MIDDELBURGSCHE COURANT. r i6i. Dinsdag 1869, 7 September. öirotenlanö. patenten. Middelburg 6 September. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen maken bekend dat de patenten over het dienstjaar 1869/70 verkrijg baar zijn gesteld ter gemeente-secretarie, waar zij kun nen worden afgehaald van den 1«> tot en inet den 14"> September avan des voormiddags te 10 tot des namid dags te 3 uren dat de patenten, die niet binnen dien tijd zijn afge haald, overeenkomstig de bepalingen der wet, aan de huizen zullen worden afgegeven, door den deurwaarder der directe belastingen, tegen voldoening van het daar voor verschuldigde; wordende de belanghebbenden tevens herinnerd, dat zij, die desgevraagd hun patent niet kunnen vertoonen, zich blootstellen aan de boete bij de wet bedreigd. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 28c" Augustus 1869. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. Wat de middelen van vervoer betreft, mede een zeer belangrijk onderwerp, wordt in het verslag van gedepu teerde staten over 1868 in de eerste plaats melding ge maakt van de verleende vergunningen voor stoomsleep- diensten. Aan het bestuur der Spoorbootmaatschappij werd als bijdragen tot de instandhouding van den dienst over 1868 9416.66 uitbetaald. Er werden 317 reizen gedaan. Yan 1 Januari tot 1 Juli bedroeg het vervoer van per sonen van Middelburg naar Bergen op Zoom en terug, 5643 (vracht 6656). van Middelburg naar Zieriekzee en terug 2216 (vracht 2765.02',). Het vervoer van militai ren bedroeg: op requisitoir 561, op passagebiljetten 3. Aan vrachtgoederen werd vervoerd van Middelburg naar Bergen op Zoom en terug voor 984,47 j van Middelburg naar Zierikzee en terug voor 389.24; wegens een reis naar Neuzen voor 11.65. Van 1 Augustus tot 31 December bedroeg het vervoer van Middelburg naar Bergen op Zoom en terug 579 (vracht 610.171), van Middelburg naar Zierikzee en terug 3399J (vracht 3864421). Op requisitoir werden buitendien 64 militairen vervoerd. Aan vrachtgoederen was ontvangen: Van Middelburg naar Bergen op Zoom en terug ƒ5 1.671; van Middelburg naar Zierikzee en terng ƒ481.44. Met den stoombootdienstopdeWester-Schelde werden 35,128 personen vervoerd, zijnde 12,029 meer dan in 1867, 13,771 meer dan in 1866, 16,100 meer dan in 1865,16,541 meer dan in 1864, 17,137 meer dan in 1863, 17,795 meer dan in 1862, 18,338 meer dan in 1861, 17,553 meer dan in. 1860, 18,717 meer dan in 1859. Met steigerschuiten en roeibooten zijn in 1868 overge bracht: van Vlissiugen naar Breskens 264 personen, van Breskens naar Vlissingen 101. Met de stoomboot werden o. a. van Vlissingen naar Breskens v. v. 648, van Vlis singen naar Neuzen v. v. 360 en van Neuzen naar Hoedekenskerke 356 reizen gedaan. Aan vracht werd ontvangen: voor personen ƒ22,422.16), voor goederen en vee 2321.48, voor het overbrengen yan postpaketten 2425. Er werden 11 vergunningen verleend voor wagendien sten alseene tot vervoer van personen en goederen tusschen Brouwershaven en Zierikzee over Zonnemaire en Noordgouwe eene tot veïvoer van personen en goe deren tusschen Goes en het kanaal door Zuid-Beveland (Wemeldinge); eene tot vervoer van personen tusschen Goes en Hoedekenskerke over 's-Gravenpolder, in ver band met den stoombootdienst op deWester-Scheldedrie tot vervoer van personen en goederen tusschen Hulst en St. Nicolaas (België); eene tot vervoer van personen en goederen tusschen Middelburg en Veere, in verband met den stoombootdienst tusschen Middelburg en Zierikzee; eene tot vervoer van personen en goederen tusschen Goes en het Katsehe veer en tusschen Goesen Wolfaarts- dijk, in verband met den stoombootdienst tusschen Mid delburg en Zierikzee; eene tot vervoer van personen en goederen tusschen Middelburg en Goes; eene tot vervoer van personen en goederen tusschen Kloosterzande en Hnlst en eeue tot vervoer van personen en goederen tusschen Walsoorden en Hulst. Wijzigingen wqrjjien gebracht in eenige bestaande concessiën; te weten: in die voor den dienst tusschen Middelburg en Goes, concessionaris W. de Fouw Wz., voor wat betreft het tarief; in die voorden dienst tusschen IJzendijke en Eecloo, concessionaris S. Robert, voor wat betreft het materieel van dien dienst; in die voorden dienst tusschen Middelburg en Vlissingen, in verband met den stoombootdienst tusschen eerstgenoemde plaats en Rot terdam, concessionaris de Middelburgsche maatschappij van stoomvaart, voor wat betreft den tijd van overtocht, de uren van vertrek en het materieel van dien dienstin die voorden dienst tusschen Yzendijkeen Watervliet(BeIgië), concessionaris L. Lampaert, voor wat betreft het tarief. Ontheffing werd verleend: van de bepaling van art. 54 van het reglement op de middelen van vervoer te lande, voor den dienst tusschen Zierikzee en Zijpe, concessiona rissen F. J. van Oppen en P. Kanaar; en van de bepalin. gen van de artt 45 en 52 van voornoemd reglement voor den dienst tusschen Middelburg en Vlissingen, in verband met den stoombootdienst tusschen eerstgenoemde plaats en Rotterdam, concessionaris de Middelburgsche maatschappij van stoomvaart. Ingetrokken werdende concessie voor een wagen- dienst tusschen Kloosterzande en Hulst, verleend aan J. S. Verbist, en voor dezen dienst vergunning verleend aan de weduwe J. S. Verbist, waarvan hierboven reeds melding is gemaakt; de concessiën voor wagendiensten tusschen Hulst en St. Nicolaas (België), verleend aan C. Verwer en aan de weduwe F. van Havere, en op nieuw vergunning verleend aan C. Verwer, waarvan mede hier boven reeds melding is gemaakt; en de concessie voor eene wagendienst tusschen Hulst en St. Nicolaas (België), verleend aan A. J. Freijser, aan wien voor den dienst op nieuw vergunning werd verleend, waarvan insgelijks hierboven melding is gemaakt. Voor vervallen werd gehouden de concessie voor een wagendienst tusschen Tholen en Bergen op Zoom, con cessionaris de naamlooze vennootschap de Spoorboot- maatschappij van Middelburg. Gestaakt werdeneen wagendienst tusschen Kruinin- gen en Goes; en een wagendienst'tusschen Hulsten St. Nicolaas. De heer II. Engelsman Kleijnhens, de vorige week gekozen tot lid van den gemeenteraad van Vlissingen, heeft te kennen gegeven dat hij die benoeming ditmaal niet kan aannemen. Bij koninklijk besluit van den 4"i dezer, opgenomen in de Staatscourant van Zondag en Maandag, is bepaald dat de tegenwoordige vergadering van de staten-generaal zal gesloten worden op Donderdag den 16en September a., des namiddags te twee uren. Uit Rotterdam schrijft men ons: „In verband met hetgeen ik u dezer dagen schreef over de betrekking van den heer Roesgen von Floss tot het Rotterdamsch Volksblad, acht ik het van belang u te melden, dat genoemd blad in zijn nommer van 4 dezer het volgend ingezonden stuk bevat. „„Aan mijne broeders. „„Sedeit het verschijnen van de Rotterdam,tche Lan taren hebt gij meermalen in dat orgaan artikelen kun nen lezen, met mijnen naam en zelfs met dien mijner dierbare, met mij geheel gelijk gezinde echtgenoote, onderteekende artikelen, ter bevordering onzer heilige zaak. Thans echter komt in het Vaderland, het or gaan der liberale volks verdrukkers, eene uit de Nieuwe Ro/terdamxche Courant overgenomen advertentie voor, waarin G. W. van der Voo, redacteur van de Roi- tcrdamcahe Lantarenzijnen afkeer uitdrukt van het Volksblad, waarin ik trotsch ben mijne stukken, zooveel plaatsruimte dit gedoogt, opgenomen te zien. Van dri oogenblik af verklaar ik, niets gemeens meer te hebben met hen die ik houd voor verraders onzer heiltge zaak, van ons goddelijk recht, en ik eisch van gemeldea G. W. van der Voo de dadelijke uitlevering der nog onder hem berustende artikelen, en die mijner echt genoote, aan de redactie van het Volksblad. „„'s Gravenhage 2 September 1869. „„Philipp von Roesgen von Floss."" „De cursieven en klein kapitalen zijn van den schrijver. „Ik geef geen commentaren op dezen brief. De „belij ders der rechtzinnig gereformeerde leer", die de wet(7), der Dordsche synode van 2 Juli 1619 willen herstellen en wier secretaris de heer von Roesgen is, mogen diet commentaren leveren! Van mijne zijde alleen een woord tot opheldering van hetgeen in den brief gezegd wordt over den heer G. W. van der Voo. In mijn vorig bericht heb ik u medegedeeld, dat de president en de secretaris der vereeniging „Het algemeen stemrecht" hier door Bet publiek gerucht genoemd werden als de redacteurs van het Volksblad. Terzelfder tijd dat de Middelburg sche courant deze mededeeling bevatte, verscheen eene advertentie van den heer van der Voo, secretaris der vereeniging, in de Nieuwe Rotterdamsche courant, waarin hij verklaarde geen redacteur van het Volksblad te zijn; hij gaf die verklaring, zeide hij, dewijl zijna vrienden hem ontweken omdat zij meenden dat hij de redacteur was. De president der bewuste vereeniging, zekere heer Keyzer, heeft zich nog niet verklaard, of schoon hij. meer nog dan de beer van der Voo, hier open lijk en algemeen als de eigenlijke man wordt aangewezen. „Dezer dagen stond hier in het publiek een plakkaat aangeplakt, waarin werd medegedeeld dat de uitgever van het Volksblad (daar volkspest genoemd) indertijd een rechterlijk vonnis wegens oplichting heeft onder gaan. Het biljet lokte vele lezers, maar werd door do politie afgescheurd, om opschudding te voorkomen. „De Zaterdag avond is zeer rustig geweest. Er waren echter voorzorgsmaatregelen genomen." Op de ontwerpen gemeentebegrooting voor 1870 voor Amsterdam worden de ontvangsten en uitgaven geraamd op f 4,626,792.25, tegen f 5,359,737.94 in 1869; derhalve bedragen de uitgaven ruim zeven ton minder, ten ge volge waarvan eene gelijke som aan inkomsten minder noodig is tot hare dekking De gewone inkomsten wor den geraamd op 3,725,292.25 de buitengewone op f 901,500, grootendeels te vinden door de uitgifte van anticipatie-biljetten tot een bedrag van f 800,009 en ver koop van de kapitalen der beide gasthuizen ad f 80,000. Onder de gewone inkomsten komen voor: 40 opcenten op de hoofdsom der belasting op de getouwde eigen dommen, 10 opcenten op de hoofdsom der belasting op de ongebouwde eigendommen, 77 opcenten op de hoofd som der belasting op het personeel (voor 1868 77, voor 1869 72 opcenten), en 4/5 van de opbrengst der rijksbe lasting op het personeel in die gemeente geheven, alles te zamen geraamd op f 1,906,400 tegen f 1,854,800 ia 1869. De plaatselijke directe belastiDg, waarvoor te hef fen 3 4 pet. van het belastbaar kapitaal, wordt geraamd op f 764,000 tegen 754,000. Do gewone uitgaven zijn gebracht op een cijfer van 3,549,089 01 j, de buitenge wone op ƒ1,021,871.75 tegen 1,836,962.591 in 1869. Onder de buitengewone uitgaven zijn opgenomen 8 ton ter aflossing van anticipatie biljetten, ƒ80,000 voor een nieuw gasthuisen eene nieuwe kraam-inrichting, 70,000 voor wallen en aanleg van wegen eu nieuwe straten bui ten de Leidsche en Utrechtsche poorten, ƒ31,000 voor verbreeding van het Damrak en der wallen aldaar, als mede 16,000 voor de verbouwing van het hoofd-com- missariaat van politie.

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 1