OURANT. N°- 123. Vrijdag 1869. 23 Juli. Middelburg 22 Juli. VERKIEZINGEN van leden voor de gemeenteraden. {Vervolg.) Aardenburg. Aantal kiezers 93. Uitgebrachte stemmen 75. Herkozen de aftredende leden P. L. Reep maker met 63, P. L. Verheeke met 47 en A. van de Plassehe met 43 stemmen. Axel. Uitgebracht 104 stemmen, van onwaarde 5. Gekozen het aftredend lid M. van'Dixhoorn met 63 stem men. Herstemming tusschen de heeren S. A. de Smidt en A. van Overstrate Kruijsse, aftredende leden, beiden met 41 stemmen, L. C. van Vessem met 20 en J. Cappon met 17 stemmen. Baarland. Getal kiezers 43. Uitgebracht 32 stemmen. Gekozen het aftredende lid P. Bruggeman met 31 stem men. Herstemming tusschen D. Remijn, aftredend lid, met 15, J. Koole Cz., J. Priem, beiden met 10, en J. Elenbaas met 8 stemmen. Biervliet. Uitgebracht 41 geldige stemmenGekozen J. B. Thomaes, aftredend lid, met 31, P. Ie Grand met 21 stemmen. Herstemming tusschen de heeren J. Leen- houts Jz., aftredend lid, en V. Buijck, op wie 17 en 12 stemmen werden uitgebracht. Biggekerke. Herkozen de aftredende leden: J. Pie- terse, C. Polderman en L. Lievense. Borssele. Aantal kiezers 51. Uitgebrachte stemmen 26, onwaarde 1. Gekozen de aftredende leden J. Steke- tee Wz. met 16, en A. van Overbeeke met 15 stemmen. Breskens. Aantal kiezers 66. Uitgebracht 42 stem men, waarvan 1 van onwaarde. Gekozen J. B. Becu met 32 stemmen en I. van Male Dz. met 28 stemmen, aftre dende leden, en I. van Male Jz. Brouwershaven. Gekozen de aftredende leden J- M. Locker de Bruijne, A. Boogerd en F. J. Hallingse. Cl in ge. Uitgebracht 16 stemmen. Herkozen e h eeren F. Smet met 12, B. A. de Cauwer met 11 en A. Praet met 11 stemmen. Colijnsplaat. Getal kiezers 100. Uitgebrachte stem men 59. Gekozen de aftredende leden J. Swemer met 55, J. Haringman met 51 en J. Rijks met 42 stemmen. Cortgene. Aantal kiezers 48. Uitgebracht 34 stem men. Gekozen de aftredende leden E. J. van de Linde met 33, J van Damme met 31, en C. Boot met 30 stemmen- Domburg. Herkozen de aftredende leden: P. van der Meule, P. Louwerse en J. Wisse. Driewegen. Getal kiezers26, uitgebrachte stemmen 20- Herkozen de aftredende leden J. Leys Jz. met 19, en W. van Oosten met 17 steramen, terwijl eene herstem, ming moet plaats hebben tusschen de heeren M. Kor- stanje die 9 en M. van der Meulen die 6 stemmen op zich vereenigde. Eede. Aantal kiezers 25. Uitgebracht 22 stemmen. Herkozen de aftredende leden L. Cuelenaere met 16, C. L. Dhondt met 15 en P. J. Cromheeke met 14 stemmen. Ellewoutsdijk. Aantal kiezers 39. Uitgebracht 27 stemmen, waarvan 1 van onwaarde. Herkozen de af tredende leden J. F. Prumers Jz., C. Leijs en A. J. Vroegop, allen met 25 stemmen. 'sGravenpolder. Aantal kiezers 52. Uitgebracht 33 stemmen. Herkozen de aftredende leden J. Mol met 24, J. Zaudee en J. Wontersen, beiden met 21 stemmen. Groede. Uitgebracht 62 stemmen, waarvan twee van onwaarde. Herkozen de aftredende leden M. Mazure en J. Cornelis, beiden met 58, en A. Risseeuw Jzn. met 43 stemmen. Haamstede. Uitgebracht 36 stemmen. Gekozen de aftredende leden C. M. Bolle met 34, L. Mathijsse met 31, ®n W. Smallegange met 26 stemmen. 's Heer-Arendskerke. Gekozen deaftredende leden J. Slabbekoorn en J. Mieras. 's-Heerenhoek. Uitgebracht 30 stemmen. Gekozen P- C. de Jonge, F. van den Bulck, aftredende leden, en H. Goense. Heinkenszand. Gekozen de aftredende leden B. I. Vermande en J. van Duij venbode. Hoedekenskerke. Aantal kiezers 58. Uitgebracht 38 geldige stemmen. Gekozen P. de Broekert, aftredend lid, met 31 stemmen, J. van Nieuwenhuizen met 28 en C. de Putter met 26 stemmen. Hoek. Gekozen W. G. Dieleman en P. Scheele, aftre dende leden. Herstemming tusschen J. Haak, aftredend lid en C. Platteeuw Pz. Hontenisse. Uitgebrachte stemmen 88. Gekozen de aftredende leden W. Ringhout met 54, P. J. van Remor- tel en J. J. Verdurmen beiden met 51 stemmen. Her stemming tusschen de heeren J. F. Meerschaert die 43, en J. Buijsrogge die 22 stemmen bekwam. Hoofdplaat. Gekozen de heeren C. F. Serrarens, aftredend lid, en J. J. Croin. Herstemming tusschen de heeren J. B. Tas, aftredend lid, en C. L. Ego. Hulst. Aantal kiezers 123. Uitgebrachte stemmen 101. Gekozen de aftreilenftr leden m'. F. van Deinse, L. J. F. van Waesberghe, beiden met 55, en A. G. V. Hombach met 54 stemmen. Kapelle. Uitgebracht 53 stemmen, waarvan 1 van onwaarde. Herkozen de aftredende leden m'. B. V. van der Bilt met 49 en J. van Duine met 28 stemmen. Her stemming tusschen J. Lepoeter, aftredend lid, met 23 en A. Nijssen met 17 stemmen. Kerkwerve. Uitgebracht 15 stemmen. Gekozen de aftredende leden G. van der Cingel met 15, J. Boot en S. Bijdevate beiden met 13 stemmen. Kloetinge. Aantal kiezers 57. Uitgebracht41 stem men, waarvan 1 in blanco. Herkozen de aftredende leden J. Trimpe met 39, A. van Kruiningen met 30 en A. Oele met 23 stemmen. Koudekerke. Herkozen deaftredende leden A. Aar- noutse Az., L. Brasser Hz. en A. Aarnoutse Jz. Krabbend ijke. Aantal kiezers 43. Uitgebracht 37 stemmen. Niemand volstrekte meerderheid. Alzoo herstemming tusschen B. den Exter van den Brink, K. Verschuure, aftredende leden, beiden mot 17, P. Nieu- wenhuijse met 15 en Johs. de Kok met 12 stemmen. Kruiningen. Aantal kiezers 102. Uitgebrachte stemmen 49. Gekozen de aftredende leden J. Vereeke met 46 en A. W. Rembges met 42 stemmen. Meliskerke. Gekozen de aftredende leden A.Roose en F. Dekker met 22, en L. Dekker met 21 stemmen. Neuzen. Herkozen J. J, Fercken, m'. J. P. Dronkers, I. C. Steenkamp PWz. en J. Donse Az. Nieu werkerk. Gekozen de aftredende leden B.Boo gaard en I. Bevelander. Herstemming tusschen de heeren C. Berman, aftredend lid, en I. van Poortvliet. Nisse. Uitgebracht 26 stemmen. Gekozen de aftre dende leden W. Wondergein met 24 en J. Kloosterman met 20 stemmen. Eene herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren C. A. L. Danckaerts met 10, J. Kloos terman met 4, (aftredende leden), en P. Luteijn met 4 stemmen. Noordgouwe. Uitgebracht 28stemmen, onwaarde 1. Gekozen de aftredende leden J. Viergever Dz. en J. de Vlieger jr.. beiden met 26 stemmen. Herstemming tus schen de heeren J. Romeijn met 12 en M. Schikker met 7 stemmen. Noordwelle. Gekozen de aftredende leden P. Blom, C. L. Gast en S. J. de Bruyne. Oostburg. Getal kiezers 94, waarvan 63 zijn opge komen. Een biljet was van onwaarde. De drie aftredende leden zijn op nieuw gekozen: de heeren J.OttoRisseeuw met 53, F. J. Hennequin met 55, en I. van Houte met 53 stemmen. Oostkapelle. Aantal kiezers 56. Uitgebracht 41 stemmen, waarvan 1 in blanco. Herkozenmr. J. G. Spren- ger en P. de Visser, beiden met 39 stemmen. Oudvossemeer. Uitgebracht 50 stemmen, waarvan 3 van onwaarde. Herkozen de aftredende leden J. G. Douw Gz. met 45, W. H. van Gorsel met 43 en M. K. Stoutjesdijk met 42 stemmen. Ouwerkerk. Uitgebracht 31 stemmen. Gekozen de aftredende leden W. Lemson met 26, en J. Romeyn met 25, en de heer J. Bevelander met 22 stemmen. Ovezande. Uitgebracht 20 stemmen. Gekozen de aftredende leden J. Priem met 18 en Jan Vermue met 12 stemmen. Philippine. Gekozen: P. B. Caes, aftredend lid, en C. Wijne, beiden met 8 van de 14 stemmen. Poortvliet. Gekozen de aftredende leden C. Beve lander Jz., A. de Rijke Lz., en E. C. van Rijssel. Sas van Gent. Aantal kiezers 63. Uitgebracht 48 stemmen. Gekozen L. Bruggeman, aftredend lid, met 33 stemmen. Herstemming tusschen D. de Vos, met 21, J. Verschaffel met 20, beiden aftredende leden, P. graaf van Hogendorp met 19 en J. C. Peeters met 13 stemmen. Scherpenisse. Uitgebracht 46 geldige stemmen. Herkozen de aftredende leden J Was met 44,1. Rijsten- bill Hz. met 39, en C. de Wilde met 33 stemmen. Schoondijke. Herkozen de heeren W. C. de Smidt, I. van Houte en P. van Bortel. Schore. Aantal kiezers 30. Uitgebracht 15 stemmen. Herkozen de heeren H. van Koeveringen met 15 en J. Stevense met 14 stemmen. St.-Kruis. Aantal kiezers 30. Uitgebracht 26 stem men. Gekozen de aftredende leden P. B. Bonte met 23, M. C. de Die en J. F. Rubbens, ieder met 22 stemmen. St. Maar ten sdij k. Uitgebracht 105 geldige stemmen- Herkozen de aftredende leden D. Hage met 80 en B. Quakkelaar met 62 stemmen. Herstemming tusschen de heeren A. C. Noom met 29, en jhp. J. L. de Casembroot met 28 stemmen. Sluis. Uitgebracht 64 stemmen. Gekozen de aftredende leden P. Renier met 54 en J. H. Hennequin met 43 stem men. Herstemming tusschen de heeren W. Ilemsing en C. Schout Velthuij3; beiden verkregen 30 stemmen. Stavenisse. Uitgebracht 41 stemmen, van on waarde 5. Gekozen het aftredend lid C. Dorst Lz., met 39 stemmen, terwijl eene herstemming moet plaats heb ben tusschen de heeren 0. van Nieuwenhuijze met 16, J. Roozemond met 14, O. de Rooij met 8 en L. Hage met 6 stemmen. Waarde. Uitgebracht 26 stemmen. Gekozen de af tredende leden L. Zwartepoote met 22, en M. Trimpe Jz. met 15 stemmen. Herstemming tusschen de heeren M. Pieper, aftr. lid, met 13, en J. C. Hieftje met 11 st. Wemeldinge. Uitgebracht 52 stemmen, van on waarde 3. Gekozen het aftredend lid J. de Schipper Jz. Herstemmingmoetplaatshebben tusschen J.Zuijdweg Cz., aftredend lid, en A. de Broekert. Westkapelle. Aantal kiezers 97. Uitgebracht 53 stemmen. Gekozen de heeren J. Minderhoud Kz. met 28 en Wm. Roelse Wz. jr. met 27 stemmen. Wolfaartsdijk. Gekozen de aftredende leden mr. C P. Lensjioek, J. Tolhoek en H. van Strien. IJerseke. Uitgebracht 36 stemmen. Gekozen het af tredend lid J. de Koeijer met 22 stemmen. Herstemming tusschen de heeren J. Kriekaard, aftredend lid, met 18, en C. Mieras met 10 stemmen. IJ z e n d ij k e. Herkozen de heeren E. C. F. Lesschen, J. B. Temmerman en J. van Hijfte. Zaamslag. Uitgebracht 84 stemmen, waarvan 2 van onwaarde. Herkozen M. van Kerkvoort met 44 en L. van Dixhoorn met 43 stemmen. Herstemming tusschen C. M. van Dixhoorn met 39 en A. de Jonge, aftr. lid, met 37 st. Zoutelande. Herkozen de aftredende leden A.de Bree, P. Maljaars en W. Polderman. In de gemeenten Renesse, Serooskerke, Rilland, Batb, Heille, St. Anna ter Muiden en Waterlandkerkje hebben dit jaar geene verkiezingen plaats gehad. Te Amsterdam zijn van de 13 aftredende raadsleden 10 op nieuw gekozen. De overige 3 gekozenen, zijnde de heeren Boas, de Kouing en Smidt van Gelder, die van de zijde der progressistische richting waren aanbevolen, zullen o. a. de heeren Corver Hooft (wethouder) en Teding van Berkhout vervangen. Te Rotterdam zijn gekozen de heeren Joost van Vollenhoven, van der Hoeven, van der Hoop Jacz., Eickma, van der Wens, Iluygen, Pincoffs, Hoffinann en Iloynck van Papendrecht, aftredende leden. Voorts zijn gekozen de heeren Jan Hudig, G. II. Wolvekamp, mr. L. G. Greeve en mp. D. van Weel. De verkiezing is dus geheel overeenkomstig de aanbeveling van „Burger plicht" uitgevallen.

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 1