Benoemingen en besluiten. Onderwijs. Kerknieuws. Marine en leger. Koloniën. Rechtzaken. In de jl. Dinsdag te Utrecht gehouden gemeenteraads zitting werd door den voorzitter medegedeeld dat een telegram uit Leuven was ingekomen van den heer van Westrheene, die namens het bureel en vele congresleden de vraag deed, ot Utrecht geneigd zou zijn het Twaalfde Nederlandsch taal- en letterkundig congres een volgend jaar te ontvangen. Na eenige beraadslaging werd beslo ten per telegram te antwoorden: „dat men het een voor recht zou achten het congres het volgende jaar te Utrecht vergaderd te zien." Nogtans is door het congres, op voorstel van den heer 0. Verhagen, bepaald dat het vol gende congres te Middelburg zal worden gehouden. Bij nadere beschikking van Z. E. den minister van justitie is bepaald dat de rijks-veldwachter A. Overdnin op zijn tegenwoordige standplaats (Veere) zal blijven, en is de rijks-veldwachter C. Monton van den Bo.mmel alsnu te Domburg gestationeerd ter vervanging van den rijks-veldwachter J. Kroes. ridderorden. Vergunning verleend aan den heer m'. T. M. Roest van Limburg, minister van buitenland- sche zaken, tot het aannemen en dragen der versierselen van grootkruis der orde van den Zahringer leeuw en van die van grootkruis der orde van de IJzeren kroon, hem respectivelijk door Z. K. H. den groothertog van Baden en Z. M. den keizer van Oostenrijk geschonken en aan den heer L. J. de Jongh, medicinae doctor te 's-Graven- hage, tot het aannemen en dragen der versierselen van kommandeur der orde van Karei den Derden, hem door het voorloopig bewind van Spanje geschonken. marine. Ingetrokken de benoeming van A. A. Pronk tot scheepsklerk, en met ingang van den 10en dezer ter zijner vervanging tot scheepsklerk bij de Nederlandsche zeemacht benoemd W. van der Meer. belastingen. Opgeheven het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen te Amby (Limburg), bevattende de gemeenten: Amby, Bemelen, Berg en Ter- bigt, Cadieren Keer, Gronsveld, en Heer; de ontvangst der directe belast, en acc. in de gemeentenMbeer, Mar graten, Noorbeek en Slenaken, afgescheiden van het ontvangkantoor der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Hoogcruts (gemeente Slenaken); blijvende dit kantoor alleen bestaan voor zooveel de in- en uitgaande rechten betreft; en Eysden, Mesch, Rijck- holt en St. Geertruide afgescheiden van het ontvang kantoor der directe belastingen, in en uitgaande rechten en accijnsen te Eysden (Maas), blijvende dit kantoor alleen bestaan voor zooveel de in- en uitgaande rechten betreft. Ingesteld een nieuw ontvangkantoor voor de directe belastingen en accijnsen te Gronsveld, voor de gemeenten: Gronsveld, Bemelen, Cadieren Keer, Heer Rijckholt, St. Geertruide, Mheer en Amby; de ontvangst der directe belastingen en accijnsen in de gemeente Berg en Terblijt gevoegd bij het kantoor der directe belastingen en accijnsen te Valkenburg c. a. (Limburg), onder voortdurend beheer van den tegenwoordigen titu laris, den heer 0. T. A. Coenegracht; de ontvangst der directe belastingen en accijnsen in de gemeenten Mar graten, Slenaken en Noorbeek gevoegd bij het kantoor der directe belastingen en accijnsen te Gulpende ont vangst der directe belastingen en accijnsen in de gemeenten Eysden en Mesch gevoegd bij het kantoor der in- en uitgaande rechten en accijnsen te Eysden (station). Aan den heer J. F. Oosterman eervol ontslag verleend, behoudens aanspraak op pensioen, uit zijne betrekking van ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Gulpen c. a. Opgeheven het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen te Eenrum, voor de gemeenten Eenrnm en Baflo de gemeente Eenrum gevoegd bij het kantoor der directe belastingen en accijnsen te Leens; de gemeente Baflo gevoegd bij het kantoor der directe belastingen en accijnsen te Warffum c. a., onder voortdurend beheer van den tegenwoordigen titularis, den heer J.W. Veen Valck, de gemeente Kloosterburen afgescheiden van het kan toor der directe belastingen en accijnsen te Leens en gevoegd bij dat der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Zoltkamp (gemeente Ulrum); onder voortdurend beheer van den tegenwoordigen titularis, den heer H. Hamstra; en benoemd tot ontvan ger der directe belastingen en accijnsen te Leens, bevat tende de gemeenten Leens en Eenrum, de heer L. G. A. D. Denis, thans ontvanger derzelfde middelen te Eenrum c.a. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Gronsveld c. a. de heer H. J. H. Berntz Nans, thans ontvanger der in- en uitgaande rechten en accijn sen te Eysden (station); der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Eysden (station) c. a., de heerM. G. A. Colen, thans ontvanger derzelfde midde len te Eysden (Maas); en voorts bepaald dat het kantoor Gronsveld c. a. zal worden ingedeeld bij de controle Maastricht. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen: te Baarlo (gemeente Maasbree, Limburg), jonkheer H. C. van Panhuys, thans ontvanger der zelfde middelen te Roden; te Roden (Drenthe), jonk heer G. B. de Sigers ther Boreh, thans ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Hoogcruts; te Bergambach c. a., de heer J. Nijenhuis, thans ontvanger der directe belastingen en accynsen te Zweeloo c. a.; te Groot-Ammers c. a., de heer W.A. D. van Grofei, thans ontvanger der directe belastin gen en accijnsen te Noordwolle c. a. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Termunterzijl de heer J. H. Pel, eervol ontslagen ontvanger der directe belas tingen en accijnsen te Wöudsen c. a., thans tijdelijk belast met cie waarneming, van het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen te Franeker c. a. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen te Eibergen (Gelderland), de heer L. E. Krabbendam, thans ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Eethen c. a., der directe belastingen en accijnsen te Hilvarenbeek c. a., de heer W. van Nouhuys, thans ontvanger derzelfdc middelen te Wijk c. a. Opgeheven de ontvangkantoren der directe belastin gen en accijnsen te Eethen, voor de gemeenten Eethen, Meeuwen en ürongelen; te Wijk, voor de gemeenten Wijk en Veen; de gemeenten Meeuwen en Drongelen gevoegd bij het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen te Dossen c. a., onder voortdurend beheer van den tegenwoordigen titularis, den heer J. A. van Hoofd; de gemeente Eethen, Wijk en Veen gevoegd bij het ontvangkantoor der directe belastingen en accijnsen te Heusden c. a.; en de heer P. II. E. L. Jonxis, thans commies bij de afdeeling comptabiliteit der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnsen van het departement van financiën, benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Heusden c. a. De gemeenteraad van Dordrecht heeft een voorstel van de commissie van toezicht op het middelbaar onder wijs aangenomen, om de leerlingen der Latijnsche school het onderwijs in de moderne talen aan de hoogere bur gerschool te doen genieten, in plaats van aan de Latijn sche school zelve, zooals thans plaats heeft. De heer J. G. Ormel, predikant bij de Nederdnitsch hervormde gemeente te Zaamslag, is als zoodanig be roepen te Loon op Zand. Do commissie belast met het afnemen van het in Novem ber te honden examen voor onderofficieren van het leger, tot het verkrijgen van den rang van 2e° luitenant, bestaat uit den luitenant-generaal Engelbregt, inspecteur der infanterie,als voorzitterden luitenant-kolonel Le Mattre, van het regiment grenadiers en jagersden luitenant kolonel Oldenbarneveld, genaamd Witte Tullingh, van het 3« regiment vesting-artillerie; den majoor van Toll, van het le regiment huzaren; den kapitein F. F. Steen- berghe, van het regiment veld-artillerie; don kapit. B. J. Mulert tot de Lecmkule, van het regiment grenadiers en jagers; en den ritmeester Holtius, van het 3e regiment huzaren, als leden, zijnde de kapitein Sierevelt, adju dant van voornoemden inspecteur der infanterie, als secretaris aan die commissie toegevoegd. Tot examina toren zijn voorts bestemd: de kapitein Jacquier de Lom- pret; de 1« luitenant-adjudant Jochems en de 1« luitenant de Vlaming, allen van het regiment grenadiers en jagers; de 1« luitenant jonkheer Gevaerts, van het 1» regiment huzaren; de 1« luitenant Veen Valck, van het 1« regi ment vesting-artillerie, en de le luitenant Froger, van het regiment veld-artillerie. Door den gouverneur-generaal zijn de volgende be schikkingen genomen: (Javasche courant van den 20™ Juli.) civiel departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Europa, wegens ziekte, aan den adsistent-resi- dent van Blitar (Kediri) L. K. J. Gey van Pittius; Ontslagen: eervol, uit zijne betrekking, wegens ziekte, onder toekenning van wachtgeld, de adjunct griffier bij den landraad te Samarang H. Bout; Benoemd: tot president van den raad van justitie te Soerabaija, de officier van justitie bij den raad van justitie te Samarang mr. L. Hovy tot hoofdonderwijzer aan de openbare le lagere school te Padang, de hoofdonderwijzer aan de openbare lc la gere school te Samarang J. A. Immink; tot hoofdonderwijzer aan de openbare lc lagere school te Samarang, de benoemde hoofdonderwijzer aan de open bare le lagere scnool te Padang J. A. P. de Visser; tot adjunct griffier bij den landraad te Samarang, de griffier bij den landraad te Bangkallan F. G. C. Mooijaart. militair departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den Du luite nant der infanterie 0. F. Engelhard. Ontheven: eervol, van de waarneming der betrek king van kommandant van het leger en chef van het departement van oorlog in Nederlandsch Indië, de gene- raal-majoor N. H. W. S. Whitton, kommandant der lc mi litaire afdeeling op Java. Benoemd: bij het wapen der artillerie, tot magazijn meester 3e klasse, de magazijnmeester 4C klasse J. J. II. A. Schenau. marine departement. Verleend: een tweejarig ver lof naar Nederland, wegens ziekte, aan den ingenieur 1» klasse bij het marine-etablissement te Onrust B. L. W. Eibach. (Javasche courant van den 23™ Juli.) civiel departement. Ontslagen: uit 's lands dienst, de telegrafist 2e klasse C J. H. van Zwieten; Benoemd: tot telegrafist 2» klasse II. J. Scholten, onlangs van verlof uit Nederland teruggekeerd. militair departement. Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den kapitein der infanterie P. de Riemer; een tweejarig verlof naar Nederland, aan den kapitein der infanterie G. S. 0. Klerk, en aan den 1» luitenant der infanterie P. E. J. Moltzer. On tslagen: eervol, uit's lands dienst, wegens vol brachten diensttijd, met behoud van recht op pensioen, de spijsverzorger bij het groot militair hospitaal te Sa marang C. F. Nelissen. Benoemd: tot adjudant van den kommandant van het leger en chef van het departement van oorlog in Nederlandsch-Indië, de kapitein der infanterie G. C. E. van Daalen, van gemeld departement; bij den militairen geneeskundigen dienst, overgeplaatst bij het reconvalescenten-gesticht te Öenarang, de officier van gezondheid 2' klasse J. Semmelink, van het garni zoen te Wonosobo; bij het garnizoen te Wonosobo, de officier van gezond heid klasse II. van den Broeck, van het garnizoen te Onrust. De arrondissements rechtbank alhier heeft heden de volgende vonnissen uitgesproken. Jan Tavenier, schildersknecht alhier beklaagd van fraudulenzen invoer van week brood van ongebuild tarwemeel binnen deze gemeente is aan het hem ten laste gelegde feit schuldig verklaard en veroordeeld tot eene geldboete van f 5, ten bate der gemeente Middel burg, alsmede in de kosten. Anselmus de Sitter, oud 27 jaren, polderwerker onder Oost-Souburg beklaagd dat bij den 1™ Augus tus jl., in de ta; perij van Aaltje Boer, Maatje van Linstee, nadat deze haar dochter als moederlijke kastijding een klap had gegeven, moedwillig tegen de toonbank heeft geworpen is schuldig verklaard aan liet moedwillig toebrengen van slagen en stooten, waardoor geenc ziekte of beletsel om te werken is ontstaan, en veroordeeld tot acht dagen gevangenisstraf, benevens in de kosten. Pieters Gijzeis, oud 32 jaren, werkman te Water landkerkje beklaagd van diefstal van te velde staande erwten op den 31cn Juli jl., in den Sophiapolder onder Oostburg, ten nadeele van den landbouwer P. B. Wijffe^ bij wien hij als arbeider in dienst was is schuldig ver klaard aan, diefstal door een loonbediende ten nadeele van zijn meester en, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, veroordeeld tot eene gevangenisstraf van veertien dagen en in de. kosten. Abraham Goossen, oud 25 jaren, schippersknecht te Hoofdplaat beklaagd dat bij den 4™ Augustus aan boord van een sebip ten nadeele van den schippersknecht S. Troebels een zakje met f 5.05 aan geld heeft opge raapt en onder zich gehouden is schuldig verklaard aan eenvoudigen diefstal en veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf, alsmede in de kosten, Helena den Hollander, oud 33 jaren, breister en naaister alhier beklaagd dat zij den II™ Augustus jl. Maria Henderika Jacoba Boogaard op de stoep harer woning in de Heerestraat moedwillig een slag in bet aangezicht heeft gegeven is schuldig verklaard aan het moedwillig toebrengen van slagen, waardoor geener lei ziekte of beletsel om te werken is ontstaan, en onder aanneming van verzachtende omstandigheden veroor deeld tot eene geldboete van f 8, benevens in de kosten.

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 2