes en onder- hoorigheden, de substituut-officier van justitie bij den raad van justitie te Samarang mr. M. C.Piepers; tot adsis tent-resident vanGaloe,de adsistent-resident van Bondo- wosso A. H Svvaving; tot adsijtent-resident- van Bondo- wosso, tevens vendumeester aldkar, de controleur P klasse bij de landelijke inkomsten -">n cultures jonkheer D. F. van Alphen; tot 2C" commies ter secretarie van den gou verneur van Celebes en onderhoorigheden, de ambtenaar op wachtgeld W. F. Prins. militair departement. Ontslagen: eervol uit Zr. Mn militairen dienst, wegens volbrachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de kapitein der infanterie H. Kruysboom; op verzoek, eervol, uit Z''. M». militairen dienst, de officier van gezondheid 3C klasse J. P. Kloos. Benoemd: tot adjudant bij den kommandant der tweede militaire afdeeling op Java, de 2» luitenant- adjoint bij den staf dier afdeeling G. A. P. C. von Söhsten, met bepaling, dat hij ook als zoodanig bij zijn wapen zal worden gevoerd d la suile. (Javasche courant van den 8?» October.) civiel departement. Benoemd: tot predikant bij de protestantselie gemeente te Djokjokarta C. G. S. Bege- mann, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd; tot predikant bij de protestantsche gemeente te Madioen, de predikant bij de protestantsche gemeente te Macassar J. F. Thieme; tot lid van het hoog militair gerechtshof van Nederlandsch-Indië J. van Gogh, kapitein ter zee bij de Nederiaudsche marine, tijdelijk gedetacheerd bij het departement der marine in Nederlandsch Indië; tot ad vocaat en procureur bij het hooggerechtshof van Neder landsch-Indië m1'. L. W. Cl. Keuchenius; tot translateur voor deMaleische taal, speciaal belast met den stedelij ken dienst te Batavia, de ambtenaar op nonactiviteit J. L. Rhemrev. Tijdelijk toegevoegd: aan den landraad te Sama- rang, als 2« adjunct griffier, de le klerk ter griffie van genoemden landraad J. W. B. Steevensz. militair departement. Overgeplaatst: bij den mi litairengeneeskundigen dienst der Wester afdeeling van Borneo, de officier van gezondheid 2» klasse P. S. A. van Dura, van den geneeskundigen dienst te Palembangbij het groot militair hospitaal te Samarang, de officier van gezondheid 2klasse J. II. van Woelderen, van den geneeskundigen dienst der Wester-afdeeling van Borneo; bij het groot militair hospitaal te Samarang, de officier van gezondheid 3C klasse 0. A. Prins, vau den genees kundigen dienst der Lampongsebe districten. marine departement. Tot oommies bij het marine etablissement te Soerabaija, de teekenaar bij dat etablis sement J. P. Wolff. (Javasche courant van den 20?" October.) civiel departement. Verleend een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den ingenieur 2C klasse van het stoomwezen G. A. Hoogenstraten. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit zijne betrekking,, wegens ziekte, onder toekenning van wachtgeld, de adsistent resident van Sumanap mr. J. A. baron Taets van Amerongen. Benoemd: tot adsistent-resident van Sumanap, de adsistent-resident van Bandjarnegara J. P. Baumgardt. tot gezworen landmeter P klasse te Samarang, D. F Stoll bij het postkantoor te Weltevreden (Batavia), tot hoofd commies, de P commies J. C. Taseb tot P" commies, de 2C commies H. L. Weiter; tot 2™ commies, de 3e commies O. Loos. Bevorderd: bij den telegrafischen dienst tot inge nieur, de adjunct-ingenieur S. A. Webb; tot adjunct- ingenieur, de telegrafist P' klasse P. Harting; tot telegra fist P klasse E F. G. A. Poelman. militair departement O tl tolagen :eervol, uitZr.Ms. militairen dienst, met behoud van recht op pensioen, de kapitein der infanterie J. A. P. Reinders van der Veer. De arrondissements-reehtbank alhier heeft heden de \olgendc vonnissen uitgesproken. Jacoba Hendrikse, ond 48 jaren, werkster alhier beklaagd dat zij den 14en en 20" October, tijdens zij in dienst was bij O. P. Roelse alhier, telkens een tinnen waterpot arglistig weggenomen en ten eigen bate ver kocht heeft is, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, schuldig verklaard aan diefstal door eene loonbediende ten nadeele van haren meester, en ver oordeeld tot eene maand gevangenisstraf, alsmede in de kosten. Petrus Klosse, oud 40 jaren, thans landbouwers- knecht te Schoondijke onlangs door de rechtbank alhier bij verstek schuldig verklaard aan laster, doordien hij den 241-'" April jl., tijdens hij als ploegbaas werkzaam was aan de kanaalwerken te Arnemuiden, in de directie keet van den aannemer aldaar in het openbaar den onder baas II van den Berghe beleedigend gezegd heeft, dat bij 3.60 bad gestolen, en te dier zake tot eene maand gevangenisstraf veroordeeld is tegen dit vonnis in verzet gekomende rechtbank heeft hem echter ander maal Echuldig verklaard aan laster, gepleegd onder ver zachtende omstandigheden, doch hem thans tot acht dagen gevangenisstraf en in de kosten veroordeeld. Marinus Hardewijnse, oud 64 jaren, zonder beroep, wonende te Vlissingen beklaagd dat hij den 3P" Oc tober jl. op den openbaren weg onder Vlissingen in bedelende houding aan twee voorbijgangers een aalmoes gevraagd en van ieder hunner een cent ontvangen heeft is schuldig verklaard aan bedelarij in eene plaats voor welke eene openbare inrichting tot voorko ming van bedelarij bestaat, en, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot acht da gen gevangenisstraf, bonevens in de kosten. Adriaan Wiericks,oud 32 jaren, polderwerker alhier beklaagd dat bij den 16eu October jl. op de kanaalwerken onder Souburg P. Sirkularis moedwillig heeft geslagen is schuldig verklaard aan het moedwil lig toebrengen van slagen en stooten, waardoor geene ziekte of beletsel o.n te werken is ontstaan, en, met aan neming vau verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot eene geldboete van f 8 en in de kosten. Casper Bergsi, koewachter te Hoofdplaat, be klaagd dat hij den 2P» September jl. op de hofstede van deu landbouwer J. Provoost aldaar, ten nadeele van Ch. L. Verhoozel arglistig zich een tabaksdoos toege ëigend heeft is bij verstek schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal ten nadeele van iemand die zich in het huis zijns meesters bevond, gepleegd onder verzach tende omstandigheden, en veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf, alsmede in de kosten. Jacobus Versluijs, oud 31 jaren, schippersknecht beklaagd dat liij den 22«> Augustus jl. in de herberg van Bliek te Yeere zich gewelddadig beeft verzet tegen den

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 1