öuitmlanö. Gemengde berichten. Verkoopingen en aanbestedingen. Thermometersland. Algemeen overzicht. is bij vonnis der arrondisseraents-rechtbank te Gocs dd. 26 Juli jl. schuldig verklaard aan het door gebruik making eener valsche hoedanigheid zich goederen te hebben doen ter handsteden, die hij zich arglistig heeft toegeëigend, en daardoor een ander van een ge deelte zijner bezittingen heeft opgelicht, en veroordeeld tot eene cellulaire gevangenisstraf van zes maanden en eene geldboete van ƒ25, met subsidiaire gevangenisstraf van drie dagen cellulair, en in de ko3ten van het rechts geding. Op het door den veroordeelde en den officier van justitie ingesteld hooger beroep, heeft het hof dit vonnis bevestigd, doch niet voor wat betreft de opgelegde straf, en het te dien opzichte verbeterende, den geïntimeerde en mede-appellant veroordeeld tot eene cellulaire gevan genisstraf van drie maanden en eene geldboete van 25, met subsidiaire gevangenisstraf van drie dagen cellulair en in de kosten der procedure, zoo in eersten aanleg als in hooger beroep gevallen. George Williams, oud 31 jaren, kroeghouder, wonende te Brouwershaven beklaagd dat hij in den morgen van 19 Juni jl., omstreeks 8 uren, zijne huis vrouw Wilheluiina Koppens, in zijne woning te Brou wershaven, moedwillig bij de keel gegrepen, haar vuist slagen in het aangezicht toegebracht, en haar alzoo verwond heeft, en dat hij in den volgenden nacht in de woning van den logementhouder A. Adams, te Brou wershaven, den matroos Bartholomeus Maceathij moed willig een duw op den schouder gegeven en Gerrit Storm moedwillig met een stoel eenige slagen op het hoofd toegebracht heeft; voorts kort daarna op de openbare straat aldaar A. Adams moedwillig op den grond ge worpen en Gerrit Storm evenzoo moedwillig op den grond geworpen, geschopt en geslagen, hem bij zijn jaskraag gevat en over de straat naar den havenkant gesleept heeft, zonder dat er eenige poging om dezen van zijn leven te berooven gebleken is is bij vonnis der arron- dissements-rechtbauk :e Zierikzee dd. 26 Juli jl. schuldig verklaard aan het moedwillig toebrengen van slagen, stooten en kwetsuren, geenerlei ziekte of beletsel van te werken veroorzaakt hebbende van meer dan twintig- dagen, en te dier zake veroordeeld tot eene cellulaire gevangenisstraf van twee maanden en 4 geldboeten van ƒ8, metsubsidiaire gevangenisstraf van éen dag cellulair voor elke boete, en in de kosten der procedure, met vrijspraak van het lu-m in de tweede plaats bij dagvaar ding ten laste gelegde feit. Voorts ten aanzien der door G. Storm als beleedigde partij gevorderde schadevergoe ding ten bedrage vaD 60, voor vergoeding van kosten van herstel, geleden pijn, vellet in zijne werkzaamheden en onkosten ter zake dezer civiele vordering, den be klaagde, veroordeeld om aan G. Storm tot schadever goeding te betalen eene som van ƒ15.60, mitsgaders de kosten der voeging, daaronder begrepen die van den advocaat, welke do beleedigde partij heeft bijgestaan mits het geheele bedrag blij ve beneden de gevorderde som van 60. Op het door den veroordeelde en den officier van justitie ingesteld hooger beroep, heeft het hof dit vonnis bevestigd, voor zoover de beklaagde daarbij is schuldig verklaard aan de als bewezen aangenomen en gequalificeerde feiten, met vrijspraak ten opzichte van een der hem ten laste gelegde misdrijven, en dit vonnis insgelijks bevestigd, voor wat betreft zijne veroordee ling tot eene gevangenisstraf van twee maanden, in een zame opsluiting te ondergaanvoorts dat vonnis ver nietigd voor zoover daaibij vier geldboeten elk van 8 zijn opgelegd, met subsidiaire gevangenisstraf; als mede ten opzichte van het bedrag der schadevergoeding aan de beleedigde partij toegebracht, en te dier zake op nieuw recht doende, den beklaagde veroordeeld tot betaling van drie geldboeten, ieder van ƒ8, met subsi diaire gevangenisstraf van éen dag cellulair voor elke boete, alsmede in de kosten der procedure in beide instantiën gevallen, met verdere veroordeeling om aan G. Storm als schadevergoeding te betalen 60. Elisabeth Pietemella Karreman, huisvrouw van Corneiis van den Bosch, oud 28 jaren wonende te Mid delburg beklaagd dat zij gedurende de afwezigheid van C. van den Bosch, met wien zij door een wettig huwelijk verbonden is, en die in October 1864 ter zee vaart is gegaan en eerst in den loop van dit jaar is terug gekomen, immers in de maand November 1868, overspel heeft gepleegd in het door haar bewoonde huis te Mid delburg—is bij vonnis der arrondissements-rechtbank te Middelburg dd 22 Juli jl. schuldig verklaard aan overspel gepleegd door eene gehuwde vrouw en te dier zake ver oordeeld tot eene gevangenisstraf van drie maanden en in de kosten der procedure. Op het door den officier van justitie en de veroordeelde ingesteld hooger beroep heeft het hof dit vonnis beves tigd, mot veroordeeling van de geïntimeerde en mede appellante in de kosten, ook op het hooger beroep. Jl. Zaterdag avond hebben weder een aantal pol derwerkers Utrecht bezocht en na hun weekgeld verteerd te hebben eene vechtpartij gehouden, waaraan eenige burgers en militairen deelnamen. De politie heeft de polderwerkers, wegens hunne te groote strijdlustigheid, uit de gemeente verwijderd. Zondag hebben zij in die gemeente weder vreeselijk huisgehouden —zegt het Utrechtsch dagblad maar de politie, die hen Zaterdag- avond welwillend verwijderd had, tastte hen ditmaal krachtiger aan, en bracht er een tiental van in arrest, na eerst genoodzaakt te zijn geweest om van de wapenen gebruik te maken. Door de administratie der staatsspoorwegen is be sloten, voortaau eene premie uit te reiken aan het per soneel, belast met het nazien der rijtuigen en wagens, voor ieder voertuig, dat door hen wordt aangehouden, waarvan de beschadiging onmiddellijk gevaar voor de veiligheid van den dienst oplevert. In het nieuwe reglement op het beheer der kerkelij ke goederen te Harlingen is de bepaling opgenomen, dat de kerkorgels tot geen ander einde zullen mogen gebruikt worden dan bij de uitoefening \an den openbaren eere- dienst. Alzoo is het houden van orgelconcerten, waar voor zich het orgel in de nieuwe kerk bijzonder eigent, voortaan onmogelijk, gelijk nog deze week bleek, toen een musicus aanzoek deed tot het houden van een con- cert.Alzoo bevordert de puriteinsche richting- de kunst. {Het Noorden Het dagblad the Globe deelt mede, dat de geheele equipage van het in Juni inde Torrestraut (Nieuw Hol land) verongelukte 3chip Catherine Seymour, op weg van SydDey naar Engeland, door de inboorlingen van de Australische noordkust vermoord zou zijn. Drie en twintig mensehen zouden daar een gruwelijken dood hebben gevonden. Geen moeite wordt ontzien teneinde het lijk van Kinck den vader te ontdekken. Twee werklieden hadden beweerd dat zij op zekeren nacht twee personen hadden zien werken op een gedeelte van de in aanbouw zijnde spoorweglijn Bollwiller Guebwiller in den Elzas. Op de plaats waar de personen gezien waren bevond zich destijds een ontzaglijke put die juist des morgeus na bedoelden nacht door ettelijke duizende kubieke meters grond gevuld is geworden. Deze zijn allen weder opge graven, doch te virgeefs, de uitslag beloonde de moeite niet. De keizer van Frankrijk heeft den sultan niet alleen per telegraaf zijn dank betuigd wegens de luisterrijke ontvangst van de keizerin, maar bovendien persoonlijk nog een brief aan Z. M. geschreven, die door een kabi- nets-koerier naar Constantinopel wordt overgebracht. De werkstaking, der winkelbedienden te Parijs heeft de gelegenheid verschart om het enorme cijfer der verdiensten van het meerendeel hunner te ken nen. Velen van hen verdienen 3 a 10000 franken. Een patroonknipper van een der voornaamste kleermakers heeft niet minder dan 22000 franken inkomen. Een zaak gelastigde van een der vreemde hoven, aan wien dit feit door bedoelden kleermaker zelf was medegedeeld, vroeg dezen: Zou het heel moeilijk zijn zelfs voor een gevolmachtigd minister om knipper bij u te worden? Volgens de dagbladen van Odessa heeft ook die stad zijn misdaad van Pantin. Vijf lijken van eene arme israëlictische familie zijn den 11<™ dezer maand bij elk ander in een hut op een eeuzamen weg gevonden. Jl. Zaterdag d us acht dagen na den onlangs gewoed hebbenden brand is te Lyon wederom een vreeselijke brand uitgebroken, ditmaal in een uitgestrekte fabriek, die in weinige uren geheel in de asch gelegd is. Men heeft geen menschenlevens te betreuren, doch de stoffe lijke schade wordt, evenals van den vorigen brand, op vijfhonderd duizend franken geschat. Er bestaat gegronde vrees, dat de pink Frank en Jan Fokke, toebehoorende aan mij. de wedc. Maarten Varkevisser, te Scheveningen, stuurman Wouter van dei- Toom, ook in den jongsten storm op hare terugreis, na eene afwezigheid van ruim eene maand, met eene volle lading haring op de Eierlandsche gronden verongelukt zal zijn. Te Porpignan heeft zich het geval voorgedaan dat een geestelijke in zijne eenigszins te vurige rede herhaal delijk door gemurmel der toehoorders gestoord werd. Dit begon hem, een voormalig eavalerie-officier, te hin deren, en zijn muts afnemende, zeide hij Mijne heer< n> het is nu niet meer den prediker van Jezus Christus dien ge voorhebt, maar den heer Guyon. Indien de een of ander onder het gehoor van mij een aardsche herstel ling van eer mocht wenschen, ben ik morgen in mijn hotel voor hem te spreken. De graaf de Beaumont te Parijs beeft dezer dagen altijd nog naar aanleiding der brieven historie zijn derde duel gehad en wel met den hertog Fitz-James. Ook in dit duel is de graaf ongedeerd gebleven, terwijl zijn te genpartij eene hoogst gevaarlijke wonde heeft ont vangen. De op gisteren te Neuzen plaats gehad hebbende veiling der rijks-gronden in den polder Willem III, onder de gemeenten Zaamslag en Bosehkapelle, heeft de aanzienlijke som opgebracht van 322.455. Deze gron den,gezamenlijk eeneoppervlakte van circa 144 hektares beslaande, hebben alzoo ruim ƒ2800 per hektare ge golden. 25 Oct. 's av. 11 u. 47 gr- 26 's morg. 7 u. 48gr. 'smidd. lu.49gr. s av. 7 u.40gr. Keizer Napoleon is gisteren middag op de Tuileriën aangekomen om aldaar met het oog op alle eventuali teiten den dag van heden door te brengen. Het officieel orgaan der Fransche regeering be-. atte in zijn Dommer van gisteren eene aankondiging van den prefect van politie, waarbij aan de Parijsche bevolking wordt medegedeeld „dat de noodige maatregelen zijn genomen tegen heden om de eerbiediging der wetten te verzekeren en op krachtige wijze de orde en de rust to handhaven". De welgezinde buigers worden dus aange maand „om zich niet door 011 voorzichtige nieuwsgierigheid te laten medeslepen en zich alzoo niet bloot te stellen aan de gevolgen, welke uit eene mogelijke toepassing der wet van Juni 1848 op de samenscholingen zouden kunnen voortvloeien," De liberale Parijsche organen bevatten in bun giste ren avond verschenen nomuier nog eene dringende bede aan de bevolking om kalm te blijven. „Geen enkel lid van het wetgevend lichaam zegt le Tcraps zal zich naar de vergaderzaal begeven. Er zal dus niemand te vergezellen of te zien zijn. Wat de politie agenten be treft, men ziet hen dikwijls genoeg dan dat tene mani festatie van hunne zijde voor de Parijsche nieuwsgie righeid een harer waardige aantrekkelijkheid kan hebben Men moet hen nopen om elkander te arresteeren, indien zij niet met ledige handen mochten willen te huis komen." Behalve de reeds medegedeelde voorzorgsmaatregelen tegen heden was ook door de regeering bevel gegeven om alle wapens, in de wapenwinkels te Parijs voorhanden, tijdelijk over te geven aan de autoriteiten, aan welk bevel gisteren is voldaan. Heden hebben in België de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Onder de steden waar eene zelfs bij onze naburen buitengewone spanning onder do bevolking in de laatste dagen viel waar te nemen, behoort Antwerpen. De muren der stad zijn als bedekt met verkiezingsaan kondigingen en aanbevelingen, terwijl gisteren en eer gisteren een groot aantal personen de stad doorkruisten met reusachtige voor een deel geïllustreerde verkiezings manifesten. Hier en daar moest zelfs de politie tusschen- beide komen om feitelijkheden tusschen de aanhangers der strijdende verkiezingspartijen te voorkomen. Men moge dergelijke buitensporige heftigheid afkeuren zeker is het dat zij in elk geval blijk geeft van een po litiek leven, hetwelk in andere rijken helaas totaal ge mist wordt. Uit Dresden wordt gemeld dat er weder sprake is van de terugroeping van den Oostenlij kschen vertegenwoor diger bij het Saksische hof, von Werner, een diplomaat van groote verdienste, doch die in de Saksische depêche- quaestie zich de volgende, trouwens zeer te rechtvaar digen, onvoorzichtigheid te verwijten heeft. In de diplo matie moet men evenals iu de journalistiek dikwijls afgaan op geruchten, op gegeven verzekeringen, op als juist beschouwde inlichtingen. Men kan èn als diplo maat én als journalist niet uitsluitend wèl en overtuigend bewezen feiten aan zijne regeering of aan zijne lezers mededeelen. Zoo bad iemand, waarop de heer von Wer ner meende te kunnen vertrouwen, hem verhaald dat de Pruisische gezant de bekende depêche van den minister von Beust aan den vertegenwoordiger von Wimpffen te Berlijn van 1 Mei gedagteekend en han delende over de Fransch-Belgische spoorweg-quacstie had medegedeeld aan de Saksische regeering-, meteenigo voor Oostenrijk hoogst vijandige ophelderingen. De heer von Werne. tclegrapheerde dit naar Weenen, waarvan eene scherpe depêche van den heer von Beust over Prul- sen's Jiouding, tot mededeeling aan de Saksische regee ring bestemd, het gevolg was, later ook in het roode bock opgenomen. Intusschen was den beer von Werner gebleken dat zijn zegsman onjuist was ingelicht geweest

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 2