MIDDELBURGSCHE COURANT. N° 149, Dinsdag 1869. 24 Augustus. Middelburg 23 Augustus. Benoemingen en besluiten. De gemeenteraad van Middelburg zal Woensdag 25 dezer eene zitting houden tot behandeling der volgende onderwerpenmissivi s gedeputeerde staten, goedkeuring raadsbesluiten; geineeriterekening over 18u8; rekening van het burgerlijk armbestuur 1868; voorstel van bur- het Doinburgsch schnitvlot en de Zandstraat; idem uit breiding van het personeel der hulponderwijzeressen op school A; onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden; aangehouden stukken. Deze zitting vangt te half twee uur aan. 2« en 3C prijs zilveren bokaal, van baron van Boetze- laer, burgemeester van de Bildt, en zilveren theeservies, van jonkheer Mock: het lid van de Zwijger te Utrecht A. van Broekhuijzen en de soldaat van het 5" regiment infanterie Mulder, beiden met 45 punten, zoodat over deze twee prijzen moet kamp geschoten worden. 4C, 51", 6e en 7C prijs, porseleinen vazen, van de Leid- In n». 141 dezer courant deelden wij een en ander mede uit het bestek en de voorwaarden van de a Donderdag te 's-Gravenhage te houdene aanbesteding van het maken der buitenhaven binnendijks te Vlissinsren, met daar langs strekkende bazaltkaden en verdedigingswerken, van een gedeelte van hetstations en haven-emplacement, benevens het leveren en stellen van twee dncdalven nabij de dubbele schutsluis aldaar. In de Staatscourant van Zondag en Maandag 22 en 23 dezer wordt ter kennis van gegadigden voor die aanbesteding gebracht, dat m ge noemd bestek een paar wijzigingen zijn gemaakt. De eerste dezer wijzigingen betreft de bazaltmuren. Deze moeten worden opgetrokken met znilenbazalt, te leveren in stukken voor vier vijlde gedeelten van iedere lading minstens lang 50 centimeter, over kruis dik 20 tot 35 centimeter, en die voor een vijfde gedeelte van iedere lading mogen zijn lang minstens 35 en dik over kruis 15 centimeter. De tweede wijziging geldt de tijdsbepaling der ople vering van hetgeheele werk. Bij het bestek bepaald vóór of op 1 November 1870, is de opleveringstijd thans met een halfjaar verlengd en gesteld vóór of op 1 Mei 1871. gemeester en wethouders riool achtergracht tnsschea— -fesbe stndenten-vereeniging; Remmingtorygeweer van j j jonkheer Repelaar; bokaal met zilver van den kapitein ter zee jonkheer de Casembroot, en bureaustoel van mr. II. graaf van Hogendorp: de sergeant van de grena diers en jagers Nauta, bet lid van de koninklijke scherp schutters te 'sHage IJzerdraad, de luitenant adjudant van de Weerbaarheidsvereeniging te Rotterdam 8. van Mens, en de sergeant van de koninklijke scherpschutters te 's-Gravenhage J. J Becht, allen met 44 punten, zoo dat over deze vier prijzen moet kamp geschoten worden. 8C prijs, bierglas met zilveren deksel, van dtVinkhuy- zende scherpschutter van de grenadiers en jagers Niederbronner, met 43 punten 9° en 10c prijs, bierglas met zilveren deksel van jonk heer de Jonge van Zwijnsbergen, en revolver, van mr. van de Graaff; de koninklijke korps-scherpschutter Haring, het lid van de Weerbaarheidvereeniging te 's-Hertogen- bosch S. David, en het lid van de koninklijke scherp schutters te 's Gravenhage W. H. Becht, allen met 42 pnnteu, zoodat over deze twee prijzen moet kamp ge schoten worden. Wedstrijd B, 600 passen. De uitslag op 600 pas deelden wij reeds mede; alleen moeten wij hier nog opgeven dat de zilveren bokaal in etui voor den schutter die in de wedstrijden op 300 en 600 passen de meeste punten behaald heeft, uitgeloofd door Z. K. II. prins Hendrik, werd behaald door den sergeant bij de Koninklijke scherpschutters van 's-Gra- venhage J. J. Becht, met 85 punten Wedstrijd C. 1« prijs, medaille inet ƒ100, van de stad Utrecht, het het lid van Wirtz te Gorinchem, II. J. Doorman, met 55 punten. 2« prijs, bokaal met zilver, van Z. K. H. prins Frederik, het lid van de Koninklijke scherpschutters te 's Hage, van Ittersnm, met 52 punten. prijs, jachtgeweer, van Z.K. H. den prins van Oranje, het lid van de Studenten-vereeniging te Utrecht, H. Vreede, met 51 punten. 4«, 5<- en 6'' prijs, bronzen groep, van de officieren van den Esch en Wentzel; marmeren pendule, van de hee- ren van de Sandt, en pendule rpet candelabres, van de Zwij er: het lid van de Utrechtscbe Weerbaarheid E. P. C. Bosch, het lid van Wirtz, te Gorinchem U. J. Loever, en het lid van de Weerbaarheids vereeniging Leiden G. ten Sandc, allen met 50 punten. 7C en 8e prijs, zilveren tafelmilieu met vazen, van de Weerbaarheid te Utrecht, en twee kristallen fruitschalen met zilveren voet, van baron van Harden broek van Ber gambacht: het lid van de Weerbaarheids vereeniging Arnhem, Janssen, en het lid van de Weerbaarheids vereeniging Delft, Schilling, beiden met 49 punten. 9", 10«, IR en 12e prijs, een revolver met toebehooren in mahoniehouten kist, van baron Hardenbroek van Bil joen te Parijs; een zilveren tafelbel, van den heer Schif- fer van Bleiswijk, voorzitter van het hoofdbestuur van „Het zilveren kruis"; een zilveren vischschepper, van mevrouw douairière H. Engelberts, geb. Quarles van Ufford, en een revolver, van den heer J. J. Beeht: het lid van de Studenten-vereeniging te Utrecht van Hoy- tema, de sergeanten van de Koninklijke scherpschutters te 's-Gravenhage G. W. Kemna en C. Rutte, het lid van Wirtz, te Gorinchem, M. A. Polvliet, en het lid van de Weerbaarheids-vereeniging te Gorinchem L. Burgers, allen met 48 punten. Over de 4e tot de 12e prijzen moet kamp geschoten worden. J. J. Becht, sergeant bij de koninklijke scherpschut ters te 's-Gravenhage, behaalde 50 punten,doch kon voor geen prijs in aanmerking komen, aangezien hem in wed strijd B 1 een prijs ten deel viel. lu Utrecht was het inmiddels zeer druk gewerden en Wij vernemen dat de verkiezing van leden van den gemeenteraad, die den 20<™ Juli te Zuidzande plaats had, door gedeputeerde staten van Zeeland is vernie tigd, op grond1°. dat de biljetten van bijzondere ken merken waren voorzien, en 2». dat de leden van het bureau niet gedurende den bij de wet voorgeschreven tijd bij de stemming zijn aanwezig geweest. Bij besluit van den minister van binnenlandsche zaken van 17 dezer hebben bij de ambtenaren der staats spoorwegen onderscheidene bevorderingen zoo in rang als in bezoldigingen plaats had. Tevens meldt men dat volgens 's ministers voornemen dat personeel geen uit breiding meer zal ondergaan en de bevorderingen tot adjunct- en sectie-ingenieurs of bouwkundigen, met bet oog op den tegenwoordigen omvang der werken in aan leg, voor het vervolg zullen worden beperkt, zoo niet geheel worden opgeheven. Ook aan andere afdeelingen van het departement van binnenlandsche zaken zouden dergelijke reoi'j.anisatiën worden verwacht. Jl. Vrijdag was het in 't kamp bij de Bildt zoo druk, dat er schietbanen te weinig waren. Z. M. de koning behoorde tot hen die prijzen behaalden. Toen de invali den van Bronbeek, met hunne muziek voorop, het kamp bezochten en de koning voor dit korps kwam, werd op Zr. M». uitnoodiging dien invaliden, als vertegenwoor digers van het Indische leger, een driewerf herhaald hoera! gewijd. Het korps werd door den koning, die de uniform van generaal der schutterij droeg, geïnspecteerd. Later werden in 'skonii.gs tegenwoordigheid door den kroonprins de prijzen aan de winners in den schermwed- strijd uitgereikt. De uitslag van den derden dag van den tweeden natio- nalen wedstrijd is, volgens het Utrechtseh dagblad, aldus gew eest B 1, 300 passen. 1» prijs, zilveren medaille met ƒ200, van de stad Utrecht, het lid van de Weerbaarheidsvereeniging te te. Schiedam P. Vitser, met 48 punten. doorkruiste eene menigte rijtuigen en voetgangers de vroolijk versierde straten. Te 7 uren ving in het gebouw voor kunsten en weten schappen het diner aan, door de gemeente den koning en beide prinsen aangeboden. Verschillende feestdron ken werden bij het dessert ingesteld en levendig toege juicht. Gedurende >r voerde het muziekkorps der schutterij een k' amma uit. Nadat Z. M. en de prinsen zich te 10 uien op het balkon hadden vertoond endoor de menigte met gejuich begroet waren, bezichtig den zij geruimen tijd den uitnemend geslaagde verlich ting van den Domtoren. Vervolgens reed de vorstelijke familie in open rijtuig door de stad ter bezichtiging van de verlichting en het vuurwerk op het Vreeburg. De illuminatie wordt als allerprachtigst geroemd, vooral die van het raadhuis, een aantal winkels, het gouverne mentshuis, de sociëteit Sic semper en omgeving, enz. Nog heeft Z. M. de koning Vrijdag morgen in het kamp eene commissie van vijf leden benoemd als jury voor den wedstrijd voor civiel-geweermakers, waarvan toen de beoordeeling heeft plaats gehad. De jury heeft geadviseerd en dienovereenkomstig is door Z. M. be sloten om de ingezonden geweren tot onderzoek naar 's rijks wapenmagazijn te Delt te zenden. Het zal dus later blijken welke uitvinding de beste verbetering is. Zaterdag morgen is het kamp aan de Bildt opgebroken. Des namiddags te twee uren heeft de koning de prijzen aan de overwinnaars uitgereikt. Z. K. H. de prins van Oranje ontving den eersten prijs voor het schieten met de pistool. Z. M. de koning had een piijs gewonnen als scherpschutter voor het schieten op 600 pas, welke hij echter had afgestaan. In ruil daarvoor overhandigde de kroonprins hem een lauwerkrans. Na den afloop van de uitreiking der prijzen bood de koning een prachtig nieuw regiments-vaandel aan de Utrechtscbe schutterij, hetwelk, bij aan den waarnemenden kommandant, den kapitein Mijsberg, ter hand stelde als eene herinnering aan de afgeloopen week. De door Z. M. gehouden toespraak werd door den waarnemenden kommandant beantwoord, waarna het geheeie bataljon instemde met den door hem aangeheven kreet: leve de koning! Het vaandel is van oranjezijde; aan de eene zijde staat het konink lijk wapen met de spreukJe maintiendraiaan de andere Utrechtsche stedelijke schutterij; het doek is met zil veren franje omzet, een zilveren koord en kwast hangen boven, terwijl een zilveren, rustende leeuw, met'tzwaard in de klauw, op den stok is geplaatst. Des namiddags te zes uren had het diner plaats door de provinciale staten van Utrecht aan Z M. den koning aangeboden, waaraan een aantal autoriteiten deel namen. Te 7 uren ving het feest in 't park Tivoli aantegen half elf uur begaven de koning, de prins van Oranje en prins Hendrik zich mede derwaarts. Onder anderen werd een door den heer Richard Hol gecomponeerde feestzang door een zeventigtal zangers, onder begelei ding der muziek van de schutterij, uitgevoerd. Zondag morgen heeft Z. M. Utrecht verlaten. ridderorden. Vergunning verleend aan de hoeren J. G. F. Riedel, ad sisten t-resident van Gorontalo (resi dentie Menado) en L D. W. A. van Renesse van Duiven- bode, woonachtig te Menado, tot het aannemen der onder scheidingsteekenen van ridder lc klasse der orde yap Filips den Grootmoedige, hun door Z. K. II. den groot hertog van Hessen geschonken. marine. Eervol onlheven met den Iaatsten Septembera. de luitenant ter zee lc klasse A. H. Huysman, van de be trekking van intendant der fuaranteineplaats op <je Tien gemeten, en hem inet 1 October opgedragen de be trekking van directeur der werkplaatsen van en maga zijnmeester bij het algemeen betonnings-magazijn te Enkhuizen. Het toezicht en beheer over de verlichting en landmerken langs de Zuiderzee en het IJ zal met 1 October a. wo.de ri gevoerd door den inspecteur oyer het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 3C district, te Willemsoord.

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 1