Paleis voor Volksvlijt. öuitcnlcmö. ^auMsbmdjten. 3cctijïunqctt. öftalirts van coupons. 2foücrtcnttm. CEWLEESI5G/-1,000,00#. I'TrtkkiügI Juiilll. De minister van financiën heeft daartoe de tusschen- komst van 's konings commissarissen verzocht, om door mededeeling van het vorenstaande in de gemeenten, waar de bedoelde visscherij wordt uitgeoefend, de vis- schers te verzoeken: 1». om de zalmen, die zij in dit jaar in hunne netten mochten vangen, en die voorzien zijn van een op het plat van den staart, nabij de staartvin bevestigd merkteeken, bestaande uit een rond ijzeren plaatje, ter grootte eener cent, waarop gegraveerd zijn het woord „Nederland", een koninklijke kroon en een volgnommer, onmiddellijk weer in vrijheid te stellen, en vervolgens aan den heer Pollen bekend te maken plaats en tijdstip, waarop zij gevangen zijn; 2». om, zoo derge lijke Zalmen gevangen worden in het volgend jaar of later, in welk geval zij niet weer in vrijheid behoeven te worden gesteld, eveneens terstond aan den heer Pollen nauwkeurig op te geven, de plaats, den tijd en de wijze van vangst, alsmede de zwaarte, lengte, kleur en bena ming, waaronder zalmen als de gevangene bij de visschers bekend staan. Men weet, dat het seizoen voor de vangst der St.-Ja- cobszalmen in de volgende maand aanvangt. Uit Haarlem schrijft men van 24 Mei: In de laatste jaren is onze groote paardenmarkt, die in het laatst van Juli gehouden wordt, belangrijk uitgebreid door de vele en schoone paarden, die hier in den omtrek gefokt en gretig aan buitenlandschc kooplieden verkocht worden. Om die markt nog verdere uitbreiding te geven, heeft de afdeeling Haarlem en omstreken van de Hollandsche maatschappij van landbouw besloten op het voorbeeld van Frankfort 20,000 loten uit te geven, a I per stuk, om voor het bedrag paarden en rijtuigen, enz. aan te koopen en te verloten. Men vleit zich daar door van deze markt, evenals in Frankfort, een Euro- peesche markt te zien groeien, Volgens het Parijsch dagblad de Gazette de France hebben bij de verkiezingen voor het wetgevend lichaam in alle districten te zamen 4,053,056 kiezers voor de regeering en 3,248,885 tegen de regeering gestemd. Mejufvrouw Tinne, die sedert jaren geheel Afrika doorreist en door de inboorlingen als een tweede koningin van Saba vereerd wordt, houdt in de woestijn een vorste lijke hofhouding van meer dan honderd personen. Vooral haar afschrik voor al wat Europeesch is geeft haar veel invloed bij de inlandsche stammen; zij kleedt zich op Arabische wijze en is altijd gesluierd. In stede van een' horlogo heeft zij ongeveer een maand geleden van den Nederlandsehen consul op haar verzoek een zandlooper van Arabisch fabrikaat ontvangen. De beroemde reizig ster is op dit oogenblik te Murzuk, de hoofdstad van Fezzan. Te Leicester (Engeland) is de vrouw van een apotheker van tweelingen bevallen, die evenals de Siameesche broeders van de borst tot aan de lendenen aan elkander gegroeid waren, terwijl zij toch ieder twee armen en twee handen hadden. Èen kwartier uurs na hunne geboorte zijn zij overleden. Ten einde koningin Victoria het reizen per spoor naar Schotland zoo aangenaam en gemakkelijk mogelijk te maken, hebben de directeuren van de London- en Western Railway company twee prachtige salon-rijtuigen doen vervaardigen, die ieder 30 voet lang, 8 voet breed en omstreeks 7 voet hoog zijn. Een kort met elastiek bekleed portaal, van ongeveer lj voet lengte, scheidt do beide salons, die eene suite van 60 yoet lengte vor men. De voorste wagen is met blauwe zijde gevoerd, terwijl canapé en stoelen met dezelfde stof overtrokken zijn. Alleen het verhemelte van het rijtuig is met witte zijde bekleed. Voor den salon bevindt zich een vertrek ten dienste van de hoeren van H'. Ms. gevolg, die dooi de koni ïgin ieder oogenblik ontboden kunnen worden. Het rijtuig dat tot slaapvertrek is ingericht, is door het Ij voet lange portaal van don salon gescheiden; in twee afdcclingen verdeeld, bevat het eene twee smaakvolle bedsteden voorde koningin en prinses Lonise, terwijl het andere gedeelte bestemd is voor het verblijf van de hof dames. Voorts behoort nog tot het comfort van de in richting een electrisch communicatie-middel tusschen de koninklijke passagiers en de conducteurs van den trein. Verkoopfngeii en aanbestedingen. Den 28"1 dezer is aan het gebouw van het gewestelijk bestuur alhier aanbesteed, het uitvoeren van eenige werken aan den steiger te Kortgene. Voor dit werk is het laagst ingeschreven door den heer G. Benneker, te Wissenkerke, voor f 890. Tlicrmomcterstand. 28 Mei 's av. 11 u. 49 gr. 29 'smorg.7u.49gr.'smidd.lu.49gr. Algemeen overzicht. Op 6 en 7 Juni zullen in Frankrijk de overstemmingen plaats hebben. Het dagblad lo Rappel stelt zich den waarschijnlijken uitslag aldus voor: Reeds zijn gekozen 226 leden, waarvan 165 officieele canditlaten, 37 leden van den tiers porti en 24 leden der oppositie. Bij de her stemming zullen, volgens le Rappel, waarschijnlijk ge kozen worden: 6 officieele candidaten, 21 leden van den tiers porti en 31 leden der oppositie. Wordt dezo bere kening door de uitkomst bevestigd, dan zal de regeering slechts eene meerderheid van 58 stemmen bezitten. De heer Thiers schijnt zeer getroffen te zijn over de omstandigheid dat hij bij eerste stemming niet dadelijk gekozen werd. „Voorheen schijnt hij gezegd te heb ben berustte de vrijheid er in om, indien men haar de koets des konings niet wilde laten instijgen, te voet te gaan. Nu neemt zij in dat geval den spoorweg." Dit gezegde is echter niet volkomen juist. Waarlijk, de vrij heid heeft in de laatste jaren lang genoeg in vrij nede rige houding bij de trede van de keizerlijke koets gewacht, in de hoop dat men haar zou doen instijgen. Zij heeft eindelijk echter het geduld verloren en de loco motief te baat genomen om, zoo mogelijk, alle hofkoetsen omver te rijden. De regeering zelve heeft daartoe aan leiding gegeven. Tijdingen uit verschillende Fransche departementen melden dat in de eerste dagen na het bekend worden van den uitslag der verkiezingen op enkele punten rustverstoringen en ongeregeldheden hebben plaats gehad. Tot dusverre schijnen deze echter geen ernstig karakter te hebben aangenomen. Brieven uit Parijs melden intnsschen dat de uitslag der stemming een grooten indruk in de regeeringskringen heeft gemaakt en de quaestie omtrent do door het gou vernement aan te nemen houding in verschillenden zin wordt besproken. De keizerlijke regeering schijnt echter tot geenerlei politieke maatregelen te zullen overgaan voordat ook de overstemmingen zullen zijn afgeloopen. Aan de Kölnische Zeitung wordt uit Parijs geschreven dat de keizer, op voorstel van den minister Rouher, gratie zal verleenen aan den heer Henri Rochefort. voor de hem opgelegde achttien maanden gevangenisstraf, indien hij tot lid van het wetgevend lichaam wordt gekozen. Dit zou in overeenstemming zijn met het keizerlijk beginsel dat alle vlekken door de uitspraak van het algemeen stemrecht worden uitgewischt, om alzoo ook voor 2 De cember daaraan eene rechtvaardiging te kunnen ont- leenen. Dezer dagen werd het gerucht in omloop gebracht dat er eene overeenkomst was gesloten tusschen Frankrijk en Italië, waarbij een termijn was gesteld tot terugroe ping der keizerlijke troepen uit Rome. Het officieus orgaan la Patrio verklaart dit gerucht echter geheel en al ongegrond. In de kamer van afgevaardigden te Florence is eene interpellatie gericht tot de regeering omtrent den tegen graaf Crennevillc te Livorno beraamden moordaanslag, waarvan ongelukkig de Oostenrijksche consul-generaal het slachtoffer werd. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde, in antwoord op deze interpellatie, dat die Oostenrijksche generaal van regeeringswege was ge waarschuwd om zich niet naar Livorno te begeven, alwaar hij nog altijd zoo gehaat is. Die waarschuwing was echter te vergeefs. Uit de verdere inlichtingen des ministers bleek overigens dat veertien personen in hech tenis zijn genomen als verdacht van tot het complot in betrekking te staan. Uit latere berichten blijkt dat uit het ingesteld gerechtelijk onderzoek resulteert datzekere Negri den aanslag heeft beraamd, wiens vader en broeder destijds na de inneming van Livorno door de Oosten rijksche troepen in 1849 op bevel van graaf Crenneville werden gefusilleerd, terwijl hij zelf eene geeseling moest ondergaan. De Engelsche dagbladpers blijft de Alabama quaestiën tot onderwerp harer beschouwingen maken. Niet zelden vindt men in hare vertoogen het verwijt aan de heeren Laird, op wier werven de Alabama is gebouwd, dat zij eigenlijk de schuld dragen der verwikkelingen tusschen de regeering tc Londen en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. De heeren Laird te Liverpool hebben thans een brief gericht aan verschillende Engelsche drukpersorganen, waarbij zij beweren dat wel de Ala bama op hunne werven gebouwd is, maar dit zonder de minste geheimhouding plaats had en het schip dagelijks door een aantal personen, ook Engelsche regecrings- ambtenaren, werd bezichtigd. Reeds op 21 Juli 1862 werd aan het gouvernement medegedeeld dat het schip voltooid was en het had alzoo reeds toen daarop beslag kunnen leggen, terwijl overigens door de heeren Laird geenerlei wapenen of krijgsbehoeften aan de Alabama zijn geleverd, liet betoog moet overigens strekken om te doen zien dat, zoo hier van verantwoordelijkheid sprake is, die slechts ten laste der regeering komt. terwijl de heeren Laird, ook op grond van verschillende rechts geleerde adviezen, volhouden dat zij volkomen bevoegd en gerechtigd waren om te handelen, gelijk zij gedaan hebben. Het Nederlandsch barkschip Susanna Elisabeth, gezagv. D. N. van der Heyden, ligt in de voorhaven van Vlissingen gereed om te vertrekken. Reeds gisteren zou het naar de reedo gezeild zijn, doch een kleine verhinde ring was oorzaak dat het moest blijven liggen. De conpons der certificaten van ingeschreven kapita- tJ7n 'aste van den Panselijken slaat, administratie TSrr. ukelom Vollenhoven, verschenen 1 Januari lbby, worden betaald de coupons groot scudi 4.60 met f 10.55 9-60 - 22.02 71 77 b.~ "11.47 7t 10.— -22.94 Prijzen van effecten. Amsterdam 29 Mei 1869. Nederland. Gertific. Werkelijke schuld 2) pet. 54J dito dito dito 3 63) dito dito dito 4 861 Aand. Handelmaatschappij 4) dito exploitatie Ned. staatssp. 59) België. Certificaten bij Rothschild 2) Rusland. Obligatiën 1798/1816 5 94) Certific. adm. Hamburg 5 71) Oblig. Hope Co. 1855,6e serie 5 75 A dito f 1000 1864 5 91| dito f 1000 1866 5 90 Loten 1866 5 Oblig. Hope&Co. Leening 1860 4) 821 Certific. dito4 67) Inscript.Stieglitz&Co.2<-'a4eL. 4 Obligatiën 1867 4 64yV Certificaten6 Aand. spoorweg Gr. Maatsch. 5 211) Oblig. dito 4 dito spoorweg Poti-Tiflis 5 80) dito dito 1868 5 79.) Polen Schatkistobligatiën 4 Pruisen. Obligatiën5 Oostenrijk. Obligatiën metalliek5 47) dito 1847/1852 2) 23f dito rente Amsterdam5 6Ij dito nationale 5 53) dito 1864 5 58) dito fr. 500 1865 5 „61) dito 1866 0. W5 Bankactiën3 'g f Oblig. metall. in zilver Jan./Juli 5 55) g J dito dito April Oct. 5 55) dito in papier Mei/Nov. 5 49) ig (dito dito Febr./Aug. 5 Italië. Leening 18615 Certific. bij Lamaison c. s. 5 Spanje. Obligatiën3 thans 2) 28) dito Binnenlandsche3 24 RJ Portugal. dito 1856—1863 3 34) dito 1867 3 34) Turkije. dito (binnenl.)5 41) Grieken!. dito (blauwe)5 Amerika. dito Vereenigde Staten (1874) 5 86) dito dito dito (1904) 5 76) dito dito dito (1882) 6 86) dito dito dito (1885) 6 84 dito Illinois7 dito Atl.Gr.W.Spw.Ohio sec. (p) 7 48 dito dito geconsolideerde .7 dito dito debentures 8 dito St.l'aul Pac. Spw. 2e sec. 7 67) Brazilië. dito 1863 4) dito 1865 5 80& Mexico. dito 1850 3 Grenada. dito afgestempeld6 17)) Venezuela, dito3 Ecuador dito1 Heden bevallen zeer voorspoedig van een Dochter J. S. DE LOOF, geliefde Echtgenoot van Middelburg, den 28 Mei 18 69 R. A. DE MUNCK. Heden overleed ons geliefd jongste Kind HENRI, in den ouderdom van 15 maanden. Middelburg, D. A. BERDENIS VAN BERLEKOM. 25 Mei 1869. M. J. BERDENIS VAN BERLEKOM, geb. van den Bkoecke. Heden overleed ons geliefst oudste Zoontje HENDRIK, in den ouderdon van 3 jaren. Middelburg. E.ITETFRSE. 29 Mei 1869. C. W. ITEfERSE, geb. v. d. Poel. VERGADERING- van Middelburgsch Ziekenfonds, op Dinsdag den 1 Juni 1869, des avonds te 7 uren, in de Tuinkamer der Sociëteit Sr. Juius, op de Balans, ter opname van Leden. Namens het Bestuur, I>. MEEMEL1NG. Premiën van 5^,ƒ20,00», OHO enz. enz Nog maa£enkele dagqn.zijn Definitieve Aandkelen YAN BENTIIEM

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 3