MIDDELBURGSCHE >e. COURANT i m. Aanbestedingen N"' 67. Dinsdag 27 April. Ötrtnmlani). Editie van Maandag avond 8 uren. BIJ inschrijving en opbod. 1". Eet EEG JU ND EN van den Noord- weg te Krabbendijketer lengte van 400 EUen. 2". Eet BEC BINDEN van den Dijk, genaamd het Bolwerk, in de ge meente Krabbendijke en Nieuw- lande, ter lengte van 1000 Ellen. l'LlATSELlJitE SSEE.ASTINGESJ. De Burgemeester en Wethouders van Vlissingen, maken bekend dat door den raad dier gemeente in zijne zitting van den 19 April 1869 is vastgesteld het navolgende besluit Besluit regelende de teruggaaf van betaalde belasting op het geslacht. De gemeenteraad van Vlissingen. Gezien zijn besluit van den 28 October 1868, tot afschaffing der plaatselijke belasting op het geslacht en het verleenen van teruggaaf aan handelaren, voor den alsdan daarvan nog aanwezigen voorraad. Besluit Art. 1. Op den 1 Mei 1869 vervallen: 1". de verordening ter bevordering van de inning dei- belasting op het geslacht van den 20 Januari 1862, zoo als die is gewijzigd, bij besluit van den 4 Maart 1867. 2». het besluit tot heffing van plaatselijke belastingen op voorwerpen van verbruik van den 7 April, 5 Mei en 24 September 1856. Art. 2. Na den 30 April e. k. zullen geene opcenten op de hoofdsom van den rijksaecijns op het geslacht, volgens de wetten van den 2 Augustus 1822 (Staatsblad n°. 31) en van den 14 December 1844 (Staatsblad n°. 66) meer worden geheven en wordt de heffing van plaatse lijke belasting bij invoer van versch vlcesch en van gezouten, gedroogd of gerookt vieesch, gestaakt. Art. 3. Aan alle alhier gevestigde vleeschhouwers en handeldrijvenden of winkeliers, bekend staande als lering doende in rund- of kalfsvleesch, zal de betaaklo plaatselijke belasting worden teruggegeven, ter zake van hunnen voorraad aanwezig op den 30 April 1869. Zij zullen daarvan voor 's avonds 8 ure van dien dag schriftelijk aangifte doen ten kantore van den gemeente ontvanger en ten genoege van den controleur der plaat selijke belastingen moeten bewijzen, dat de inslag op wettige wijze is geschied en de voorraad door geldige biljetten is gedekt. Art. 4. Teruggaaf van belasting zal slechts worden verleend voor eeue hoeveelheid van minstens 25 ponden, en worden berekend: a. van versch rund- of kalfsvleesch tegen 4 cent per pond; l. van gezouten, gedroogd of gerookt vieesch tegen 51 cent per pond. Art. 5. Op den 1 Mei a. zal er een aanpeil van den aangegeven voorraad plaats hebben. Mocht daarbij blij ken dat eene onjuiste aangifte is gedaan en de aang-ege- Vone hoeveelheid met die welke bevonden wordt een verschil van 4 percent oplevert, dan zal geen aanspraak kunnen gemaakt worden op teruggaaf van belasting, en zulks evenmiu zoodra de aangevers de verificatie van den voorraad op eeingcrlei wijze mochten belemmeren of bemoeilijken. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 24 April 1869. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, WINKELMAN. De Secretaris, P. FORBES WELS. BURGEMEESTER en WETHOUDERS dei- Gemeente Ki-abl»end'j'lie5 zullen op yrijtlag den 14 Mei 186», des namiddags ten 3 ure, in het Gemeentehuis aldaar, aanbesteden: Waarvan de aanwijzing zal plaats hebben op den dag Oer Besteding des voormiddags ten 9 ure. Inmiddels zullen informatiën te bekomen zijn bij den Opzigter T. ZUIDWEG te Krabbendijke en de Bestek ken 4 50 cent verkrijgbaar gesteld worden in den Boek handel van F. KLEEUWENS ZOON te Goes. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DOMINICUS, Burgem. C. C. v. d. BRINK, Secret. Middelburg jg April. Do behandeling der zaak tegen den drukker en uitge ver der Middelburgsche courant voor de arrondisse- ments rechtbank alhier is bepaald op 13 Mei e. k. Hij wordt beklaagd ter zake dat hij des bewust in het nom- mer dier courant van 7 Maart een correspondentie-artikel heeft opgenomen en gedrukt of doen opnemen en druk ken, waaruit een gedeelde in de dagvaarding is aange haald en dat onzen lezers natuurlijk bekend is, en voorts dat hij des bewust dat nommer dier courant op de gewone wijze heeft uitgegeven, verkocht en verspreid, ot doen uitgeven, verkoopen of verspreiden, en door een en ander ongehouden en opzettelijk den in dat corres pondentie-artikel genoemden mr. d'Engelbronner heeft gehoond en beleedigd. liet verslag der staatscommissie, bij koninklijk besluit van 26 Augustus 1867 no._ 28 ingesteld, om te dienon tot advies omtrent de regeling van de zaak der calami teuse polders in Zeeland, is den 17«" Maart 11. aan den minister van binnenlandsche zaken ingediend en thans in druk verschenen. Het is een 4U boekdeel van 134 bladzijden, voorzien met keurig uitgevoerde kaarten aan wijzende de calamiteuse polders en de verschillende liniën^ der achterliggende subsidicerende polders. De commissie heeft gemeend hare inzichten omtrent den aard en de strekking der vast te stellen regelen in den vorm van een wetsvoorstel met memorie van toelichting te moeten mededeelen. Daarbij zijn gevoegd de volgende bijlagen. 1. Berekening van de uitkomsten der voorgestelde verdeeling van kosten voor de tegonwoordige calami teuse polders. 2. Aantooning der gemiddelde jaarlijksche uitgaven van de calamiteuse polders over 1860/67. 3. Splitsing van de uitgaven voor zeewering en oever verdediging en van de overige uitgaven der calamiteuse polders volgens de begrootingen der gewone uitgaven over het dienstjaar 1868. 4. Aantooning van liet bedrag der eigen inkomsten van de calamiteuse polders en van de sommen welke daaruit volgens dcvoorgestelde regeling tot dekking der uitgaven voor inwendige uitgaven en van die voor zeeweringen en oeververdedigipg beschikbaar zullen zijn. 5. Aantooning van het tegenwoordig dijkgesehot dor calamiteuse polders en van de sommen welke volgens do voorgestelde regeling van hen kunnen wórden ge vorderd. 6. Aantoouing van do verhouding der polderlasten, welke uit de voorgestelde regeling van de calamiteuse polders zouden voortvloeien, tot dc opbrengst der daarin gelegen landerijen. 7. Staat van de achtergelegen polders en van hunnen aanslag in de subsidiën ten behoeve der calamiteuse polders voor 1868. 8. Staat aanwijzende de lengten van dc binnendijken tusschen de calamiteuse en niet calamiteuse polders. 9. Aantooning van de bijdragen, welke volgens de voorgestelde regeling van aangrenzende polders kunnen worden geheven, vergeleken met dc subsidiën welke zij thans betalen. 10. Aantooning van de bijdragen der aangrenzende polders welke volgens de voorgestelde regeling van eiken calamiteusen polder of dijkvak zuilen worden uitgekeerd. 11. Staat aanwijzende de verdecling der uitgaven voor zeewering en oeververdediging der calamiteuse polders in Zeeland volgens de voorgestelde regeling. 12. Kaart van de provincie Zeeland met aanwijzing der calamiteuse polders en der verschillende liniën van achterliggende subsidieerende polders. Wij hopen op den inhoud van dit belangrijk stuk binnen weinige dagen eenigszins in bijzonderheden terug te komen. Het wetsontwerp tot wijziging der wettelijke veror deningen op het patentrecht voor schoolonderwijzers is heden door de tweede kamer met 51 tegen 4 stemmen aangenomen, nadat daarin op voorstel van den keer Fokker, met 34 tegen 20 stemmen, zoodanige wijziging is gebracht dat voortaan alle onderwijzers van patent recht zullen zijn vrijgesteld. Hierop is de discussie over het wetsontwerp op de I zeebrieven en Turkschc paspoorten hervat. I Het door de regeeriQg voorgestelde art. 2 was nu gewij- zigd, hoewel daarbij nog gehandhaafd wordt het beginsel j dat de helft van den eigendom aan Nederlanders moet toebehooren. Daarop is door de heeren Godefroi, van de Putte en van Houten een amendement voorgesteld, strek kende om als beginsel aan te nemen dat het voldoende is dat een eigenaar in Nederland gevestigd zij. Daarbij zou dus hot beginsel aangenomen zijn dat het domicilie beslist. Door den heer W. van Goltstein is aan de regeering de vraag gericht ot het waar is dat een gedeelte der leening voor de Indische spoorwegen door syndicaat- makelaars genomen zijn enalzoo de leening niet voldoende is geslaagd. De minister van financiën zal daarop later antwoorden. In een Vrijdag gehouden vergadering van ingelanden van den polder Oud Noord-Beveland is besloten, de sub sidie voor de calamiteuse polders niet meer te betalen. De gemeenteraad van Vlissingen beeft heden het in de vorige zitting door den heer Pot gedane voorstel, tot het zenden van een adres aan de tweede kamer der staten-generaal met betuiging van adhaesie aan het voorstel van den heer van Knyk tot wijziging van de artt. 45 en 48 der armenwet, met 7 tegen 5 stemmen verworpen. De gemeenteraad van Deventer heeft een adres aan de tweede kamer der staten-generaal ingediend, waarbij hij te kennen geeft, dat hij zich geheel vereenigt met. het adres, door den raad der gemeente Rotterdam aangebo den, met verzoek om het voorstel van den heer van Kuyk, tot wijziging van de artt. 45 en 48 der armenwet, niet aan te nemen. De gemeente 's-Gravenhage is met de gemeentebestu ren van Amsterdam, Leiden, Dordrecht en Delft bij onderlinge schikking overeengekomen om de kosten der geneesmiddelen voor geneeskundigen onderstand aan be- lioeftigen, in een van die gemeenten armlastig, weder- keerig elkander niet in rekening te brengen, ofschoon voor verpleging in gasthuizen restitutie wordt verleend Bij koninklijk besluit van 16 April jl., is de betrekking, van rijks-commissaris voor de geldleeuing van f11,000,000, ingevolge de wet van den 10«» April 1869 (Staatsbl.n». 66), onder waarborg van den staat, door de Nederlandsch- lndischo spoorwegmaatschappij aangegaan, opgedragen aan den heer mr. F. de Wildt, directeur van de groot boeken der nationale schuld en agent van het ministerie van finantiën te Amsterdam. Staatscour In de Staatscourant van 25 en 26 April is opgenomen de wet van den 7«" April jl. betreflende de maten, ge wichten en weegwerktuigen. Benoemingen en besluiten. belastingen. Benoemd tot ontvanger der directe belas - tingen, in- en uitgaande rechten en aecijnsen te Ballum, voor de gemeente Ameland (Friesland). leger. Op pensioen gesteld de militaire onder-intendant le ld. G. J. Roelants, ten bedrage van 1300 'sjaars; op verzoek de kapitein-kwartiermeester bij het le reg. huza ren, gedetacheerd bij het koloniale werfdepot, A. Ophorst, ten bedrage van f 1080 'sjaars, onder toekenning van den rang van majoor; en den kapitein kwartiermeester bij het lc reg. infanterie L. F. A. Boekhorst, ten bedrage va.il /T035 'sjaars. Benoemd bij de militaire intendance, tot onderintendant 1« kl. de k pitein-kwartiermeéster P. Schriel-, van bet 7« reg. infanterie; bij den staf der infanterie, tot kapitein kwartiermeester (naar ouderdom van rang) de 1« luitenant- kwartiermeester J. M. Janssen, van den staf, werkzaam bij het departement van oorlog; tot i™luitenant-kwartier meester (naar ouderdom van rang) dc 2» luitenant-kwar tiermeester J. Gruys, van het 6e reg. infanterie; bij het regement grenadiers en jagers, tot l"1 luitenant-kwartier meester (naar ouderdom van rang) de 2luitenant-kwar tiermeester H. A. J. Kuyper, van liet korps; bij bet 4C reg. infanterie, tot 1CI1 luitenant-administrateur van kleeding en wapening (naar ouderdom van rang) de 2« luitenant-administrateur van kleeding en wapening J. J. Keyzer, van het korps; bij het 6« reg. infanterie, tot kapitein-administrateur van kleeding en wapening (naar ouderdom van rang) de le luitenant-administrateur van kleeding en wapening J. Ililberg, van liet korps; bij het 7e reg. infanterie, tot kapitein-kwartiermeester (naar ouderdom van rang (de le luitenant kwartiermeester H. C. van Erp Taalman Kip, van liet 5C reg. van het wapen; bij het instructie-bataljon, tot kapitein kwartiermeester (naar ouderdom van rang) de 1' luitenant-kwartiermeester 0. L. E. C. Westerbaen Schmidt, van het reg. grenadiers

Middelburgsche Courant | 1869 | | pagina 1