COURANT. MIDDELBURGSCHE 1869. 26 Augustus. N° 151. Donderdag Middelburg 25 Augustus. Veeziekte. Landbouw. Itoloniën. Onderwijs. Kerknieuws. In de heden namiddag gehouden zitting van den Mid- delburgschen gemeenteraad is, na onderzoek der geloofs brieven, tot toelating van de onlangs gekozen raadsleden besloten. Aan inejufvrouw J. J. Jonk is, op haar verzoek, ëeï^rol ontslag verleend als tweede hulponderwijzeres op de school A, voor gewoon en meer uitgebreid lager onder wijs voor meisjes. Tevens is besloten op genoemde school nog eene vierde hulponderwijzeres, op eene jaarwedde van 400, aan te stellen. De rekening wegens de inkomsten en uitgaven der gemeente over 1808, alsmede die van het burgerlijk armbestuur over hetzelfde dienstjaar zijn goedgekeurd. De gemeentebegrooting voor 1870 is overgelegd en bedraagt in ontvang en uitgaaf een geraamd cijier van 266,832.55. Op een voorstel van burgemeester en wethouders om de vroeger toegestane som van 400 voor den aanleg van een riool op de achtergracht tusschen het Domburg- sche schuitvlot en de Zandstraat met 880 te verhoogen tot verdere demping van slooten, is de beslissing aange houden. Het in de vorige zitting ingekomen verzoek van den heer J. de Kanter, strekkende tot het verkrijgen in koop van een stuk gemeentegrond in de poort achter de leen bank in de Heerenstraat is met 9 tegen 2 stemmen inge willigd. Daarentegen is met 10 tegen 2 stemmen afgewezen het mede in de vorige zitting ingekomen verzoek van C. J. Schenkel alhier, waarbij vrijdom wordt gevraagd van de hem door burgemeester en wethouders opgelegde verplichting tot betaling van f 3 'sjaars voor de hem toegestane wijze van afvoer van vuil water uit zijne werkplaats. Naar aanleiding van het door de keurmeesters van visch ingediend adres, houdende verzoek om voorziening in de groote vermindering hunner inkomsten, is besloten ieder hunner voortaan eené bezoldiging van hoogstens f 120 te verzekeren, zoodat wat zij minder aan keurloon ontvangen uit de gemeentekas zal worden verstrekt, en hen tevens voor de eerste helft van dit jaar eene gratificatie van 51.59 toe te kennen, terwijl zij in dat tijdvak slechts f 8.51 aan keurloon hebben ontvangen. In een volgend nommer geven wij het gewone verslag. Goens, predikant te Leiden. Twee zeer gewichtige be sluiten zijn door de reünie genomen, het eene betref fende de vacaturen, en het andere betreffende de admi nistratie der kerkelijke goederen. Het Provinciaal blad van Zeeland n°. 88 bevat een besluit van gedeputeerde staten dezer provincie van den 24™ dezer, waarbij, vermits de longziekte onder het rundvee in de gemeente Colijnsplaat is uitgebroken, de volgende bepalingen zijn vastgesteld. Artikel 1. Wordt verklaard als door de longziekte te zijn besmet: het gedeelte van de gemeente Colijns plaat, begrensd als volgtten noorden de Roompot, ten oosten de grens van de gemeente Kats, ten zuiden de Zuidlangeweg en ten westen de Wanlesweg. Art. 2. Als verdacht van de longziekte wordt ver klaard het overige gedeelte van het eiland Noord-Beve land. Art. 3. In de onder art. 1 vermelde gedeelten der gemeente Colijnsplaat zal geenerlei i n-, uit- of ver v 0 er mogen plaats hebben. In de overige gedeelten van de gemeente Colijnsplaat en van het eiland Noord-Beveland zal geen uitvoer van vee mogen geschieden dan met schriftelijke toestemming van den commissaris des konings, en zulks op den voet en de wijze bepaald bij art. 4 van het reglement ter voorkoming van de ver spreiding der longziekte onder het rundvee in Zeeland. De in- en ver voer is aldaar geoorloofd. Art. 4. De burgemeesters der gemeenten in het eiland Noord-Beveland worden belast met de zorg voor de stipte nakoming dezer beschikkingen en van die welke te dezer zake nog zullen worden genomen. De Staats-courant van Woensdag 25 dezer bavat het verslag van de verwachtingen omtrent den oogst in de provincie Noord-IIolland. Over het algemeen zijn de verwachtingen gunstig te noemen; de ziekte in de aard appelen heeft zich nog weinig vertoond. De gezond heidstoestand van het vee liet over het algemeen weinig te wenschen over; wel deden zich gevallen van long ziekte voor onder het rundvee, en ook de bekende var kensziekte vertoonde zich weder, maar belangrijke uit breiding verkregen deze ziekten in Noord-Holland niet. In de Staats-courant van Woensdag 25 dezer komt het koninklijk besluit voor waarbij bewilliging verleend wordt op het bij verzoekschrift van W. H. van Meukeren, notaris te Rotterdam, en consorten overgelegd authen tiek afschrift der akte van oprichting van de naamlooze vennootschapNoordbrabantsch-Duitsche spoorweg maatschappij, te vestigen te Rotterdam. Tot leeraaraan de hoogere burgerschool te Breda is be noemd de heer J. Cluysenaar, thans adjunct-ingenieur bij de spoorwegen. De heer P. C. Groen, pastoor bij de roomsch-catholieke gemeente alhier, herdacht heden zijn 25jarig priester schap. De wijze waarop dit in hoofdzaak geschiedde deelen wij in ons volgend nommer mede. *Gisteren is de jaarlijksche reünie der afgevaardig den van de Waalsche kerken, die gedurende eenige dagen te 's-Gravenhage vergaderd geweest is, gesloten. Tot le den der Waalsche commissiezijn gekozen,ter vervanging van den heer van Goens, die zich niet herkiesbaar stelde, de heer de Greeff, predikant te Maastricht, terwijl de heer Geriach, secretaris der Waalsche commissie, herko zen werd. Tot plaatsvervangende leden dier commissie zijn herkozen de heeren Nolst Trenité en Perk, predikan ten respectievelijk te Utrecht en te Breda; terwijl ein delijk, in plaats van het plaatsvervangend lid de Greeff, optredend als gewoon lid, werd benoemd de heer van De gouverneur-generaal van Nederlandsch Indië heeft de volgende beschikkingen genomen. (Javasche courant van den 29™ Juni.) civiel departement Verleend: een tweejarig ver lof naar Europa, wegens ziekte, aan den ambtenaar op wachtgeld J. C. vau Schuylenburch, laatstelijk secretaris der residentie Oheribon. Ontslagen: op verzoek, eervol, uit'slands dienst, met behoud van recht op pensioen, de vice-president van het hooggerechtshof van Nederlandsch-Indië nw. F. L. Anthing en den commies op het residentie bureau te Gheribon J. H. Simon. Benoemd: tot 1™ hulponderwijzer van de openbare 2e lagere school te Soerabaija, de onderwijzer der 2e klasse voor den dienst in Nederlandsch-Indië M. Valk Lzn.tot lcn commies bij het departement van onderwijs, eere- dienst en nijverheid, de 1» commies bij het departement van binnenlandsch bestuur dr. J. J. van Limburg Brou wer; tot commies op het residentie-kantoor te Gheribon, de ambtenaar op nonactiviteit G; F. L. van Beusekom laatstelijk 2« commies bij 'slands drukkerij te Batavia: tot tolk voor de Chineesche taal te Padang (Sumatra's Westkust), de tolk voor die taal te Muntok (Banka) J. A. Buddingh. Goedgekeurd: dat door den landraad te Lamogan (Soerabaija) is' benoemd, tot buitengewoon substituut- griffier bij die rechtbank, buiten bezwaar van den lande, in1'. Ch. W. Kist, ambtenaar ter beschikking. militair departement: Ontslagen: uit Z1-. M>. militairen dienst, de 1' luitenant der infanterie op non activiteit B. C. Velsink. (Javasche courant van den 2™ Juli.) civiel departement: Ontslagen: eervol, uit zijne betrekking, de controleur 3e klasse bij het binnen landsch bestuur in de residentie Palembang K. L. Fisher Benoemd: tot resident van Pekalongan, de resident van Kadoe R. J. W. Mac Gillavry; tot controleur 2C klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Pa|ejjabapg, de controleur 3e klasse J. H. Deibert; tot controleur 3e klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Palembang, de ambtenaar ter beschikking van den resident aldaar R. W. Tadema; tot ambtenaar ter beschikking van den resident van Palembang, de ambte naar voor den burgerlijken dienst in Nederlandsch Indië W. C. Hoogkamer; tot controleur 1« klasse bij het bin nenlandsch bestuur in de residentie Westerafdeeling van Bornco, de controleur 2e klasse W. de Val; tot con troleur 2e klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Westerafdeeling van Borneo, de controleurs 3e klasse A. II. Gijsberts en N. Klausztot controleur 3e klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Westerafdeeling van Borneo, de ambtenaren ter beschik king G. van Gelder, F. von Faber, en W. H. Senn van Basel; tot ambtenaar ter beschikking van den resident der Westerafdeeling van Borneo, de ambtenaar voor den burgerlijken dienst in Nederlandsch-Indië A. H. Fabius; tot controleur 3» klasse bij het binnenlandsch bestuur in de residentie Menado, de ambtenaar ter beschikking H. van Heackelum; tot ambtenaar ter beschikking van den resident van Amboina, de ambtenaar voor den bur gerlijken dienst in Nederlandsch-Indië G. A. Wilken; tot ambtenaren ter beschikking van den gouverneur van Celebes en onderhoorigheden, de ambtenaren voor den burgerlijken dienst in Nederlandseh-Iudië G. W. W. C. baron van Hoëvell en J. F. II. Schultz; tot commies ontvanger der inkomende en uitgaande rechten te Anjer (Bantam), de op verzoek, eervol, uit Z1'. Ms. zeedienst ontslagen luitenant ter zee eerste klasse jonkheer J.C.H. Glifford Kocq van Breugel, thans met waarneming dier betrekking belast; tot gezagvoerder van het recherche vaartuig te Sainarang, de klerk bij het departement van financiën W. ter Haar. militair departement: Verleend: een tweejarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan de eerste luite nants der infanterie W. C. Goteling Vinnis en P. J. Miltenburg, te rekenen van 1 Juli 1869, ontheven: 'eervol, van het gewoon beheer van zaken van het depar tement van oorlog in Nederlandsch-Indië, de kolonel chef van den generalen staf jonkheer F. W. R. Flugi van Aspermont; en hem do bijzondere tevredenheid der regeering te betuigen over het door hem gevoerd beheer; belast met de waarneming der betrekking van komman- dant van het leger en chef van bet departement van oor log in Nederlandsch-Indië de kommandant der eerste militaire afdeeling op Java. Teruggeplaatst: bij het wapen der infanterie, de kolonel van den generalen staf G. M. Verspijck, thans met verlof in Nederlandbij de artillerie, de kolonel ehet van den generalen staf jonkheer F. W. R. Flugi van Aspermont, en de luitenant-kolonel van dien staf E. II. W. Ubbens, thans met verlof. Geplaatst: bij het departement van oorlog, met be paling dat zij bij hun wapen of dienst zullen worden ge voerd a la suitede volgende adjoints bij den generalen staf: de tweede luitenant F. H. Sexauer (der militaire administratie)de kapiteins R. N. Bar en G. C. E. van Daalen, zoomede de eerste luitenants J. W.A.Kooymans, W. F. vau Yugt, W. Helderman en J. A. II. Boellaard (van de infanterie); de kapitein G. A. Deibei (van de artillerie), cn de eerste luitenant E, B. Kielstra (van de genie en sapeurs)bij de militaire administratie, als onder-intendant 2" klasse de kapitein adjoint bij den generalen staf J- Valk, en als adjunct intendant, de eerste luitenant adjoint bij dien staf K. F. Gerth van Wijk; tot kommandant vau bet militair huis van arrest te Willem I (thans tijdelijk te Sainarang), de kapitein der infanterie J. C. Hamel. T ij d e 1 ij k belast: met de waarneming der betrek king van kommandant der 2' militaire afdeeling op Java,

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 1