töcmöclsbfririitfn. 2löt)prtcnttcn. J.A.dcWolflcn II. li. Kleijnhcns. DE CHRISTELIJKE MLIXOTffilCM, Frankrijk. Graanmarkten enz. Prijzen van effecten. 701 781 914 91} 255 84 66} 67 664 44f 2371 844 834 64 4 474 23f4 634 55 60 ,V 624 7221 57 A 564 49 ff 52} 30} 251 34 35 44 (V 104 86} 78 87 A 55 22} 684 82 A Rorn. 1 16 (Afd. N. J. Verbond), geven tot hervatting der scherpe polemiek, welke eenigen tijd geleden tusschea de dagbladen te Weenen en te Berlijn werd gevoerd en toen met onderling goed vinden op een gegeven oogenblik eindigde. Koningin Victoria heeft, blijkens eergisteren avond gedane officieele mededeeling aan het parlement, de koninklijke bekrachtiging verleend aan de Iersche kerk wet, waarmede Engeland alzoo de eerste schreden heeft gedaan op den weg naar de vrije kerk in den vrijen staaj. j Nederland. België. I Rusland. Verschillende berichten dei' laatste dagen worden heden tegengesproken. De heer Talleyrand, ambassadeur van Frankrijk te St.-Petersburg, blijtt die betrekking vervullen zoodat ook de heeren Benedetti en Baudin te Berlijn en te 's-Gravenhage de Fransche regeering zullen blijven vertegenwoordigen. Het bericht eener nota van den Franschen minister van buitenlandsche zaken aan den heer Banneville te Rome, omtrent het aldaar te houden concilie, wordt evenzeer onjuist ver klaard. Het geheimzinnig gerucht dat een deel der Fran sche troepen in Algerië bevel zou hebben ontvangen zich gereed te houden om naar elders te worden overge bracht, blijkt insgelijks uit de lucht gegrepen. De leden der linkerzijde in het wetgevend lichaam richten allen, evenals de heer Ferry, brieven aan de kiezers. Ook de heer Bancel heeft zich tot zijne kiezers gewend met een scherp geschreven stuk, waarin hij op het invoeren van libeiale hervormingen aandringt. Tot de liberale fractie in den Franschen senaat, Welke bij de beraadslagingen over de in te voeren poli tieke hervormingen zou optreden, behoort ook prins Napoleon, die zich thans naar Trouville begeeft en van daar bij de opening der senaatszittingen naar Parijs zal terugkeeren. Er is in een dagblad sprake zegt le Figaro van het voornemen om het stoffelijk overschot van den hertog van Reichstadt naar Frankrijk over te brengen. „Dit voornemen bestaat trouwens reeds sedert Napo leon III de troon van zijn oom besteeg. Indien hieraan gevolg mocht worden gegeven, hopen wij dat dit niet te zeer tot bezwaar van's landsschatkist zal mogen strekken en voorts dat het niet zoo koud moge wezen als hij het terugbrengen van het lijk van Napoleon I te Parijs. Op dien dag, 15 December 184.0, was het, gelijk vele Parijze- naars zich nog wel zullen herinneren, zóo koud dat de ledematen van sommige der schildwachten langs den Weg, welken de lijkwagen volgde, bevroren. Eenige °ude soldaten zeiden bij die gelegenheid: hij laat ons op hieuw een Russischen veldtocht maken! In hetzelfde dagblad, le Figaro, lezen wij „Men heeft reeds veel geschreven tegen het misbruik niet alleen, maar ook tegen het gebruik van den tabak. Dezer 'lagen zagen wij eene fraaie collectie snuifdoozen bij een diplomaat, alle geschenken van vorsten, Gij snuift dus excellentie? vroeg een der aan wezigen. Snuiven volstrekt niet, maar toch draag ik steeds een snuifdoos bij mij. Men kan zich niet voorstellen hoe Veel nut een snuifdoos bewijzen kan bij een moeilijk gesprek. Als men u iets vraagt, dan neemt gij een snuifje en hebt intusschen tijd om eens na te denken. Als het gesprek in eene meer levendige discussie over gaat en op het punt is eene onaangename wending te hemen, strekt do snuifdoos tot brug waarover men weder l°t elkander komt. Ik heb gedurende mijn diplomatieke '°ophaan twee zwakheden aangenomen: ik zie niet bij sonder goed en ik snuif. Gij kunt u niet begrijpen welke diensten mijn bril en mijn snnifdoof niet reeds aan mij €u aan mijne regeering bewezen hebben." Amsterdam 28 Juli. Raapolie op 6 weken f 40}. Lijn- °'ie op 6 weken f 36}. Antwerpen 27 Juli. Kalme en onveranderlijke markt yoor granen, Deensche tarwe fr. 28g-, Donau 21} Donau gSfst fr. 19, Hongaarsche 19.! de 100 kilogram. Voor geraffineerde Amerikaansche petroleum was de •harkt vast doch met weinig zaken. Blank werd geno- eerd: disponibel fr. 50 a 50}loopende maand 50}, Augustus 50!, September 52, October 53 a 53}, 4 laatste banden 53} en 54 de 100 kilogram. Amsterdam 28 Juli 1869. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2pet. 55} dito dito dito 3 6314 dito dito dito 4 §64 Polen. Pruisen. Oostenrijk. Italië. Spanje. Portugal. Turkije. Griekenl. Amerika. Brazilië. Mexico. Grenada. Venezuela. Ecuador. Aand. Handelmaatschappij 4} pet, dito exploitatie Ned. staatssp. Certificaten bij Rothschild 24 Obligatiën 1798/1816 5 Certific. adm. Hamburg 5 dito Hope Co. 1855, 6e serie 5 dito f1000 1864 5 dito /"1000 1866 5 Loten 1866 5 Oblig. Hope Co. Leening 1860 4} Certific. dito4 Inscript. 3 tieglitz Co. 2ea 41' L. 4 Obligatiën 1867 4 Certificaten6 Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 Oblig. dito 4 dito spoorweg Poti-Tiflis 5 dito dito 1868 5 Schatkistobligatiën4 Obligatiën5 Obligatiën metalliek5 dito 1847/1852 2} dito rente Amsterdam'5 dito nationale5 dito 1864 5 dito fr. 500 1865 5 dito 1866 O. W5 Bankactiën3 f Oblig. metall. in zilver Jan./Juli 5 I dito dito April/Oct. 5 I dito in papier Mei/Nov. 5 L dito dito Febr./Aug. 5 Leening 18615 n Certific. bij Lamaison c. s. 5 Obligatiën3 b dito Binnenlandsche3 dito 1856—1863 3 dito 1867 3 dito (binnenl.) 5 dito (blauwe) 5 dito Vereenigde Staten (1874) 5 dito dito cuto (1904) 5 dito dito dito (1882) 6 dito dito dito (1885) 6 dito Illinois7 dito Atl.Gr.W.Spw.Ohio sec. (p) 7 dito dito geconsolideerde 7 dito dito debentures 8 dito St.Paul Pac. Spw. 2e sec. 7 dito 1863 4} dito 1865 5 r dito 1851;8j3 dito afgestempeld 6 dito3 dito1 701 Getrouwd Middelburg, 28 Juli 1869. II. P. VAN DE REE P. II. DE MEIJER. Hedeu overleed, tot diepe droefheid van mij, zijne Kinderen en Behuwdkinderen, mijn geliefde Echtgenoot ADRIAAN HAMAKERS, in den ouderdom van 61 jaar en tien maanden, na eene gelukkige Echtvereeniging van 3} jaar. Veere, Wed*. A. HAMAKERS, geh. Vane. den 28 Juli 1869. Eenige kennisgeving. HEDEN den 24 Juli 1869; Heb ik ondergeteekende WILLEM ZOELLER, Deur waarder bij de Arrondissements-Rechtbank te Middel burg, wonende aldaar, als zoodanig aangifte voor patent gedaan hebbende; Ten verzoeke van IZAAK BAAS, Arbeider, wonende te Groede, bij geregistreerde beschikking der Arrondisse ments-Rechtbank te Middelburg, van den 21™ Juni 1869, toegelaten om in deze kosteloos geding te voeren. Ten deze verkiezing van woonplaats doende te Middelburg, ten Kantore van den Heer HUBERTUS REKKER, Pro cureur bij evengemelde Rechtbank, wonende te Middel burg in de Boogaardstraat, wijk D n°. 34/35, die in deze tot zijnen Procureur is aangesteld en dan ook als zoo danig voor hem in rechten zal occupeeren. En uitkrachte van een verlof den Requirant bij geregistreerde beschik king van den 8«n Juli jl., door meergemelde Rechtbank verleend, om zijne na te noemene Echtgenoote bij open bare dagvaarding op te roepen. Aan CORNELIA HERMENET, Echtgenoote van den Re quirant, wier tegenwoordige woon- of verblijfplaats onbekend is, doch laatst gewoond hebbende te Groede, diensvolgens voor haar mijn Exploit doende bij aanplak king aan de voorname deur der Vergaderplaats der Arrondissements-Rechtbank te Middelburg, alsmede aan het huis der Gemeente Groede, terwijl ik verder een af schrift van hetzelve heb overgegeven aan den Edel- achtbaren Heer Officier van Justitie hij gemelde Recht bank, Exploit doende ten zijnen Parkette en sprekende aldaar met den Edelachtbaren Heer Substituut-Officier van Justitie, die het Origineel dezes met gezien heeft geteekend en voorts nog bij planting in de Neder- landsche Staats- en Middelburgsche couranten. Beteekend en hierbij kopie gelaten van een aan meer gemelde Rechtbank door den Requirant ingediend Re- quest, benevens van het daarop door dezelve verleend verlof bovengezegd, dato 8e» dezer maand. Geschiedende deze beteekening als naar rechten. Wijders heb ik Deurwaarder ten verzoeke van met verkiezing van Woonplaats en aanstelling van Procureur genoemde CORNELIA HERMENET, Exploit doende op de wijze hiervorengemeld, Gedagvaard, om bij voorafgestelden Procureur te verschijnen op Woensdag den zeventienden November achttien honderd negen en zestig, des voormiddags te tien uren, ter terechtzitting der Arrondissements Rechtbank te Mid delburg, gehouden wordende in eene der Benedenzalen van het Gemeente-Raadhuis aldaar, teneinde Aangezien de Requirant op den 13«i Februari 1840 te Groede in het Huwelijk is getreden met de Gedaagde CORNELIA HERMENET blijkens het in Rechten over gelegd Extract uit het Register van Huwelijks voltrek kingen dier Gemeente; Aangezien de Gedaagde heeft kunnen goedvinden haren Echtgenoot, den Eischer in deze, kwaadwillig te verlaten, zijnde zij blijkens aanteekening op het Bevol kingsregister der Gemeente Groede, op den 31 Decem ber 1850 met der woon naar Schoondijke en vervolgens van daar den 26 Februari 1859 naar Brazilië vertrokken, vergezeld van zekeren ARIE LAMBRECHTSEN, die destijds te Groede woonde, zonder dat het aan den Eischer is mogen gelukken sedert dien tijd iets meer omtrent haar te vernemen, gelijk dan ook hare tegen woordige woon- of verblijfplaats hem onbekend is; Aangezien er dus tien volle jaren verloopen zijn sedert de Gedaagde van hare woonplaats afwezig is, zonder dat er eenige tijding van haar leven of dood is ingekomen, zoodat deze omstandigheid den Eischer, ingevolge de wet de bevoegdheid geeft zijne afwezige Vrouw bij open bare Dagvaardingen op te roepen; Aangezien cje Eischer daarbij belang heeft, ten einde daardoor te kunnen geraken tot het aangaan van een ander Huwelijk. Mitsdien aan gemelde Rechtbank hetzij in Persoon, hetzij door iemand van harentwege van haar aanwezen te doen blijken; de Gedaagde tevens aanzeggende dat, ingeval noch zij, noch iemand voor haar op deze Dagvaarding mocht opkomen en alzoo niet behoorlijk van haar aanwezen mocht blijken, door den Eischer zal worden geconcludeerd dat hem daarvan zal worden ver leend Akte en tevens verlof tot het doen eener tweede dergelijke Dagvaarding, ten einde hij alzoo gerake tot het aangaan van een ander Huwelijk. Afschrift van het ten deze beteekendo stuk en van dit Exploit is door mij voor de Gedaagde op de wijze voren- gemeld gelaten. De kosten zijn in debet f 11,25}. (get.) ZOELLER, Deurwaarder. Gezien door ons Officier van Justitie te Middelburg, het origineel van dit Exploit, waarvan aan ons benevens van het daarbij beteekende stuk afschrift gelaten is. Middelburg, 24 Juli 1869. (get.) VAN DER LEK DE CLERCQ, s. o. I11 debet geregistreerd te Middelburg den 26 Juli 1869, deel 37, folio 176, recto vak 9, twee bladen geen renvooi. Verschuldigd voor recht 0.80, voor 38 opcenten /"0.30.}, te zamen f 1.10}. De Ontvanger g. a. (get.) RÖELL. In het belang der Gemeente achten eenige KIEZERS voor den Gemeenteraad van Viissingen het raadzaam hunne Medekiezers opmerkzaam te maken, dat zij bij de Herstemming op Einsdag den 3 Augus tus a. s. hunne stemmen zullen uitbrengen op de Heeren zal bij gelegenheid der Middelburgsche Kermis eiken avond Openbare Vergadering houden in het Nota rishuis (Abdij), aanvangende Woensdag 28 Juli, des avonds te 8 uren, waartoe alle belangstellenden worden uitgenoodigd. J. RIJKSE, President. K. C. MANTZ, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 3